Chomutov – Litoměřice 6:1 (kon.) | Jihlava – Prostějov 9:3 (kon.) | Třebíč – Motor ČB 1:3 (kon.)
Kadaň – Most 6:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 2:4 (kon.) | Šumperk – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Kladno – Benátky n/J 1:2 (0:1 po s.n.)
Piráti Chomutov
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
cz Streda 26.11.2014, 17:30 • SD ARÉNA • 1. liga (ČR)

Krásný podzimní den všem příznivcům hokejové zábavy. Na programu je zápas 28. kola 1. ligy, konkrétně střetnutí chomutovských Pirátů s litoměřickým Stadionem.

Piráti Chomutov, tým ze severu Čech, se zvládl vyhoupnout na první příčku prvoligové tabulky, kterou vede s pětibodovým náskokem na druhou Třebíč. Na vrcholu ligy se drží díky osmapadesáti bodům získaným v šestnácti vyhraných zápasech, třech vyhraných a čtyřech prohraných po prodloužení či nájezdech. V posledních pěti utkáních pak Piráti prohráli pouze se Šumperkem, následně si poradili s Budějovicemi, Kladnem, Prostějovem a partnerskou Kadaní.

HC Stadion Litoměřice se v současné chvíli nachází v prvoligové tabulce na třetí příčce. Toto místo jim náleží díky dvaapadesáti bodům získaným v sedmadvaceti doposud odehraných utkáních. Zápasová bilance Stadionu je pak postavená především na šestnácti výhrách, jednom vyhraném a dvěma prohranými prodlouženími a osmi prohrách. V závěsu za Litoměřicemi jsou Budějovice s padesáti body a zlepšující se kladenští Rytíři se sedmačtyřiceti body.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Skinner, Rutta, Toman, Rýgl, Drtina, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Král) – Krstev, Šulc, Hrbas, Míka, Plašil, Špelda, D. Bílek, Kolář – Procházka, Kalla, V. Bílek – Černoch, Švagrovský, Novák – Volek, Dvořáček, Chlapík – Schwamberger, Doležal.

Rozhodčí: R. Svoboda – M. Jílek, M. Šperl.

Po dlouhé době se do sestavy Pirátů vrací elitní centr Vladimír Růžička ml.

Ne led již míří oba dnešní soupeři, začátek utkání se přiblížil.

00:01

00:10
    Úvodní buly si na svůj vrub připisují hosté. Ti se snažili ihned zaútočit ale nevyšlo jim to.

00:49
    Bílek se prodral skrze dva obránce a nebál se vyslat ostrou střelu na Kopřivu. Ten puk vytečoval vyrážečkou mimo nebezpečí.

01:07
    Ofsajd Litoměřic. Následuje vhazování ve středním pásmu.

01:26
    Puk se poroučel mimo kluziště a tak se bude vhazovat v pásmu Stadionu.

01:49
    Bílek zkoušel dojet puk v pásmu Pirátů, ale nestihl nabrat rychlost. Hosté následně nevybojovali postavení v útočné třetině.

02:29
    Čtvrtá formace Pirátů nyní zkusila vytvořit souvislí tlak ale obrana hostů fungovala dobře.

03:15
    Po faulu na Gajovského je za hákování vyloučen Dvořáček (LTM) a oslabí svůj tým na dvě minuty.

03:23
    Hosté ihned po buly vyhodili kotouč na druhou stranu kluziště.

03:47
    Krstev si uzmul kotouč a poslal jej mimo svou třetinu.

04:04
    Síly se srovnají. Za vysokou hůl dostává čtyřminutový trest Milan Toman (CHM).

Hra se nyní přerušuje, z ledu musí být ledařským týmem odstraněna krev, kterou zde zanechal faulovaný litoměřický hráč.

04:07
    Plášil vyslal slabo střelu na bránu Kopřivy. Ten jen vyrazil před sebe, ale domácí se kotouče ujali a zamířili kupředu, kde si vybojovali vhazování před Přikrylem.

04:37
    Přikryl je venku z brány, hostům ponechána výhoda.

04:51
    Hřebejk (CHM) vyloučen za hákování. Piráti se brání ve třech.

05:02
    Krstev zachyboval na modré a ztratil puk. S tím si teď pohrávají domácí.

05:20
    Hosté v plném počtu. Ale usadit se v pásmu se jim nedaří.

05:41
    Piráti právě vstřelili branku!
    Neskutečnou parádičku právě viděla zaplněná SD ARÉNA! MARTIN RÝGL se kličkou dostal za obranu a forhendovým blafákem poslal Piráty v oslabení do vedení! Asistence: Antonín Dušek.

06:18
    Střele Švagrovského z těsné blízkosti nyní odolal Kopřiva a zákrokem přerušil hru.

06:34
    Piráti zblokovali střelu ale vyhodit se jim podařilo až po krátké přetlačované u mantinelu.

06:54
    Domácí jsou již ve čtyřech. Hosté následně donutili Kopřivu k zákroku.

07:16
    Piráti zvládli ihned po dalším buly vyvézt puk a Litoměřice ztrácejí cenné vteřiny přesilové hry.

07:46
    Další vyhození puku do středního pásma. Toman se zachvíli vrátí do hry.

08:04
    Domácí v plném počtu. Kopřiva ve stejném čase vytasil neskutečný zákrok, kdy vykopl beton do vzduchu.

08:36
    Další vyloučení tentokráte na straně hostů. Za hákování si posedí opět Dvořáček.

Komerční přestávka.

08:41
    Po vhazování se puk dostal na modrou čáru ke Skinnerovi. Ten neváhal a poslal puk do náruče Přikryla.

09:03
    Piráti ztratili puk po těžkopádné přihrávce.

09:14
    Vyloučení jsou Hřebejk (CHM) za sekání a Krstev (LIT) za podražení.

09:25
    McGregor za jízdy vystřelil a prověřil masku Přikryla. Následnou dorážku Gajovského hostující gólman podržel.

09:55
    Podražení má na svědomí Dominik Bílek (LIT) a posedí si dvě minuty.

10:10
    Střela Růžičkovi nevyšla, ale Piráti nadále drží puk a kombinují.

10:37
    Hosté ve čtyřech. Střela Pirátům nevyšla a puk se poroučel mimo kluziště.

10:55
    Kombinovaná v podání chomutovského týmu, zatím chybí střelba.

11:10
    Koma zkusil z mezikruží překonat brankáře, ale našel jen připravené betony.

11:36
    Kämpf byl vybídnut ke střelbě, ale nezpracoval kotouč.

11:55
    Puk za bránou domácích, hosté jsou v plném počtu.

12:05
    Přikryl se ujmul puku, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

12:28
    McGregor našel Veselého, který sám před bránou minul odkrytou klec!

13:27
    Piráti se na delší dobu usadili v pásmu a před brankou se dostal k doražení puku ŠTĚPÁN HŘEBEJK, jenž si připisuje branku. Asistence: Nikola Gajovský, Marek Hovorka.
    Štěpán HŘEBEJK - 2:0

14:01
    Po delší době jsme byli svědky útočné akce Litoměřic, hosté ale vážnou šanci nepřipravili.

14:33
    Obrovská šance Kämpfa, který se dostal sám před bránu! Napoprvé ho vychytal Přikryl, na podruhé zkusil mladý útočník najít někoho ze spoluhráčů, ale neúspěšně.

15:33
    Piráti byli nyní odražení elitním útokem hostů a přišli o pásmo.

16:25
    Hřebejk lační po gólech a zkusil z ostrého úhlu najít spoluhráče před bránou. Nikdo v bílém dresu zde ale nebyl.

17:17
    Květoň se pokusil probít do útoku, ale důrazná obrana hostů jej u mantinelu odstavila.

17:59
    Výborný návrat dlouho zraněného útočníka do sestavy. VLADIMÍR RŮŽIČKA se proháčkoval mezi obránci a z mezikruží střelou zápěstím našel skulinku v brance a poslal tak Piráty do tříbrankového vedení. Asistence: David Květoň, Tomas SInisalo.
    Vladimír RŮŽIČKA - 3:0

18:29
    Bílek byl zastaven na modré čáře a dopředu míří Piráti.

18:40
    Za sekání si nyní posedí následující dvě minuty na trestné Vítězslav Bílek (LIT).

18:55
    Krátce po vhazování se Litoměřice osvobozují vyhozením.

19:23
    Rutta ostře vypálil do náruče Přikryla. Zároveň je za napadení vyloučen Radek Míka (LTM) a hosté se budou opět bránit ve třech.

19:40
    Přihrávky na kříž Pirátům vycházeli, Hovorkovi ale střela následně nevyšla.

19:51
    Puk v ochranné síti. Ještě jedno vhazování.

19:59
    Hovorka minul odkrytou bránu!

20:00

Piráti zcela ovládli první třetinu, když se dostali do vedení v situaci, kdy byli ve dvojnásobném oslabení. Následně zásluhou Hřebejka a Růžičky navýšili, čímž se dostali do výrazného vedení a nadále přehrávali svého soupeře.

Zpět na ledovou plochu nastupují oba týmy a zápas bude pokračovat.

20:01

20:01
    Přikryla nahradil Tomáš Král. Úvodní buly zvládli pochopitelně domácí.

20:38
    Piráti se natlačili k bráně a předvedli sérii několika dorážek, ale neúspěšných.

20:51
    Hosté již ve čtyřech vyhazují.

21:25
    Hosté v plném počtu. Zároveň prováhal Sinisalo velkou šanci u tyče.

22:00
    Volek mohl jít sám do úniku ale to se mu nepovedlo.

22:28
    Za sekání bude dvě minuty trávit na trestné Volek (LTM).

22:41
    Krátce po buly si Piráti vytvořili tradiční zámek. Trochu nezvykle vystřelili od modré čáry a rána BRETTA SKINNERA se ujala, když předtím označkovala tyč. Asistence: Marek Hovorka.
    Brett SKINNER - 4:0

22:58
    Icing Pirátů, následuje vhazování před Kopřivou.

23:20
    Litoměřicím je ponechána výhoda poté co byli ve vyložené šanci faulováni.

23:33
    Sinisalo (CHM) je vyloučen za hákování.

23:44
    Piráti zvládli bez větších problémů vyhodit.

24:10
    Hrbasova střela prolétla podél tyče domácího brankáře Kopřivy.

24:35
    Piráti vyhazují přes všechny čáry.

25:00
    Obrovská šance Pirátů! Rutta ujížděl po křídle a našel křižnou přihrávkou volného Kämpfa. Ten, všechna čest, vstřelil jak nejlépe mohl, ale co předvedl Král lapačkou, to se dá popsat jedním slovem – neuvěřitelné! Zákrokem zachránil svůj tým před pověstným "bůrem".

25:37
    Sotva se Piráti vrátili do počtu pěti hráčů, míří na trestnou lavici Toman za dvě minuty za hákování. Navíc obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování.

25:52
    Domácí zblokovali střelu a následně se jim podařilo bez problémů vyhodit.

26:28
    Litoměřičtí náročně dobývají pásmo. To je skvěle bráněno domácími.

26:50
    Z blízkosti se neprosadil nebezpečně dorážející Procházka.

27:18
    Litoměřice nyní obléhají chomutovskou bránu, ale střelu nevidno.

27:41
    Piráti byli v plném počtu, ale vzápětí se bude vylučovat na obou stranách. Šulák (CHM) za podražení, Černoch (LTM) za nafilmovaný pád.

28:01
    Dopředu se dostal Sinisalo a zatím si vyměňuje puk se spoluhráči.

28:37
    Teprve nyní připravili hosté SInisalův útok o puk.

28:57
    Růžička zaútočil po křídle. Našel před bránou volného Drtinu, chomutovský kapitán jen tečoval puk, který následně podržel Král.

29:25
    Dalšího podražení se dopustil Špelda, a oslabí tak hostující tým na dvě minuty.

29:39
    Domácí v plném počtu, zároveň útočili hosté a Kopřiva musel zakročit ramenem.

30:19
    Piráti se v pásmu neohřáli, hostující obrana poslala puk mimo třetinu.

30:55
    Skinnerova jedovka se vznezla nad bránu, Hřebejk se k dorážce nedostal.

31:24
    Gajovský udělal kličku obránci a v situaci dva na jednoho našel na vzdálené tyči Hřebejka. Ten jen o píď míjí bránu svou dorážkou.

32:13
    Drtina nyní obětavě lehl do střely Bílka a s bolestivou grimasou zamířil na hráčskou lavici.

32:49
    Nahození puku hostům úplně nevyšlo a puk se poroučel mimo ledovou plochu. Vhazování ve středu kluziště.

33:15
    Drtina ostře vystřelil a donutil Krále k zákroku.

Dnešní utkání sleduje 2059 diváků.

33:48
    Domácí byli vytlačeni z pásma ale tlačí se opět kupředu.

33:56
    Icing Pirátů. Vhazování před Kopřivou.

34:16
    Postupný útok Pirátů zastavuje hvizd rozhodčího. Ofsajd.

34:38
    Chlapík se nedostal k puku a toho se ujali Piráti, jenž ihned vyráží na steč.

35:10
    Sinisalo se zjevil mezi kruhy a zkusil střelu přes obránce. Král byl ale na svém místě.

35:27
    Plášil dorážel před bránou, našel jen náruč připraveného Kopřivy.

35:43
    Domácí předvedli pohlednou akci kdy se dostali do brankoviště za záda Krále, a puk se dostal k volnému BRYANU MCGREGOROVI. Asistence: Antonín Dušek.
    Bryan McGREGOR - 5:0

36:42
    Útok Sinisala společně s Květoněm zvládli hosté odrazit a sami vyrazili dopředu.

37:24
    Přetlačovaná v rohu za bránou Kopřivy skončila, kupředu vyrazili domácí.

37:58
    Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazování před Králem.

38:28
    Růžička nenašel spoluhráče před bránou a další akce se tak nekoná.

Oddechový čas pro hosty.

38:45
    Dvořáček se protlačil do pásma a lehkou střelou prověřil pozornost gólmana. Ten rozehrál na hokejky svých spoluhráčů.

39:19
    Hákování má na svědomí Špelda (LTM). Čekají ho dvě smutné minuty na trestné lavici.

39:34
    Obránci našli dobře postaveného Hovorku, jenž z nápřahu vystřelil a Král musel vytasit svou pověstnou lapačku.

40:00

Piráti zvládli navýšit vedení a pokračují v původním trendu, tedy dát co nejvíce gólů a vylepšit si ukazatel skóre v tabulce. Poslední třetina utkání započne přibližně v 19:20.

Hráči se nám vrací na led a bude nám pokračovat zápas, konkrétně jeho třetí část.

40:01

40:09
    Buly si na svůj vrub připsali Piráti a ihned se snaží dostat do pásma.

40:43
    Gajovský stál u vzdálené tyče ale puk se k němu nedostal.

41:09
    Špatná přihrávka za bránou způsobila, že se puk dostal ke Kopřivovi. Chomutovský gólman raději zakročil.

41:21
    Hosté v plném počtu. Zároveň se hezkou střelou prezentoval Sinisalo. Král zasahuje.

41:58
    Dvořáček dostal puk od Volka a zkusil z ostrého úhlu tísněn obráncem najít odkryté místečko u tyče, kterou měl Kopřiva dobře pokrytou.

42:49
    Rýglovo nehození nikdo nedorážel, Litoměřice následně vyhodili.

43:15
    Na Procházku mířila dobrá přihrávka, útočník první formace byl ale nachytán v ofsajdu.

43:26
    Sám nehlídán se zjevil Lukáš Květoň před bránou, avšak puk měl na dlouhou hůl a nedokázal jej dopravit do brány.

44:15
    Kalla pálil jen do připraveného Kopřivy.

44:36
    Hovorkovo tvrdá rána se shledala jen s betonem brankáře Krále.

45:07
    Koma se s ničím nepáral a pořádnou ranou označkoval horní tyč brány!

45:54
    Piráti v klidu kontrolují vyhraný zápas za svou bránou. Fanoušci jim aplaudují.

46:34
    Litoměřice se snaží vstřelit alespoň čestnou branku, ale chomutovská obrana je pevná jako skála.

47:10
    Lukáš Květoň našel v úniku dva na jednoho hokejku DAVIDA KÄMPFA, jenž neměl problém trefit prostor nad ramenem gólmana. Asistence: Lukáš Květoň.
    David KÄMPF - 6:0

47:35
    Útok hostům zcela nevyšel. Hřebejk bez problému poslal puk do střední třetiny.

48:19
    Sinisalo předvedl hezkou kličku, kdy se dostal za vyjetého gólmana a pálil do odkryté klece, kde ale stál obránce hostů.

48:41
    Vyloučen je Růžička (CHM) za hákování.

49:10
    Litoměřice se drží v pásmu. Střelu od modré brankář neviděl, naštěstí mířila těsně vedle.

49:38
    Piráti se dvakrát za sebou osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

49:54
    Domácí uzmuli hostům kotouč a šetří čas.

50:25
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    DAVID DVOŘÁČEK se dostal přes modrou čáru, ujel všem a překvapil Kopřivu střelou mezi betony. Asistence: Dominik Volek, Radek Míka.
    David DVOŘÁČEK - 6:1

50:46
    Ofsajd Litoměřic, vhazování ve středním pásmu.

51:03
    Špatná rozehrávka znamená icing Pirátů. Hra se stěhuje před jejich bránu.

51:07
    Procházka se po buly probil před bránu. Zde zkusil najít skulinku mezi betony gólmana, neúspěšně. Skákavý puk ale Kopřiva likvidoval nadvakrát.

51:35
    Bílek mohl jít do úniku, ale včas zakročili vracející se obránci.

52:13
    Dvakrát zkusil od modré vystřelit Tejnor, ale Král vždy dobře viděl. Dobré střely mladého chomutovského obránce tedy zlikvidoval.

52:59
    Růžička se snažil vystřelit. Obrana jeho střelu zachytila.

53:38
    Květoň nenašel Sinisala, který by šel sám na bránu.

54:11
    Krátký útok Litoměřic byl odražen. Hosté drží puk za svou bránou.

55:02
    O puk se bojuje v pásmu Pirátů. Domácí se o něj tvrdě přetahují s hosty.

55:24
    Špelda (LTM) byl poslán na trestnou za podražení.

55:44
    Piráti drží útočnou třetinu ve své moci.

55:59
    Kämpf jen těsně míjel odkrytou klec.

56:38
    Po střele Květoně se puk odrazil a skákal v brankovišti.

56:49
    Vyloučeni jsou Toman (CHM) za hrubost a Černoch (LTM) za filmování.

57:24
    Rutta si zahrál na útočníka a z mezikruží těsně míjel.

57:52
    Rutta nalétl do pásma a tvrdou ranou donutil gólmana k zákroku.

58:26
    Koma obdržel puk přesně na hůl a střelou před obránce našel hruď Krále.

59:03
    Piráti si hrají s kotoučem v pásmu. Rána obránce nyní trefila tyč.

59:28
    Puk střídá ve středním pásmu majitele. Pískán je ofsajd Pirátů.

59:45
    Poslední čtvrt minuta zápasu.

60:00

Konec utkání. Piráti si bezproblémově poradili s hosty a vyhrávají jasným rozdílem 6:1. Domácí si tak upevnili svou pozici na čele ligy. (19:51:37)

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 6. Rýgl (Dušek), 14. Hřebejk (Gajovský, Hovorka), 18. Růžička (Květoň, Sinisalo), 23. Skinner (Hovorka), 36. McGregor (Dušek), 48. Kämpf (Květoň) – 51. Dvořáček (Volek, Míka)

Trenér: B. Kopřiva.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (od 21. Král) – Krstev, Šulc, Hrbas, Míka, Plašil, Špelda, D. Bílek, Kolář – Procházka, Kalla, V. Bílek – Černoch, Švagrovský, Novák – Volek, Dvořáček, Chlapík – Schwamberger, Doležal.
    Trenér: J. Doležal.

Rozhodca: R. Svoboda – M. Jílek, M. Šperl