Austrália – Rusko 11:9 (kon.) | Nemecko – Fínsko 2:9 (kon.) | Kanada – Dánsko 2:7 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 11:2 (kon.) | Slovensko – Japonsko 9:4 (kon.) | Česko – Nórsko 7:6 (kon.)
Česko
7:6 (4:3, 1:0, 2:3)
Nórsko
cz Sobota 06.12.2014, 19:45 • Scandinavium, Gothenburg • Majstrovstvá sveta mužov

To je ode mě pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek večera a budu se těšit při sledování dalších florbalových online přenosů. (21:55:45)

Druhý zápas skupiny B mezi Švýcarskem a Estonskem je na pořadu dne zítra. České reprezentanty čeká zítra odpočinek a v pondělí změří síly s obhájci bronzových medailí, se Švýcary.

Statistiky utkání:
    střely na branku: 22:24
    vyloučení: 2:2
    využití: 0:0
    v oslabení: 0:1

Nejlepší hráči utkání:
    Michal Podhráský (CZE) – Ole Mossin Olesen (NOR)

Tak to bylo drama, i když tomu začátek třetí třetiny vůbec nenasvědčoval. Poté, co Curney zvýšil na rozdíl tří branek, to vypadalo, že si český tým zbytek zápasu pohlídá. Jenže Norové dokázali vstřelit gól ve vlastním oslabení a hned po jeho konci druhý a na drama bylo zaděláno. Čtyři minuty před koncem vrátil Čechům dvoubrankový náskok Tokoš, jenže pak Kronberg využil zakopnutí Deutsche a přiblížil svůj tým vyrovnání. Češi v závěru díky své obětavosti a skvělému Tomáši Kafkovi jednobrankový náskok uhájili a mohou se tak radovat z vítězství 7:6.

60:00

59:52
    Sladký vyhazuje, to už vypadá slibně.

59:18
    Závar před českou brankou. Kafka nejprve vyrazil střelu Gidskeho a pak přestál i následnou dorážku, kterou norský útočník poslal jen do Kafkovi natažené nohy.

59:01
    Fauskanger se dostal k odraženému míčku, jeho pokus zblokovaný a Dóže přes celé hřiště míjí prázdnou branku.

58:30
    Norové si netroufli z volného úderu na zakončení.

58:19
    Ronnmark se po chvíli v brance opět vydává na střídačku, ale ani tam se dlouho neohřál a musí zpět na hřiště.

57:52
    Dobrý zákrok Kafky.

57:48
    Ronnmark na střídačce.

57:41
    Tokoš se po střílené přihrávce od Sladkého ocitl sám před Ronnamrkem, ale nedokázal trefit skákavý míček tak, aby skončil v brance.
    Ketil KRONBERG - 7:6

57:00
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Smolný okamžik pro Marka Deutsche, který škobrtnul a nabídl míček KETILU KRONBERGOVI, který postupoval sám na Kafku, udělal mu dlouhou kličku a pohodlně snižuje na rozdíl jediné branky. Bez asistence.

56:33
    Kafka si pohlídal střelu z větší vzdálenosti.
    Martin TOKOŠ - 7:5

55:41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Veltšmíd prostrčil míček na Sladkého, který našel z otočky u tyče volného MARTINA TOKOŠE, který posílá s přehledem míček za Ronnmarka a Češi vedou opět o dvě branky. Asistence: Tomáš Sladký.

55:26
    Oddechový čas pro Nory.

55:23
    Češi se ubránili další akci Norů a Curney pak táhl míček po křídle. Přihrávka by byla v jeho situaci moc riskantní, proto se Curney rozhodl pro střelu, se kterou si ale poradil Ronnmark.

54:49
    Natovovu střelu přitiskl na svou hruď Ronnmark.

53:56
    Kronberg se snažil českému hráči vyseknout balonek, ale trefil pouze jeho čepel a český tým tak může rozehrávat.

53:20
    Nory dva vstřelené góly hodně nabudily a Češi se musí bránit. Zatím to zvládají.
    Ole Martin Skau JANSSON - 6:5

51:35
    OLE MARTIN SKAU JANSSEN sklepl ze vzduchu pas Ondruška a sám před Kafkou nezaváhal a trefil přesně pod horní tyčku. Bez asistence.

51:14
    Norové v plném počtu.
    Ketil KRONBERG - 6:4

50:46
    Ronnmark po Zozulákově střele rychle rozehrál. Kronberk pak přehrál Suchánka přihrávkou na Olesena, který mu jí zadovkou vrátil a KETIL KRONBERG snižuje v oslabení na rozdíl dvou branek. Asistence: Ole mossin Olesen.

50:32
    Zozulák střílí, Ronnmark připraven.

50:29
    Na druhé straně musel zasahovat Kafka.

50:27
    Suchánek střílel z úhlu a Ronnmark chytá.

49:15
    Ve speciální přesilovkové formaci se objevuje Martin Zozulák.
    Faul Nielsena

49:14
    První přesilovky se dočkali i Češi. Erik Nielsen De Santana fauloval tokoše a odsedí si 2 minuty.

48:53
    Natov nepřesně přihrál na Jendrišáka, ale Norové z jeho zaváhání nevytěžili nic jiného než volný úder.

47:46
    Nejprve se svou přihrávkou na Ondruška neuspěl Dóža, chvilku nato se snažil z otočky vystřelit Jelínek, ale ani jeho pokus neslavil úspěch, neboť ho dokázal zblokovat jeden z bránících norských hráčů.

46:38
    Sladký našel zpoza branky Tomašíka, který ale nedokázal backhandem dostat míček za Ronnmarka.

45:41
    Norové jsou teď trochu aktivnější, Češi ale pozorně brání.

44:46
    Bjerknes se ocitl sám před Kafkou, ale český brankář si s jeho zakončením poradil a k dorážce už se norský útočník nedostal.

44:28
    Straete natáhl, ale minul.

43:42
    Norové se snažili rychle odpovědět, ale jejich akce neslavila úspěch.
    Jiří CURNEY - 6:3

43:17
    Podhráský mezi dvěma bránícími hráči přihrál na druhou stranu neobsazenému JIŘÍMU CURNEYMU, který ho bez problémů posílá do prázdné branky. Asistence: Michal Podhráský.

42:36
    Olesen to zase zkoušel freestylově. Tentokrát si ho ale česká obrana pohlídala.

42:19
    De Santana nahazoval před branku a ze závaru vytěžili Norové volný úder.

41:06
    Suchánek potáhl míček před branku snažil se ho přihrát zpět na Tomašíka. Norové ale jeho úmysl přečetli a šanci mu zmařili.

40:44
    Norové stále na balonku, hrají převážně obránci Gidske s De Santanou.

40:18
    Třetí třetinu začínají s balonkem na svých čepelích Norové.

40:01

Druhá třetina byla o poznání klidnější než ta první. Oba týmy se snažily vyvarovat se chyb a až na pár výjimek se jim to dařilo. Norové měli po vyloučení Tokoše příležitost přesilové hry, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Po konci přesilovky měl šanci Jendrišák, ale ani on nedokázal uspět. Na konci třetiny se Norové dostali do obrovské šance, ale Kafka předvedl dva perfektní zákroky a nedovolil Norům vyrovnat. Když už to vypadalo, že se třetí třetina už jenom dohraje, zakombinoval Mikeš s Dóžou a krajánek ve službách Pixba vrátil našemu týmu dvoubrankový náskok. Do závěrečné třetiny půjdou týmy za stavu 5:3 pro Českou republiku.

40:00
    Patrik DÓŽA - 5:3

39:59
    Výborně. Češi dávají Norům gól do šatny. U levé mantinelu byl u míčku Mikeš, jenž vykouzlil další exkluzivní přihrávku, kterou lehkým pohybem usměrnil za Ronnmarka PATRIK DÓŽA a Češi znovu vedou o dvě branky. Asistence: Ondřej Mikeš.

39:56
    Dóža se snažil uvolnit od mantinelu, ale neuspěl. Míček ovšem udržel.

39:21
    Tomašíkovo zaváhání napravuje pozorný Veltšmíd.

38:02
    Norové se dostali do protiútoku. Nejprve střílel Straete a po něm ještě Evensen, ale Tomáš Kafka dokázal obě střely vyrazit a podržel český tým.

37:54
    Mikeš posílal míček před branku, kde byl Dóža i Ondrušek, ale přihrávka neprošla ani k jednomu z nich.

36:29
    Tokoš se neprosmýkl kolem Kronberga a Norové mohli vyrazit do protiútoku, který ovšem končí jejich nepřesnou přihrávkou.

36:06
    Curney si vynutil faul za norskou brankou. Češi budou rozehrávat z rohu.

35:22
    Ondrušek se vytočil od mantinelu, ale Ronnmark jeho střelu dokázal ztlumit a následně schoval míček před Mikešem pod svýma nohama.

34:25
    Češi dobrým pressingem nadělali Norům velké problémy při rozehrávce a ti se z tlaku osvobozují jen nahozením ke Kafkovi.

33:36
    Kafka nohou zastavuje přihrávku mířící skrz jeho brankoviště.

33:29
    Norové drží míček na svých holích a snaží se vymyslet něco zajímavého.

32:28
    Torp fauluje u mantinelu a rozehrávat budou moci čeští florbalisté. Na hřišti je první formace.

31:59
    Dóža se vytočil od mantinelu, Ronnmark zasahuje rukou.

30:38
    Jendrišák zůstal sám před Ronnmarkem a snažil se dorazit Podhráského střelu. Norský brankář nejprve dobře zasáhl nohou a na druhou dorážku už Matěj Jendrišák nedosáhl.

30:34
    Češi v plném počtu.

30:27
    Jendrišák zblokoval střelu Norů a vyváží míček.

29:36
    Kafka má míček v ruce, Češi se znovu osvobozují.

29:21
    Norové obléhali českou branku. Nakonec dokázal vyhodit Podhráský.

28:34
    Tokoš přerušil akci Norů a odchází na trestnou lavici odpykat si 2 minuty za nedovolené vrážení. Toto vyloučení je ale přísné.

27:58
    Tokoš fauluje, rozhodčí mají zdviženou pravici, bude se vylučovat.

27:28
    Ve hře 4 na 4 jsou zatím o chlup nebezpečnější Norové. Kafka je ale pozorný.
    Rozmíška mezi Suchánkem a Evensenem

26:33
    Za drobnou rozmíšku před Kafkou jsou současně vyloučeni Patrik Suchánek a Glen Evensen.

26:30
    Kafka v sedě zasahuje proti dorážejícímu Evensovi.

25:56
    Olesen se ocitl za zády českých obránců. Nejprve dobře zasáhl Kafka, poté už českém brankáři přispěchal na pomoc Jendrišák.

25:16
    Norové rychle rozehráli volný úder, ale česká obrana si s tím i s trochou štěstí poradila.

24:48
    Olesen napadal rozehrávajícího Jelínka, ale český kapitán se obrat nenechal a vybojoval na Olesenovi nedovolený zákrok.

24:10
    Torpovi utekl míček a Češi tak mohou v klidu rozehrát.

23:56
    Tomašík ve snaze získat balonek fauloval Torpa.

23:25
    Deutsch si poradil se dvěma napadajícími protihráči a obuchem o mantinel posílá míček Podhráskému.

22:21
    Míček po střele Torpa skončil v boční síťce Kafkovi branky. Český brankář si pak míček sebral a Češi střídají.

21:55
    Olesen vypíchl míček Sýkorovi, který svou chybu napravuje jen za cenu faulu.

20:31
    Natovovu střelu zblokoval Gidske. Češi budou moci rozehrávat.

20:20
    V úvodních vteřinách druhého dějství jsou na balonku Češi.

20:01

První třetina je za námi. Mnohem lépe do ní vstoupil český tým, který ve 4. minutě vedl díky zásahům Jendrišáka a Ondruška o dva góly. Pak ale předvedl florbalovou parádu Olesen a snížil. Dvoubrankový náskok vrátil Čechům pěknou individuální akcí Dóža. V předposlední minutě přiblížil Nory na dostřel Evensen. Na jeho branku Češi rychle zareagovali brankou Suchánka, ale za dalších 15 vteřin opět snížil Jansson. Po první dvacetiminutovce je tak stav 4:3 pro českou reprezentaci.

20:00
    Ole Martin Skau JANSSON - 4:3

19:22
    Závěr první třetiny je hodně divoký. Norové měli výhodu volného úderu. Česká obrana si situaci vůbec nepohlídala a nechala vystřelit OLE MARTINA SKAU JANSSONA, který se trefil přesně k tyči. Asistence: Thomas Rognlien.
    Patrik SUCHÁNEK - 4:2

19:07
    Tokoš si za brankou zpracoval míček kolenem a následně ho ze vzduchu špičkou hole posunul před branku na PATRIKA SUCHÁNKA, který ho trefil z první ze vzduchu a nedává Ronnmarkovi šanci. Asistence: Martin Tokoš.
    Glen EVENSEN - 3:2

18:44
    Jansson vystihl Deutschovu rozehrávku a poslal do útoku Straeteho. kafka jeho střelu dobrým zákrokem vyrazil, ale na dorážku GLENA EVENSENA už nestačil. Asistence: Thomas Straete.

17:53
    Torp střílel z křídla, ale Kafka byl dobře postavený a se střelou norského útočníky neměl problémy.

17:26
    Jelínek se vydal na útočný výlet, ale jeho střelecký pokus trefil jen blokujícího obránce.

16:46
    Veltšmídovo nahození se snažil tečovat Tokoš. Míček však netrefil a v následném souboji byl pak český útočník faulován norským brankářem.

16:20
    Tomašíkovi se zamotal míček mezi nohama, jinak by mohl střílet ze slibné pozice.

15:03
    Natov neuspěl se svojí střelou. Hrát budou Norové.

15:00
    Útok Dóža – Mikeš – Ondrušek se opět dostal do blízkosti norské branky a způsobil obraně seveřanů nemalé problémy. Norové celou situaci řeší jen za cenu faulu.

13:25
    Tomašík se dostal na hranici brankoviště k volnému míčku, který tam zůstal po akci Sladkého, a jeho pokus zazvonil o břevno norské branky.

13:05
    Natov faulovaný, Češi budou rozehrávat volný úder.
    Patrik DÓŽA - 3:1

12:11
    PATRIK DÓŽA se prosmýkl kolem mantinelu, srovnal si míček na forhend a svižnou střelou zápěstím trefuje naprosto přesně vzdálenější růžek Ronnmarkovy branky. Pěkná akce českého útočníka. Bez asistence.

11:55
    Češi na balonku a čekají na příležitost k útoku.
    Ole Mossin OLESEN - 2:1

10:46
    Podhráský zaváhal v rozehrávce a k míčku se za brankou dostal OLE MOSSIN OLESEN, který nabral míček na čepel, oběhl branku a nádherným freestylovým kouskem nedal Kafkovi šanci. Asistence: Ketil Kronberg.

10:00
    Mikeš se opět dobře uvolnil přes svého strážce, ale na dalšího už si netroufl a otáčí hru na obranu.

09:29
    Volný úder z dobré pozice má k dispozici český tým.

08:46
    Jendrišák si splnil obranné povinnosti a zamezil nebezpečné přihrávce zpoza branky najít adresáta.

08:24
    Češi si při napadání pomohli faulem, rozehrávat budou Norové.

07:45
    Dóžovu střelu vyrazil Ronnmark jen před sebe, kde se k míčku dostal Mikeš, ale nedokázal si srovnat mířidla a branku minul.

06:55
    Olesen trefil letící míček těsně před Kafkou a trefuje břevno. Rozhodčí ale stejně signalizují hru vysokou holí, vzrušení bylo tedy zbytečné.

06:22
    Curney se dostal k dorážce Jendrišákovy střely, ale minul branku.

06:17
    Po zásahu norské obrany budou rozehrávat Češi.

05:51
    Ondrušek se snažil trefit míček ze vzduchu, což se mu bohužel nepovedlo.

05:02
    Tomašík hledal volného Tokoše, ale na poslední chvíli zasáhla norská obrana.
    Tom ONDRUŠEK - 2:0

03:49
    Češi vystihli rozehrávku Norů a předvedli krásnou akci. Mikeš se po zpracování přihrávky uvolnil přes obránce a dostal se sám před Ronnmarka. Celou akci pak Mikeš vyšperkoval skvělou přihrávkou na volného TOMA ONDRUŠKA, který posílá Čechy do dvougólového vedení. To je perfektní vstup do zápasu. Asistence: Ondřej Mikeš.

03:33
    Od levého mantinelu rozehrávají Norové.
    Matěj JENDRIŠÁK - 1:0

02:51
    Natov vystřelil na Ronnmarka, který jeho střelu jen vyrazil. Všichni tři čeští útočníci se pak snažili dorážet a nejúspěšnější byl MATĚJ JENDRIŠÁK, který jednou rukou doklepl míček do branky. Asistence: Jan Natov.

01:56
    První útok Norů ukázal, že bude hodně nebezpečný.

01:31
    Veltšmíd střílí, ale neuspěl.

01:27
    Suchánek hledal Sladkého, který jako na druhé straně Olesen, nezpracoval.

00:38
    Olesen volný před Kafkou, ale nezpracoval míček.

00:01
    Úvodní buly vyhrál Kronberg.

00:01

Line-up České republiky: Tomáš Kafka – Michal Podhráský, Marek Deutsch – Jan Natov, Matěj Jendrišák, Jiří Courney

Line-up Norska: Christer Ronnmark – Erik Nielsen De Santana, Daniel Gidske – Lars Erik Torp, Ketil Kronberg, Ole Mossin Olesen

Oba týmu už jsou na hrací ploše. Národní hymny jsou odehrány. Češi nastoupí v červených dresech, Norové v bílých.

Česko: Kafka (Barák) – Podhráský, Deutsch, Suchánek, Veltšmíd, Sýkora, Jelínek, Heřmanský – Natov, Jendrišák, Courney – Sladký, Tomašík, Tokoš – Ondrušek, Mikeš, Dóža – Zozulák, Fridrich

Norsko: Ronnmark (Jelsnes) – De Santana, Gidske, Rognilien, Gustavsen, E.Evensen, Martinsen, Kvisvik, Pedersen – Torp, Kronberg, Olesen – Jansson, Straete, G.Evensen – Fauskanger, Eriksen, Nilsson – Bjerknes

Rozhodčí: Bartosz Burek, Marek Chomnicki.

Nominace Norska:
    Brankáři: Jelsnes Markus, Ronnmark Christer
    Obránci: Gidske Daniel, Evensen Espen, Pedersen Geir Vidar, Rognlien Thomas, Martinsen Patrick, Gustavsen Jonas , Kvisvik Martin, De Santana Erik Nielsen
    Útočníci: Bjerknes Sindre, Kronberg Ketil, Torp Lars Erik, Jansson Ole Martin Skau, Olesen Ole Mossin, Nilsson Christoffer, Fauskanger Willy, Fauskanger Willy, Straete Thomas
    Nominace českého týmu

Oba soupeři se při loňském MS potkali v boji o 5 – 8 místo. Zápas byl vyrovnaný a po základní hrací době skončil 4:4. Na řadu přišlo prodloužení, to však nerozhodlo, a tak se nakonec z vítězství radovali Norové, kteří ovládli disciplínu v samostatných nájezdech. Češi tak skončili na konečném sedmém místě.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnešním odstartovalo Mistrovství světa ve florbale a hned v úvodním dni odehraje svůj první zápas česká florbalová reprezentace, která změří své síly s reprezentaci Norska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Lukáš Vacuška

Góly a asistencie: 3. Jendrišák (Natov), 4. Ondrušek (Mikeš), 13. Dóža, 20. Suchánek (Tokoš), 40. Dóža (Mikeš), 44. Curney (Podhráský), 56. Tokoš (Sladký) – 11. Olesen (Kronberg), 19. G.Evensen (Straete), 20. Jansson (Rognlien), 51. Kronberg (Olesen), 52. Jansson, 57. Kronberg

Nórsko: Rönnmark (Jelsnes) – De Santana, Gidske, Rognilien, Gustavsen, E.Evensen, Martinsen, Kvisvik, Pedersen – Torp, Kronberg, Olesen – Jansson, Straete, G.Evensen – Fauskanger, Eriksen, Nilsson – Bjerknes

Rozhodca: Bartosz Burek, Marek Chomnicki