SP v biatlonu, stíhačka žen, Hochfilzen Vítěz: K. Mäkäräinenová (FIN) (kon.) | SP v biatlonu, stíhačka mužů, Hochfilzen Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.)
koniec udalosti
SP v biatlonu, stíhačka mužů, Hochfilzen

Vítěz: M. Fourcade (FRA)

cz Nedeľa 14.12.2014, 14:30Biatlon

S konstatováním, že Martin Fourcade vyhrál stíhačku mužů v Hochfilzenu a jde do čela průběžného pořadí Světového poháru se s Vámi loučí a hezký zbytek neděle přeje Tomáš Lysý. (17:29:37)

Martin Fourcade ze sedmého místa na startu vyhrává díky čisté střelbě dnešní stíhačku a jde do průběžného vedení ve Světovém poháru. Druhé místo také čistou střelbou udržel Simon Schempp a třetí se díky výbornému běhu umístil Jakov Fak. Z českých reprezentantů byl nejlepší na devátém místě Ondřej Moravec, který si proti sprintu o pozici polepšil. Z českých a slovenských biatlonistů bodoval ještě čtyřiadvacátým místem Matej Kazár.

13. Timofej LAPŠIN (RUS) +1:13,5 (2)
    14. Emil Hegle SVENDSEN (NOR) +1:37,7 (3)
    15. Quentin FILLON MAILLET (FRA) +1:46,2 (0)
    16. Simon EDER (AUT) +1:55,6 (3)
    17. Andrejs RASTORGUJEVS (LAT) +1:55,7 (3)
    26. Simon FOURCADE (FRA) +2:38,7 (3)
    27. Jevgenij GARANIČEV (RUS) +2:39,6 (3)
    28. Jan SAVICKIJ (KAZ) +2:40,8 (2)
    29. Arťom PRYMA (UKR) +2:41,4 (2)
    30. Lard Hegle BIRKELAND (NOR) +2:43,5 (4)
    31. Dmytro PIDRUČNYJ (UKR) +2:48,3 (1)
    32. Lowell BAILEY (USA) +2:53,2 (4)
    33. Alexander OS (NOR) +2:59,8 (5)
    34. Aleksandr PEČENKIN (RUS) +3:00,6 (3)
    35. Serhij SEMJONOV (UKR) +3:03,5 (3)
    36. Kleman BAUER (SLO) +3:11,1 (3)
    37. Leif NORDGREN (USA) +3:30,1 (1)
    38. Jean Guillaume BEATRIX (FRA) +3:38,2 (6)

Michal ŠLESINGR (CZE) – nestartoval.

Všichni biatlonisté jsou v cíli, Světový pohár v Hochfilzenu končí.

Cíl
    Vyhlížíme také další české a slovenské biatlonisty. Matej Kazár právě nyní dojíždí na 24. místě, což je s dvěma chybami pohoršení o čtyři místa oproti sprintu. Michal Krčmář, Jaroslav Soukup ani Martin Otčenáš bodovat nebudou.

Cíl
    Ondřeje Moravce máme po dobrém běhu na deváté pozici, Čech si oproti sprintu o místo polepšil. Škoda jen dvou chyb na ležce, protože stojka byla z pohledu českého závodníka výborná!

Cíl
    Na druhém msítě je Simon Schempp, třetí místo si nakonec výborným během vybojoval Jakov Fak před Johannesem Thingnesem Bö a Antonem Šipulinem.

Cíl
    Martin Fourcade vyhrává dnešní stíhačku mužů v Hochfilzenu.

11,6
    A při stoupání se utrhnul také Jakov Fak. Na Slovince se nyní může Johannes Thingnes Bö a Anton Šipulin jen dívat.

11,6
    Martin Fourcade demonstruje svojí sílu ve stoupání na 11,6 km, kde vede a Simon Schempp, ač se snaží jak může, nedokáže stáhnout svého soka.

11,2
    Třetí místo zatím bere Johannes Thingnes Bö, ale Jakov Fak ztrácí pouze 9 desetin, to je téměř shodný rozestup jako po závěrečné střelecké položce.

11,2
    Je to jasné , Martin Fourcade neztratil oproti čtvrté střelbě téměř nic, vede o 7,9 vteřiny před Simonem Schemppem.

4.st.
    Martin Otčenáš třikrát chybuje a ztratí, Jaroslav Soukup a Michal Krčmář už mají jednu chybu.

4.st.
    Matej Kazár sestřelil také všech pět terčů, to je dobrý závěr pro Slováka.