Philadelphia – Tampa Bay 1:3 (kon.) | Toronto – Anaheim 6:2 (kon.) | Florida – Washington 2:1 (6:5 po s.n.)
Detroit – Columbus 0:1 (1:2 po s.n.) | Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | St. Louis – LA Kings 5:2 (kon.)
Nashville – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 5:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:3 (kon.)
Calgary – NY Rangers 2:5 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:1 (po pr.)

Martin Hanzal (ARI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:06

Domácí nakonec potvrzují, že se jim proti Edmontonu daří a porážejí je posedmnácté v řadě. Hosté naopak potvrdili, že se jim v prodloužení nebo nájezdech letos nedaří a ani na šestý pokus nezískali bod navíc. I tak se můžou radovat. Díky zisku jednoho bodu se odlepili z posledního místa ligy, na kterém nechávají Carolinu.

Oliver EKMAN-LARSSON - 2:1

64:59
    Arizona právě vstřelila branku!
    3 desetiny vteřiny zbyly na časomíře po tom, co OLIVER EKMAN-LARSSON tvrdou střelou pod víko překonal Scrivense. Neskutečná bomba domácího obránce. Asistence: Sam Gagner, Martin Erat.

64:06
    Scrivens opět dobře zasáhl proti střele z levé strany.

63:40
    Dubnyk zachytil vysokou střelu Ference do lapačky.

62:39
    Yandle přestřelil branku Edmontonu.

61:32
    Scrivens si připsal zákrok s pořadovým číslem 40. Dnes vidíme výborné výkony brankářů.

61:14
    Kotouč v ochranné síti.

60:38
    Fantastický zákrok Dubnyka, který již ležel na zádech, ale vykopl kotouč betonem.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 6-13

Tetí třetina přinesla převahu Edmontonu, ale žádnou branku. O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo nájezdy.

58:44
    Střela Jakupova trefila Dubnyka do hrudě.

57:29
    Oddechový čas pro hosty.

57:29
    Icing Edmontonu.

56:55
    Oba týmy se teď snaží hlavně neinkasovat.

55:36
    Dubnyk dobře zasáhl proti střele Halla.

54:24
    Po teči jednoho z hostujících obránců končí kotouč mezi diváky.

53:21
    Tak se jim to povedlo teprve teď, Scrivens zasahuje levým betonem.

52:42
    Domácí ještě v této třetině nedokázali vystřelit na branku.

52:07

51:39
    Schultzova střela letěla pouze na zadní mantinel, ale od něj se odrazila před branku a Dubnyk kotouč raději přikryl pod lapačkou.

51:16
    Domácí se opět osvobozují.

50:27
    Střelu Hall Dubnyk vyrazil a jeho spoluhráči následně kotouč odpálili přes všechny čáry.

50:07
    I hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici byl s menším trestem odeslán domácí útočník Vermette.

49:24
    Dubnyk vyráží dobrou střelu Arcobella.

48:12

47:44
    Kotouč je opět až za domácí brankou.

47:08
    Hosté se zatím dobře brání a nepustili domácí ke střele na Scrivense.

46:11
    Tak domácí mají šancu smazat nulu v kolonce střel ve třetí dvacetiminutovce. Tuto šanci jim nabídl Pinizzotto, který je vyloučen za faul na Boedkera.

46:04

45:06
    Snad poprvé v této části se domácích alespoň na chvilku dostali do útočné třetiny. Tam však o kotouč rychle přišli.

44:35
    Dubnyk vyráží střelu hostí do ochranné sítě.

43:51
    Perron se doslova tlačil až do branky, což nakonec skončilo posunutou brankou domácích a vhazováním ve středním pásmu.

43:36
    Dubnyk chytá střelu Ference od modré do lapačky.

43:04
    Kotouč v ochranné síti a vhazovat se bude před brankou Dubnyka.

42:45
    Naopak jsou to hosté, kteří mají mírně navrch.

41:34
    Domácí se zatím nedostávají ke hře, kterou předváděli ve druhé třetině.

41:02
    Jakupov vybízel spoluhráče k teči, ale nikdo nedokázal kotouč zasáhnout.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 27-5

Po dodatečné úpravě NHL domácí vystřelili sedmadvacet krát.

Další třetina začne přibližně v 04:56.

Výraznou převahu si vytvořili domácí ve druhé třetině. Soupeře jednoznačně přestříleli, ale 26 střeleckých pokusů stačilo pouze na na jeden gól. Sám jsem zvědavý jak bude probéhat následující dvacetiminutovka.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:16
    Střelu Michálka blokuje obrana Oilers.

38:34
    Tak a rekord je překonán. Scrivens musel zasahovat proti střele Erata.

38:00
    Arizona již vystřelila na branku soupeře 25-krát v průběhu druhé třetiny, čímž vyrovnala klubový rekord, který v roce 1982 utvořil tým Winnipegu, který byl předchůdce Coyotes.

37:16
    Ofsajd Edmontonu.

35:44
    Ekman-Larsson střílel od modré a opět spíše trefil Scrivense, protože ten kotouč přes hráče před ním vůbec neviděl.

34:48
    Ofsajd domácích.

34:37
    Icing Arizony.

34:13
    Scrivens teď ani nevěděl jak pochytal dorážky domácích. Neuvěřitelné co domácí zahodili.

34:00

33:07
    Yandle trefuje břevno hostující branky.

32:50
    Hosté se zatím dobře brání v této přesilovce.

32:00
    Tyler Hall je dalším vyloučeným hráčem Edmontonu a domácí můžou ještě víc zvýraznit svou převahu v této třetině.

31:33

30:24
    Domácí konečně využívají svou převahu. BRANDON McMILLAN dostal přihrávku na pravou stranu, kde nebyl nikým hlídaný a přesnou střelou dává svou první branku v sezoně. Asistence: Joe Vitale, Chris Summers.

29:55
    Domácí se již radovali z branky, ale sudí branku neuznává kvůli přihrávce rukou, která ji předcházela.

29:15
    Dvě střely Michálka v rozmezí několika vteřin nemířili na branku Oilers.

28:32

27:32
    Dubnyk chytá ve výstroji nahozený kotouč od modré čáry.

26:41
    Domácí mají za sedm minut druhé třetiny více střel na branku, než kolik jich vyslali v průběhu úvodní dvacetiminutovky.

25:47

24:49
    Doan z pravé strany netrefuje branku Oilers.

24:01
    Domácí jsou v této třetině zatím jednoznačně lepším týmem.

23:36

23:05
    Tahle přesilovka v podání domácích již je nebezpečnější než v první třetině.

22:45
    Hosté se osvobozují.

22:17
    Scrivens teď pouze s pomocí obránců uhájil svou klec.

21:36
    Petry nechal hůl v podpaží Hanzala a dostává menší trest.

21:14
    Kotouč se po teči jednoho z hostujících hráčů ocitl na domácí střídačce.

20:56
    Scrivens zachytil kotouč, který se od zadního mantinelu odrazil k jeho brance.

20:33
    Hall střílel přes obránce, ale jeho střela letěla mimo branku.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 7-11

Další třetina začne přibližně v 04:00.

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej z obou stran a jednu branku. Tu vstřelili hosté zásluhou povedené trefy Nugent-Hopkinse. Domácí zatím nepotrvzují, že se jim proti Oilers daří a pokud nepřidají, tak si nepřipíšou sedmnáctou výhru v řadě nad tímto soupeřem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:15
    Scrivens kryje střelu od modré.

18:55
    Erat tak dlouho váhal s přihrávkou až se k němu sjeli dva obránci a český útočník se již k přihrávce nedostal.

18:02

17:42
    Draisaitl tečuje střelu od modré, ale kotouč míjí domácí branku.

17:07
    Dubnyk chytá střelu Eberleho.

16:40
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

16:02
    Na trestnou lavici byl odeslán Zbyněk Michálek za podražení a hosté si zahrají přesilovku.

16:02
    Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:1

15:04
    Edmonton právě vstřelil branku!
    RYAN NUGENT-HOPKINS potáhl kotouč do útočného pásma, tam si sjel na levý kruh a střelou přes obránce se trefuje k bližší tyčce domácí branky. Asistence: Brad Hunt, Justin Schultz.

14:30
    Pitlick po návratu z trestné dostal přihrávku za obranu, ale kotouč skákal a Pitlick tak nedokázal ohrozit soupeřovu branku.

14:22

13:54
    Kotouč opět letí přes všechny čáry.

13:48
    Hosté se zatím dobře brání a domácím nedovolují usadit se v jejich pásmu.

12:22
    Petry poslal k zemi McMillana a rozhodčí jej posílá na trestnou lavici.

11:20
    Po přihrávce rukou v podání domácích rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

10:41
    Draisaitlovu slabou střelu Dubnyk vyráží.

09:07
    Teprve teď se přerušuje po tom, co se kotouč po teči dostal mezi diváky.

08:36
    Hraje se dlouho bez přerušení. Oba celky spoléhají na nahozené kotouče do pásma, ale tahle varianta jim většinou nevychází.

07:45
    Ani jeden z týmů v posledních minutách nedokázal vyystřelit na soupeřovou branku.

06:00
    Jinak ale zatím nemůžeme tvrdit, že by jsme viděli nějak pohledný hokej.

04:48
    Domácí již jsou herně i střelecky o něco aktivnější než soupeř.

03:49
    Scrivens si poradil se slabou střelou z pravého kruhu.

03:01

02:44
    Domácí brankář opět chytá koutouč, tentokrát nahozený ze středního pásma.

02:00
    Dubnyk v prvním zákrkoku po střele z levé strany.

01:30
    Už se probrali i domácí a také oni útočí.

00:50
    Dle úvodních vteřin to vypadá, že Oilers přijeli do Arizony v bojovné náladě.

00:01

Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Schlemko, Stone, Summers – Boedker, Vermette, Doan – Rieder, Hanzal, Gagner – Erat, Bolduc, Crombeen – McMillan, Chipchura, Moss

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – Ference, Schultz, Aulie, Petry, Davidson, Fayne – Hall, Nugent-Hopkins, Purcell – Jakupov, Draisaitl, Eberle – Perron,Arcobello, Pitlick – Gazdic, Hendrick, Pinizzotto

Rozhodčí: Paul Devorski, Chirs Rooney – Lonnie Cameron, Don Henderson.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Již počtvrté v této sezoně proti sobě nastoupí Arizona Coyotes a Edmonton Oilers. Tři předešlé zápasy ovládl tým Arizony s celkovým skóre 14:7 a je také favoritem dnešního zápasu.

Arizona však není v nejlepším rozpoložení, když aktuálně tahá sérii pěto porážek v řadě. Navíc z posledních deseti utkání vyhrála pouze dvakrát. V Pacifické divizi ji tak patří předposlední místo právě před svým dnešním soupeřem. Ve vzájemných zápasech s Edmontonem se však velmi dobře daří Mikkelu Boedkerovi, který si v předešlých třech zápasech na svého konto připsal 7 kanadských bodů.

Jestli na tom jsou špatně domácí, tak hosté jsou na tom ještě hůř. Jediná výhra z posledních patnácti zápasů nakonec včera stála místo Dallase Eakinse, který tak již nepovede Oilers v tomto utkání. Na lavičku by se měl postavit generální manažer Craig MacTavish. Uvidíme jestli to bude ten správný impulz pro kanadský celek, který opět drží poslední příčku v celé NHL. V týmu také nejsou spokojeni s výkony jedničky draftu 2010 a dle informací se jej tým snaží vyměnit.

Zbyněk Michálek (ARI) – 30 záp., 0+5, 5 bodů, +/- -1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Ján Jabrocký

Góly a asistencie: 31. McMillan (Vitale, Summers), 65. Ekman-Larsson (Gagner, Erat) – 16. Nugent-Hopkins (Hunt, Schultz)

Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Schlemko, Stone, Summers – Boedker, Vermette, Doan – Rieder, Hanzal, Gagner – Erat, Chipchura, Crombeen – McMillan, Vitale, Moss

Rozhodca: Paul Devorski, Chirs Rooney – Lonnie Cameron, Don Henderson

Diváci: 12 086