Olympiakos – Malmö 4:2 (kon.) | AS Rím – Manchester City 0:2 (kon.) | Bayern – CSKA Moskva 3:0 (kon.)
Barcelona – Paríž 3:1 (kon.) | Amsterdam – APOEL 4:0 (kon.) | Chelsea – Lisabon 3:1 (kon.)
Maribor – Schalke 0:1 (kon.) | Bilbao – Borisov 2:0 (kon.) | Porto – Doneck 1:1 (kon.)
FC Porto
1:1 (0:0)
Šachtar Doneck
Streda 10.12.2014, 20:45Liga majstrov

Máme za sebou zápas medzi FC Portom a Šachtarom Doneck, ktorý skončil nerozhodným výsledkom, 1:1. Oba góly pritom padli druhom polčase, ktorý bol herne na úplne inej úrovni, ako ten prvý.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem dobrú noc, dnešným stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák (22:39:20)

90+3

90+2
    Ani druhá veľa futbalových momentov nepriniesla. Buquet už sleduje svoje hodinky.

Porto dalo gól!
    Neuveriteľné, domáci sa predsa len dočkali vyrovnania! VINCENT ABOUBAKAR sa stal hrdinom zápasu, body sa tak budú pravdepodobne aj dnes deliť.

86
    Striedanie v tíme hostí: odišiel Stepanenko, nahradil ho Fernando.

83
    Po rohovom kope pálil Evandro, ktorý však gólmana hostí prekonať nedokázal. Ten sa prezentoval priam neuveriteľným zákrokom!

80
    Taison zahrával roh hostí, presnejší center však neprišiel.

78
    Piskot na štadióne Porta, takáto hra sa domácim priaznivcom veru nepáči oprávnene.

76
    Od konca polčasu nás delí ešte 15 minút.

75
    Domáci boli aktívni až príliš, dostali sa tak do ofsajdu.

73
    Domáci zapínajú všetky motory, stále je to však málo.

71
    Indi sa okamžite po príchode na trávnik dostal do šance, opečiatkoval však len brvno bránky Donecku!

70
    Striedanie v tíme domácich: Quintera nahradí Torres.

68
    Čas na vyrovnanie sa domácim kráti rýchlo. Pri lopte je navyše súper.

67
    Striedanie v tíme hostí: Bernanrda nahradí Taison.

66
    Striedanie v tíme hostí: Costu nahradí Marlos.

64
    Domáci Marcano bude kartovo napomínaný.

62
    Hra sa teraz poriadne kúskuje. Viacero faulov na oboch stranách pribrzdilo predovšetkým hostí.

60
    Za sebou máme už hodinu hry.

58
    Quaresma poslal nenápadnú, no nebezpečnú strelu, ktorú dokázal Jatov aj so šťastím pokryť.

56
    Hostia zahrávali rohový kop, z toho ale pre útočný faul nevyťažili nič.

54
    Striedanie v tíme domácich: ihrisko opustil López, nahradil ho Kelvin.

52
    Nečakaný moment, na ktorý budú domáci zrejme len veľmi ťažko hľadať odpoveď. Stále nás však čaká 40 minút hry.
    Taras STEPANENKO - 0:1

50
    Doneck dal gól!
    Tak predsa len sme sa dočkali úvodného gólu stretnutia. TARAS STEPANENKO si nepozorovane nabehol k vzdialenejšej žrdi, kde sa dokázal presadiť hlavou po krásnom centri jeho spoluhráča.

49
    Na druhej strane bude mať Porto výhodu rohového kopu.

48
    Hostia mali výhodu priameho voľného kopu, ten si však sami pokazili a o loptu prišli.

46
    O úvodný výkop druhého polčasu sa postarali hostia. Tí, ako ani ich súper, pred polčasom nestriedali.

46

Máme za sebou 45 minút divácky neatraktívneho futbalu bez gólu a výraznejších šancí, veríme, že v druhej časti hry sa to zmení.

Tá sa začne približne o 21:47.

45+2

45+2
    Ani v tých sa však nič zaujímavé neudialo. Koniec prvého polčasu.

45
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

45
    Polčas sa už len dohráva.

43
    Na záver polčasu ešte žltou kartou odmenený Stepanenko.

43
    Ťažko povedať, čo presne sa Nevesovi prihodilo. Vyzeralo to na problémy s nohou, v každom prípade to však muselo byť veľmi bolestivé.

41
    Tak tým zraneným bol Neves, ktorého miesto zaujme Indi.

40
    Nepríjemný moment v Porte, jeden z ich hráčov sa zrejme zranil v súboji a na scénu budú musieť prísť nosidlá...

38
    Túto loptu ale domáci dokázali upratať do bezpečia.

37
    Hostia sa napokon ešte dostali do pokutového územia, kde vybojovali roh.

36
    Výhodu hry s loptou sa hostia nezmocnili celkom ideálne a po nepresnosti ju museli odovzdať len súperovi.

35
    Quaresma sa následne dopustil útočného faulu.

34
    Ešte jedná podobná strela Quaresmu, tentokrát opečiatkovala stehno obetavého Kryvcova.

33
    Quaresma sa pekne uvoľnil za pokutovým územím a napriahol k strele, tá však končí len v náruči pripraveného Jatova.

32
    Ilsinho pálil sympaticky z veľkej diaľky, trafil však len opornú žrď bránky súpera.

30
    Za sebou máme už pol hodinu hry.

29
    Hostia teraz v pokutovom území obetavo bránili a hádzali sa do striel súpera, pekný futbalový moment.

27
    Quintero teraz zahral rukou, zaobíde sa s dohovorom – žltá karta sa z dresu vyťahovať nebude.

25
    Hostia pohrozili pred Fernándezom nakopávanou loptou, tú však gólman Porta dokázal odpratať do bezpečia.

23
    Porto zviera súpera v obranných radoch, do šestnástky sa však dostať nedokáže.

21
    Tak pre domácich sa teraz črtala poriadne zaujímavá príležitosť, zastavil ich však prísny ofsajdový verdikt.

20
    Kartovo napomínaný hráč aj v tíme Šachtaru. Bude ním Rakyckyj .

18
    Opäť to boli hostia, ktorí dobre čítali hru, Ani to im však k súvislému tlaku na súperovej polovici nestačilo.

16
    Po 15 minútach hry tak na svetelnej tabuli svieti stav 0:0, ku gólu mali zatiaľ bližšie hostia.

15
    Ani ten nedokázal smerom dopredu nič vymyslieť.

13
    Nepresnosť na strane domácich dá šancu Donecku.

11
    Kapitán hostí chcel hru rozprúdiť prekvapivým centrom, tým však prekvapil len svojich spoluhráčov. K lopte sa tak poľahky dostalo Porto.

10
    Marcanovi pristála lopta na hlave, upratať ju za gólmana však nedokázal.

9
    Na Nevesa padala lopta nebezpečne rýchlo, skúsený stopér ju však dokázal aj s pomocou šťastia upratať do bezpečia.

7
    Domáci Quaresma vidí žltú kartu. Celkovo prvú v dnešnom zápase.

5
    Na druhej strane poriadne vystrašil domáce tribúny Hladkij, ktorý sa oprel do lopty a poslal ju na vzdialenejšiu žrď, ktorú len tesne míňa!

4
    Potvrdil to aj výpad Fernandeza, ktorému chýbala v pokutovom území podpora jeho spoluhráčov. Lopta tak letí len vedľa ihriska.

3
    Domáci sú smerom dopredu aktívnejší, viacero nepresností ich však pripravuje o loptu.

2
    Ten im ale nevyšiel, pri autovej čiare ich zastavila obrana súpera.

1
    O úvodný výkop sa postaral domáci. Tí sa s loptou stihli na vlastnú polovicu, odkiaľ založia postupný útok.

1

-24

FC Porto: Andrés Fernández – Ricardo, Marcano, Maicon (C), Sandro – Quintero, Neves, Goebel Evandro – Quaresma, Aboubakar, López
    Náhradníci: Ricardo – Martins Indi, H Herrera, Ó. Torres, Martínez, Tello, Kelvin

Šachtar Doneck: Jatov – Ilsinho, Kryvcov, Rakyckyj (C), Ševčuk – Costa, Fred, Stěpaněnko, Bernard – Teixeira, Hladkij
    Náhradníci: Kanibolockij – Marlos, Fernando, Dentinho, Wellington Nem, Taison, Kovalenko.

Rozhodca: Buquet – Debart, Gringore.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri ďalšom pokračovaní prestížnej futbalovej Ligy majstrov. Pred nami je už jej 6. kolo, v rámci ktorého je na pláne aj duel Porta a Donecku, z ktorého vám vďaka nášmu podrobnému textovému prenosu určite neunikne nič podstatné.

Uvidíme zaujímavý duel. Tieto dva tímy svoj prvý vzájomný duel v základnej skupine poňali v skutku ofenzívne a stretnutie sa skončilo remízou 2:2. Dnes si môžu celky svoj strelecký účet rozšíriť, pretože oba už majú postup do jarnej časti zaručený a môžu si z chuti zahrať.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.