Newcastle – Chelsea 2:1 (kon.) | Hull City – West Bromwich 0:0 (kon.) | Liverpool – Sunderland 0:0 (kon.)
QPR – Burnley 2:0 (kon.) | Stoke City – Arsenal 3:2 (kon.) | Tottenham – Crystal Palace 0:0 (kon.)
Manchester City – Everton 1:0 (kon.)
Hull City AFC
0:0 (0:0)
West Bromwich Albion
Sobota 06.12.2014, 16:00 • KC Stadium • Anglická Premier League

Vážení diváci, konštatovaním, že sme dnes videli veľmi podpriemerné stretnutie, ktoré dokazuje "neformu" oboch tímov v posledných kolách sa s Vami lúčim a prajem Vám príjemný zvyšok večera a verím, že sa čoskoro spolu stretneme pri ďalšom prenose. Dnešným zápasom Vás sprevádzal Tomáš Melicherčík. (17:55:58)

Hľadám vhodné slová, ktorými by som zhodnotil dnešný duel tu na KC Stadium. Nenapadajú ma iné, ako že dnes sme videli naozaj veľkú nudu. Najzaujímavejším momentom zápasu bola bezpochyby nepremenená penalta z prvého polčasu. Keby ju hostia dokázali premeniť, možno by mal zápas celkom iný priebeh, ale bohužiaľ sme videli dva tímy, ktorým stačila remíza a preto nechceli vôbec riskovať.

ŠTATISTIKY STRETNUTIA

STRELY (NA BRÁNU): 6(1) – (3)12
    ROHY: 3-2
    DRŽANIE LOPTY: 49%-51%

90+3

90+3
    Pokus o ešte jeden protiútok hostí, končí sa ale neúspechom.

90+2
    Varela teraz pekne zakrútil loptu spoza šestnástky, McGregor bol však pozorný.

90+1
    Uvidíme tri minúty nadstaveného času.

90
    Úplne zbytočný faul hosťujúceho záložníka na útočnej polovici, ktorým zmaril snahy svojich spoluhráčov.

89
    Pokus o obliehanie domáceho pokutového územia. Žiadnehu šancu sme však nevideli.

88
    Teraz to už vyzerá tak, že sa ani jeden z tímov ani nepokúša niečo vymyslieť.

87
    Pekná akcia Hullu. Finálna prihrávka Livermora však bola viac ako tragická.

86
    Diváci sa snažia domácich vyhecovať a hnať dopredu, tí však pôsobia dojmom, že majú zakázané vyhrať. Rovnako ako ich súper.

85
    Útoky na jednej, či druhej strane nemajú dlhé trvanie a pokusy o individuálne prieniky väčšinou končia na prvom obrancovi.

83
    Sedem minút pred koncom sa stále ani jeden z tímov nepúšťa príliš dopredu. Momentálne majú však mierne navrch domáci.

81
    Vidíme pokusy o ohrozenie brány z diaľky, ani jeden z nich sa však zatiaľ neujal.

80
    Ďalšie striedanie vidíme aj na strane hostí. Ťažko však odhadnúť, či sa manažéri týmito striedaniami snažia udržať výsledok, ale rozhodnúť zápas.

78
    Veľmi jednotvárny obraz dnešného stretnutia vidíme aj 12 minút pred koncom. Ani jeden tím nechce riskovať prehru.

77
    Hull City využíva svoje posledné striedanie a na ihrisko prichádza vysoký útočník Jelavič.

75
    Brady z priameho kopu pekne nacentroval na hlavu Hernandeza, ten však netrafil bránu! Konečne vidíme zaujímavé situácie.

73
    Na ihrisko prichádza najlepší strelec hostí, osemgólový Berahino. Uvidíme, či svojmu tímu pomôže skórovať.

71
    Priamy kop hosťujúceho Gardnera! Hráč West Bromwichu dobre kopol, ale Mc Gregor bol pripravený a bravúrne zlikvidoval túto strelu.

69
    Domáci hráči sa v týchto fázach hry snažia svojho súpera viac presovať, čím zvyšujú počet chýb u súpera a prinášajú na ich kopačky viac nervozity.

68
    Hosťujúci tréner dúfa, že striedaním dodá impulz svojmu tímu a zlepší ich hru.

66
    Domáci sa celkom osmeľujú a snažia sa útočiť. Teraz ich však snahu zastavil ofsajd.

64
    Hra naďalej prebieha veľmi monotónne, aj keď treba povedať, že oproti prvému polčasu je tempo o niečo väčšie.

60
    Domáci hráč dostáva žltú kartu za nedovolený zákrok na svojho súpera.

60
    Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Quinn, prichádza Brady.
    Striedanie v tíme Hull City AFC: z ihriska odchádza Rosenior, prichádza Robertson.

59
    Konečne sme videli nejaký vzruch pred bránou hostí! Domáci hráč Quinn sa dostal k hlavičke z hranice pokutového územia a Foster musel vytiahnuť perfektný zákrok.

58
    Dnešný zápas naozaj máločím pripomína anglickú ligu, kde sa zápasy hrajú úplne na doraz a v obrovskom nasadení.

55
    Viacerí hráči sa rozcvičujú pri postrannej čiare, uvidíme, kedy sa tréneri odhodlajú k prvému striedaniu.

53
    Som zvedavý, či jeden, alebo druhý tréner spraví niečo so zostavou, alebo taktikou. Zatiaľ to však vyzerá, že im doterajší priebeh vyhovuje.

52
    Veľmi dobrý obranný zákrok Joleona Lescotta proti Alukovi.

51
    Útok birminghamského celku zastavil útočný faul Dorransa. Dned tu naozaj takmer nie je čo komentovať.

50
    Strela Aluka spoza pokutového územia. Namieril však veľmi nepresne a strela letela minimálne dva metre mimo.

49
    Jeden z pokusov Hullu o rýchly brejk, stále tomu však niečo chýba. Ani jedna obrana zatiaľ nemala vážnejšie starosti.

47
    Opäť hneď na začiatku polčasu vidíme viacero nepresností. Vyzerá to, akoby hráči nastúpili spolu po prvýkrát.

46

V prvom polčase toho naozaj nie je veľa na hodnotenie. Prakticky jediná situácia, ktorá divákov zaujala, bol pokutový kop hostí v desiatej minúte. Videli sme len jednu strelu na bránu z kopačiek hosťujúceho celku, ktorý opticky mali viac z hry.

DRŽANIE LOPTY: 41%-59%

45+1

45
    Nadstavený čas bude jedna minúta.

45
    Každý pokus o kolmú prihrávku končí na obrancoch a ani jeden z tímov nenašiel recept na prekonanie obrany súpera.

44
    Po krátkej fáze, kedy mala hra spád, sledujeme opäť v podstate len nikam nevedúce prihrávky hostí na ich vlastnej polke. Akoby obom tímom stačila z dnešného stretnutia remíza.

43
    Ku koncu polčasu sledujeme konečne pokusy o priamočiare útoky.

41
    Teraz sa hostia snažili o rýchlu kombináciu, obrana domácich však zatiaľ funguje na výbornú.

40
    Domáci útočník Aluko teraz dobre zapracoval v defenzíve a odvrátil loptu na rohový kop.

38
    Ak sa nestane nič prevratné, myslím, že v prvom polčase gól nepadne. Nevideli sme totiž ani náznak šance ani z jednej strany.

36
    Pokus o centrovanú loptu domácich, táto akcia sa však neskončila ohrozením brány.

35
    Zatiaľ to vyzerá, že najzaujímavejším momentom prvého polčasu bude nepremenená penalta hostí z desiatej minúty.

33
    Všetky pokusy o útoky sú zastavené buď nepresnou kombináciou, ale hvizdom rozhodcu. Ani jeden z tímov sa zatiaľ nedokázal výraznejšie presadiť.

30
    Stále sa ani jeden z tímov nedostal do šance. Dnešný súboj zatiaľ odzrkadluje tabuľkové postavenie a formu oboch dnešných súperov.

28
    Loptu v týchto chvíľach držia na kopačkách hráči hostí, obrana Hullu je však sformovaná.

26
    Sledujeme viacero nepresností na oboch stranách a ani jednému tímu sa tak nedarí založiť súvislú útočnú akciu.

24
    Hráči Hullu sa teraz snažia zvýšiť tempo a rozprúdiť hru.

23
    V týchto chvíľach sa hra odohráva väčšinou v strede ihriska bez väčšieho vzrušenia.

21
    Teraz sme videli krátky tlak na bránu hostí, domáci Hull z toho však nedokázal vyťažiť ohrozenie brány.

19
    Zápasu naďalej dominujú obrany, ktoré eliminujú všetky útočné snahy na oboch stranách.

18
    Teraz sa na ihrisku nič zaujímavé nedeje, veríme, že sa to v najbližších chvíľach zmení.

16
    Aj keď sa oba tímy pokúšajú o prekonanie súperovej defenzívy, zatiaľ sme okrem penalty nevideli vyloženú gólovú príležitosť.

15
    Tentokrát sa do útoku opäť dostali hráči domáceho tímu, no ich tlak je len platonický.

14
    Pokus o nakopávanú loptu hostí končí v náruči domáceho brankára Mc Gregora.

13
    Hostia si opäť pýtajú pokutový kop! Rozhodca však nepískal a podľa opakovaného záberu situáciu posúdil správne.

12
    Tentokrát uvidíme rohový kop v podaní West Bromwichu.

11
    Po nepremenej penalte hostí sa kormidla zápasu snažia ujať hráči Hullu.

10
    Hosťujúci strelec nedokázal premeniť pokutový kop

9
    K lopte sa postaví Graeme Dorrans.

9
    Pokutový kop pre West Bromwich! Livermore fauloval Anichebeho.

8
    Druhý rohový kop v podaní domácich. Tí hrajú zatiaľ veľmi účelne. Čakajú na stratu lopty súpera a potom podnikajú protiútoky.

7
    Tak som to takmer zakríkol! Hráči Hullu sa pokúsili o druhý rýchly protiútok a situácia takmer skončila gólom.

6
    Hráči West Bromwichu naďalej prejavú aktivitu a chuť po otvorení skóre. Domáci Hull sa až na jednu štandardnú situáciu príliš nedostal do hry.

5
    Rohový kop domácich.

4
    Hráči West Bromwichu stále nepúšťajú domácich k lopte.

3
    Hostia sa teraz dožadujú odpískania penalty, rozhodca však na ich apely nereaguje.

1
    Pri lopte sú momentálne hráči hostí, ktorí sa snažia založiť postupný útok.

1

Úvodný výkop zápasu bude patriť hráčom West Bromwichu.

Obidva tímy sú už nastúpené na hracej ploche a zápas nám tak môže o malú chvíľu začať.

Hull City AFC: Mc Gregor- Rosenior Chester Dawson (C) Meyler- Elmohamad Huddlestone Livermore Quinn- Aluko Hernandez Manažér: Steve Bruce
    Náhradníci: Jakupovic- Brady Bruce Davies Jelavic Robertson Sagbo

West Bromwich Albion: Foster- Wisdom Lescott (C) McAuley Pocognoli- Dorrans Gardner Mulumbu Morrison- Sessegnon Anichebe Manažér: Alan Irvine
    Náhradníci: Myhill- Baird Berahino Brown Dawson Gamboa Varela

Rozhodca: Michael Oliver- Burt, England – Duncan.

Vážení športoví priatelia, vitajte pri dnešnom stretnutí 15. kola najsledovanejšej futbalovej súťaže sveta anglickej Premier League medzi tímami Hull City AFC a West Bromwich Albion.

Tento súboj je duelom medzi dvomi tabuľkovými susedmi, ktorých od seba delí jediný bod. Domáci sa nachádzajú na 17. mieste so ziskom 12 bodov, ich dnešný súper z Birminghamu je o miesto vyššie a na konte má 13 bodov. Ide teda o veľmi dôležitý súboj v boji o záchranu, aj keď je pred nami ešte veľa zápasov. Manažér "Tigrov" Steve Bruce však povedal, že podľa jeho názoru čaká jeho zverencov rozhodujúci mesiac práve teraz. A z minulosti vieme, že mnohokrát práve nahustený decembrový program rozhodoval o úspechu, či neúspechu v Premier League.

FORMA

HULL CITY: Forma domáceho celku naozaj nie je nejako oslnivá. Posledné víťazstvo si tento tím pripísal na svoje konte pred vyše dvomi mesiacmi keď 4. októbra dokázal zdolať na vlastnej pôde Crystal Palace 2-0. Z posledných šiestich zápasov tak dokázali vyťažiť len dva body za remízy s dvoma Liverpoolskými tímami- na Anfield road 0-0 a na pôde Evertonu v Goodison Parku v poslednom kole v pomere 1-1. Medzitým zaznamenali hráči Hullu sériu štyroch prehier, keď dokázali skórovať len raz. V dnešnom stretnutí si teda budú chcieť domáci opäť po dlhom čase pripomenúť chuť víťazstva.

WEST BROM: Hráči hosťujúceho celku na tom s formou však nie sú oveľa lepšie. Posledné víťazstvo zaknihovali 1. novembra, keď dokázali zdolať momentálne posledný celkom tabuľky Leicester City na ich ihrisku 1-0. Od tohto stretnutia ťahajú sériu štyroch prehier v rade, v ktorých strelili len jeden gól proti West Hamu. Treba však povedať, že mali ťažkých súperov, aj keď väčšinu zápasov odohrali doma- s Newcastlom (0-2), s Arsenalom (0-1) a už spomínaný zápas s West Hamom (1-2). Medzitým odohrali jedno stretnutie na Stamford Bridge, kde podľahli doterajšiemu lídrovi súťaže v pomere 0-2. Kľúčom k prelomeniu streleckej smoly hostí bude najmä forma ich najlepšieho strelca Berahina, ktorý má na svojom konte osem presných zápasov. Naposledy sa ale trafil do súperovej siete už v októbri pri remíze 2-2 s Crystal Palace.

Forma oboch tímov nie je oslnivá, ale dúfajme, že oba tímy pod tlakom nutnosti získavať body predvedú dobré výkony.

ZRANENIA

HULL CITY: Manažér Steve Bruce sa bude musieť zaobísť v dnešnom zápase minimálne bez trojice svojich hráčov. Veľkou stratou je pre domácich najmä zranenie senegalského reprezentanta Mohameda Diameho, ktorý kvôli problémom s kolenom môže byť mimo hry až 6 týždňov. Zaradil sa tak k dlhodobo zranenému Robertovi Snodgrassovi a suspendovanému Gastonovi Ramirezovi, ktorý prestúpil do klubu pred sezónou zo Southamptonu. Domáci fanúšikovia však dúfajú, že k dispozícii svojmu trénerovi už bude rekordný nákup Abel Hernandez. Tento uruguajský internacionál vynechal posledné dva zápasy kvôli narodeniu dieťaťa.

WEST BROM: Ušetrený starostí so zraneniami však nie je ani hosťujúci tréner Alan Irvine. Ten nebude môcť počítať s Chrisom Bruntom, ktorý má problémy s "hamstringom", pri ktorom je vždy náročné odhadnúť dĺžku rekonvalescencie. Vykartovaný je Claudio Yacob. Na druhej strane sa do tréningu opäť zapojila dvojica James Morrison a obranca Sebastien Pocognoli.

ZAUJÍMAVOSTI

Títo dvaja súperi sa zatiaľ v histórii anglickej Premier League stretli štyrikrát. Hull City dokázal dvakrát zvíťaziť a ani raz s dnešným súperom neprehral. V dvoch prípadoch sa zrodila remíza. Domáci tak budú chcieť svoju sériu neporaziteľnosti proti WBA v najvyššej anglickej súťaži natiahnuť na päť zápasov. Proti však bude ofenzíva hostí na čele s Berahinom a gréckym reprezentantom Samarasom.

Hull City dokázali v roku 2014 vyhrať len šesť ligových zápasov, čo je najmenej zo všetkých tímov, ktoré zasiahli do oboch ročníkov Premier League v tomto roku. (13/14 a 14/15). Pripísali si na svoje konto okrem týchto šiestich výhier aj 8 remíz a až 19 prehier.

West Bromwich Albion dokázal vo svojich posledných 11 zápasov na ihriskách súperov v rámci ligy streliť len päť gólov a v žiadnom z týchto zápasov si nepripísali viac ako jeden gól.

POSLEDNÝ VZÁJOMNÝ ZÁPAS

Posledný vzájomný zápas medzi dnešnými súpermi sa uskutočnil práve na tomto štadióne 22. marca 2014 v rámci minulého ročníka Premier League. Domáci Hull City v ňom dokázal zvíťaziť zásluhou gólov Liama Roseniora z 31.minúty a írskeho útočníka Shanea Longa z 38.minúty. Tento kanonier však v tíme Hullu už nepôsobí, keďže v lete prestúpil do tímu Southamptonu. Zaujímavosťou je, že v tíme Hullu strávil tento útočník len pol sezóny, keďže do Hullu prestúpil v januári 2014 práve z West Bromwichu.