Kladno – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Zlín – Slavia 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 5:1 (kon.)
HC Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 2:0 (kon.) | Sparta Praha – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
Jihlava – Č. Budějovice 1:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:5 (po pr.)
Piráti Chomutov
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HC Olomouc
cz Štvrtok 18.12.2014, 17:30 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Ve třetí třetině branka nepadla, a tak si Piráti připisují tříbodové vítězství. U dalšího onlajnu na počtenou. (19:30:57)

60:00

59:58
    V samém závěru musel zasáhnout Lukeš, který udržel v zápase nulu.

59:37

59:20
    Nesvadbova střela skončina na chumlu těl před brankářem Lukešem.

59:01
    Olomouc hraje bez brankáře!

59:01
    Domácí byli na ledě v šesti, tudíž přichází trest, který odpyká Miroslav Bednář.

58:52
    Pokus hostujícího kapitána Ostřanského zneškodnil Lukeš.

58:01
    Započaly poslední dvě minuty třetí periody.

57:37
    Olomoucký Matěj Pavlovský je vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:10
    Šťovíčkova skrytá střela nebyla vůbec přesná.

56:47
    Rašnerův průnik zastavil chomutovský Hierman.

55:59
    Petr Macháček se prosmýkl do útočného pásma, tam ale o puk přišel.

55:13
    Šťovíček protečoval kotouč do útočného pásma, tam se ho avšak zmocnili Olomoučtí zadáci.

54:42
    Janásův pokus vyrazil Lukeš do rohu hrací plochy.

53:48
    Střílenou přihrávku Aleše Macháčka stečovala hostující obrana mimo branku.

53:22
    Ostřanský přihrál kotouč na Pavlovského, jehož střela ale skončila v ochranné síti.

52:00
    Janás hledal přihrávkou Kočiříka, ten se ke kotouči ale nedostal.

51:40
    Pokus Tomáše Ministra končí v ochranné síti nad brankou Lukeše.

51:06
    Kellersteinovo nahození letí nad olomouckou branku a končí na hrazení.

49:50
    Strunz byl osamocen v mezikruží ale přestřeluje.

49:25
    Wágner ve spolupráci se Šťovíčkem zastavili olomouckou šanci ještě před modrou čarou.

48:48
    Piráti zůstávají nastěhováni před brankou Mory.

48:31
    Szathmáryho střelu tečoval Janák mimo olomouckou branku.

48:21
    Urbisch drží kotouč ve své lapačce.

47:43

47:23
    Kočiříkova akce byla zastavena kvůli ofsajdu.

47:10

46:50
    Piráti takticky kontrolují kotouč na vlastních holích.

46:08
    Rašner nahrál na Kočiříka, jenž ale nedokázal zasunout kotouč za Lukešova záda.

45:43
    Piráti jdou do tří. Dvouminutový trest dostává Milan Janák.

45:10
    Šimon Beták (OLO) je potrestán dvouminutovým trestem za krosček.

44:03
    Patrik Huňady (CHM) tvrdě dohrál Konečného a je vyloučen na dvě minuty + deset minut za úder do oblasti hlavy a krku.

43:24
    Wágnerovu střelu skryl olomoucký brankář ve své moci.

42:10
    Kočiřík zblokoval střelu domácího obránce.

41:29
    Janákovu střelu do prostředka branky vyráží Urbisch betonem.

41:10
    Ofsajd Olomouce.

40:50
    Strunz nezachytil přihrávku od hrazení, puk tedy doputoval k Urbischovi.

40:08
    Ihned po úvodním vhazování následuje další, neboť musel zasáhnout Lukeš.

40:01

Oba týmy již krouží po hrací ploše.

Ve druhé třetině vstřelili Piráti další branku, takže po čtyřiceti minutách vedou na Kohouty z Olomouce již 2:0. Druhý chomutovský gól má na svědomí Martin Strunz. Třetí pokračovaní zápasu začne za necelých 12 minutek.

40:00

39:50
    Hiermanova střelu vyrazil Urbisch do bezpečí.

39:15
    Jirušek pouze nahodil kotouč k hostujícímu brankáři.

38:43
    Strunz našel přihrávkou najíždějícího Petra Macháčka, který puk trefil, jenže poslal ho pouze pod brankáře Mory.

38:14
    Dubeňova přihrávka byl příliš rychlá, tudíž končí na zakázaném uvolnění.

37:30
    Szathmáry nahrál na Huňadyho, který ale přestřelil Urbischovo branku.

36:38
    Tupý bekhendem nahodil kotouč na olomouckého brankáře, který ramenem vyrazil a poté lapačkou poslal puk na horní síť své branky.

35:56
    Janák nahrával na Aleše Macháčka, jenž se k zakončení nedostal.

35:32
    Útočná snaha olomouckých barev je zastavena kvůli ofsajdu.

35:16

34:40
    Tentýž hráč v zápětí tečoval střelu od modré čáry, olomoucký brankář s menšími problémy zasáhl.

34:02
    Vágnerovu střelu od hrazení vyrazil Urbisch mimo dosah chomutovských holí.

33:16
    Olomoucká hráčská střídačka se provinila špatným střídáním, tudíž dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Kropáč.

33:07
    Piráti se nepřesnou přihrávkou připravili o útočnou třetinu.

32:30
    Ministr se probíjel do zakočení, ale byl zastaven domácí obranou.

31:51
    Hra je přerušena, kvůli vysoké holi.

31:28
    Szathmáry vracel na Šťovíčka, avšak domácí kapitán akci nedokázal zakončit.

31:02

30:41
    Nyní se hraje ve středním pásmu.

29:02
    Počet sil na ledě se srovná. Domácí střídačka dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Patrik Huňady.

28:08
    Olomoučtí posílají kotouč až k pirátské brance.

27:36
    Šťovíček byl zastaven Martinem Hesem (OLO), jenž dostává dvouminutový trest za faul kolenem.

27:14

26:52
    Pavlovský si vyjel do mezikruží a rychlou střelou prověřil Lukeše, který puk skryl ve své moci.

26:12
    Druhý pokus Rašnera trefil pouze chrániče prvního bránícího hráče, kterým byl Strunz.

25:29
    Rašnerova jedovatá střela byla lehce tečována do hrazení za Lukešovo brankou.

25:14
    Milan Janák (CHM) je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

24:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    MARTIN STRUNZ tečoval Černého střelu od modré čáry a nedal Urbischovi žádnou šanci. Asistence: Robert Černý a Petr Macháček.

24:05
    Dubeňova střela mířila vysoko nad.

23:40
    Matěj Pavlovský (OLO) je potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

23:20
    Šťovíčkův únik zastavil olomoucký obránce.

22:35
    Ministrovův pokus skryl Lukeš ve své moci, vhazuje se po jeho levé ruce.

22:14
    Další zakázané uvolnění Pirátů, již několikáté v utkání.

21:31

20:26
    Olomoučtí vstoupili do druhé třetiny početní výhodou, čehož využil Rašner. Avšak ani jedna střela nenadělala domácí obraně či brankáři problémy.

20:01

Máme za sebou vcelku vyrovnanou první třetinu. Šťastnější po prvním dějství mohou být domácí Piráti, kteří zásluhou střely Václava Cestra vedou 1:0. Druhá perioda začne za 12 minut.

20:00

19:48
    Olomoučtí dohrávají třetinu před chomutovskou brankou.

19:31
    Na trestnou lavici usedá Lukáš Dubeň (CHM) – 2 minuty za podražení.

19:20
    Olomoučtí dostávají výhodu.

19:07
    Další zakázné uvolnění domácích Pirátů.

18:00
    Janásovu střelu stáhl lapačkou Lukeš. Chomutovský brankář ihned kotouč rozehrál.

17:07
    Bednářova akce skončila ve středním pásmu.

16:36
    Chomutovští posílají kotouč na zakázané uvolnění.

16:04
    Hiermanova tvrdá střela se zastavila na hrazení mimo olomoucké branky.

15:54
    Nyní následuje vhazování před Urbischem.

15:25

14:54
    A opět postavení mimo hru v domácím podání.

14:39
    Ofsajd Chomutova.

14:27
    Szathmáry udržel vyhozený kotouč před dotírajícím Ostřanským.

13:38
    Huňady nezachytil Černého přihrávku a Olomoučtí posílají kotouč až k Lukešově brance.

13:25
    Lukáš Kočiřík (OLO) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

12:30
    VÁCLAV CESTR střelou ze středního pásma prostřeluje Urbische. Asistence: Martin Strunz.

12:00
    Szathmáryho střela minula branku Olomouce.

11:35
    Třetí icing Pirátů.

11:10
    Šťovíček přihrál na modrou čáru Dubeňovi, jenž ale trefil pouze hostujícího hráče.

10:30
    Tupého rychlou střelu od hrazení drží Urbisch ve své moci, vhazuje se po jeho levé ruce.

08:56
    Úspěšnější byl Aleš Macháček, ale ani on nikterak neohrozil hostujícího brankáře.

08:20
    Strunz neprošel přes útočnou modrou čáru, neboť byl dohrán jedním z olomouckých zadáků.

07:53
    Rašnerovu střelu schytal Huňady.

07:40

06:50
    Dva hráči se srazili ve středním pásmu, z čehož profitoval na chvíli Pavlovský.

06:02
    Bednář hledal přihrávkou Ringlera, před kterým ale kotouč skryl brankář Urbisch.

04:43

04:41
    Tomkova střelu vyrazil Lukeš pouze k Kočiříkovi, jenž ale nedokázal dobře trefil černou pryž.

04:33
    Olomoučtí získali buly před Lukešem.

04:12
    Piráti posílají kotouč do bezpečné zóny.

03:20
    Po kombinaci v útočném pásmu se dostal ke střele Konečný, jenž trefil boční síťku Lukešovy branky.

02:43
    Milan Janák (CHM) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

02:37
    Aleš Macháček se probil do útočné třetiny, avšak nedostal se k žádnému střeleckému pokusu.

02:17
    Pirátská snaha je přerušena, kvůli zakázanému uvolnění.

00:51
    A další pokus z hole olomouckých hráčů, tentokrát střílel Markl.

00:38
    Pozornost Lukeše prověřil Beták.

00:01

Piráti Chomutov: Lukeš – Meliško, Páleník, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý "A", Drobný – Wágner, Šťovíček "C", A. Macháček, Jirušek, Tupý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady "A", P. Macháček, Strunz.

HC Olomouc: Urbisch – Škoda, Nesvadba, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora, Ostřanský "C", Kočiřík, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Beták, Kropáč, Konečný, Janás.

Rozhodčí: Turčan – Mašek, Hynčica.

HC Olomouc

Olomoučtí se nacházejí na páté pozici v tabulce nadstavby. Na svém kontě mají 44 bodů a skóre Hanáků je 103:121. Vládcem produktivity Mory a celé nadstavbové skupiny je Aleš Jergl, jenž má na svém kontě 10 bodů (6+4). Vládcem olomouckého brankoviště je Jakub Urbisch, jenž zatím nastoupil do všech pěti nadstavbových zápasů a procentuální úspěšnost si drží na čísle 91,08 %.

Vzájemné zápasy v sezóně

Bilance obou celků je naprosto vyrovnaná, neboť oba dokázali uhájit domácí led.

Olomouc – Chomutov 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
    Chomutov – Olomouc 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Chomutovští junioři vedou svou nadstavbovou skupinu s jednobodovým náskokem. Na svém kontě mají aktuálně 55 bodíků a skóre 105:106. Produktivitu Pirátů vede se šesti body (1+5) Martin Šťovíček. Tento mladý forvard debutoval včera za pirátský A-tým. V brance Chomutova se v nadstavbě objevili již dva maskovaní muži. Větší porci odchytal Štěpán Lukeš, jenž má úspěšnost zákroků těsně nad devadesát procent. Druhým brankářem, který se objevil mezi třemi tyčemi je Tadeáš Dvořák.

Dobrý čtvrteční podvečer z chomutovské SD ARÉNY, na jejímž ledě bude k vidění šesté kolo nadstavbové skupiny. V něm se střetnou domácí Piráti Chomutov s hanáckou Olomoucí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.