Martin – Nitra 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Žilina 6:5 (kon.) | Piešťany – Trenčín 3:1 (kon.)
Zvolen – Košice 6:2 (kon.) | Skalica – Poprad 6:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
6:5 (2:3, 2:1, 2:1)
MsHK Žilina
Utorok 25.11.2014, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Milí fanúšikovia, slovenská najvyššia hokejová súťaž pokračuje svojím dvadsiatym siedmym kolom. Na zimnom štadióne pod Urpínom sa dnes odohrá zápas medzi domácim HC´05 Banská Bystrica a hosťujúcou MsHK DOXXbet Žilinou.

Domáci hokejisti sa so ziskom päťdesiatjeden bodov nachádzajú na štvrtej priečke tabuľky. Za treťou Nitrou, respektíve druhým Popradom zaostávajú o šesť bodov a nad piatym Zvolenom majú náskok lepšieho skóre. V predchádzajúcom kole sa Bystričania predstavili na ľade Popradu. V zápase vyhrávali hostia až do päťdesiatej deviatej minúty o jeden gól 1:2, ale v záverečnej power-play domácich nevyužili šancu potvrdiť víťazstvo presným zásahom do prázdnej brány. Práve naopak, štyri sekundy pred koncom tretej tretiny sa Popradu podarilo vyrovnať a o víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy. V tých bol jediným úspešným strelcom Petr Kafka, a tak barani nakoniec zvíťazili 2:3.

Žilina zatiaľ v uplynulej časti sezóny nazbierala dvadsaťšesť bodov a v tabuľke jej patrí deviate miesto. Na ôsme Piešťany strácajú žilinskí hokejisti štyri body a nad poslednou Skalicou vedú rovnako o štyri body. V uplynulom zápase hostili Žilinčania na domácom ľade majstrovské Košice. Prvý gól videli diváci až v päťdesiatej prvej minúte, keď sa presadil Novotný. Ďalší, a zároveň posledný, presný zásah pridal takisto do siete Košíc Kanko, Žilina tak dokázala poraziť ťažkého súpera 2:0.

Vo vzájomných zápasoch tejto sezóny si to súperi rozdelili spravodlivo. V prvom stretnutí hranom pod Urpínom zvíťazili domáci 5:3. No a v druhom zápase, tentokrát v Žiline, uspeli takisto domáci, keď Bystricu zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch.

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 29 bodov (17 gólov + 12 asistencií)
    MsHK Žilina: Jaroslav KRISTEK – 21 bodov (6 gólov + 15 asistencií)

Uvidíme, či sa aj v dnešnom zápase podarí uspieť domácemu tímu, keďže Bystrici sa na vlastnom ľade darí zbierať body a Žilina aj v minulom kole ukázala, že vie prekvapiť. Prajem Vám príjemný športový zážitok!

HC 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Lamper – Bendík, Zigo, Kadura – Rosandič, Nicastro – Bambúch, Jaborník – Biro, Gachulinec – Čížek, Róth

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Kubiš, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Prochádzka – Valášek, Rusnák, Drevenák – Kokavec, Drábek, Haluza – Jindra, Dresler – Martinka, Hudec – Ďurkech, Bajaník – Krčula, Lipovský.

00:01

00:15
    Tečovaná strela Whitea končí iba hornej žŕdke Križanovej brány.

00:25
    Zakázané uvoľnenie hostí.

01:13
    Kankova strela spoza ľavého kruhu a Wiikman iba vyrazil do rohu klziska.

01:29
    Vylúčenie na domácej strane – za podrazenie dostáva dve minúty Bambúch.

01:58
    Žilina usadená v útočnej tretine, ale bez strely na domáceho gólmana.

02:19
    Barani sa teraz oslobodzujú a zdržiavajú hru čo najďalej od Wiikmana.

02:36
    Prvá vážnejšia šanca hostí, Wiikman puk schoval lapačke.

03:12
    Hostia musia opäť po puk korčuľovať až za vlastnú bránu, zdá sa že táto presilová hra zostane nevyužitá.

03:30
    Domáci na ľade v plnom počte.

04:10
    Po pravej strane sa natlačil pred Križana Zigo, ale brankár hostí si postrážil bližšiu žŕdku a puk končí v pravom rohu.

05:03
    Žilina dala gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia, úvodný gól sa z nenápadnej šance darí streliť MATEJOVI VALÁŠKOVI.
    Asistencie: Dávid Bajaník, Milan Drevenák.
    VALÁŠEK - 0:1

06:00
    Hostia i naďalej v tlaku, Wiikman ale následne šance úspešne likviduje.

06:13
    Banská Bystrica dala gól!
    Baranom sa darí vyrovnať skóre. Po získaní puku v obrannej tretine sa do šance dostal PETR KAFKA, ktorý si Križana položil na ľad a efektne zakončil pod hornú žŕdku.
    Asistencie:Daniel Gachulinec.
    KAFKA - 1:1

06:54
    Tentokrát niekoľko strieľ domácich, ale ani jedna sa nedostala až za bránkovú čiaru.

07:02
    Vylúčenie hostí – Dresler dostáva dve minúty za hákovanie.

07:30
    Hostia sa bránia zatiaľ výborne, Bystricu zatiaľ nepustili ani ku jednej strele.

08:04
    Hosťom sa darí skórovať vo vlastnom oslabení! PETR KANKO získal puk na obrannej modrej, prekorčuľoval až pred Wiikmana, ktorého oklamal a strelou pod hornú žŕdku dostáva svoj tím opäť do vedenia.
    Bez asistencie.
    KANKO - 1:2

08:40
    Puk majú na svojich hokejkách domáci, no nedarí im dostať cez stredné pásmo až pred Križana.

09:05
    Žilina na ľade už v plnom počte.

09:44
    Odpískaný ofsajd domácich.

10:34
    Opäť čiarový rozhodca píska ofsajd Banskej Bystrice.

11:40
    Znovu vylúčenie hostí – Kubiš dve minúty za držanie.

12:05
    Po chybe obrany sa opäť darí dostať hosťom až pred Wiikmana, ktorého už po druhýkrát v oslabení prekonáva JAROSLAV KRISTEK.
    Asistencia: Jozef Jindra.
    KRISTEK - 1:3

12:05
    V bráne domácich vystrieda Wiikmana mladý ANdrej Košarišťan.

12:45
    Domáci pokračujú v presilovej hre, ale viac sa musia brániť ako útočiť.

13:40
    Žilina hrá v pätici.

13:46
    Strelu Andreja Kudrnu spoza modrej čiary Križan podržal v lapačke.

14:43
    Momentálne sa hra trochu upokojila, hrá sa bez prerušení, ale takisto aj bez streleckých príležitostí.

16:05
    Po čase sme videli v zákroku Košarišťana, ten však puk z lapačky rýchlo rozohral, aby sa neprerušovalo.

17:14
    Zakázané uvoľnenie Žiliny a buly naľavo od Križana.

17:49
    Bendíkov pokus spomedzi kruhov bol tečovaný až na ochrannú sieť, preto sa opäť prerušuje.

18:16
    Do konca druhej tretiny zostávajú necelé dve minúty.

18:49
    Puk sa ocitá mimo ľadovej plochy, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Bystrice.

19:26
    V záverečných sekundách prvej tretiny sa domácim darí streliť kontaktný gól, keď sa zblízka pred Križanom presadil LIBOR HUDÁČEK.
    Asistencie: Patrik Lamper
    HUDÁČEK - 2:3

20:00

Skončila sa prvá tretina dnešného zápasu, po ktorej pod Urpínom vyhrávajú hostia tesne 2:3.
    Prostredná časť sa začne o 18:15.

20:01

20:11
    Zakázané uvoľnenie žilinských hokejistov.

20:46
    V úvode druhej tretiny domáci s jasnou chuťou vyrovnať stav zápasu.

21:36
    Bystrica opäť v niekoľkých šanciach, ale Križan chytá spoľahlivo.

22:06
    Puk opäť mimo ľadovej plochy, buly pred Košarišťanom.

22:39
    Šanca Drábeka stečovaná na ochrannú sieť, buly opäť pred Košarisťanom.

22:45
    Znovu sa prešuje, tentokrát pre zakázané uvoľnenie baranov.

22:45

23:40
    Bystrici sa podarilo usadiť v útočnom pásme, ale dobrá obranná hra hostí ich nepustila až do zakončenia.

25:03
    Bambúch skúsil strelu spoza obrancu, o jeho pokus Križan iba vyrazil.

25:20
    Opäť sa prerušuje pre zakázané uvoľnenie. tentokrát hostí.

26:13
    Lamper sa skúsil natlačiť až pred bránu hostí, čo sa mu aj podarilo, ale jeho zakončenie už bolo nepresné.

27:10
    Ďurkechova šanca od modrej čiary končí na Košarišťanovom ľavom betóne.

27:10

27:56
    Barani sa snažia vyrovnať stav zápasu, ale nedarí si im dostať cez dobre pokryté stredné pásmo až pred Križana.

28:03
    Teraz sa domáci pri rozohrávke dopúšťajú ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

29:22
    V šanci spomedzi kruhov White, ale jeho strela končí na hrudi Križana.

30:14
    Opätovná šanca domácich, ale opäť brankár hostí vytiahol spoľahlivý zákrok.

30:55
    Hostia pridávajú opäť z nenápadnej situácii už štvrý gól. ADRIÁN LIPOVSKÝ vystrelil tesne od modrej čiary a puk Košarišťanovi nešťastne prepadol až siete.
    Asistencie: Petr Haluza

31:48
    Žilinčania si napriek dvojgólovému vedeniu sympaticky vytvárajú ďalšie šance, Košarišťan si s nimi však zatiaľ vie poradiť.

32:43
    Z uhla bol na pravej strane v šanci domáci obranca Biro, ale jeho zakončenie minulo bránu hostí.

33:10
    Strela hostí končí po teči Košarišťana na ochrannej sieti.

33:20
    Domáci opäť strieľajú kontaktný gól! Pop peknej akcii Ziga s DOMINIKOM KADUROM sa práve druhému menovanému darí prestreliť z pravej strany Križana.
    Asistencie: Tomáš Zigo
    KADURA - 3:4

34:22
    Bystrica v ďalších šanciach, ktoré ale Križan úspešne likviduje.

35:10
    Hra je pre posunutú bránu hostí prerušená.

35:10
    Ján Dresler dostáva dve minúty za krosček a Bystrica má šancu v presilovej hre vyrovnať stav zápasu.

35:33
    Domáci stále držia útočné pásmo, ale hrá sa prevažne popri mantineli.

36:15
    Hostia sa opäť dostávali b oslabení do šance, ale tentokrát dobre zasiahol Preisinger a nedovolil im zakončiť.

37:00
    Birovu strelu spoza ľavého kruhu Križan iba vyrazil pred seba.

37:10
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

38:37
    Baranom sa v zápase darí vyrovnať skóre. Strelu Gachulinca od modrej čiary pretlačil za Križanov chrbát DOMINIK KADURA.
    Asistencia: Dominik Gachulinec
    KADURA - 4:4

39:06
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Skončila sa druhá tretina, po ktorej je stav zápasu vyrovnaný 4:4.
    Tretia tretina sa začne o 19:03.

40:01

40:20

41:03
    Šanca domácich, spoza brány prihrával White Hudáčkovi, ale ten sa zblízka nedostal ku zakončeniu.

41:40
    Píska sa ofsajd Žiliny.

Dnešné stretnutie sleduje 1 260 divákov.

42:20
    Po hre so zdvihnutou hokejkou sa vhadzuje napravo od Križana.

42:28
    Po zakázanom uvoľnení sa hra opäť vracia do obranného pásma hostí.

43:42
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, tentokrát domácich hráčov.

43:51
    Dlho sa nehralo a Bystrica sa dopúšťa ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

44:28
    Domáci si síce vypracovali niekoľko príležitostí, ale opäť sa píska ich zakázané uvoľnenie.

45:20
    Barani s pukom na hokejkách, ale spoza vlastného brankára sa im nedarí rozohrať.

46:38
    Nie príliš nebezpečný puk podržal Križan radšej v lapačke.

47:13
    Strela Drábeka spomedzi kruhov iba tesne minula pravú žŕdku domácej brány.

48:02
    White šikovne oklamal obrancov hostí, ale jeho strela trafil Križana priamo do hrude.

49:16
    Róth dotiahol puk až do útočnej tretiny, kde prihrával na voľného Bira, ale ten tesne minul bránku hostí.

50:33
    Tentokrát bol Hudáčkov pokus zblokovaný obrancom až do rohu klziska.

50:48
    Po prihrávke rukou sa bude vhadzovať v strednom pásme.

51:17
    Okamžite z buly vystrelil Kubiš, ale Košarišťan predviedol pekný zákrok lapačkou.

51:34
    Domáci sa spod tlaku oslobodzujú vyhodením puku, tentokrát sa však zakázané uvoľnenie pískať nebude.

51:44
    Kristek bol v šanci faulovaný, uvidíme trestné strieľanie.

51:44
    JAROSLAV KRISTEK premieňa svoje trestné stiureľanie. keď opäť prekonáva Košarišťana gólom pod hornú žŕdku a dostáva tak svoj tím do vedenia.
    KRISTEK - 4:5

52:07
    Domácim sa však v priebehu niekoľkých sekúnd darí vyrovnať, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil po tretíkrát DOMIIK KADURA.
    Asistencie: Tomáš Zigo, Mário Róth
    KADURA - 5:5

54:00
    Handlovský mohol poslať svoj tím do vedenia, ale sám pred Križanom neuspel.

55:22
    Ofsajd hostí a buly v strednom pásme.

55:36
    Zakázané uvoľnenie hostí a hra sa presúva opäť pred Križana.

56:45
    Bito nezachytil puk na modrej čiare a domáci sa tak sami pripravili o útočné pásmo.

57:49
    Domáci opäť na čas usadení v útočnej tretine, ale ďalší gól sa im pridať nedarí.

58:26
    Prebiehajú posledné dve miánúty tretej tretiny.

59:26
    Vo veľkej šanci opäť Kadura, ale štvrtým gólom jeho snaha zatiaľ nekončí.

59:40
    Hostia pár sekúnd pred koncom pridávajú zrejme víťazný gól. LIBOR HUDÁČEK sa najlepšie zorientoval pred odkrytou bránou a pretlačil puk až do siete
    Asistencie: Michal Hudec
    HUDÁČEK - 6:5

59:40
    Oddychový čas hostí.

60:00

Skončil sa zápas medzi Banskou Bystricou a Žilinou, v ktorom po takmer celý čas viedli hostia, ale domáci ukázali bojovnosť a víťazstvo v záverečných sekundách zvrhli na svoju stranu.
    Ďakujem za pozornosť a teším sa pri ďalších stretnutiach. (19:36:42)

Radoslava Harvánková

Góly a asistencie: 7. Kafka (Gachulinec), 20. Hudáček (Lamper), 34. Kadura (Zigo), 39. Kadura (Gachulinec), 53. Kadura (Zigo, Róth), 60. Hudáček (Hudec) – 6. Valášek (Bajaník, Drevenák), 9. Kanko, 13. Kristek (Jindra), 31. Lipovský (Haluza), 52. Kristek (t.s.)

HC´ 05 Banská Bystrica: Wiikman (Košarišťan) – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Lamper – Bendík, Zigo, Kadura – Rosandič, Nicastro – Bambúch, Jaborník – Biro, Gachulinec – Čížek, Róth
    MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Kubiš, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Prochádzka – Valášek, Rusnák, Drevenák – Kokavec, Drábek, Haluza – Jindra, Dresler – Martinka, Hudec – Ďurkech, Bajaník – Krčula, Lipovský

Rozhodca: Stano – Bogdaň, Korba

Diváci: 1 260