3
6 7 6

Sobota 22.11.2014, 15:41Davis Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vážení športoví priatelia, vítam vás pri sledovaní on- line prenosu z druhého hracieho dňa finále Davisovho pohára, v ktorom sa stretli reprezentácie Francúzska a Švajčiarska.

Včera si to medzi sebou rozdali najskôr domáci Jo-Wilfried Tsonga, ktorý podľahol v štyroch setoch Švajčiarovi Stanislasovi Wawrinkovi 1:3 (1:6, 6:3, 3:6, 2:6). V druhom súboji prvého hracieho dňa sa na francúzskej antuke stretli Gaël Monfils a veľký favorit Roger Federer. Tento zápas sa skončil prekvapením, keď si francúzsky tenista poľahký poradil s Federerom v pomere 3:0 (6:1, 6:4, 6:3).

Dnešná štvorhra môže byť vzhľadom k celkovému triumfu veľmi dôležitá. Domácich bude reprezentovať dvojica v zložení Julien Benneteau, Richard Gasquet, v tíme Švajčiarska sa proti nim predstavia Roger Federer s Stanislasom Wawrinkom.

Stretnutie má naplánovaný začiatok na 15:30 a ja vás pozývam k jeho sledovaniu prostredníctvom nášho prenosu.

Prajem príjemny športový zážitok!

0:0

0-15
    Na podaní Roger Feder a skvelý úder Wawrinku na sieti.

15-15
    Krásna výmena, množstvo skvelých úderov a prvý fiftín pre Francúzov.

15-30
    Perfektné podanie Federera a Švajčiari vo vedení.

15-40
    Nedôslednosť francúzskych hráčov a loptička v sieti.

0:1
    Na úvod pohodová hra Švajčiarov, ktorí si podržali svoje podanie.

15-0
    Prvý fiftín druhého gemu ide na konto Francúzov po chybe Stanislasa Wawrinku.

15-15
    Je vyrovnané, Wawrinka napravil svoju chybu skvelou defenzívnou hrou.

30-15
    Francúzi opäť v tesnom vedení.

40-15
    A teraz majú domáci k dispozícii dva gembaly.

1:1
    Federer svoj lob predĺžil trošku viac ako chcel a tak si svoj prvý víťazný gem pripisuje francúzska dvojica.

0-15
    Na servise Stan Wawrinka a získava fiftín pre svoj tím.

0-30
    Veľké šťastie na švajčiarskej strane, keď im k tomuto bodu výrazne pomohla páska.

15-30
    Francúzi sú ale samozrejme veľkí bojovníci, teraz si ich súperi nerozumeli.

15-40
    Skvelé podanie Wawrinku a dva gembaly pre Švajčiarsko.

1:2
    Opäť vynikajúci servis a druhý víťazný gem pre krajinu helvétskeho kríža!

15-0
    Tesný Wawrinkov out.

30-0
    Gasquet to teraz perfektne zahral na sieti a nedal Švajčiarom šancu.

40-0
    Podanie dnes bude asi veľká devíza oboch tímov.

2:2
    Opäť famózny servis a prvá čistá hra dnešného duelu – 2:2!

0-15
    Po druhýkrát na podaní Roger Federer a nedáva šancu svojim francúzskym súperom.

0-30
    Konečne sme mali možnosť vidieť dlhšiu výmenu s viacerými údermi a úspešnejší v nej boli Švajčiari hrajúci v červených tričkách.

0-40
    Tri gembaly pre Švajčiarsko a šanca na čistú hru.

2:3
    Je to tak, červení sú opäť v tesnom vedení.

0-15
    Podáva Jullien Benneteau, ale Gasquet to na sieti nezvládol a poslal loptičku do tesného outu.

0-30
    Skvelý Wawrinkov ritern a aj nasledujúci úder, ktorým zvýšil vedenie svojho tímu na rozdiel dvoch fiftínov.

15-30
    Aj Federer predviedol výborný ritern, celú výmenu však pokazil jeho kolega Stan Wawrinka.

15-40
    Skvelá práca Rogera Federera, ktorý zabezpečuje Švajčiarsku dva brejkbaly.

30-40
    Prvý brejkbal Francúzi odvracajú.

2:4
    Fantastická práca švajčiarskej dvojice a aj keď Francúzi neuveriteľne na sieti odolávali, Wawrinka napokon Gasqueta prepálil a Švajčiari vedú 4:2!

0-15
    Stan Wawrinka je na servise veľmi slný a potvrdzuje to aj v týchto momentoch.

0-30
    Rutinérsky úder Federera, ktorý s obrovský citom zvyšuje vedenie svojho tímu.

0-40
    Wawrinkove skvelé podanie, na ktoré nedokázal Benneteau zareagovať.

15-40
    Prvý gembal odvracia Jullien Benneteau.

30-40
    Trošku smoly na strane Švajčiarov, tentokrát bola páska proti nim a pomohla Francúzom.

2:5
    Tretí gembal však už Stan Wawrinka premieňa a Francúzi budú podávať na udržanie sa v prvom sete – 2:5.

15-0
    Na servise Richard Gasquet a na sieti vynikajúca hra Benneteaua.

30-0
    Jedna z mála dlhších výmen, víťazná však len pre Francúzsko.

40-0
    Tak žeby sme videli druhú čistú hru Francúzov?

40-15
    Veru nie, Wawrinka teraz nedal Benneteauovi šancu a odvracia prvý gembal.

3:5
    Loptička z Federerovej rakety mieri tesne za základnú čiaru, Francúzi znižujú na 3:5.

0-15
    Švajčiari podávajú na víťazstvo v prvom sete a aj keď Federer musel ísť cez druhé podanie, zvládol to parádne.

15-15
    Francúzi sa ani náhodou nevzdávajú a teraz vyrovnávajú.

15-30
    Obrovské šťastie Stana Wawrinku, ktorému úder na sieti vôbec nevyšiel, ale napokon mu pomohla páska.

15-40
    Perfektný smeč Rogera Federera, ktorým nedal šancu na úspech francúzskemu mužstvu.

3:6
    Perfektný výkon Švajčiarov v prvom sete, ktorý vyhrali v pomere 6:3!

15-0
    Na podaní Francúzi, konkrétne Jullien Benneteau, ktorý musel ísť cez druhé podanie. Napriek tomu však zaznamenal eso.

15-15
    Ďalší víťazný fiftín však ide na konto Švajčiarov.

30-15
    Federerov ritern mieri za základnú čiaru.

40-15
    A podobne sa tak deje aj s Wawrinkovým.

40-30
    Švajčiari prvý gembal odvracajú.

1:0
    Benneteau ale drží svoje mužstvo nad vodou a svojim dobrým servisom zabezpečuje prvý víťazný gem druhého setu.

15-0
    Gasquet perfektne zahral.

15-15
    Dobrá tímová spolupráca Švajčiarov a je vyrovnané.

15-30
    Výborné Rogerove podanie a Švajčiari sú už vo vedení.

30-30
    Richard Gasquet dobre prečítal Federerove podanie.

40-30
    Ou, nezvyčajná chyba od Federera, ktorý veľmi zaváhal na sieti. Prvý brejkbal pre Francúzsko.

40-40
    Federer teraz ale svoju chybu napravil, keď poslal loptu priamo na telo jedného z francúzskych tenistov, brejkbal odvrátený.

40-A
    Gembal a výhoda pre Federera s Wawrinkom.

1:1
    Švajčiari zvládajú prvý krízový gem pri svojom podaní a vyrovnávajú na 1:1!

0-15
    Úvodný víťazný fiftín tretieho gemu druhého setu ide po perfektnej práci Federera na sieti na konto Švajčiarska.

15-15
    Nevydarený Wawrinkov ritern a je vyrovnané.

30-15
    Francúzi idú do tesného vedenia po perfektnom podaní Richarda Gasqueta.

40-15
    Wawrinka poslal loptičku do outu, dva gembaly pre Francúzov.

2:1
    A hneď prvý gembal Francúzi premieňajú – 2:1.

15-0
    Wawrinka nedotiahol na ritern Benneteaua, víťazný fiftín tak na raketách Francúzov.

15-15
    Švajčiari ale vzápäti vyrovnávajú.

30-15
    Jullien Benneteau hrá parádny zápas a teraz to potvrdil po skvelom údere od základnej čiary.

40-15
    Dva brejkbaly pre Francúzsko!

40-30
    Prvý brejkbal Švajčiari odvracajú.

40-40
    Parádny servis Stana Wawrinku a aj druhý brejkbal je odvrátený.

40-A
    Ďalšia výborná práca od Wawrinku, keď získal ďalší dôležitý fiftín pre svoj tím.

2:2
    Švajčiari zvládajú aj túto kritickú situáciu a opäť vyrovnávajú – 2:2.

15-0
    Nechýbalo teraz veľa a Federer by zahral skvelý ritern, loptička však tesne minula čiaru.

30-0
    Ďalší tesnučký out Švajčiarov a domáci vedú rozdielom dvoch fiftínov.

30-15
    Výborná výmena Federera, keď dvakrát napálil loptu priamo na súpera.

40-15
    Dva gembaly má k dispozícii francúzska dvojica.

3:2
    Eso Julliena Benneteaua a 3:2 pre Francúzsko.

0-15
    Na servise je Roger Federer a úvodný fiftín šiesteho gemu ide na konto Švajčiarska.

0-30
    Federerove prvé eso a 30:0 pre Švajčiarsko!

15-30
    Francúzi vzápäti znižujú.

15-40
    Druhé Federerove eso v krátkom časovom slede!

3:3
    A Švajčiari hneď prvý gembal premieňajú vo svoj prospech a vyrovnávajú na 3:3.

0-15
    Neskutočná výmena zo strany švajčiarskeho tímu a predovšetkým zo strany fenomenálneho Rogera Federera, klobúk dole pred týmto hráčom.

15-15
    Francúzi však nie sú o nič horší.

30-15
    Nečisto trafený ritern od Federera, ale nechýbalo veľa, aby napokon bol vydarený.

40-15
    Výborné podanie Gasqueta a dva gembaly pre Francúzsko.

40-30
    Parádny diagonálny Wawrinkov bekhend a prvý gembal odvrátený.

4:3
    Teraz to ale Wawrinka prepálil a Francúzi idú do vedenia v pomere 4:3.

15-0
    Parádna výmena z oboch strán a Wawrinka to celé pokazil.

15-15
    Teraz ale fantastická dĺžka bekhendového úderu od Stana Wawrinku.

15-30
    Teraz to na seba všetko zobral Roger Federer a zabezpečil svojmu tímu tesné vedenie.

30-30
    Opäť je však vyrovnané.

40-30
    Brejkbal pre francúzske mužstvo!

40-40
    Veľmi dobre umiestnený druhý servis Stana Wawrinku – zhoda.

A-40
    Tesný out Wawrinku, ktorý zahral úder po čiare a druhý brejkbal pre Francúzsko.

40-40
    Po dlhšom čase zahral Wawrinka skvelé prvé podanie, dokonca najrýchlejšie celého víkendu (234km/h)!

40-A
    Tentokrát výhoda na strane švajčiarskeho mužstva.

4:4
    Napokon to Švajčiari, aj keď s problémami, zvládli a opäť je to vyrovnané – 4:4!

0-15
    Dôležitý deviaty gem druhého setu a úvodný víťazný fiftín ide na strane Švajčiarska.

0-30
    Parádna hra Rogera Federera, ktorý nedal šancu na úspech Francúzom a na sieti zahral bez chyby.

15-30
    Jullien Benneteau zvládol náročnú situáciu, keď musel ísť cez druhé podanie.

15-40
    Veľké problémy francúzskej reprezentácie a dva brejkbaly pre Švajčiarov!

30-40
    Skvelé prvé podanie Benneteaua a prvý brejkbal odvrátený.

40-40
    Podobne sa tak deje aj s druhým po ďalšom skvelom servise francúzskeho tenistu.

A-40
    Na sieti to zvládol Richard Gasquet, výhoda a gembal pre Francúzsko.

5:4
    Veľká škoda z pohľadu Wawrinku, kedže Švajčiari mali túto výmenu rozhratú veľmi dobre, podobne ako celý gem. Napokon ho však na svoju stranu získava domáci tím a Švajčiarsko bude podávať na udržanie sa v druhom sete.

15-0
    Jullien Beneteau hrá dnes veľký zápas a teraz získava dôležitý fiftín na svoju stranu.

15-15
    Federer ale nenecháva nič na náhodu a vyrovnáva.

15-30
    Veľmi dobré podanie Rogera Federera.

15-40
    Tretie eso Federera, tretie eso švajčiarskeho tímu, čo viac k tomu dodať.

5:5
    Ďalší suverénny gem pri Federerovom podaní – 5:5.

15-0
    Naďalej sa ukazuje aký skvelý deblista je Jullien Benneteau.

15-15
    Tak teraz to Stan Wawrinka poriadne forhendom napálil po čiare z riternu.

15-30
    Ďalší víťazný fiftín pre Švajčiarov a hosťujúcich fanúšikov poriadne počuť v hľadisku francúzskej futbalovej arény, v ktorej sa hrá tento tenisový súboj pred rekordnou návštevou takmer 30 000 divákov.

15-40
    Dva brejkbaly pre Švajčiarov!

5:6
    Je to tu! Geniálne čítanie hry od Federera a Švajčiari budú podávať na víťazstvo v druhom sete.

0-15
    Na podaní Stan Wawrinka a začína famóznym spôsobom.

0-30
    Smutná nálada na lavičke Francúzska a naopak, radosť na švajčiarskej strane.

0-40
    Federer sa už- už naťahoval za loptičkou, ale napokon dobre odhadol out, tri setbaly pre Švajčiarsko!

5:7
    Hneď prvý využitý, Švajčiarsko vyhráva 2:0 a je veľmi blízko k triumfu v dnešnom zápase!

15-0
    Úvodný fiftín tretieho setu ide na konto Francúzska.

30-0
    Benneteau výborne servuje a aj teraz bol úspešný.

40-0
    Budeme svedkami čistej hry?

40-15
    Super hra Rogera Federera na sieti, prvý gembal odvrátený.

1:0
    Ale druhý už nie a tak Francúzi zaznamenávajú dobrý úvod.

0-15
    Francúzom páska teraz vôbec nepomohla bod ide na stranu Švajčiarska.

0-30
    Loptička v sieti, Švajčiari vedú už rozdielom dvoch fiftínov.

0-40
    Výborný smeč Federera a tri gembaly pre Švajčiarsko.

1:1
    Štvrté eso Federera a je vyrovnané – 1:1!

15-0
    Skvele však podávajú aj Francúzi.

30-0
    Ľahká lopta pre Federera, ten ju posiela do siete.

40-0
    Gasquet skvele podáva, Francúzi vedú 40:0.

40-15
    Wawrinkov forhend bol nekompromisný.

40-30
    Tentoraz Wawrinka poslal loptičku skvele medzi oboch Francúzov.

40-40
    Neuveriteľná výmena. Wawrinka dobehol neskutočnú loptu, Benneteau následnú loptičku podcenil a máme tu zhodu.

40-A
    Švajčiari sa nadýchli k skvelému obratu a majú výhodu.

40-40
    Gasquet výborne zvládol druhé podanie a poslal servis na telo Stana Wawrinku.

A-40
    Eso v podaní Gasqueta.

40-40
    Nuž, ale skvelý return predviedol Stan Wawrinka.

A-40
    Neuveriteľne tesný aut v podaní Wawrinku, výhoda pre Francúzsko.

40-40
    Neuveriteľné. Gasquet v jasnej pozícii z voleja posiela loptičku do outu.

40-A
    Federer vo veľkom štýle a z voleja upratal loptičku na stranu Francúzska.

40-40
    Gasquetov servis nebol príliš dobrý, ale do následného úderu dal Wawrinka príliš veľa sily.

A-40
    Znovu výborný prehľad Benneteaua na sieti.

2:1
    Wawrinka posiela loptu do outu, Francúzsko získalo veľmi dôležitú hru.

0-15
    Švajčiari začínajú svoje podanie vo veľkom štýle.

15-15
    Na sieti však Wawrinka tentoraz chybuje.

15-30
    Eso v podaní Stana Wawrinku.

15-40
    Ďalšie eso Wawrinku.

2:2
    Loptička z rakety Gasqueta končí ďaleko za základnou čiarou Francúzska, Švajčiarsko teda vyrovnáva v treťom sete na 2:2.

2:2
    Benneteau síce dobre podával, ale na Rogera Federera to nestačilo.

0-15
    Wawrinka sa tentoraz na sieti nemýlil.

15-30
    Gasquet teraz zvládol ťažký volej.

15-40
    Švajčiarsko má ďalšie dva breakbally, pretože Roger Federer takmer odstrelil loptičku raketu Gasqueta.

30-40
    Gasquet síce pôsobil neisto, ale Benneteau predvádza na sieti výborný výkon a jeho stop volej bol špičkový.

40-40
    Rozhodcovia museli posúdiť spornú loptičku na základnej čiare Francúzska, napokon je z toho out Wawrinku.

40-A
    Ďalší skvelý return Federera pod nohy Benneteaua sa rovná ďalšiemu breakballu Švajčiarska.

2:3
    Švajčiarsko berie Francúzom podanie, pretože Stan Wawrinka skvele upratal loptičku medzi oboch tenistov Francúzska, ktorí nedokázali reagovať.

0-15
    Roger Federer podáva prakticky bezchybne.

0-30
    Eso v podaní Rogera Federera.

0-40
    Federer znovu skvele podával a Wawrinka už len loptičku volejom upratal.

15-40
    Francúzi sa ešte snažia, Gasquetov return bol výborný.

2:4
    Znovu skvelé podanie Federera, Švajčiarsko vedie v treťom sete 4:2.

15-0
    Gasquet skvelým winnerom drží ešte Francúzsko v hre.

15-15
    Ale Federer mu vzápätí skvele kontruje.

30-15
    Benneteau loptičku upratal na stranu Švajčiarska.

40-15
    Tentoraz výborný Gasquet, Francúzi vedú 40:15.

3:4
    Francúzsko znižuje na 3:4, Gasquet hrá v týchto momentoch výborne.

0-15
    Wawrinka je na podaní skvelý.

0-30
    Nuž, Wawrinka je znovu pri chuti, Švajčiarsko vedie 30:0.

0-40
    Nuž, keď sa k Wawrinkovi pridá aj skvelý Federer, tak je to smrtiaca kombinácia.

3:5
    Švajčiarsko vedie v treťom sete 5:3 a Julien Benneteau bude podávať na udržanie sa v zápase.

15-0
    Francúzi sa snažia udržať v zápase, skvelý Benneteau.

30-0
    Gasquet výborne z forhendu, loptička je síce na čiare, ale v hre.

30-15
    Luxusná parádička v podaní Rogera Federera, neuveriteľne dokázal trafiť loptičku.

30-30
    Dvojchyba v podaní Juliena Benneteaua.

40-30
    Federerov return bol príliš vysoký, Benneteau volej zvládol.

40-40
    Druhá dvojchyba v podaní Juliena Benneteaua.

40-A
    Out v podaní Benneteaua, Švajčiarsko má prvý matchball.

40-40
    Prvý matchball však Richard Gasquet odvrátil výborným úderom na sieti.

A-40
    Wawrinka si skomplikoval úder a Francúzi to využili.

4:5
    Benneteau pustil loptičku Wawrinku a mal dobrý odhad, pretože tá končí v oute. Francúzsko znižuje na 4:5.

0-15
    Federer dobre podal, Wawrinka sa na voleji následne natiahol v celej svojej dĺžke a s prehľadom to zvládol.

0-30
    Znovu skvelé podanie Federera a bezchybný Wawrinka na sieti.

0-40
    Tri matchbally pre Švajčiarsko, Federer na servise. Je možné, aby to Francúzi ešte otočili?

4:6
    Nie, nie je. Švajčiarsko vo fantastickom zápase poráža Francúzsko. Skvelý výkon dvojice Roger Federer – Stan Wawrinka.

Koniec zápasu

Dámy a páni, videli sme skvelý zápas, ktorý znovu ukázal, že Roger Federer je extrahviezdou súčasnej tenisovej scény. Ja vám ďakujem za pozornosť a verím, že nášmu portálu Onlajny.eu zachováte svoju priazeň. Dočítania priatelia. (17:54:00)