NJ Devils – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Columbus – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Toronto – Calgary 4:1 (kon.)
Montreal – Vancouver 3:1 (kon.) | Tampa Bay – Washington 3:5 (kon.) | Buffalo – LA Kings 1:0 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 5:4 (kon.) | Dallas – Winnipeg 2:5 (kon.) | Colorado – Nashville 0:3 (kon.)

Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:14
    Richard Pánik (TOM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:03 (04:23:06)

Hosté se tlačili ve třetí třetině za vyrovnaním, ke kterým jim dodal sílu zejména kontaktní gól Granlunda a svého soupeře přestříleli. Nebylo to však nic platné. Toronto si zápas pohlídalo a potvrdilo vítězství dvěma zásahy do prázdné branky.

60:00
    Mike SANTORELLI - 4:1

59:56
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Stejný scénář se opakoval i nyní s tím rozdílem, že MIKE SNATORELLI se trefil v pádu z poloviny hřiště. Asistence: Nazem Kadri.
    Phil KESSEL - 3:1

59:21
    Hostům power play ale vůbec nevyšla a van Riemsdyk vyslal PHILA KESSELA, který neměl problém zakončit do prázdné branky. Asistence: James van Riemsdyk.

58:50
    Calgary to zkouší pochopitelně bez brankáře.

58:32
    Toronto má puk a šetří cenné vteřinky za svou brankou.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

57:05
    Opět už se hraje před Bernierem, ale Granlund z mezikruží netrefil branku.

55:53
    Listy nechtějí nechat nic náhodě samy se tlačí před Hillera. Kessel ale objetím branky byl neúspěšný.

55:00
    Calgary má na vyrovnání posledních 5 minut.

53:47
    Russell promáhal čas ke střele a puk se mu poté odklouzal do středního pásma.

52:00
    Toronto je doslova uzemněno před svou brankou a podléhá se pouze na brejky. Jeden takový nyní nevyšel Winnikovi s Bozakem.

50:16
    Puk ale získalo Toronto a vyčkává za svou svatyní.

49:25
    Nyní ale budou muset začít od své branky.

48:23
    Plameny pochopitelně vzplály na plné obrátky a Bernier se musí hodně činit, aby udržel svůj tým od inkasované branky.

47:26
    Hostující tým se ale nyní dopouští zakázaného uvolnění.

46:15
    Engelland se vrací na led. Calgary je kompletní.

45:30
    Mohlo to být opět o dvě branky, ale menší vzrušení před Hillerem gólem v brance Calgary neskončilo.

44:15
    Euforii hostů ale brzdí Engelland, jenž je vykázán za držení hole na trestnou lavici.
    Markus GRANLUND - 2:1

43:48
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Giordano poslal elegantní žabičkou puk za domácí obranu do jízdy MARKUSOVI GRANLUNDOVI, který bekhendovou kličkou překonal Berniera a vrací tak Plameny zpět do zápasu. Asistence: Mark Giordano, TJ Brodie.

43:14
    Domácí gólman musel zasahovat až nyní proti tvrdě ráně Jonese z kruhu.

42:22
    Hráčů Toronta bylo na ledě šest a proto dostává domácí tým menší trest pro hráčskou lavici.

41:33
    Calgary se snaží o vyrovnání, zatím však žádné střely na Berniera nevedly.

40:01

Podobný obrázek jako úvodním dějství jsme viděli i v prostřední periodě. Toronto bylo ze začátku lepší a zvýšilo náskok na 2:0 díky využité přesilovce a tečivan Riemsdyka. Calgary se dlouho nemohlo dostat vůbec do hry, což se částečně změnilo kolem 35. minuty. I tak ale gól nedalo. Po 40 minutách je stav 2:0. 3. třetina začne ve 3:26.

36:49
    Nepřesnou rozehrávkou se ale Plameny samy vyhánějí z pásma.

36:02
    Dárek pro hosty v podobě přesilovky. Robidas (TOR) vyhodil puk bez cizího zavinění mimo kluziště a půjde si odsedět 2 minuty za zdržování hry.

35:21
    Lupul to zkoušel individuálně, ale s kotoučem skončil v rohu.

34:00
    Clagray se stejně jako v první periodě začíná probouzet a pomalu ohrožuje Berniera.

32:32
    Před Bernierem byl menší závar, ale ani pět dorážek nestačilo hostům k jeho překonání.

31:42
    Zakázané uvolnění na straně Toronta.

30:51
    Glemcrossův pokus skončil sražen v ochranné síti.

29:52
    Clarkson si najel mezi čtyři hráče soupeře a zápěstím prověřil Hillera. Následně byl ale sestřelen a vznikla tak menší mela. Vylučovat se ale nebude.

29:02
    Když už se hosté dostanou ke střele, tak končí v rohu místo v prostoru branky, jako v případě Ferlanda.

27:43
    Maple Leafs jsou jistější na kotouči, k čemuž jim pomáhá zejména klidná hra , ale hlavně úspěšné napadání hostující rozehrávky hluboko v útočném pásmu, se kterým má Clagary velké potíže a lacino tak přichází o kotouče.

27:04
    Zajímavá je statistika střel na branku ve 2. třetině. Toronto vede 6:0.

25:53
    Holland byl blízko dalšímu gólu, ale Hiller si na něj tentokrát počíhal.

25:30
    Hraje se velice rychle a Toronto dlouho kombinovalo, až nyní už toho bylo moc a je z toho zakázané uvolnění.
    James VAN RIEMSDYK - 2:0

22:51
    Javorové listy nakonec přesilovou hru využívají šest vteřin před vypršením Jonesova trestu. Phaneuf nahrál na modré na druhou stranu na Kadriho, jehož nahození před brankou tečí nasměroval mimo dosah Hillera JAMES VAN RIMEMSDYK. Asistence: Nazem Kadri, Dion Phaneuf.

22:31
    Až nyní se povedlo domácím rozestavit přesilovkovou formaci.

21:42
    Domácím se ale nedaří usadit v pásmu a hrají převážně ve svém obrané třetině.

20:57
    Jones (CGY) zahrál vysokou holí a tak zákonitě musel přijít trest na 2 minuty.

20:36
    Celý útoku Toronta se zjevil před Hillerem, ale trestuhodně nedokázal ani ohrozit hostujícího gólmana.

20:01

Úvodní dějství je za námi, ve kterém jsme viděli dvě odlišné poloviny. začátek zápasu vyšel lépe domácím, které měli převahu a dlouho se jim nedařilo ji přetavit v ranku, až se to povedlo v 11. minutě Hollandovi. Od této chvíle bylo však lepší Calgary, které hrálo více na kotouči, ale mělo stejný problém jako Toronto, nemohlo dát se svým zlepšeným herním projevem branku a proto je skóre po 1. třetině 1:0. 2. třetina začne ve 2:33.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:32
    Bernier teď raději přidržel kotouč pod lapačkou, aby částečně alespoň utlumil tlak hostů.

18:02
    Po dlouhé době musel zasahovat Hiller, jenž vyrazil Kesselovu střelu do tvrzeného skla.

17:00
    Plameny jsou častěji na kotouči v posledních minutách, ale že by měly výraznější převahu, se říci nedá.

15:32
    Hosté se snaží o vyrovnání, střele Russella ale kýžený efekt zatím nepřinesla.

13:55
    Javorové Listy jsou v plné sestavě.

13:30
    Hosté musejí navíc začít od vlastní branky.

13:19
    Calgary se dostává do postavení mimo hru.

13:00
    Torontu se daří vyhodit puk.

12:15
    Russell střelou zápěstím nedokázal přelstít Berniera.

11:55
    Právě jeden z nahrávajících Clarkson dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Calgary.
    Peter HOLLAND - 1:0

10:46
    Gaudreau nepřekonal forhendovým blafákem Berniera. Odražený puk vzal u své branky Lupul a podél mantinelu se s ním dostal až do protějšího rohu, odkud poslal přesnou přihrávku na Clarksona, jenž sice ještě Hillera nepřekonal, ale dorážející PETER HOLLAND již bezmocně ležícího brankáře Plamenů překonal. Asistence: David Clarkson, Joffrey Lupul.

10:02
    Stajan si výborně najel mezi kruhy, ale do cesty se na poslední chvíli položil jeden z domácích beků.

09:07
    Z úhlu vyzkoušel Hillera nahozením Reilly. Proti domácímu gólmanovi nebyl úspěšný ani poté dorážející Van Rimesdyk.

08:21
    Calgary má navíc potíže s rozehrávkou a nedokáže moc často vyhodit puk z pásma.

07:52
    Převaha Toronta je v úvodu utkání jasná. Javorové Listy ji ale zatím nedokáží k využít ke vstřelení branky.

06:35
    Hraje se již opět před Hillerem, ale hráči Toronta hrají zejména s pukem po mantinelech.

05:41
    Šmíd zkusil vypálit od modré, ale i jeho střela byla sražena.

04:12
    Granlund to zkoušel z otočky, ale trefil pouze před sebou prvního hráče Toronta.

03:22
    Kotouč si již osahal také Bernier, kterého bekhendem prověřil Hudler.

02:50
    Domácí mají lepší vstup do utkání a Calgary se snaží zatím svého soupeře dotáhnout bruslařsky marně.

02:27
    Brankář Plamenů raději nyní uschoval kotouč do lapačky a přerušil hru.

01:58
    A domácím to málem vyšlo k vedoucímu gólu. Holland se na brankovišti natahoval po puku a Hiller měl co dělat, aby puk vyškrábl mimo jeho branku.

01:00
    Toronto začíná zápas rozvážně a kombinuje za vlastní brankou.

00:01

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Pfaneuf, Holzer, Gardiner, Robidas, Rielly – Kessle, Bozak, van Riemsdyk – Santorelli, Kadri, Lupul – Clarkson, Holland, Winnik – Pánik, Smith, Booth. Trenér: Randy Carlyle

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Brodie, Giordano, Wideman, Russell, Engelland, Šmíd – Jonse, Monahan, Glencross – Hudler, Goodris, Gaudreau – Byron, Granlud, Raymond – Bouma, Stajan, Bolliq. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: P. Devorski, Lewis – G. Devorski, Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Domácí Javorové Listy mají sezonu také slušně rozjetou. Aktuální 6. pozice s 31 body se třemi body náskoku na devátý Washington sice nenasvědčuje relativní pohodu a klid, co se týče postavení v tabulce. Hra ale svědčí o něčem jiném a duo Kessel – van Riemsdyk by mělo dotáhnout domácí celek do vyřazovacích bojů.

Plameny se v Západní konferenci zatím na 5. místo o skóre před Nashville se 36 body se čtyřbodovým náskokem na nepostupové pozice a ztrátou pěti bodů na vedoucí pozici. Momentálně jsou tedy v relativním bezpečí, ale NHL je soutěž nevyzpytatelná a za pár dní může být vše jinak.

Hezké brzké ranní hodiny začínajícího středečního dne. NHL má dnes na programu celkem 10 utkání a jedním z nich bude zápas dvou kanadsých týmů: Toronto Maple Leafs – Calgary Flames. Jedná se tedy o mezikonferenčí souboj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 11. Holland (Clarkson, Lupul), 23. van Riemsdyk (Kadri, Phaneuf), 60. Kessel (Riemsdyk), 60. Santorelli (Kadri) – 44. Granlund (Giordano, Brodie)

Rozhodca: P. Devorski, Lewis – G. Devorski, Kovachik

Diváci: 19 122