FK Dinamo Moskva – Panathinaikos 2:1 (kon.) | FK Krasnodar – Lille 1:1 (kon.) | Rijeka – Liége 2:0 (kon.)
Feyenoord – Sevilla 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Everton 0:2 (kon.) | Slovan Bratislava – YB Bern 1:3 (kon.)
Sparta Praha – Neapol 0:0 (kon.) | D.Kyjev – Rio Ave 2:0 (kon.) | Aalborg – FCSB 1:0 (kon.)
Minsk – Solún 0:2 (kon.) | Guingamp – Fiorentina 1:2 (kon.) | Lokeren – Légia Varšava 1:0 (kon.)
Trabzonspor – Met. Charkov 3:1 (kon.) | Zürich – Limassol 3:1 (kon.) | Villarreal – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
Helsinki – Kodaň 2:1 (kon.) | Turín – Brugge 0:0 (kon.) | Tottenham – Partizan 1:0 (kon.)
Asteras – Besiktas 2:2 (kon.) | Celtic – Salzburg 1:3 (kon.) | Giurgiu – D. Záhreb 1:0 (kon.)
Saint-Étienne – Karabach 1:1 (kon.) | Inter – Dnipropetrovsk 2:1 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
1:3 (1:2)
Young Boys Bern
Štvrtok 27.11.2014, 19:00 • Pasienky (Bratislava) • Európska liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Dobrý večer Vážení športoví fanúšikovia. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu skupinovej fázy Európskej futbalovej ligy, v ktorom jediný slovenský zástupca v skupinovej fáze EL, ŠK Slovan Bratislava privíta švajčiarsky tím Young Boys Bern. Stretnutie má naplánovaný výkop o 19:00 hod.

Slovanu sa nedarí, tak ako v lige, tak aj v európskej súťaži číslo 2. Belasý majú v skupine aktuálne na svojom konte 0 bodov a hrozivo vyzerajúce skóre 0:14. V poslednom kole EL cestovali belasý na pražskú Letnú, kde podľahli domácej Sparte vysoko 0:4. Slovan bojuje v skupine I už len o česť, belasý už totižto nemajú šancu postúpiť zo skupiny. O postup si to rozdá vedúca trojica Sparta, Neapol a Young Boys Bern.

Švajčiarsky futbalisti cestujú na zápas do Bratislavy s odhodlaním pobiť sa o dobrý výsledok. Hosťom ide narozdiel od domácich o dôležité body, ktoré môžu v konečnom účtovaní rozhodnúť o ich postupe. Young Boys v poslednom vystúpení v EL podľahli Neapolu na jeho pôde 3:0. Švajčiarov čaká po vystúpení v Bratislave ešte domáci zápas, v ktorom privítajú Spartu Praha. Zápas je na programe 11.12 o 21:05 hod.

Tabuľka I skupiny po 4 odohraných kolách

Skupinu vedie Sparta Praha, ktorá má lepšie skóre ako druhý Neapol, Sparta sa môže pýšiť aj najväčším počtom strelených gólov v skupine, hráči českého majstra ich zaznamenali 11, najlepšiu obranu má taliansky zástupca, hráči Neapola inkasovali doposiaľ len 3 góly.

1.AC Sparta Praha 9
    2.SSC Neapol 9
    3.Young Boys Bern 6
    4.ŠK Slovan Bratislava 0

ŠK Slovan Bratislava: Perniš (K) – Čikoš, Gorosito, Kolčák, Hudák, Grendel, Štefánik, Soumah, Kubík, Halenár, Peltier. Tréner: J. Chovanec
    Náhradníci: Poláček – Jablonský, Bagayoko, Sipľak, Žofčák, Milinković, Vittek

Young Boys Bern: Mvogo – Vilotić, Von Bergen (K), Lecjaks, Sutter, Bertone, Steffen, Sanogo Junior, Zárate, Kubo, Hoarau. Tréner: U. Forte
    Náhradníci: Wölfli – Hadergjonaj, Rochat, Costanzo, Gajić, Nuzzolo, Afum

Rozhodca: van Boekel – Goossens, Steegstra (všetci NED).

Na Pasienkoch už je všetko pripravené na štart dnešného stretnutia, kapitáni oboch tímov sa zdravia s rozhodcami, o pár sekúnd začíname.

1

1
    Úvodný výkop mali domáci futbalisti Slovana Bratislava.

1
    Slovan začal aktívne a kombinuje pred šestnástkou hostí.

2
    Obrovská šanca Slovana, po dobrom centri sa v šestnástke Bernu oprel hlavou do lopty Juraj Halenár, no poslal ju tesne vedľa bránky Mvoga.

3
    Soumah získal loptu v strede poľa, snažil sa o prienik cez dvoch obrancov Bernu. Von Bergena obišiel, ale na Vilotića už kumšt útočníka Slovana nestačil.

4
    Slovan je však od úvodným minút aktívnejší a a na prekvapenie i viac drží loptu na svojich kopačkách.

5
    Kolčák si postrážil nabiehajúceho Zárateho, ktorý sa snažil získať loptu po výkope brankára Mvoga. Lopta napokon končí v rukaviciach Dušana Perniša.

6
    Na Pasienkoch je počuť zatiaľ len fanúšikov Bernu, ktorých je na štadióne v Bratislave približne 600. Domáci fanúšikovia zatiaľ svoj tím nepovzbudzujú.

7
    Priamy kop Bernu zahral Jan Lecjaks, Gorosito zahral v šestnástke Slovana rukou, bude z toho penalta.

9
    YB Bern dal gól! Nuž a HOARAU premenil jedenástku s prehľadom a loptu umiestnil do ľavého dolného rohu. Perniš síce smer strely vystihol, ale na to, aby ju aj vyrazil, by musel merať od dobrého pol metra viac.
    HOARAU - 0:1

10
    Škoda, Slovan výborne začal dnešný zápas, no prišla chyba Gorosita a stav je pre zverencov Jozefa Chovanca už nepriaznivý. Verme, že sa s tým futbalisti Slovana vysporiadajú.

11
    Nuž a možno nie, pretože hostia predviedli parádny proriútok a Perniš mal veľa, veľa šťastia.

11
    Slovan dal gól!
    Potvrdzuje sa nedáš – dostaneš. Bern nepremenil veľkú šancu, do úniku sa následne dostal SEYDOUBA SOUMAH a rutinérsky obstrelil gólmana Bernu Mvoga.
    SOUMAH - 1:1

12
    Tak v Bratislave máme dnes pomerne hektický začiatok. Videli sme dve dobré šance, 2 góly, čo viac si môžeme priať?

13
    Hra sa trošku upokojila, zdá sa, že oba tímy si začali dávať väčší pozor na defenzívu.

14
    Futbalisti Young Boys Bern kombinujú pred šestnástkou Slovana a snažia sa nájsť priestor na rýchly prienik. Dušan Perniš si hlasito organizuje svoju obranu.

15
    Prvý rohový kop hostí zahral Leonardo Bertone, Halenár posiela loptu znovu na rohový kop.

16
    Druhý rohový kop hosťom nevyšiel, Slovan sa dostal do prečíslenia 4 na 2, no Juraj Halenár zobral zodpovednosť na seba a skúsil vystreliť. Mvogo mohol ostať pokojný, čo je škoda, pretože loptu si pýtal výrazne lepšie postavený František Kubík.

17
    Vzápätí v šanci Erik Čikoš, ktorý však ešte skúšal v šestnástke jednu zasekávačku pred Mvogom, loptu však napokon hráčovi Slovana odkopol Von Bergen.

18
    YB Bern dal gól! Znovu lacný gól v sieti Slovana Bratislava. Sutter po priamom kope loptu hlavičkoval pred Perniša, kde sa cez dvoch hráčov Slovana presadil Japonec KUBO a dostáva Bern do vedenia 2:1.
    KUBO - 1:2

19
    Nuž tak bláznivý úvod pokračuje, zdá sa, že domáci fanúšikovia veľa dôvodov na radosť zatiaľ nemajú, hoci Slovan dal konečne prvý gól v skupinovej fáze Európskej ligy.

20
    Erik Čikoš pätičkou našiel Františka Kubíka, ten však centroval veľmi nepresne. Obranca hostí Lecjaks ju odohral s prehľadom a okamžite posúva hru do stredu ihriska.

21
    Výborný center Zárateho pristál na hlave Kuba, ktorý loptu dobre usmernil. Perniš si pripisuje prvý dôležitý kontakt s loptou.

23
    Hra stratila tempo a hráči Slovana akoby stratili snahu.

24
    Bern je viac pri lopte a lepšie kombinuje, tréner Chovanec už rázne prehovára svojim zverencom do duší.

25
    Hra je pomerne hodne rozkúskovaná kvôli faulom, oba tímy sa bijú o loptu v strede poľa.

26
    Soumah sa vysúva vysoko pri napádaní rozohrávky hostí, stopéri Bernu si však z neho zatiaľ ťažkú hlavu nerobia.

27
    Na Pasienkoch stále počujeme len fanúšikov hostí, Bern má dnes v Bratislave prakticky domáce prostredie.

28
    Samuel Štefánik sa snažil o strelu spoza šestnástky, ale pred brankárom Mvogom to bolo prehustené a lopta bola zastavená obranou hostí.

30
    Máme za sebou úvodnú polhodinu zápasu, Bern vedie v Bratislave 2:1.

31
    Po dlhom nákope Lecjaksa sa dostal k loptu Hoarau, pred šestnástkou Slovana sa presadil cez Hudáka, no Kolčák už mu loptu zobral.

32
    Bern dnes pôsobí veľmi kompaktne, skvele prehusťuje stred poľa a kombinačnou hrou nepúšťa Slovan do väčšej aktivity.

33
    Kubo sa znovu snažil dostať do šance, zle si však spracoval loptu a napokon ho odzbrojil Kristián Kolčák.

34
    František Kubík šiel do nepríjemného sklzu, tvrdo zostrelil Renata Steffena. Kartu však napokon nevidel.

35
    Steffen následne zahral priamy kop, lopta po sérii hlavičiek končí v náruči Dušana Perniša.

36
    Perniš vyslal loptu následne ku Kubíkovi, domáci sa vydali do rýchleho protiútoku vo štvorici, ale následný center Kubíka bol veľmi, ale skutočne veľmi zlý.

37
    Jozef Chovanec ťažko prežíva dnešný zápas na striedačke Slovana, hráčom asi v kabíne rázne prehovorí do svedomia.

39
    Znovu sa hrá viacmenej v strede trávnika, Slovanu sa nedarí kombinácia a Bern sa už nikam neponáhľa.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva menej ako päť minút, uvidíme, či sa domácim podarí ešte niečo do prestávky vymyslieť.

41
    Žltú kartu dostáva Kubík (ŠK Slovan Bratislava).

42
    Priamy kop Bernu zahral český obranca Jan Lecjaks, následne však bol hosťom odpískaný útočný faul.

43
    Slovan po dlhom čase na polovici hostí, prihrávka Gorosita na Halenára však nebola presná.

44
    Polčas sa už len dohráva.

45

Nuž, po prvom polčase prehráva Slovan Bratislava s Young Boys Bern 1:2. Hostí dostal do vedenie premenenou penaltou Hoarau, no Slovan odpovedal rýchlym gólom Soumaha, ktorý tak pretrhol 471-minútovú streleckú nemohúcnosť Slovana v Európskej lige. Už o sedem minút však Bern znovu viedol, pretože Japonec Kubo sa presadil cez dvoch obrancov Slovana a dal druhý gól hostí, Druhý polčas sa začne približne o 20:00.

46

46
    Do druhého polčasu tímy nastúpili bez zmien v zostavách.

47
    Priamy kop pre hostí, Bertone však loptu nezatočil dobre.

48
    Následne sa do protiútoku dostal Slovan, Seydouba Soumah pálil z hranice šestnástky, no lopta tesne minula bránku hostí. Soumah je dnes jednoznačne najlepším a najaktívnejším hráčom Slovana.

49
    Seydouba Soumah bol faulovaný v strede poľa, Vilotić napokon žltú kartu nedostal.

50
    Úvod druhého polčasu patrí futbalistom Slovana, verme, že sa im podarí v dnešnom zápase aspoň vyrovnať.

51
    Hostia sa snažili o rýchle prečíslenie, ale obrana Slovana v druhom polčase pôsobí naozaj kompaktnejšie než v polčase prvom.

52
    Kubík našiel na pravej strane Peltiera, ktorý sa snažil nájsť v šestnástke Bernu niekoho zo spoluhráčov, center však nemal dostatočnú kvalitu.

53
    Veľká šanca Bernu, Renato Steffen sa predral po pravej strane až ku bránke Slovana a následne aj vystrelil, Perniš vytiahol výborný zákrok a loptu vyrazil vedľa ľavej tyče.

54
    Z následného rohového kopu už futbalisti Bernu nič zaujímavé nevyťažili.

55
    Úvodné minúty druhého polčasu sú rovnaké svižné ako v polčase prvom, snáď uvidíme aj nejaký ten gól.

56
    Futbalisti Slovana však veľmi ľahko strácajú lopty a viazne im kombinácia.

57
    Renato Steffen sa snažil predrať do šestnástky Slovana, Kolčák ho tvrdo posiela na trávnik.

57
    Žltú kartu dostáva Kolčák (ŠK Slovan Bratislava).

58
    Bertone zahral priamy kop Bernu a loptu poslal tesne vedľa ľavej tyče bránky Dušana Perniša.

59
    Informácia pre priaznivcov hokejového Slovana Bratislava, ten v 35.minúte prehráva s Víťazom Podolsk 0:1.

60
    Prvý rohový kop Slovana, k strele sa následne dostal Juraj Halenár, Mvogo nemusel zasahovať.

61
    Ďalší útok Slovana končí postavením mimo hru.

62
    Jozef Chovanec už poslal trojicu hráčov na rozcvičku, zdá sa, že o pár minút uvidíme striedanie.

64
    YB Bern dal gól! Nuž, rýchla kombinačná akcia Bernu, v šestnástke Slovana bolo až päť hráčov Bernu, KUBO ostal pred Pernišom osamotený a nezaváhal.
    KUBO - 1:3

65
    Japonský ofenzívny stredopoliar, či útočník Kubo je dnes jasne najlepším hráčom hostí, obrana Slovana mám s týmto čiperným hráčom značné problémy.

66
    Bern už má v Bratislave komfortný náskok, zdá sa, že je načase striedať. Uvidíme kedy Jozef Chovanec využije možnosť zmeny.

67
    Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Hoarau, prichádza Afum.

68
    Soumah sa snaží, ale v niektorých momentoch má loptu až priveľmi rád, možno by nezaškodilo sa u ňu občas podeliť so spoluhráčmi.

69
    Kombinácia Štefánika s Halenárom, následný prízemný center Halenára do šestnástky Bernu bol však nepresný.

70
    Máme za sebou 70 minút dnešného zápasu, Young Boys Berne vedie v Bratislave 3:1 a chystá druhé striedanie.

71
    Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Steffen, prichádza Nuzzolo.

72
    Afum zobral loptu Štefánikovi, následná prihrávka na Zárateho však nebola presná.

73
    Na trávniku ostal ležať František Kubík, zdá sa však, že bude v poriadku.

74
    Nuž, nakoniec to s Kubíkom asi dobré nebude, za postrannou čiarou ostáva v opatere lekárov. Treba povedať, že to nie je zranenie po súboji, zdá sa, že sa jedná o problém s kolenom.

75
    Halenárov dlhý center do šestnástky Bernu, tam sa trojica hráčov zrazila hlavami a všetci skončili na trávniku. Zo Slovana je to Hudák a Číkoš.

76
    Fanúšikovia Bernu vytiahli povestné bengálske ohne a je jasné, že UEFA bude znovu rozdávať pokuty.

77
    Nad trávnikom sa vznáša dymový opar, pri lopte je aktuálne Slovan.

78
    Sutter dohnal Kolčáka do úzkych, Kristián však zvládol ťažkú hlavičku v záklone. Za ním už číhal Zárate a Perniš by mal znovu ťažkú situáciu.

79
    Soumah sa znovu zamotal do vlastných kľučiek a dostáva poriadny prídel vulgarizmov od vlastných fanúšikov.

80
    Striedanie v tíme Young Boys Bern: z ihriska odchádza Zárate, prichádza Hadergjonaj.

81
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Grendel, prichádza Žofčák.

82
    Žltú kartu dostáva Vilotić (Young Boys Bern).

82
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Kubík, prichádza Milinković.

82
    Po faule Milana Vilotića sa k exekúcii priameho kopu postavil Juraj Halenár, ale táto štandardná situácia mu absolútne nevyšla.

83
    V strede poľa fauloval Lester Peltier, k lopte sa tak dostanú futbalisti Bernu.

84
    Nicolas Gorosito má takisto problémy s pohybom, zdá sa, že v tom budú zdravotné problémy.

84
    Fanúšikovia Bernu už búrlivo oslavujú svojich hráčov, zrejme vedia, že Bern si dnes z Bratislavy odvezie 3 body.

85
    Marko Milinković sa snažil zakombinovať so Soumahom, toho však postrážil Milan Vilotić.

87
    Slovan sa snažil podniknúť rýchly protiútok, tragická prihrávka Žofčáka sa nedostala k Milinkovićovi a je po protiútoku.

88
    Do konca zápasu už ostáva len pár minút, futbalisti Slovana sú, zdá sa, zmierení s prehrou.

89
    Scott Sutter zahral priamy kop, obrana Slovana tentoraz loptu odvrátila do stredu ihriska.

90
    Dobrý center Soumaha našiel v šestnástke hlavu Igora Žofčáka, ktorý však v dobrej pozícii netrafil bránku Young Boys Bern.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Kombinačná akcia Slovana pred šestnástou Bernu neslávila úspech, Soumah loptu prepúšťal do územia nikoho.

90+3

Slovan Bratislava prehral v piatom kole skupinovej fázy s Young Boys Bern 1:3. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok večera a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu zachováte svoju priazeň. (20:52:37)