Slovensko – Korea 15:2 (kon.) | Nórsko – Estónsko 4:2 (kon.) | Japonsko – USA 1:9 (kon.)
Česko – Švajčiarsko 2:2 (kon.) | Rusko – Kanada 8:9 (kon.) | Lotyšsko – Nemecko 5:3 (kon.)
Nórsko
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Estónsko
cz Pondelok 08.12.2014, 12:00 • Arena Scandinavium, Göteborg • Majstrovstvá sveta mužov

Je konec. Norští florbalisté v utkání o naději a pravděpodobně 3. místo ve skupině poráží Estonce 4:2, když především v první periodě svého soupeře suverénně přejeli a poprvé na turnaji zvítězili. Estonce čeká ve skupině ještě zápas s českým týmem. A pak, kdo ví...

Já se s vámi loučím a budu se těšit už zítra u dalších florbalových onlajn přenosů. (13:55:24)

60:00

59:30
    Norové pochopitelně v klidu drží míček a zdržují. Není kam spěchat.

59:24
    Patrik Markus vyloučen a vypadá to, že o osudu utkání je rozhodnuto.

59:18
    Opět chybělo málo. Ale ani teď to není estonský gól.

59:09
    Hra přerušena. Útočný faul. U míčku Norové.

59:00
    Norové dobře uzavřeli předbrankový prostor. Vypadá to jak na nějaké demonstraci. Neprostupná hráz.

58:45
    Balonek mířil do odkryté klece, nakonec skončil těsně vedle.

58:25
    Ztečovaná rána. Ronnmark nemusel zasahovat.

58:00
    Estonci v 6.

57:40
    Evensen řádně zpracován v rohu. A následuje estonským time-out. Už není na co čekat. Je čas jít do 6.

57:00
    Poslední tři minuty. Estonci nutně potřebují snížit. Za minutu dva góly nedají.

56:10
    Kdyby takhle hráli Estonci celý zápas, mohli vést. Na kdyby se ale nehraje.

55:24
    Výborně Ronnmark. Kallion jej teď napálil.

54:58
    Bjerknes z otočky míjí.

54:10
    Ronnmark se válel na zemi, vůbec netušil, kde se míček nachází.

53:52
    Tamme z otočky, míček k brance nedoputoval.

53:05
    Skvěle Oige! Důležitý zákrok.

52:30
    Estonci teď tlačí. Dobře vědí, že potřebují dát kontaktní branku.

52:00
    Další ztečovaná rána bílého týmu.

Petr Jindra

Góly a asistencie: 4. Jansson (Straete), 6. Evensen (Jansson), 6. Nilsson (Bjerknes), 42. Jansson (Olesen) – 35. Woiduma (Mrkus), 46. Pass

Nórsko: Ronnmark (Jelsnes) – Gidske, Bjerknes, Kronberg, Torp, Jansson, Evensen E., Olesen, Pedersen, Nilsson, Rognlien, Fauskanger, Eriksen, Straete, Martinsen, Gustavsen, Kvisvik, De Santana, Evensen G.
    Estónsko: Oige (Saastamoinen) – Salm, Tasa, Savi, Pass, Maalt, Markus, Matsukevits, Tamme, Komi, Kase, Koiv, Thomsson, Kallion, Woiduma, Kurmiste, Stromfelt, Kasenurm

Rozhodca: Baumgartner – Kläsi