Chabarovsk – Togliatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižnekamsk 5:3 (kon.) | Novokuzneck – Čeljabinsk 1:6 (kon.)
Novosibirsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 2:1 (kon.) | Novgorod – Soči 4:6 (kon.)
A. Mytišči – Ufa 6:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | HC Slovan – Barys 3:2 (kon.)
Záhreb – Omsk 2:6 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
4:6 (1:1, 2:2, 1:3)
HK Soči
Streda 10.12.2014, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Tak Soči si odváža domov 3 body. Prvé dve tretiny to bol úplne vyrovnaný hokej na oboch stranách. Všetko sa zvrhlo v poslednom dejstve hry, kde Soči vsietilo 3 góly a začalo dirigovať hru. Pár sekúnd pred koncom ešte Wolski skorigoval výsledok, ale domácim to je nič platné. Ďakujem, že ste nás sledovali a dúfam, že si nás zapnete aj nabudúce. Dovidenia a príjemný zvyšok večera. (19:18:45)

60:00
    Wojtek WOLSKI - 4:6

59:40
    Domáci si hneď rozkúskovali obranu, Wolski dostal nahrávku presne na bránkovu čiaru a nemal problém zakončiť do prázdnej brány.

59:30
    Warn dostáva tiež 2. minúty. Tak čo podarí sa domácim ešte skorigovať výsledok?

59:12
    Wolski diriguje presilovku. Podarí sa domácim ešte skorigovať výsledok?

59:00
    Minúta do konca zápasu!

58:44
    Krikunov dostáva ešte 2. minútový trest za seknutie.

58:25
    Zápas sa už len dohráva.
    Clay WILSON - 3:6

57:57
    Je rozhodnuté! WILSON dáva z celého ihriska svoj druhý gól v zápase a zvyšuje na 3:6!

57:37
    Tak predsa. Domáci skúšajú vabank. Štadión kričí Šajbu!

57:30
    Zatiaľ Kasutin nemá ani príležitosť dostať sa na striedačku. Puk majú na hokejkách stále hráči Soči.

56:44
    Zápas sa nám chýli ku koncu. Kedy a bude vôbec Kasutin odvolaný?

56:15
    Soči sa nesnaží útočiť. Po získaní puku len nahadzujú puk na zadný mantinel.

55:35
    Torpedo sa snaží urobiť niečo s výsledkom, ale Soči skvelo bráni stredné pásmo a tak sa domácim nedarí dostať pred Popperleho.

55:00
    5. minút do konca zápasu!

54:56
    Domáci hneď po skončení oslabenia útočia.

54:32
    Domáci v plnom počte.

53:50
    Stále sme nevidel poriadnu strelu z hokejok hosťujúcich hráčov.

53:07
    Torpedo sa zmocňuje puku a ihneď vyhadzuje puk.

52:57
    Soči roztáča presilovkový kolotoč.

52:36
    Vylúčenie domácich!

52:07
    Domáci teraz nepríjemne napádajú rozohrávku Soči.

50:28
    Skvelá presilovka zo strany Torpeda. Chýba tomu ešte dorážka, ktorá by prekonala Popperleho.

49:59
    Wolski teraz diriguje presilovku.

49:41
    Nepekný faul na Kulyomina. Ten dostal zrejme ramenom do tváre a zostáva ležať na ľade. Kryukov za tento zákrok dostal 2. minúty + 10. minútový osobný trest.

49:20
    V útoku konečne aj domáci. Z modrej pálil jeden z obrancov, ale bránu netrafil a Soči znova vyráža do protiútoku.

48:50
    Hokej teraz nie je moc atraktívny... Mnoho nepresností a útočí sa len pomocou nahodenia puku.

47:49
    Warn získal puk a odniesol ho do útočného pásma.

47:24
    Množstvo nepresností na oboch stranách..

46:50
    Soči skvelo napadá každú rozohrávku domácich. Majú zápas pod kontrolou.

46:05
    A znova hostia v útočnom pásme Immonen ich, ale obral o puk a prvý útok Torpeda robí problémy Popperlemu.

45:27
    Soči vyrazili do protiútoku a usadili sa v útočnom pásme. Robia veľké problémy domácim.

44:56
    Domáci usadený v útočnom pásme.
    Cory EMMERTON - 3:5

44:47
    Neskutočné. Hostí posiela do dvojgólového vedenia blafákom EMMERTON.

44:04
    Wolski znova robí problémy obrane.

43:25
    Wolski nahrádza povinnosti obrancov. Obral Soči o puk a útočí.

42:49
    Soči sa znova snažilo zaútočiť, ale obrana domácich ich o puk obrala a zakladá protiútok.
    Clay WILSON - 3:4

42:14
    Obranca WILSON si nakorčuľoval do útočného pásma, dostal sa do medzikružia odkiaľ ťaháčikom prekonal Kasutina. Kasutin je dnes nervózny. Po góle si tresol hokejkou o ľad.

41:05
    Od začiatku posledného dejstva sa nám hraje svižný hokej.

40:41
    Shchitov si teraz nakorčuľoval až pred Kasutina, no ten ho skvelo vychytal.

40:13
    Torpedo sa ihneď vrhá do útoku.

40:01

Tak v druhej tretine sme videli 4 góly. Oba kluby sa presadili dva krát, takže stav máme zrovnaný. V druhej tretine nervozita oboch klubov stúpa a osobné súboje sa dohrávajú čo raz tvrdšie. Čaká nás ešte jedna veľmi zaujímavá tretina, v ktorej sa možno rozhodne o víťazovi zápasu. Máme sa na čo tešiť.

40:00

39:00
    Posledná minúta prvej druhej tretiny.

38:20
    Soči útočí. Hra sa nám znova prebudila.

37:35
    Nervozita stúpa. Došlo k potyčke a vylučovať sa bude na oboch stranách. Oba tímy dostali po dvoch minútach.
    Dmitrij KAZIONOV - 3:3

37:32
    A je zrovnané. KAZIONOV dostal nahrávku spoza brány a nemýlil sa.
    Roman LYUDICHIN - 2:3

37:04
    Chyba v rozohrávke domácich. Túto chybu využil LYUDUCHIN, ktorý si položil Kasutina a posiela svoj tím do vedenia.

36:40
    Samostatný nájazd Immonena! Snažil sa zakončiť, ale Popperle ho vychytal.

36:15
    Wolski robí problémy v obrane hostí. Popperle má čo robiť aby pochytal všetky strely.

35:25
    Znova vidíme veľa nepresností. Domáci mohli isť do šance, ale prišla nepresná nahrávka na Filatova a tak tu máme zakázané uvoľnenie.

35:10
    Koledov leží na zemi po zákroku Kazionova. Už je pri ňom aj klubový lekár. Domáci priaznivci chcú Koledova podporiť a tak skandujú jeho meno. Koledov odchádza do kabíny. Toto nevyzerá dobre.
    Wojtek WOLSKI - 2:2

34:38
    Kapitán domácich sa pekne postavil pred bránu aby clonil Popperlemu pred strelou Drugova. WOLSKI sa dostal k vyrazenému puku a vyrovnáva na 2:2.

34:15
    Grigoryev pálil na bránu. Strela bola zblokovaná a Soči vyhadzuje puk.

33:50
    Kostitsyn teraz dobre napadá rozohrávku Torpeda.

33:19
    Hokej nie je teraz práve najkrajší. O puk sa bojuje hlavne v strednom pásme.

32:43
    Torpedo sa usadilo v pásme. Popperle si tiež pripísal nejaký zákrok.

32:05
    Petersson teraz narobil problémy obrane Novgorodu. Tá si s ním nakoniec poradila.

31:53
    Soči znova útočí. Strela sa, ale od Kasutina odrazila do ochrannej siete a hra je prerušená.

30:52
    Hostí gól povzbudil. Nahnevanému Kasutinovi je v bráne horúco.
    Andrej KOSTITSYN - 1:2

30:08
    Bieloruský reprezentant KOSTITSYN z veľkého uhla posiela svoj tím do vedenia. Kasutin sa hnevá na rozhodcu, no ten svoj verdikt nezmenil a tak je stav 1:2.

29:39
    Hra sa nám trochu zmenila. Vidíme hlavne boj o stredné pásmo.

28:57
    Schcherbina sa snažil niečo urobiť v útočnom pásme, ale bol "prišpendlikovaný" o mantinel, domáci sa zmocnili puku, ale vďaka nepresnej nahrávke tu máme zakázané uvoľnenie.

28:20
    Popperle sa dostal k puku a nahráva svojim spoluhráčom.

28:00

27:21
    Hostia znova vyhadzujú puk. Táto presilovka nebude zrejme využitá.

26:59
    Soči vyhadzuje puk.

26:50
    Popperle teraz po strele z uhlu puk prikrýva a hra je prerušená.

26:30
    Torpedo sa usadilo v pásme.

26:02
    Vylúčenie na strane Soči! Torpedo si zahrá 2. minútovú presilovku.

25:32
    Torpedo má problém rozohrať. Soči skvelo napadá rozohrávku.

24:51
    Konečne sa nám vrátil hokej z prvej tretiny. Znova je to rýchli hokej s množstvom šancí na oboch stranách.

24:11
    Hostia pod tlakom. Immonen pálil, ale strela bola zblokovaná a hostia vyrážajú do protiútoku.

23:27
    Tí čo sledujú hokej, vedia, že bratia Kostitsynovci sa často objavujú na MS.

22:48
    Kostitsyn teraz z dorážky pálil na Kasutinova. Ten puk vyráža a tlak pokračuje.

22:28
    Domáci len nahadzujú puk na zadný mantinel a odchádzajú striedať.

21:47
    Soči sa stále len bráni. Už dlho sme nevideli útok hostí.

21:10
    Filatov teraz obohral dvoch hráčov. Snažil sa svojmu spoluhráčovi nahrať cez tretieho hráča, ale puk už neprešiel. Škoda mohla to byť pekná akcia.

20:40
    Soči teraz dobre napadá rozohrávku Torpeda.

20:12
    Immonen pálil na Popperleho. Popperle skvelo chytá.

20:01

Tak v prvej tretine sme videli góly na oboch stranách. Po prvom góle sa začal hrať skvelý hokej a pokračoval až do konca tretiny. Dúfajme, že tento hokej uvidíme aj v druhej tretine, pretože je sa na čo pozerať.

20:00

19:40
    Soči po dlhom čase pod tlakom.

18:56
    Wolski sa teraz snažil zaútočiť. Chvíľu narobil problémy hosťovskej obrane, ale nakoniec stratil puk.

18:31
    WAUU! Kasutin teraz vychytal neskutočné! Anisin dorážal do prázdnej brány, ale Kasutinova lapačka vystrelila a chytá! Toto by mal byť zákrok mesiaca.

18:06
    Anisin robí problémy obrane domácich.

17:40

17:10
    Shchitov páli! Strela je zblokovaná a Torpedo konečne vyhadzuje puk.

16:42
    Domácim sa stále nepodarilo vyhodiť puk. Navyše jeden z hráčov stratil hokejku.

16:24
    Tvrdé strely, ale všetko miery vedľa.

16:03

15:40
    Drugov dostal 2. minúty. Hostia si zahrajú druhú presilovku.

15:06
    Soči usadené v pásme. Nahrávka na Petrova ten páli! Skvelý Kasutin!

14:29
    Soči sa po góle ešte viac nabudilo. Kasutin má v bráne čo robiť.
    Cory EMERTON - 1:1

13:35
    Hostia využívajú presilovku! Wilson pálil od modrej, netrafil, ale puk sa spoza brány odrazil ku EMERTONOVI, ktorý nemal problém zakončiť do prázdnej brány. 1:1.

13:13
    Petersson nahral na modrú Koledovovi, ktorý pálil. Žrď!

12:34
    Vylúčenie domácich! Wolski dostal 2. minúty.

12:11
    Koledov dostal puk na modrú. Vypálil, ale vedľa. Akcia hostí končí.

11:26
    Fanúšikovia Torpedo sú z hokeja nadšení. Na štadióne panuje skvelá atmosféra.

10:59
    Skvelý hokej. Po góle sa nám striedajú šance v pravidelnom tempe.

10:14
    Mohlo byť vyrovnané. Anisin dorážal bekhendom pred bránou. Skvelý Kasutin ho, ale vychytal.

09:50
    Gól prebudil aj hráčov Soči.
    FILATOV - 1:0

09:14
    Krásny gól. FILATOV sa dostal do úniku vypálil to do pravého horného rohu a v strele sa nemýlil. Popperle nemal žiadnu šancu.

07:58
    Soči sa konečne vymanilo z tlaku. Pokúsilo sa aj zaútočiť, ale neúspešne.

07:23
    Grigoryev teraz pálil na Popperleho. Ten len vyráža a tlak stále pokračuje.

06:30
    Neskutočné tlak stále pokračuje. Hosťujúcemu celku a Popperlemu je riadne horúco.

06:05
    Puk znova v útočnom pásme hostí.

05:52

05:22
    Domáci zaútočili vo vlastnom oslabení. Nechýbalo veľa..

05:09
    Soči je stále usadené v útočnom pásme. Presilovka sa nám pomaly končí.

04:34
    Pekná strela Valentenka z modrej. Popperle si s ňou poradil.

04:11
    Soči ihneď vyhadzuje puk.

03:52
    Za podrazenie si posedí 2. minúty na trestnej Petersson.

03:23
    Stále sme nevideli poriadnu strelu na brankára.

02:53
    Domáci sa snažili zaútočiť, ale Soči ich ihneď oberá o puk.

02:23
    Torpedo má problémy s rozhohrávkou.Soči napáda aktívne každú.

01:30
    Hostia sa usadili v útočnom pásme.

00:32
    Domáci a aj hostia sa snažili zaútočiť, ale zatiaľ oba kluby len nahodili puk na zadný puk a prišli oň ho.

00:01

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin- Hietanen, Khomitsky, Valetenko, Blazhievsky, Grigorev, Bernatsky, Ternavsky, Rudenkov, Wolski-Immonen-Salminen, Krasnoslobodtsev-Galuzin-Filatov, Savinainen-Drugov-Kulyomin, Kazionov Dim.- Kazionov De.- Potapov

HK Soči: Popperle- Koledov,Shchitov, Pervyshin, Whitney, Wilson, Derlyuk, Petrov, Kryukov, Krikunov-Ignatushkin-Kostitsyn, Petersson-Warn-Emerton, Anishin-Lyuduchin-Lapenkov, Shishkanov-Akhmetov-Sherbina.

HK Soči

Soči sa po olympiáde rozhodlo vstúpiť do kontinentálnej hokejovej ligy a ako nováčikovi sa mu celkom darí. V západnej konferencii sa nachádzajú na skvelom 6. mieste. Soči má zaujímavé skóre, pretože vsietilo a aj inkasovalo rovnakých 86 gólov. Soči to narozdiel od Novgorodu v posledných troch zápasoch išlo, pretože v nich získalo osem bodov. Najprv doma Soči zdolalo slovenského zástupcu 4:1, neskôr rozdrvilo chorvátskeho zástupcu zo Záhrebu 6:2 a naposledy si Soči vyskúšalo nájazdový rozstrel v Čerepovci, v ktorom bol úspešný a vyhral 2:3. Toto je vlastne súboj siedmu priečku, pretože medzi týmito klubmi nie je žiaden bodový rozdiel. Určite sa máme na čo tešiť, keďže oba kluby budú chcieť v tomto zápase vyhrať. Viac by som do role favorita obsadil Soči, ktoré má v posledných zápasoch skvelú formu.

Torpedu to oproti minulým sezónam až tak nejde. Momentálne sa Torpedo nachádza v západnej konferencii na poslednej postupovej priečke do play off, teda na 8. mieste. Na to že sú na 8. mieste majú skvelé skóre 92-87. Tabuľka je hodne vyrovnaná, takže ak vyhrajú môžu sa posunúť aj o dva miesta a ak prehrajú, tak môžu klesnúť. V posledných troch zápasoch mal Novgorod menšiu hernú krízu, pretože v nich získal len 2 body. Naposledy vyhral Novgorod 27.11. na ľade Čerepovca po nájazdoch 3:4, potom nasledovali už len prehry. V dejisku ZOH prehral Novgorod s domácim Soči 4:1 a naposledy prehral v Moskve na ľade Dinama 5:3. Zajtra sa predstavia doma proti Soči, proti ktorému nedávno prehrali, takže je jasné, že prehru budú chcieť domáci oplatiť.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Ján Vojtaššák

Góly a asistencie: 10. Filatov (Bernatsky), 35. Wolski (Drugov), 38. Kazionov (Potapov, Kazionov), 60. Wolski (Immonen) – 14. Emerton (Wilson), 31. Kostitsyn (Shchitov), 38. Lyudichin (Anisin), 43. Wilson (Derlyuk), 45. Emmerton (Derlyuk), 58. Wilson