SP v biatlonu, stíhačka mužů 12,5 km, Östersund Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) | SP v biatlonu, stíhačka žen 10 km, Östersund Vítěz: K. Mäkäräinenová (FIN) (kon.)
koniec udalosti
SP v biatlonu, stíhačka mužů 12,5 km, Östersund

Vítěz: M. Fourcade (FRA)

cz Nedeľa 07.12.2014, 11:00Biatlon

V celkovém pořadí světového poháru klesl Šlesinger na třetí místo se ziskem 113 bodů, Moravec je pátý a má o devět bodů méně. Výborný výsledek Tomáše Krupčíka vynesl na dvaatřicáté místo se ziskem osmadvaceti bodů. Za necelou hodinu začíná stíhačka žen a Já Vás k jejímu sledování srdečně zvu. (12:21:46)

57. Matej KAZÁR (SVK) + 6:00,9

Francouzský závodník potvrdil úlohu favorita ve stíhačce a dojel si pro jasné první místo, druhý skončil Šipulin. Moravcovi se Šlesingerem nevyšla střelba, oba dva udělali pět střeleckých chyb a to je opravdu hodně, zařadili se na konec druhé dvacítky. Tomáš Krupčík naproti tomu chyboval jen jednou a dojel si po famózní jednadvacáté místo. Ostatní čeští závodníci nebodovali, slovenští běžci Hasilla s Kazárem se nevešli do první padesátky. Já se tímto s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Dnešní závod právě skončil.

CÍL
    Nyní dojel poslední finský závodník se ztrátou šest a půl minuty, máme tu tedy konec.

CÍL
    Soukup dojíždí na šestapadesáté pozici s mankem necelých šesti minut.

CÍL
    V cíli je dvaapadesát závodníků, nyní se ztráta vyšplhala přes pět minut.

CÍL
    Krčmář je na třiačtyřicáté pozici se ztrátou tři a třičtvrtě minuty, body z toho nebudou.

CÍL
    V cíli už je čtyřicet závodníků, ztráta se vyšplhala přes tři minuty. Nyní čekáme na Krčmáře a Soukupa.

CÍL
    Šlesinger je devatenáctý, Moravec je dvacátý a Krupčík si dojel pro jednadvacáté místo, což je jeho životní maximum. Všichni ztratili na vedoucího Francouze okolo dvou minut.

CÍL
    Landertinger a Fak si to rozdali o čtvrté místo, rozhodnout musí fotofiniš.

CÍL
    Fourcade vítězí o 10 sekund před Šipulinem, třetí přeci jen dojíždí Svendsen.

12,1
    Fourcade vede o téměř 15 sekund před Šipulinem a o 31 před Svendsenem, za ním je silná čtveřice s Fakem a Landertingerem.

11,3
    Šlisinger po poslední střelbě devatenáctý, Moravec dvacátý. Krčmář je blízko bodů a patří mu čtyřiačtyřicáté místo, Soukup udělal dvě chyby a dnes bodovat nebude.

11,3
    Fourcade vede před Šipulinem o 11 sekund, třetí Svendsen ztrácí už 31 sekund.

4.st.
    Krupčík zastřílel čistě a je na jednadvacátém místě, což je vskutku skvělé umístění a jede si pro největší úspěch v SP.

4.st.
    Fourcade je jasně na prvním místě a jede si pro druhé vítězství v řadě!

4.st.
    Moravec i Šlesinger udělali na střelnici další dvě chyby a vypadávají z boje o nejvyšší příčky!

4.st.
    Svendsen jde na jedno trestné kolo, když minul poslední ránu, ostatní také chybují.