Chabarovsk – Togliatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 5:3 (kon.) | Novokuzneck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 2:1 (kon.) | Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
A. Mytišči – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhreb – Omsk 2:6 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Avangard Omsk
Streda 10.12.2014, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Záhreb je aktuálne posledný v Západnej konferencii a po 39 zápasoch má na svojom konte 43 bodov. Medveščak však zúfať nemusí, pretože tabuľka v Západnej konferencii je neskutočne vyrovnaná a celky od seba delia minimálne bodové rozdiely. Boj o play-off je tak stále ešte otvorený a Záhreb sa o postupové miesto rozhodne bude chcieť pobiť. V poslednom zápase Medveščak prehral na domácom ľade s Astanou 3:5 a dvoma gólmi v domácom drese sa blysol Pascal Pelletier, ktorý je zároveň najproduktívnejším hráčom Záhrebu so ziskom 29 kanadských bodov (11+18).

Avangard má opačné starosti ako jeho súper a v tabuľke Východnej konferencie patrí Omsku po 36 zápasoch druhá pozícia so 75 bodmi, len 3 body za prvou Kazaňou. Omsk si v poslednom zápase poradil na ľade Bratislavského Slovana, kde vyhral 5:3 a Jastraby budú favoritom rozhodne aj proti Medveščaku. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Paršin, ktorý nazbieral už 38 kanadských bodov (17+21).

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (Heeter) – Morrisonn, Flood, Popovič, Carle, Kinrade, Hutchinson, Katič – Kolanos, Wright, Leino –Thomas, Bjorkstrand, McLean – Kinrade, Trotter, St. Pierre – Kostovič, Glumac, Perkovič – Hedberg.

Avangard Omsk: Barulin (Šilin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, Kulik, Pivtsakin, Gončarov – Sobotka, Paršin, Kalinin – Berdnikov, Lemťjugov, Wandell – Popov, Perežogin, Kolarik – Razskazov, Kurjanov, Semjonov – Širokov.

Rozhodca: Ravonin, Rönn – Balodis, Medvedev.

Hráči už na ľadovej ploche pripravený na začiatok zápasu.

00:01

00:41
    Ofsajd v podaní hráčov Avangardu.

01:25
    Podľa očakávania zatiaľ hostia lepším tímom a zavreli teraz súpera v tretine.

02:00
    Úvod pomerne opatrní z oboch strán, celky sa sústredia najmä na dobrú defenzívu.

02:40
    Dekanich teraz šikovne pomohol s rozohrávkou svojim spoluhráčom.

03:29
    Kalinin sa teraz snažil o prienik medzi obrancami domácich a puk sa nebezpečne odrazil do vzduchu, ale Dekanich si ho našiel a prerušuje hru.

03:55
    Pivtsakin si teraz nerozumel v rozohrávke so spoluhráčmi.

04:25
    Zakázané uvoľnenie domácich.

04:27
    Shaone Morrison je prvým vylúčeným hráčom za nedovolené bránenie a hostia si tak zahrajú presilovú hru.

04:55
    Avangard zviera súpera v tretine.

05:27
    Domáci sa oslobodili cez všetky čiary.

05:58
    Pivtsakin napriahol k tvrdej bombe z modrej čiary, ale triafa iba jedného z domácich hráčov.

06:27
    Domáci v plnom počte.

07:00
    No hostia zatiaľ nemali žiadnu väčšiu šancu, ale kontrolujú priebeh hry.

08:02
    Avangard Omsk dal gól!
    No a hostia sa dostávajú do vedenia. Skóre otvoril strelou zápästím z modrej čiary DENIS KULJAŠ a Dekanich na strelu vôbec nevidel a puk mu prešiel ponad ľavý betón. Asistencia: Kirill Semjonov.
    KULJAŠ - 0:1

09:35
    Domáci sa snažia o odpoveď, ale defenzíva Avangardu hrá skvele.

10:00
    Pekná kombinácia domácich, ale Hutchinson skončil s pukom v rohu klziska.

10:48
    Teraz Barulin vytiahol skvelý zákrok pri šanci domácich a stihol sa presunúť k opačnej tyčke.

11:50
    No tak teraz domáci stupňujú tlak a z uhlu skúšal prekvapiť Barulina, Kolanos a následne sa k strele z modrej čiary dostal Carle, ale netrafil bránu hostí.

12:52
    Katič teraz zostrelil Lemťjugova, ktorý bol bez puku a domáci obranca putuje na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

13:10

13:45
    Hostia využívajú presilovú hru a je to už 0:2. Krásna presilovková kombinácia v podaní Avangardu, keď Gustafsson našiel krížom cez útočné pásmo hokejku DENISA PARŠINA a tento kanonier usmernil puk z prvej rovno do Dekanichovej brány a brankár domácich bol bez šance. Asistencia: Erik Gustafsson, Miroslav Blaťák.
    PARŠIN - 0:2

15:30
    No hostia kontrolujú priebeh hry a sú jednoznačne lepším tímom už od úvodu.

17:00
    A už je to 0:3! Krásna kombinácia Avangardu, ktorá začal u Sobotky, ten posnul na Pivtsakin a ten našiel nikým nekrytého kanoniera DENISA PARŠINA, ktorý nemal problém zakončiť pred odkrytou bránou. Asistencia: Nikita Pivtsakin, Vladimír Sobotka.
    PARŠIN - 0:3

18:20
    No aj v závere tretiny hostia ovládajú priebeh hry a domáci sa len ťažko dostávajú do zakončenia.

19:30
    V samom závere predsa len tlak domácich a dobrú prácu s pukom v okolí Barulinovej brány teraz predvádza Leino.

19:50
    Kanonáda hostí pokračuje a na 0:4 pre hostí zvyšuje CHAD KOLARIK, ktorý sa presadil po dobrej nahrávke od Popova. Asistencia: Alexander Popov, Alexander Perežogin.
    KOLARIK - 0:4

19:57
    No a pohroma na strane hostí pokračuje, dvojminútový trest za nešportové chovanie dostáva Glumac, keď úplne zbytočne zabrzdil Barulinovi do tváre.

20:00

Je za nami prvá tretina a jednoznačná dominancia Avangardu sa prejavila štyrmi gólmi v prvej tretine v sieti Dekanicha a domáci sa budú musieť do zbytku zápasu spamätať, ak nechcú obísť s debaklom. Druhú tretinu budú hráči Medveščaku navyše začínať v oslabení. Uvidíme čo teda prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 20:25.

Hráči už sú späť na ľadovej ploche a za malú chvíľu začne druhá tretina.

20:01

20:02
    No v druhej tretine už je v bráne namiesto Dekanicha, Heeter.

20:52
    Druhý gól po krásnej kombinácii mohol pridať Kolarik, ale nový muž v bráne Heeter si s jeho strelou poradil.

21:19
    ALEXANDER PEREŽOGIN teraz spravil z dvoch obrancov domácich kužele, keď si hodil puk pomedzi nich a následne 3ikovne ponad vyrážačku prekonáva Heetera, ktorý tak dlho čisté konto neudržal. Asistencia: Nikita Pivtsakin.
    PEREŽOGIN - 0:5

23:20
    A tlak hostí pokračuje a Avangard hrá doslova v tréningovom tempe a momentálne absolútne drtí svojho súpera.

24:20
    Heeter je teraz poriadne zamestnaný a okolo jeho brány lieta jeden puk za druhým.

24:46
    Hneď po buly sa teraz dostal k strele Širokov a hra je prerušená, pretože Heeter stratil masku.

24:59
    Konečne sa domáci mohli dostať do útočného pásma a je z toho iba ofsajd.

25:38
    Teraz musel zasahovať aj Barulin pri dorážke Kolanosa a prerušuje hru.

26:20
    Domáci teraz nastrelujú puk do útočného pásma.

27:05
    Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu a oba celky zapracovali dobre v defenzíve.

28:20
    Kurjanov to skúšal šikovnou zadovkou z poza brány na Lemťjugova, ale Heeter si dobre pokryl tyčku.

28:52
    Po Sobotkovej nahrávke to z modrej znova zápästím skúšal Kuljaš, ale strele chýbala razancia aj presnosť.

29:16
    Heeter si teraz poradil zo strelou z modrej čiary od Ljamina a prerušuje hru.

30:38
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Domáci znižujú na 1:5. Na konci krásnej útočnej kombinácie bol teraz MARK KATIČ a strelou ponad lapačku nedal Barulinovi šancu. Asistencia: Martin St. Pierre, Brock Trotter.
    KATIČ - 1:5

31:24
    Za krosček je teraz vylúčený Kolanos (ZAG) a hostia budú hrať ďalšiu presilovú hru.

32:11
    Presilovka sa Avangardu tentoraz vôbec nedarí.

33:24

34:47
    Trotter (ZAG) to teraz nevydržal s nervami a sekol prenikajúceho Kalinina niekam do oblasti tesne nad ramenom a dostáva trest 5 + do konca zápasu.

35:56
    Vo vlastnom oslabení teraz dobre zaútočil Glumac a pýtal si aj faul, ale rozhodca nepíska.

36:15
    Glumac znova dobre zaútočil a tentoraz triafa vonkajšiu bránkovú konštrukciu Barulinovej brány.

37:55
    Medveščak hrá teraz veľmi dobre vo vlastnom oslabení a Avangard absolútne spackáva svoju 5 minútovú presilovú hru.

38:10
    Domáci sa znova dostali až do útočného pásma.

39:02
    Heeter si teraz dal pozor na zakončenie Sobotku a domáci znova vyhadzujú.

39:47

39:53
    No hostia vôbec nezvládli svoju presilovú hru a domáci už si postrážia záver tretiny s pukom na svojich hokejkách.

40:00

Skončila sa druhá tretina v ktorej oba celky dali po jednom góle a domáci síce prehrávali už 0:5, ale v závere zlepšili svoj výkon a o zníženie sa postaral po peknej kombinácii Katič. Škoda úplne zbytočného a nešportového faulu Trottera, ktorý dostal za svoju sekeru trest 5+ do konca zápasu, ale domáci si v 5 minútovom oslabení skvele poradili a udržali hostí na rozdiel 4 gólov. Uvidíme čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:12.

40:01

40:50
    Medveščak začal tretinu aktívne a zavrel hostí v pásme.

42:02
    Kostovič sa teraz dobre natláčal pred Barulina a k dorážke sa ešte dral Katič, ale Barulin si dal pozor a prerušuje hru.

42:55
    No Záhreb je v tretej tretine ako vymenení a zatiaľ pôsobí veľmi dobrým dojmom, ale 4 góly proti takému súperovi ako je Avangard je ťažká misia.

43:40
    Teraz som domácich chválil a v zápätí inkasujú šiesty gól. Okamžite po vyhranom buly sa presadil príklepovou strelou NIKITA PIVTSAKIN, ktorý prestrelil Heetera ponad ľavý betón. Asistencia: Vladimír Sobotka.
    PIVTSAKIN - 1:6

45:23
    Kolarik sa teraz dral do protiútoku a takmer sa mu podarilo ísť sám na bránu, ale jeden z obrancov domácich mu v poslednej chvíli vypichol puk.

46:45
    Teraz je hra trocha rozháraná a plná nepresností na oboch stranách a hráči zvádzajú súboje o puk v strednom pásme.

47:28
    Teraz je hra prerušená pre zakázané uvoľnenie Omsku.

48:02
    Domáci teraz majú útočný nápor a dobre v útočnom pásme zapracoval Leino.

49:16
    Barulin teraz lapil strelu z modrej čiary od Morrisonna a prerušuje hru.

49:31
    Paršin sa teraz krásne zbavil protihráča a nahral na Sobotku, ktorý ešte chcel akciu vyšperkovať na Širokova, ale ten tiesnený neusmernil puk za Heetera.

50:40
    Ofsajd v podaní hráčov Záhrebu.

51:45
    Ljamin si teraz len nastrelil puk do útočného pásma.

52:47
    Dobrá útočná snaha Kinrada, ale pred bránou súpera je to prehustené a Barulin nemusel zasahovať.

53:40
    No zápas sa viac menej už len dohráva, oba celky sú teraz aktívne najmä v defenzíve.

54:28
    Hostia si teraz dobre postrážili stredné pásmo a znemožnili tak hráčom Medveščaku kombináciu.

55:30
    St. Pierre skvele zakombinoval za bránou súpera s Hedbergom a následne sa k tvrdej strele z modrej čiary dostal Hedberg, ale Barulin predviedol dobrý zákroky vyrážačkou.

56:28
    Domáci znižujú na 2:6. Krásnou krížnou nahrávkou cez celé útočné pásmo sa prezentoval Carle a našiel rovno hokejku KURTISA McLEANA, ktorý z prvej poslal puk do odkrytej brány Barulina. Asistencia: Mathieu Carle, Geoffrey Kinrade.
    MCLEAN - 2:6

58:00
    Medzitým začali posledné dve minúty tretej tretiny a dovolím si povedať že aj zápasu.

58:30
    Popov to teraz skúšal individuálne, ale neúspešne.

59:20
    Domáci s pukom na hokejkách vo vlastnom pásme.

59:53
    V závere ešte ofsajd domácich.

60:00

Skončil sa zápas medzi Medveščakom Záhreb a Avangardom Omsk, v ktorom boli hostia jednoznačne lepším tímom a zdolali súpera presvedčivo 2:6. Záhreb vybuchol najmä v prvej tretine, ktorú prehral 0:4 a proti tak silnému tímu akým je Avangard, to bolo veľmi ťažké dohnať. Omsk bol dnes lepším celkom a v prehľade po zbytok stretnutia kontroloval svoje vedenie aj priebeh hry.

Pomer striel:
    ZAG 27 – 28 OMS

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok stredajšieho večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (21:49:08)

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 31. Katič (St. Pierre, Trotter), 57. McLean (Carle, Kinrade) – 9. Kuljaš (Semjonov), 14. Paršin (Gustafsson, Blaťák), 17. Paršin (Pivtsakin, Sobotka), 20. Kolarik (Popov, Perežogin), 22. Perežogin (Pivtsakin), 44. Pivtsakin (Sobotka)

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich (21. Heeter) – Morrisonn, Flood, Popovič, Carle, Kinrade, Hutchinson, Katič – Kolanos, Wright, Leino –Thomas, Bjorkstrand, McLean – Kinrade, Trotter, St. Pierre – Kostovič, Glumac, Perkovič – Hedberg.

Rozhodca: Ravonin, Rönn – Balodis, Medvedev