Austrália – Rusko 11:9 (kon.) | Nemecko – Fínsko 2:9 (kon.) | Kanada – Dánsko 2:7 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 11:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 9:4 (kon.) | Česko – Nórsko 7:6 (kon.)
Slovensko
9:4 (3:1, 2:2, 4:1)
Japonsko
cz Sobota 06.12.2014, 18:00 • Lisebergshallen, Goteborg. • Majstrovstvá sveta mužov

Ďalší zápas Slovákov čaká v pondelok o 10:00 hod. a našim súperom bude Kórea. (20:00:48)

Prvé stretnutie Slovenska na MS 2014 vo Švédsku sa skončilo. Slováci si v úvode teda pripísali povinné víťazstvo nad Japonskom v pomere 9:4.

60:00

59:37
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    V závere sa ešte podarilo Japonsku skorigovať stav stretnutia, keď sa presadil YASUNORI HIROKAWA.
    Asistence: Ichiro Ueda.

57:56
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Na rozdiel šiestich gólov zvýšil JÁN KOMÍNEK.
    Asistence: Roman Želiezka.

57:06
    Slováci vyťahujú súpera vonku z ich polky.

56:19
    Hráči zvádzajú súboje pri mantinely.

55:05
    Posledných päť minút začíname na polke Japonska.

54:02
    Loptičku držíme v moci. Kombinujeme a čakáme na vhodný moment potrestať súpera.

52:37
    Už ani naše mužstvo sa nikam neženie. Má nahraté.

51:06
    Naši a dopúšťajú nedovoleného zákroku a prišli tak o možnosť zakončiť.

50:32
    Do konca ostáva len niečo cez deväť minút a Slovensko vedie o päť gólov.

49:42
    Presilovka Slovenska ostala nevyužitá. Stav sa nezmenil.

48:37
    Polovica presilovky Slovenska sa končí. Japonsko sa zatiaľ úspešne bráni.

47:42
    Watabe je prvým vylúčením hráčom v zápase.

46:26
    Troma gólymi za necelých šesť minút zrejme definitívne rozhoduje o výhre Slovenska v prvom zápase. Aj keď do konca stretnutia je ešte viacej ako 13 min.
    Lukáš ŘEZANINA - 8:3

45:24
    A je tu ďalší presný zásah, o ktorý sa postaral kapitán mužstva LUKÁŠ ŘEZANINA.
    Asistence: Václav Komačka.
    Martin KUBOVIČ - 7:3

44:16
    Slovensko opäť vedie o štyri góly, keď sa podarilo skórovať MARTINOVI KUBOVIČOVI.
    Asistence: Ladislav Gál.

43:18
    Bulko takmer na polke stratil loptičku. Lenže našťastie ju stihol dobehnúť a nehrozil tak ďalší brejk súpera.

42:33
    Po šiestom góle našich sa na chvíľu vytratila aktivita Japonska.
    Patrik PELEGRÍN - 6:3

41:06
    Po rozohrávke našiel Komínek pred bránou PATRIKA PELEGRÍNA, ktorý sa nemýlil a zvýšil vedenie na rozdiel troch gólov.
    Asistence: Ján Komínek.

40:52
    Japonsko začalo aktívne v tretej tretine. Hráči z krajiny vychádzajúceho slnka napadajú našich vysoko na našej polke.

Niečo z druhej tretiny: strely na bránu 8:13.

40:01

Je tu záver druhej tretiny, ktorá sa skončila nerozhodne 2:2. Najprv sme dokázali streliť súperovi dva góly, ale potom v druhej polovici tretiny prišlo zbytočné poľavenie a súper to dokázal dvoma gólmi využiť a znížil tak na 5:3. Ešte to mohlo byť aj o gól nebyť brankára Kalčoka.

40:00

39:20
    V závere druhej tretiny hráči Japonska ožili a brankár Kalčok sa nemôže sťažovať na nedostatok práce.

39:02
    A už to mohlo byť len o gól. Naši hráči môžu poďakovať brankárovi Adamovi Kalčokovi.

38:13
    Slováci vyčkávajú na vlastnej polovici, čo urobí súper.
    Shunkei KURABA - 5:3

37:22
    Po rýchlej individuálne akcie znížil SHUNKEI KURABA už len na rozdiel dvoch gólov.

36:58
    Blíži sa záver druhej časti naši vedú stále o tri góly.

35:56
    Snaha o rýchly prechod do útoku našim nevyšla.

35:00
    Slováci kombinujú, ale prehustený priestor pred bránou neprekonali.

32:23
    Slováci sa snažia pridať ďalší gól, ale brankára súpera sa im nedarí prekonať.

30:01
    Stretnutie sa dostáva do svojej druhej polovice.

28:16
    Japonci začali napádať našich pri rozohrávke na našej polovici ihriska.
    Naoki MATSUBA - 5:2

27:09
    Druhý gól v zápase zaznamenal aj NAOKI MATSUBA, keď znížil na rozdiel troch gólov. Asistence: Ichiro Ueda.
    Martin GRLICKÝ - 5:1

26:05
    Martin Kubovič nedokázal preonať brankára Japonska, ale následne sa to podarilo MARTiNOVI GRLICKÉMU.
    Asistence: Martin Kubovič.

24:46
    Japonsko sa dostalo na pár sekúnd k našej bráne, ale tam sa dopustilo faulu.
    Ladislav GÁL - 4:1

24:09
    Loptičku do prázdnej brány upratal svojim druhým gólom v zápase LADISLAV GÁL.
    Asistence: Lukáš Ujhélyi.

23:33
    Obraz hry sa nemení. Slováci sú nasťahovaný na polovici Japonska.

21:48
    Brankár Adam Kalčok podržal Slovensko pred druhým inkasovaným gólom.

21:01
    Aj druhá tretina sa začal podobne ako tá prvá. Slovensko zatlačilo súpera na jeho polovicu.

20:01

V prvej tretine sme videli 15 striel Slovenska a len dve nášho súpera.

Je tu záver prvej tretiny stretnutia medzi Slovenskom a Japonskom, po ktorom vedieme na súperom 3:1.
    V prvej tretine sme videli hru na jednu bránu a to na bránu Japonska. Lenže sme si nedalo pozor na brejk a súper nás potrestal úvodným gólom. V druhej polovici prvej tretiny sme však otočili vedenie vo svoj prospech.

20:00

19:00
    Ujhélyi strelou švihom minul bránu.

18:35
    Japonsko sa na nič nezmôže len na odpálenie loptičky k našej bráne.

17:51
    Hru prerušil rozhodca a nariadil súperovi vrátiť loptičku našim.

17:21
    Slováci sa s vedením o dva góly neuspokojili a stále tlačia súpera pred ich bránkoviskom.
    Ladislav GÁL - 3:1

15:45
    Po 21 sekundách pridávame ďalší gól. Pred bránkovisko si nabehol LADISLAV GÁL a strelou švihom prekonal brankára súpera. Asistence: Lukáš Řezanina.
    Marek OŠČO - 2:1

15:24
    Strela MAREKA KOŠČA prepadla brankárovi Japonska do brány a Slovensko vedie.

14:40
    Nebezpečnú strelu takmer z polovice ihriska brankár Kalčok zneškodnil.
    Lukáš ŘEZANINA - 1:1

13:20
    A je vyrovnané. Obranu súpera sa podarilo prekonať nášmu kapitánovi LUKÁŠOVI ŘEZANINOVI.
    Asistence: Matej Novák.

12:46
    Po strele Košča sa Halás previnil faulom pri snahe dorážať.

12:07
    Počas prerušenej hry striedame. Budeme zahrávať aut.

11:22
    Po strate loptičky na polovici súpera tu bol náznak súpera na ďalší brejk. Zbraň nášho dnešného súpera budú zrejme brejkové situácie.

10:34
    Slováci po inkasovanom góle znovu tlačia súpera, ale ten veľmi dobre bráni.
    Naoki MATSUBA - 0:1

09:03
    Po dlhom vyhodení loptičky od brankára Hihuchiho sa dostal do brejku NAOKI MATSUBA.
    Asistence: Keita Hihuchi.

08:53
    Súper sa oslobodil len vyhodením loptičky mimo ihrisko.

07:58
    Držíme Japonsko na ich polovici, ale prehustený priestor pred Hihuchim nedokážeme prekonať.

07:00
    Ďalšiu akciu zakladáme od našej brány.

06:40
    Kubovičove zakončenie je nepresné.

06:26
    Útočnú snahu Japonska prerušil rozhodca, keď videl faul pred našim brankárom.

06:03
    Po nepresnej prihrávke skončila loptička v aute a Japonsko môže rozohrať svoju akciu.

05:26
    Budeme mať loptičku v moci po faule na polovici súpera.

04:53
    Na konci piatej minúty sme stále neboli streleckého zakončenia.

03:10
    Stále máme loptičku v moci, ale nedarí sa nám ostať do zakončenia. Japonci prehustili priestor pred brankárom.

02:36
    Rozohrávku naši vystihol jeden z napádajúcich hráčov súpera.

01:57
    Ani jede z brankár ešte nemusel zasahovať.

01:03
    Po zisku loptičku naši hráči striedajú a zakladajú postupný útok.

00:10
    Japonci sa po zisku loptičky dostali do útočného pásma, ale naši hráči im loptičku vzali.

00:01

Obe mužstvá sú už pripravené na ihrisku a nasledujú hymny.

Slovensko: Kalčok (Turek) – Komačka, Novák, Bulko, Joscák, Koščo, Šefčík, Hriň – Ujhélyi, Rezanina, Gál – Pelegrín, Želiezka, Komínek – Kubovič, Grlický, Halás – Konečný, Petróci.

Japonsko: Hihuchi (Yagyu) – Kimura, Shiba, Tsudome, Yamashita, Watabe, Terada – Akagami, Kurata, Masuura – Matsuba, Hirokawa, Ueda – Iwasaki, Kurabab, Shimada – Nishii, Ishikawa, Kano.

Rozhodčí: Fordell, Vuola..

Slovenská mužská florbalová reprezentácia sa v prvom zápase MS vo Švédsku (Göteborgu) stretne v otváracom stretnutí proti hráčom krajiny vychádzajúceho slnka z Japonska.

Slováci sa okrem Japonska stretnú v skupine ešte v pondelok s Kóreou a v stredu s USA. oba zápasy majú začiatok o 10:00 hod.

Cieľom našich hráčov je prebojovať sa do štvrťfinále.

Nominácia Slovenska:
    Brankári: Adam KALČOK (VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava), Dominik TUREK (ATU Košice), Dušan ĎURMEK (ŠK 1. FBC Trenčín).
    Obrancovia: Marek BULKO (ŠK 1. FBC Trenčín), Ľuboš ŠEFČÍK (ATU Košice), Martin JOŠČÁK (Red Hocks Kaufering, GER), Jan KOMÍNEK (FBC Mikuláš Prešov), Václav KOMAČKA (FBC Ostrava, CZE), Marek KOŠČO (AC Sparta Praha, CZE), Matej NOVÁK (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina).
    Útočníci: Patrik BIČAN (ŠK 1. FBC Trenčín), Ladislav GÁL (1. SC Vítkovice, CZE), Martin GRLICKÝ (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina), Jozef HALÁS (ATU Košice), Jakub KONEČNÝ (FbO Florko Košice), Martin KUBOVIČ (ŠK Hargašová Záhorská Bystrica), Patrik PELEGRÍN (ATU Košice), Martin PETRÓCI (Partizan Belehrad), Lukáš ŘEZANINA (1. SC Vítkovice, CZE), Lukáš UJHELYI (ATU Košice), Roman ZELIEZKA (ŠK 1. FBC Trenčín).
    Michal HRÍN (FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina), Branislav STRAKA (ŠK 1. FBC Trenčín).

Realizačný tím reprezentácie: Miroslav Sága – hlavný tréner, Petr Koutný – asistent, František Höger – asistent, Róbert Petruš – manažér, Jozef Líška – physioterapeut, Marián Ogurčák – physioterapeut

Pre osobné problémy (nie pre pokles formy) s hlavým trénerom Miroslavom Ságom, v nominácii chýbajú Marián Galovič a Juraj Matejka, ktorí veľkou mierou dopomohli mužskej reprezentácii k postupu na decembrové MS. Marián Galovič a Juraj Matejka v najdôležitejšom zápase domácej kvalifikácie proti Belgicku (pozn. výhra 16:1), prispeli svojimi ôsmimi bodmi k postupu našej reprezentácie. Do kolísky florbalu nepocestuje ani dlhoročný reprezentačný brankár Gabriel Mészáros.

Pod vedením kapitána Lukáša Řezaninu sú naši reprezentanti odhodlaní bojovať o každý centimeter ihriska a nedať nič súperom zadarmo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 14. Řezanina (Novák), 16. Koščo (Kubovič), 16. Gál (Řezanina), 25. Gál (Ujhélyi), 27. Grlický (Kubovič), 42. Pelegrín (Komínek), 45. Kubovič (Gál), 46. Řezanina (Komačka), 58. Komínek (Želiezka) – 10. Matsuba (Hihuchi), 28. Matsuba (Ueda), 38. Kuraba, 60. Hirokawa (Ueda)

Rozhodca: Fordell, Vuola.