Poprad – B. Bystrica 2:3 (0:1 po s.n.) | Nitra – Skalica 6:3 (kon.) | Zvolen – Piešťany 4:3 (po pr.)
Trenčín – Martin 2:0 (kon.) | Žilina – Košice 2:0 (kon.)
MsHK Žilina
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
HC Košice
Nedeľa 23.11.2014, 17:30 • DOXXbet Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR)

To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. (19:52:55)

Anton Tomko (tréner Košice): Mne sa dnes ťažko hodnotí náš výkon. Vytvorili sme si veľa šancí, ale keď naši útočníci ich zahodia, tak nemôžeme vyhrať. Súper využil našu chybu, následne sme dali tyčku a znovu sme inkasovali.

Martin Groma (as.trénera Žilina): Dnes to bol kvalitný výkon oboch tímov. Tento zápas zdobili výkony oboch brankárov a som rád, že sa k nám závere priklonilo šťastie. Z tohto miesta by som chcel poďakovať mojim hráčom, na čele s brankárom Karolom Križanom.

Je po zápase, Žilina víťazí pomerom 2:0. O pár minút vám prinesieme prvé dojmy oboch trénerov z tlačovej konferencie.

60:00

59:30
    Zdá sa, že o výsledku zápasu je rozhodnuté. Karol Križan si zrejme udrží čisté konto.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:57
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Adam Lapšanský.
    KANKO - 2:0

58:45
    Žilina dala gól!
    a znovu platí nedáš – dostaneš! PETR KANKO oslávil narodenie syna Adámka ako sa patrí a z otočky zvyšuje vedenie Žiliny na 2:0! Asistencie: Jaroslav Kristek, Juraj Ďurkech.

58:29
    Češík v úniku a zvoní tyč Križanovej bránky!

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:22
    Hrá sa prevažne v strednom pásme, Žilinčania sa už snažia ubrániť cenný výsledok.

56:47
    Veľká šanca hostí, Češík však tesne míňa bránku Žiliny.

56:47
    Domáci sú pri chuti a naozaj príkladne bojujú.

56:10
    Jeden taký predviedla dvojica Valášek – Drevenák, Milan Drevenák jedovkou preveril pozornosť Marcela Melicherčíka.

55:52
    Hostia sa veľmi snažia, ale domáci kontrujú rýchlymi protiútokmi.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva menej ako 5 minút.

54:45
    Domáci prežili dôležitú hru v oslabení, hostia však zďaleka neskladajú zbrane.

54:38
    Domáci v plnom počte.

54:00
    Puk smeruje za bránku Košíc, oba tímy striedajú počas hry.

53:31
    Puk končí pri Marcelovi Melicherčíkovi, hostia sa okamžite ženú dopredu.

53:01
    Košice okamžite pred bránkou Karola Križana.

52:38
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Ondrej Rusnák za držanie.

52:21
    Protiútok Žiliny, Kanko si však nerozumel s Milanom Procházkom.

51:38
    Černák nahadzoval puk na bránku Žiliny, Košice sú v mohutnom tlaku.

51:07
    Následný útok Košíc sa končí potýčkou Karola Križana a Petra Bartoša.
    NOVOTNÝ - 1:0

50:58
    A je tu gól. Štěpán Novotný sa predral pred Melicherčíka, vytiahol ho z bránky a skvelý blafákom zasunul puk do siete poza brankára hostí. Asistencia: Jakub Kubiš

50:04
    Máme za sebou polovice tretej tretiny, neuveríte, ale stav je stále 0:0.

49:12
    Žilina však bráni so štyrmi hráčmi na vlastnej modrej čiare, hostia majú obrovský problém s prechodom do útočného pásma.

48:50
    Nuž, zdá sa, že oba tímy chcú rozhodnúť zápas ešte v riadnom hracom čase.

48:05
    Veľká šanca Košíc, Marek Bartánus ostal sám pred Križanom, no strelou švihom poslal puk tesne vedľa pravej tyče.

47:51
    Jaroslav Kristek v ďalšej výbornej šanci, tentoraz z pravej strany švihom vyprášil betóny Marcela Melicherčíka.

47:11
    Domáci stále pokračujú v nápore, gólman hostí však zatiaľ nemusel zasahovať.

46:39
    Po dlhšom čase sa ozývajú aj žilinskí diváci, ktorí si pýtajú gól v sieti Marcela Melicherčíka.

46:01
    Puk je za bránkou Karola Križana, oba tímy striedajú počas hry.

45:32
    Domáci sú však pri puku a pri chuti, ale je to stále príliš statické.

45:01
    Máme za sebou päť minút tretej tretiny, gól sme v žilinskej DOXXbet aréne ešte stále nevideli.

44:35
    Obrovská šanca Žiliny, Petr Kanko spoza bránky našiel excelentnou prihrávkou voľného Kristeka, ten z prvej páli vedľa bránky Košíc.

44:15
    Vhadzuje sa pred bránkou Karola Križana, buly vyhrali domáci.

43:46
    Útočná šanca Žiliny končí postavením hráča v bránkovisku.

43:25
    Hrá sa v rýchlom tempe a s minimom prerušení, oba tímy striedajú počas hry.

42:28
    Hostia však oplácajú útok útokom, strela Jánošíka končí vysoko nad Križanovou bránkou.

41:52
    Drevenák kombinoval s Valáškom, obrana Košíc túto agilnú dvojicu ustrážila.

41:11
    Domáci hokejisti sa snažia niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale znovu držia puk len pri mantineloch.

40:55
    Útočná snaha Košíc sa končí postavením mimo hru.

40:32
    Dnešné stretnutie sleduje 987 divákov.

40:02
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Košíc.

40:01

Po druhej tretine máme v Žiline stále stav 0:0. Tretia časť hry sa začne približne o 19:05.

40:00

39:41
    Vhadzuje sa pred bránkou Marcela Melicherčíka.

39:19
    Puk je za bránkou Žiliny, Križan dnes skutočne výborne číta hru.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:21
    Tlak Žiliny pokračuje, ale do úniku smeruje Richard Jenčík! Križan však dobre čítal hru a včasným vykorčuľovaním zmaril šancu útočníkovi hostí.

37:36
    Tlak domácich stále pokračuje, hostia výborne prehusťujú vlastnú modrú čiaru.

37:02
    Znovu sa do útoku ženú Žilinčania, ale je to zbrklé a bez myšlienky.

36:40
    V týchto sekundách hry majú naviac domáci Žilinčania.

36:04
    Kristek vybojoval puk v útočnom pásme, puk na Valáška pred bránkou Košíc neprepasíroval.

35:37
    Domáci začínajú útok od vlastnej bránky, Milan Procházka prešiel celým klziskom, no k ohrozeniu Melicherčíka sa napokon nedostal.

35:01
    Máme pred sebou posledných 5 minút druhej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

34:52
    Žilinčania robia ľahké chyby vo vlastnom pásme, nuž, raz sa im to môže vypomstiť.

34:05

33:51
    Zlá rozohrávka Žiliny, jeden z útočníkov hostí príklepom tesne míňa bránku Karola Križana.

33:32
    Znovu sa hrá prevažne v strednom pásme, Košiciam sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

32:55
    Hosťom sa presilová hra rovnako nedarí, domáci vlci zbierajú cenné sekundy.

32:23
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Žiliny.

32:05
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Martin Krčula za sekanie. Neuveriteľné.

32:05
    Bartánus odchádza do šatní, Košice budú hrať presilovú hru. Som teda zvedavý ako tento trest budú klasifikovať rozhodcovia.

32:05
    Marek Bartánus v nájazde na Križana neuspel, následne žilinský obranca puk vyhadzoval a trafil nešťastného Bartánusa, ktorý padol na ľad ako podťatý.

31:36
    Hostia majú stále viac z hry, domácim akoby mierne došli sily.

31:09
    Domáci sa konečne vymanili z pod tlaku hostí, puk posielajú cez všetky pásma.

30:25
    Košice sú v tlaku pred Križanom, obrana Žiliny ich však vytláča k mantinelom, kde o puk zúria kruté boje.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, v Žiline sme gól stále nevideli.

29:07
    Rýchle prečíslenie Žiliny, Kubiš dostal skvelý puk pred bránku Košíc, ale trafil ho veľmi zle a Melicherčík ani nemusel zasahovať.

28:58
    Oba tímy striedajú počas hry.

28:26
    Košice sú aktívne v útočnom pásme, Križan sa v posledných minútach veru na nudu sťažovať nemôže.

27:53
    Hra trošku stratila tempo, vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke hostí.

27:32
    Marek Bartánus v ďalšej šanci, tentoraz však pálil z veľkého uhla a Križan mu výborne zmenšil strelecký uhol.

27:08
    Vhadzuje sa pred bránkou Karola Križana.

26:59
    Hostia v plnom počte.

26:49
    Petr Kanko dostal puk v medzikruží, ohroziť však Melicherčíka nedokázal.

26:11
    Presilovku hrá Žilina priam mizerne.

25:40
    Obrovská šanca hostí v oslabení, Marek Bartánus ani na dvakrát Karola Križana neprestrelil.

25:03
    Josef Jindra nahodil puk na bránku hostí, bude sa vhadzovať pred Melicherčíkom.

25:01

24:59
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Richard Jenčík.

24:16
    Košiciam sa nedarí na dlhšiu dobu usadiť v útočnom pásme.

23:52
    Hostia už sú pred brankárom Križana, puk však smeruje presne na opačnú stranu.

23:30
    Košice držia puk, ale len vo vlastnom obrannom pásme.

23:01
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Patrik Schroner za sekanie.

22:47
    Václav Stupka v ďalšej šanci, pohotový reflex Križana však púť puku do siete zastavil.

22:26
    Stupka pálil razantne švihom, puk tesne minul bránku Žiliny.

21:51
    Vhadzuje sa po pravej ruke Karola Križana.

21:28
    Tretia strela Adama Lapšanského v dnešnom zápase, tentoraz bránku Križana prestrelil.

21:03

20:45
    Puk končí v strednom pásme, Košiciam sa presilová hra nedarí.

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Košíc.

20:01

Všetko je pripravené na úvod druhej tretiny.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0, hostia však začnú druhú tretinu presilovú hru s trvaním 62 sekúnd. Táto časť hry sa začne približne o 18:15.

20:00

19:35
    Košice v tlaku pred Križanom, Žilina sa bráni ako sa len dá.

19:03
    Vylúčenie Žilina, Jakub Drábek dostáva 2 minúty za držanie.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako minúta.

18:35
    Traja Žilinčania ostali sami pred Melicherčíkom, Ondrej Rusnák sa rozhodol neprihrávať a strelou švihom poslal puk vysoko nad bránku Košíc.

18:18

17:45
    Dresler pálil od modrej, jeho jedovka však bola zblokovaná.

17:17
    Presilová hra Žiliny pokračuje, je to však statické a prevažne v rohoch.

16:53
    Košice so 4 hráčmi.

16:45
    Žilina zviera Košice v obrannom pásme.

16:28
    Lukáš Martinka pálil od modrej čiary, Melicherčík bol pozorný.

16:18
    Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Adam Drgoň. Žilina bude 35 sekúnd hrať presilovú hru o dvoch hráčov.

15:58
    Puk je v obrannom pásme Žiliny, domácim sa nedarí prechod stredným pásmom.

15:36
    Domáci vlci v sľubnej šanci, Melicherčík je však pozorný.

15:01
    Domáci Vlci sa už usadili pred Melicherčíkom, ale puk už smeruje von z pásma hostí.

14:53
    Vylúčenie Košice, 2 minúty za hákovanie dostáva Erik Černák.

14:01
    Puk je za bránkou Žiliny, domáci začínajú ďalší útok.

13:46
    Tentoraz sa do puku oprel Milan Drevenák, no Melicherčík vytiahol skvelý reflex.

13:32
    Žilina je ale pri chuti a Marcel Melicherčík je v jednom ohni.

12:47
    Veľká príležitosť Žiliny, Ondrej Rusnák z medzikružia netrafil prázdnu bránku Košíc.

12:12
    Znovu sa hrá prevažne v strednom pásme, Žilina nahadzuje puk za bránku Melicherčíka a odchádza striedať.

11:58
    Vzápätí rovnaká šanca na opačnej strane, bol v nej Jiří Bicek, no rovnako kvalitný zákrok predviedol brankár Žiliny Karol Križan.

11:13
    Obrovská šanca Žiliny, Kristek sa sám rútil na Marcela Melicherčíka, no puk napálil len do tela košického brankára, ktorý skvele zmenšil strelecký uhol.

10:58
    Adam Lapšanský sa znovu dostal k strele, tentoraz Križan s prehľadom chytá.

10:45
    Dnes sa hrá veľmi tvrdo, vidíme veľa osobných súbojov, čo je pre divákov atraktívne.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, v Žiline sme gól stále nevideli.

09:27
    Vhadzuje sa pred Karolom Križanom, domáci vyhrali buly a ženú sa dopredu.

08:42
    Znovu sú v tlaku Košice, ale puk smeruje do stredného pásma a brankár Melicherčík búcha hokejkou o ľad.

08:17
    Petr Kanko vyhral súboj na zadnom mantineli, ale jeho následná finálka pred bránku Košíc už nemala potrebnú kvalitu.

07:55
    Zaujímavá strela Štěpána Novotného z pravej strany, Melicherčík puk skryl do lapačky.

07:24
    Tentoraz sú v útočnom pásme Košice, stále sa však o puk bojuje pri mantineloch.

06:55
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Karola Križana.

06:45
    Hokejisti Žiliny sú znovu nasťahovaní v útočnom pásme, ale puk je len pri mantineloch.

06:11
    Žilina sa snaží niečo vymyslieť, ale nasleduje rýchly protiútok Košíc. Michal Šeda príklepom takmer prestrelil Križana, ktorý mal s pukom veľké problémy.

05:41
    Sľubná šanca Žiliny končí postavením mimo hru, vhadzuje sa v strednom pásme.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

04:58
    Hrá sa dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

04:16
    V jednom takom sa ocitol Adam Lapšanský, ktorý sa však dostal s pukom príliš z uhla a tak Križan nemal vážnejší problém.

03:59
    Žilinčanom viazne kombinácia v strede poľa a z toho vznikajú nepríjemné prečíslenia hostí.

03:26
    Bajaník sa kolmicou snažil vysunúť Rusnák, obrana hostí však výborne čítala hru.

03:01
    Košice v snahe o prienik do útočného pásma, napokon je z toho postavenie mimo hru.

02:41

02:14
    Domáci sa zatiaľ dobre bránia a vyslúžili si prvý nesmelý aplauz od divákov.

01:51
    Puk smeruje znovu za bránku Oceliarov, oba tímy striedajú počas hry.

01:20
    Kanko vybojoval puk v strednom pásme a poslal ho za bránku hostí.

00:58
    Košičania sú v pásme Žiliny, ale puk už smeruje von z pásma.

00:41
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za hákovanie si odpyká Jakub Kubiš.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny patrí hosťom.

00:01

Na ľad prichádzajú aj hokejisti domácej Žiliny.

Na ľad práve vstupujú hokejisti HC Košice.

Podľa aktuálnych informácií z vedenia klubu nastúpi Michal Kokavec v drese Žiliny najskôr v utorok, pretože sa nepodarilo včas vybaviť prestupové formality.

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Jindra, Dresler – Martinka, Hudec – Ďurkech, Bajaník – Krčula, Haluza – Kubiš, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Procházka – Valášek, Rusnák, Drevenák – Lipovský, Drábek, Schroner. Tréner: P. Mikula

HC Košice: Melicherčík (Hylák) – Černák, Štrbák – Drgoň, Philipp – Cebák, Jánošík – Macejko, Šeda – Bicek, Bartoš, Jenčík – Suja, Hrnka, Bartánus – Hinďoš, Chovan, Stupka. Tréner: A. Tomko

Rozhodca: Štefik – Korba, Smrek.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 26. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov majstrovského tímu HC Košice. Zápas sa už tradične začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Žiliny patrí v tabuľke hokejovej extraligy deviate miesto so ziskom 23 bodov (na play-off aktuálna strata 6 bodov). Vlci doposiaľ vyhrali šesť zápasov, no až sedemnásť ich prehrali. I aktuálne ťahajú šnúru siedmych prehier v rade. Naposledy podľa Piešťanom na ich ľade 2:3 po samostatných nájazdoch. Za Žilinu sa strelecky presadili Adrián Lipovský a Milan Drevenák. V dnešnom zápase by sa mal predstaviť i navrátilec do dresu Žiliny Michal Kokavec.

Hokejistom Košíc patrí v priebežnej tabuľke extraligy prvá priečka so ziskom 59 bodov. Prvú priečku potvrdili Košičania i v aktuálne poslednom odohratom zápase, keď zvíťazili na ľade druhého Poprade 1:0. O jediný gól Oceliarov sa postaral v 29.minúte Marek Bartánus.

Zápas v Žiline má teda úvodné buly o 17:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.