Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 3:4 (0:2 po s.n.) | Helsinki – Novosibirsk 3:1 (kon.)
Petrohrad – Novokuzneck 6:2 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Jaroslavľ 3:4 (po pr.)
KHL Medveščak Záhreb
3:4 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Lokomotiv Jaroslavľ
Štvrtok 27.11.2014, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

To je na dnes do mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (22:04:44)

Skončil sa zápas medzi Medveščakom Záhreb a Lokomotivom Jaroslavľ a to výhrou hostí v predĺžení po výsledku 3:4. Domáci vstupovali do tretej tretiny s vedením 3:1, ale to nestačilo pretože najprv v 49. minúte znížil Gračjov a potom 14 sekúnd pred koncom Holos dokázal vyrovnať a zápas šiel do predĺženia, kde rozhodol krásnou strelou Jakovlev. Trocha smolný zápas pre domácich, ktorý získajú z dnešného duelu len bod a klobúk dole pred heroickým záverom hostí, ktorý otočili zápas a získali dnes dôležité dva body.

JAKOVLEV - 3:4

61:07
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    JEGOR JAKOVLEV dostal bekhendovú nahrávku od Novotného presne medzi kruhy a krásnou strelou ponad vyrážačku vymietol pavučinky v hornom rohu Heeterovej brány. Asistencia: Jiří Novotný.

61:00
    Na druhej strane teraz podržal svoj tím Kolesnik.

60:20
    Apalkov v útočnom pásme nepresne na Thornberga a dopredu idú domáci.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.
    HOLOS - 3:3

59:46
    Neuveriteľné hostia predsa dokázali ešte vyrovnať! Obrovský záverečný nápor korunoval strelou zápästím JONAS HOLOS, ktorý prestrelil všetko čo mal v ceste a postaral o vyrovnanie. Asistencia: Jegor Averin, Sergej Plotnikov.

59:05
    Lokomotiv v šestici a bez brankára.

59:05
    Oddychový čas hostí.

58:52
    Dobre to z uhlu skúšal Kapustin, ale Heeter zasiahol ramenom.

58:36
    Vasiljevova strela z modrej čiary bola zblokovaná a Medveščak vyváža puk ďaleko od svojej brány.

57:40
    Holos znova až z vlastného pásma. Domáci už nenapádajú iba prehusťujú stredné pásmo.

56:55
    Teraz už hostia sú v útočnom pásme a snažia sa o vyrovnanie.

56:00
    Záhreb skvelo bráni v strednom pásme a Lokomotiv musí znova začínať až od Kolesnika.

55:20
    Lokomotiv z čerstvými silami začína útok z vlastného pásma.

54:38
    V dobrej pozícii sa ocitol Bjorkstrand, ale nemieril presne a prestrelil Kolesnikovu bránu.

53:32
    Domáci skvele držia puk na svojich hokejkách a ťahajú čas.

52:50
    Domáci operujú v útočnom pásme a rozhodne sa nesústredia len na obranu.

52:20
    Hostia chybujú v kombinácii a strácajú puk v útočnom pásme.

51:50
    Morrisonn teraz zaviezol puk do útočného pásma a za bránou Kolesnika už bol odzbrojený.

50:45
    Obrana domácich teraz veľmi dobre pracuje a Lokomotiv to bude mať ťažké ak chce vyrovnať.

49:35
    No zrazu tu máme úplne otvorený zápas a domáci sa môžu strachovať o výsledok a teraz sú na koni hostia.
    GRAČJOV - 3:2

48:17
    Protiútok hostí ktorý už vyzeral beznádejne napokon končí gólom a postaral sa oň pohotovou a najmä prekvapivou strelou EVGENY GRAČJOV. Asistencia: Jegor Korškov, Staffan Kronwall.

47:24
    Domáci v plnom počte.

47:14
    Domáci sa oslobodzujú cez všetky čiary a toto už ustoja.

46:20
    Obrovský tlak Lokomotivu a teraz veľká smola pre Platt, ktorý pri pokuse o príklepovú strelu zlomil hokejku.

45:42
    Útočný nápor hostí a Kronwallova strela končí v Heeterovej lapačke.

45:24
    Veľká šanca pre hostí pretože teraz fauloval Anderson, ktorý sa previnil podrazením a bude to 5 na 3 v prospech Lokomotivu.

44:33
    Domáci skvele bránia a vyvážajú puk von z pásma.

44:19
    Flood (ZAG) je vylúčený za sekanie.

43:25
    Teraz sa Kolesnik blysol zákrokom betónmi keď vygumoval strelu Segala z medzi kruhov.

42:40
    Teraz hostia majú útočné pásmo a zvádzajú tvrdé súboje za bránou Heetera.

41:54
    Gračjov teraz preveril pozornosť Heetera a ten prerušuje hru.

41:22
    Domáci teraz operujú v útočnom pásme súpera, ale hrá sa len v rohu klziska.

40:41
    Hostia v plnom počte.

40:01
    Lokomotiv nastupuje do tretej tretiny so zmenou na poste brankára a Sanforda vystriedal Kolesnik.

40:01

Pomer striel v druhej tretiny:
    ZAG 8 – 10 JAR
    Pomer striel celkom:
    ZAG 18 – 20 JAR

Po druhej tretiny stále vedú domáci o dva góly v pomere 3:1 a zatiaľ sú lepším celkom. Hostia vyťažili s presilovej hry kontaktný gól, ale v závere tretiny znova poistil vedenie Medveščaku Leino. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 21:20.

40:00

39:22
    V závere ešte presilovkový nápor domácich, ale hostia dobre bránia.

38:41
    Konkov (JAR) je vylúčený za nedovolené bránenie.
    LEINO - 3:1

38:33
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Nepresná strela Flooda z modrej čiary sa odrazila od zadného mantinelu priamo na VILLEHO LEINA a ten sa ocitol pred odkrytou bránou hostí a pohodlne pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase. Asistencia: Mark Flood, Matt Anderson

38:24
    Zakázané uvoľnenie hostí.

37:25
    Hostia po strelenom góle v závere tretiny ožili a tlačia sa dopredu.
    VASILJEV - 2:1

36:15
    A je to 2:1! Novotný sa pokúšal o strelu z prvej no tá mu nesadla a trafil len klbko hráčov pred Heeterom a tam sa najrýchlejšie zorientoval obranca hostí ALEXEI VASILJEV a ten poslal puk do odkrytej brány. Asistencia: Jiří Novotný, Geoff Platt.

35:52
    Až teraz sa hostia konečne usadili v pásme.

35:11
    Domáci znova vyhodili puk von z pásma.

34:45
    Domáci sa zatiaľ skvele bránia.

34:23
    Bjorkstrand (ZAG) je vylúčený na strane domácich za hákovanie.

33:57
    Tak teraz predviedol Sanford zákrok večera! Leino našiel úplne voľného Thomasa a ten už sa v mysli tešil z ľahkého gólu, ale Sanford sa vrhol skokom k tyčke a hokejkou dokázal zachytiť Thomasovu strelu.

33:35
    Pašnin nahadzoval puk z modrej čiary a bol z toho závar pred Heeterom, ale domáci puk napokon upratali do bezpečia.

33:05
    Pekná kombinácia Wrighta s Popovičom, ale celé to stroskotalo v útočnom pásme.

32:35
    Ofsajd v podaní hostí po nepresnej kombinácii.

31:40
    Tvrdé súboje v strednom pásme a po odohranej polovici zápasu sú stále bližšie k víťazstvu domáci, ktorý skvele pracujú najmä v defenzíve a kontrolujú priebeh hry.

30:54
    Bjorkstrand hľadal na osi klziska Glumaca, ale ten bol dobre pokrytý.

30:48
    Nahodený puk na Heetera nenarobil brankárovi domácich väčší problém a hra je prerušená.

29:41
    Na opačnej strane sa snažil o bekhendové zakončenie Gračjov.

28:50
    Domáci nastrelujú puky od útočného pásma a darí sa im ich získavať.

27:36
    Novotný pálil príklepom z vrchola kruhu, ale Heeter si dal pozor na jeho tvrdú strelu.

27:25
    Tvrdé súboje v rohu útočného pásma domácich, ale k puku sa dostali hráči Lokomotivu a vyrážajú vpred.

26:19
    Zakázané uvoľnenie v podaní Medveščaku.

25:50
    Murray to skúšal z uhlu, ale nepresne.

24:43
    Averin sa teraz presadil individuálne a dostal sa až k strele na Heetera a ten bol pozorný.

24:30
    Dobrá strela z modrej čiary končí v náručí Sanforda a ten prerušuje hru.

23:51

23:36
    Dobrá strela z modrej čiary končí v lapačke Sanforda a o dorážku sa tam snažil Wright, ale Jakovlev ho poslal tvrdo k ľadu.

23:00
    Hostia sa dokázali oslobodiť.

22:40
    Domáci majú útočné pásmo, ale Sanford je bez práce.

21:51
    Za podrazenie je vylúčený kapitán hostí Gorochov (JAR).

21:21
    Nepresná kombinácia v strednom pásme a z tohoto bude len zakázané uvoľnenie v podaní domácich.

20:44
    Flood teraz vystrelil z modrej čiary a Sanford kryje puk vo svojej lapačke.

20:01

Po prvej tretine je stav 2:0 pre domácich a tí ťažia najmä zo svojej dobrej hry v defenzíve a premieňaní šancí. Hostia naopak smerom dopredu zatiaľ iba hľadajú ideálne rozpoloženie a uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 20:25.

20:00
    THOMAS - 2:0

19:06
    BILL THOMAS sa dostal do úniku z pravej strany a snažil sa prestreliť Sanforda medzi betóny, ale ten puk vyrazil, no presne do svojho obrancu a od jeho nôh puk nešťastne pre hostí zapadol puk za Sanfordov chrbát. Asistencia: Mark Flood

18:52
    Na opačnej strane zmodrej čiary preveril Heetera Pašnin.

18:24
    Nahodenie z modrej čiary Sanford vykryl svojou vyrážačkou.

17:23
    Znova je tu obojstranné vylúčenie za hrubosť a na strane domácich je to Hedberg a na strane hostí Platt.

16:55
    Galimov teraz skvele zapracoval pri napádaní, odzbrojil obrancu domácich a ešte nebezpečne vystrelil na Heetera.

15:42
    Hostia zvýšili aktivitu s snažia sa o vyrovnanie.

14:51
    Následne došlo k strkanici a je tu obojstranné vylúčenie za hrubosť na strane domácich je to St. Pierre a na strane hostí Višnevskij.

14:51
    Višnevskij teraz natlačil na bránu Pelletiera a hra je prerušená.

14:11
    Z červenej čiary teraz vypálil Jakovlev a strela narobila poriadne problémy Heeterovi.

13:30
    Lokomotiv v útočnej snahe, ale obrana domácich skvele pracuje a hostia strácajú útočné pásmo.
    LEINO - 1:0

12:24
    Thomas načasoval bekhnedovú nahrávku medzi kruhy na VILLEHO LEINA a ten strelou ponad lapačku a popod hornú tyčku otvára skóre zápasu. Asistencia: Bill Thomas, Matt Anderson.

11:53
    Thomas zaviezol puk do útočného pásma a následne nepresnou strelou triafa opačný roh klziska.

11:06

10:20
    Domáci si konečne dokázali vytvoriť súvislí útočný nápor v útočnom pásme.

09:20
    Leino teraz šikovne tečoval strelu z modrej čiary, ale Sanford si puk našiel a chytá ho do svojej lapačky.

09:05
    Na opačnej strana sa o strelu pokúšal Platt, ale trafil len hráča stojaceho pred ním.

07:56

07:23
    Už sa domáci rozostavali v pásme a Pelletierov pokus o strelu bol zblokovaný.

06:56
    Prvá minúta presilovej hry nepriniesla väčšie vzrušenie a dopredu dokonca môžu ísť hostia.

05:56
    Za hákovanie je vylúčený Apalkov (JAR).

05:50
    Apalkov sa snažil o strelu z prvej, ale puk m vôbec nesadol a z jeho strely nič nebolo.

05:29
    Ďalšie zakázané uvoľnenie a znova sú to domáci kto sa previnil.

04:44
    Znova to z modrej skúšal Pašin, ale strela nemala razanciu a Heeter puk zviera vo svojej lapačke a hra je prerušená.

04:10
    Lokomotiv získal útočné pásmo, ale bolo to len na krátku chvíľu a už je puk v strednom pásme.

03:34
    Nepresná prihrávka v podaní domácich, má za následok zakázané uvoľnenie.

03:00
    Hrá sa rýchli hokej zo strany na stranu, ale dominujú jednoznačne obrany.

02:05
    Pašin to skúsil z modrej čiary a Heeter na dvakrát chytá do lapačky a prerušuje hru.

01:38
    Sanford teraz pomohol svojim spoluhráčom v rozohrávke, ale inak sú obaja gólmani zatiaľ bez práce.

00:48
    Hneď v prvej minúte je tu zakázané uvoľnenie Lokomotivu.

00:01

Teraz už hrá tá Chorvátska.

V Dome Sportova v Zagrebe už oba celky nastúpené na modrých čiarach a práve štadiónom znie Ruská hymna.

KHL Medveščak Záhreb: Heeter (Dekanich) – Carle, Morrisonn, Martinovič, Flood, Popovič, Hutchinson, Kinrade – Thomas, Leino, Anderson – Segal, Pelletier, St. Pierre – Wright, Trotter, Hedberg – Glumac, Murray, Bjorkstrand.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Pašnin, Gorochov, Višnevskij, Ljubuškin – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotný, Konkov, Thornberg – Platt, Kapustin, Galimov – Kraskovsky, Grachjov, Korškov.

Rozhodca: Vasiljev, Naumov – Kuchava, Novikov.

Po 31 zápasoch je Lokomotiv na siedmom mieste Západnej konferencie, so ziskom 46 bodov. Vyrovnanosť tabuľky spôsobuje, že každý zápas je veľmi dôležitý a play-off sa bojuje naplno už teraz. V poslednom zápase Lokomotiv zdolal Slovan Bratislava v Slovnaft Arene 3:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jiří Novotný, ktorý nazbieral 21 kanadských bodov (6+15).

Po 34 zápasoch patrí Medveščaku jedenásta pozícia v tabuľke Západnej konferencie KHL, so ziskom 40 bodov. Tabuľka Západnej konferencie je extrémne vyrovnaná a medzi šiestim a štrnástim miestom je rozdiel iba 9 bodov. V poslednom zápase Medveščak na domácom ľade zdolal Podolsk 3:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Pascal Pelletier, ktorý nazbieral 25 kanadských bodov (9+16).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 13. Leino (Thomas, Anderson), 20. Thomas (Flood), 39. Leino (Flood, Anderson) – 37. Vasiljev (Novotný, Platt), 49. Gračjov (Korškov, Kronwall), 60. Holos (Averin, Plotnikov), 62. Jakovlev (Novotný)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (41. Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Pašnin, Gorochov, Višnevskij, Ljubuškin – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotný, Konkov, Thornberg – Platt, Kapustin, Galimov – Kraskovsky, Gračjov, Korškov.

Rozhodca: Vasiljev, Naumov – Kuchava, Novikov