NJ Devils – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Columbus – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Toronto – Calgary 4:1 (kon.)
Montreal – Vancouver 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Washington 3:5 (kon.) | Buffalo – LA Kings 1:0 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 5:4 (kon.) | Dallas – Winnipeg 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 0:3 (kon.)
San Jose – Edmonton 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
5:4 (0:3, 1:1, 4:0)
New York Islanders
cz Streda 10.12.2014, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobrý den, vítám vás u dnešního zápasu NHL, ve kterém se střetnou týmy Minnesota Wild s New Yorkem Islanders.

Hosté z New Yorku jsou v této sezóně v tabulce na čtvrté pozici, ale na čelo tabulky ztrácí jeden bod. Největší hvězdou hostů je kapitán John Tavares.

Domácí jsou na tom v tabulce hůře než jejich dnešní soupěř a nachází se na desátém místě, když na postupovou pozici do play off ztrácí čtyři body. Mezi největší hvězdy domácích patří Mikko Koivu, Zach Parise nebo Jason Pominville.

Československá stopa v utkání:

Lubomír Višňovský (NYI) – 17 utk. (1+6)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Minnesota Wild: Backstrom (Kuemper) – Suter, Brodin, Spurgeon, Scandella, Ballard, Prosser – Vanek, Granlund Mik., Parise – Pominville, Koivu, Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Fontaine, Brodziak, Carter
    Trenér: Yeo M.

New York Islanders: Halák (Johnson) – Višňovský, Leddy, Reinhart, de Haan, Strait, Hickey – Okposo, Tavares, Kulemin – Bailey, Nielsen, Grabovski – Grabner, Nelson, Lee – Clutterbuck, Strome, Martin
    Trenér: Capuano J..

00:01

00:15
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

00:52
    Zucker hledal volného Koiva, ale ten byl dobře pokrytý jedním z obránců Islanders.

01:27
    Domácí se pokusili o brejk, ale nahrávka byla nepřesná a končí zakázaným uvolněním.

02:13
    Domácí mají kotouč na svých holích a snaží se rozehrát.

03:07
    Domácí teď zatlačili hosty do jejich třetiny, ale nic nevymysleli a hosté zakládají útok.

04:11
    Domácí se dostali do situace tři na dva, ale Pominville udělal kličku na modré čáře a píská se postavení mimo hru.

05:00
    Hosté jenom nahazují do útočné třetiny a jdou vystřídat.

05:41
    Velká šance Islanders! Strome našel před brankou volného Martina, ale ten trefil Backstroma do břicha.

06:49
    Martin teď mohl vysunout Tavarese do situace jeden na jednoho, ale nahrávka se mu vůbec nepovedla a skončila na holi domácího obránce.

07:04
    Střela Spurgeona od modré čáry skončila ve výstroji Haláka. Následuje komerční přestávka.

07:04
    Konec přestávky. Vhazovat se bude po levici Haláka.

07:40
    Bailey našel přes šířku útočné třetiny Grabovskiho, ale jeho střela skončila v lapačce Backstroma.

08:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení. Grabner si nabruslil po pravé straně do útočné třetiny a nabruslil jsi na střed a nekompromisní střelou posílá hosty do vedení. Asistence: Anders Lee, Griffin Reinhart
    Michael GRABNER - 0:1

09:16
    Vyloučen hráč Islanders Ryan Strome na dvě minuty za hákování.

09:36
    Hosté vyhazují až k Backstromovi.

10:00
    Domácí se zatím nemohou dostat do útočné třetiny.

10:45
    Až teď se domácí usadili ve třetině.

11:16
    Hosté jsou v plném počtu. Domácím se přesilová hra nepovedla.

12:12
    Domácí jsou v útočné třetině a snaží se něco vymyslet, ale hosté zatím pozorně brání.

12:51
    Střela Sutera od modré čáry neohrozila branku Haláka.

13:59
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho a Grabner našel krásnou nahrávkou Nelsona, ale ten na Backstroma nevyzrál.

14:18
    Kotouč mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.

14:18
    Konec přestávky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:43
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

15:32
    Střela Stroma z levého kruhu byla zblokována do ochranné sítě.

16:03
    Hostům se nepovedla rozehrávka a piská se zakázané uvolnění.

16:22
    Přesilovka pro hosty! Vyloučen Jason Pominville na dvě minuty za hru vysokou holí.

16:39
    Domácí vyhazují do střední třetiny.

17:08
    Hosté jsou v útočné třetině a kombinují.

17:15
    Hosté využívají přesilovou hru. Tavares nahrál na modrou čáru Leddymu, který vystřelil od modré čáry a jeho ránu tečoval BROCK NELSON. Asistence: Nick Leddy, John Tavares
    Brock NELSON - 0:2

17:47
    A hosté jdou do třibrankového vedení! Kotouč poskakoval před brankovištěm Backstroma a odrazil se přesně na hůl MATTA MARTINA a ten měl lehkou úlohu uklidit kotouč do prázdné branky. Asistence: Thomas Hickey, Lubomír Višňovský
    Matt MARTIN - 0:3

19:25
    Domácí mají kotouč za vlastní brankou a snaží se rozehrát.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu ve které byli aktivnější hosté a po zásluze vedou o tři góly, když se trefil Grabner, Nelson a Martin. Další třetina začně přibližně ve 3:05.

Statistiky po první třetině:

Střely na branku – 3:11
    Niklas Backstrom dnes nastoupil ke svému čtyřstému startu v NHL, mnoho radosti mu tento jubilejní zápas ale zatím nepřinesl.

20:01

20:09
    Domácí začínají druhou periodu zakázaným uvolněním.

21:26
    Domácí začali druhou třetinu obrovským tlakem a hosté neví kam dřív skočit.

21:48
    Střela Brodina od modré čáry o kousek minula branku.

22:26
    A bude se vylučovat. Vyloučen domácí Haula na dvě minuty za podražení.

22:56
    Domácí vyhodili a hosté musí začít od vlastní branky.

23:21
    Tavares zavezl kotouč do útočné třetiny, ale hned o něj přišel a domácí vyhazují.

23:50
    A znovu. Hosté se nemohou dostat do útočné třetiny.

24:26
    Domácí jsou v plném počtu. Hostům se přesilovka vůbec nepovedla.

25:08
    Tavares hledal před brankou Okposa, ale ten byl pokrytý jedním z domácích obránců.

26:09
    Domácím se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

26:59
    Domácí se tlačí za snížením, ale hosté je k ničemu nepouští.

27:26
    Střelu Spurgeona od modré čáry vyrazil Halák do bezpečí.

28:04
    Matt Martin ošklivě dohrál u maňťáku Ballarda a ten je hodně otřesený a jsou u něj zdravotníci. S Ballardem to nevypadá vůbec dobře.

28:04
    Ballard odjíždí za potlesku celé haly do útrob stadionu. Snad to nebude nic vážného.

28:04
    Matt Martin nedostane ani dvě minuty a domácím se to nelíbí.

28:42
    Ve středním pásmu se pošťuchoval Granlund s Okposem, ale bitka z toho nebude.

28:42
    Domácí budou mít výhodu přesilové hry. Okposo je vyloučen na dvě minuty za sekání.

29:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na 1:3! Suter vystřelil od modré čáry a jeho střelu tečoval JASON POMINVILLE a snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Ryan Suter, Mikko Koivu
    Jason POMINVILLE - 1:3

29:05
    Hned po buly se strhla bitka mezi Martinem a Brodziakem a označil bych to za remízu, nikdo nespadl na zem. Ale je správné, že se domácí Brodziak pomstil Martinovi za faul na Ballarda.

30:41
    Zach Parise se dostal do situace jeden na jednoho a zkusil přes obránce vystřelit, jeho střelu chytil Halák do lapačky.

30:41
    V brankovišti se nám strhla menší strkanice.

30:41
    Thomas Vanek dostává dvě minuty za hrubost.

32:41
    Domácí jsou v plném počtu. Hosté se vůbec k ničemu při přesilovce nedostali.

35:31
    Haula dvakrát střílel z pozice mezi kruhy, ale ani jednou netrefil branku.

36:29
    Domácí mohli jet tři na dva, ale zastavilo je postavení mimo hru.

37:17
    A hosté si berou zpět tříbrankové vedení! Grabovski našel skvělou nahrávkou najíždějícího JOSHE BAILEYE, který jel sám na Backstroma a blafákem do backhandu se nemýlil. Asistence: Mikhail Grabovski, Calvin de Haan
    Josh BAILEY - 1:4

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Skončila nám druhá třetina, kde jsme viděli dvě branky. Nejprve domácí Pominville snížil na 1:3, ale hosté si necelé dvě minuty před koncem vzali zpět tříbrankové vedení zásluhou Baileye. Další třetina začně přibližně ve 3:06.

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku – 12:15 (3+9 – 11+4)

40:01

40:59
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

41:11
    Hned po buly vystřelil Grabovski, ale Backstrom byl připraven a jeho střelu vyrazil.

41:37
    Domácí se snaží, ale hosté je nepouští ani do své třetiny.

42:19
    Střela Coylea od levého mantinelu skončila v lapačce Haláka.

42:51
    Domácí snižují na 2:4! MIKKO KOIVU si zpoza branky vybruslil do prostoru mezi kruhy a jeho tvrdá střela končí za zády Haláka. Asistence: Jason Zucker
    Mikko KOIVU - 2:4

43:37
    Domácí teď tlačí. Střela Sutera od modré čáry skončila ve výstroji Haláka.

44:20
    Suter znovu střílel tentokrát z levého kruhu a jeho střelu vyrazil Halák do rohu.

44:47
    Parise se řítil do šance, ale byl faulován.

44:47
    Vyloučen hostující Višňovský na dvě minuty za hákování.

45:48
    Granlunda nahrávku chytil Tavares a vyhazuje až k Backstromovi.

46:47
    Hosté jsou v plném počtu. Domácí se k ničemu při přesilové hře nedostali, ani nevystřelili na branku.

47:50
    Hosté se nemohou dostat ze své třetiny. Domácí se tlačí za dalším gólem.

49:05
    Pariseho střela skončila těsně vedle Halákovi branky.

50:18
    Hra se nám sklidnila a domácí už nemají takový tlak. Hosté si dnes nejspíš odnesou dva body.

51:03
    Domácí snižují na 3:4! ERIK HAULA se prosazuje nekompromisní střelou k tyči. Asistence: Ryan Carter, Jared Spurgeon
    Erik HAULA - 3:4

51:19
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se bude po pravici Backstroma.

51:48
    Domácí vyrovnávají! Parise dostal nabito od Suter mezi kruhy, jeho střelu Halák vyrazil před sebe, kde byl THOMAS VANEK a kotouč dorazil do branky. Asistence: Zach Parise, Ryan Suter
    Thomas VANEK - 4:4

52:50
    Tavares se řítil sám na bránu, ale byl faulován a nemohl tak pořádně zakončit, ale rozhodčí překvapivě udělují dvě minuty domácímu Scandellovi za sekání. Toto mělo být trestné střílení.

53:18
    Síly na ledě se srovnají. Vyloučen hostující Nelson na dvě minuty za krosček.

54:50
    Domácí jsou v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

54:59
    Hosté vyhazují do střední třetiny.

55:18
    Hosté jsou v plném počtu.

55:27
    Neskutečné! Domácí otáčejí stav zápasu ve svůj prospěch! Brodin nahodil kotouč na branku, kde byla velká skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval NIDO NIEDERREITER a v leže posílá domácí do vedení! Asistence: Thomas Vanek, Jonas Brodin
    Nino NIEDERREITER - 5:4

57:02
    Střela Leddyho od modré čáry nenadělala Backstromovi žádné problémy.

57:32
    Střelec rozdílové branky Niedereiter je vyloučen na dvě minuty za hákování.

57:59
    Domácí vyhazují až k Halákovi.

58:32
    Po střele Nelsona z pravého kruhu se domácí osvobozují. Hosté musí začít od vlastní branky.

59:05
    Hosté jsou v útočné třetině a hrají bez gólmana!

59:32
    Domácí jsou v plném počtu.

60:00

Dnešní zápas ukázal, že se má hrát naplno celých šedesát minut. Hosté vedli po první třetině o tři branky a vypadalo to, že si odvezou dva body. Po druhé třetině byl hostující náskok stejný, ale ve třetí třetině se domácí zakousli do svého soupeře a čtyřmi brankami otočili nepříznivý stav a berou si z dnešního utkání dva body.

Hvězdy utkání

1.Nino Niederreiter (MIN) – 1+0
    2.Mikko Koivu (MIN) – 1+1
    3.Thomas Vanek (MIN) – 1+1

Československá stopa v utkání

Lubomír Víšňovský (NYI) – 0+1, čas na ledě 20:27
    Jaroslav Halák (NYI) – 25 zásahů, 83,3 úsp.

Tímto se s vámi loučím, někdy zase u zápasu NHL napočtenou. (04:53:40)

Lukáš Zayml

Góly a asistencie: 30. Pominville (Suter, Koivu), 43. Koivu (Zucker), 52. Haula (Carter, Spurgeon), 52. Vanek (Suter, Parise), 56. Niederreiter (Vanek, Brodin) – 9. Grabner (Lee, Reinhart), 18. Nelson (Leddy, Tavares), 18. Martin (Hickey, Višňovský), 38. Bailey (Grabovski, Haan)

Trenér: Capuano J.

Rozhodca: Watson, Meier – Cvik, Pancich