Rusko – Poľsko 26:29 (kon.) | Rumunsko – Ukrajina 23:22 (kon.) | Maďarsko – Španielsko 26:27 (kon.)
Nórsko – Dánsko 27:21 (kon.)
Nórsko
27:21 (12:13)
Dánsko
cz Štvrtok 11.12.2014, 20:30 • Fönix Hall, Debrecín (Maďarsko) • Majstrovstvá Európy žien

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Norska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (22:29:45)

Konečná tabulka skupiny B:

1. Norsko – 6 bodů (3 zápasy; 88:63)
    2. Dánsko – 3 body (3 zápasy; 82:79)
    3. Rumunsko – 3 body (3 zápasy; 71:78)

4. Ukrajina – 0 bodů (3 zápasy; 68:89)

Tučně zvýrazněné celky postupují do další fáze turnaje.

Statistiky zápasu:

Norsko: S. M. Solbergová, Sandová – Lokeová 7, Korenová 6, Kristiansenová 3, Mörková 3, Alstadová 2, Jakobsenová 2, Riegelhuthová 2, Breivangová 1, Oftedalová 1, Arntzenová, Karlssonová, Herremová, S. Ch. Solbergová, Wibeová

Dánsko: Toftová, Poulsenová – Burgaardová 4, Norgaard Osterballeová 4, L. Jörgensenová 3, S. Jörgensenová 3, Fiskerová 2, Gravholtová 2, Jensenová 2, Thorsgaardová 1, Kviesgaardová, Hansenová, Grigelová, Holmsgaardová, Kristiansenová, Spellerbergová

Střely na bránu: 40-37
    Sedmimetrové hody: 4/5 – 5/7
    Žluté karty: 3-3
    Dvouminutové tresty: 3-3
    Diváci: 2000

Dánky měly sice po poločase blíže k výhře, ale to, co dokázaly Norky v poločase druhém se tak často nevidí. Již od začátku druhého poločasu bylo jasné, že co nevidět půjdou Norky do vedení, to se také ve 33. minutě opravdu stalo. Norské reprezentantky začaly pomalu navyšovat své vedení a navíc se k tomu rozchytala Solbergová v bráně, takže měly Dánky o to větší potíže se střelbou do sítě Norska. V jednu chvíli dokonce dánské reprezentantky nevstřelily 6 minut čistého času branku(!!) a to především zásluhou dnes výborně chytající Solbergové. Norská brankářka povolila soupeřkám za celý druhý poločas vsítit pouze 8 branek, což na výhru dnes nemohlo v žádném případě stačit. Naopak Norky se rozstřílely a v konečném součtu obou poločasů se radují z výhry 27:21.

Nejlepší hráčky zápasu:

Norsko: Silje Margaretha Solbergová – 19 zákroků (49% úspěšnost)
    Dánsko: Kristina Kristiansenová – 0 branek

60
    Konec zápasu. (27:21)

60
    V poslední sekundě zápasu ještě navyšuje výhru Norek Heidi Lokeová na rozdíl šesti branek. (27:21)

60
    Dánky se se střelou příliš unáhlily a tak míč budou zřejmě až do konce utkání držek Norky daleko od vlastní brány. (26:21)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu. (26:21)

59
    Korenová překonala Toftovou technickou střelou – obloučkem. (26:21)

59
    Ani Solbergová nepřipouští změnu skóre. (25:21)

59
    Toftová vyrazila prudkou střelu soupeřky až do hlediště. (25:21)

58
    Dánky neuspěly v početní nevýhodě proti obraně Norska. (25:21)

58
    Souběžně s brankou je vyloučena Spellerbergová (DEN). (25:21)

58
    Mörková se se štěstím probila do zakončení, ale branku vstřelit dokázala. (25:21)

57
    Naopak Solbergová nedosáhla na střelu L. Jörgensenové. (24:21)

57
    Toftové delší přestávka prospěla, neboť vyrazila střelecký pokus soupeřek ze sedmi metrů. (24:20)

57
    Dánská reprezentantka odešla v podepření lékařů na lavičku za potlesku většiny diváků. (24:20)

57
    Na zemi zůstala ležet jedna z dánských hráček a ošetřovat jí musí lékařky obou celků. (24:20)