Liberec – Jihlava 2:2 (kon.) | Teplice – Dukla Praha 1:0 (kon.) | Brno – Příbram 1:0 (kon.)
Sparta Praha – Č. Budějovice 4:0 (kon.) | Ostrava – Jablonec 1:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
1:0 (1:0)
FK Příbram
cz Sobota 22.11.2014, 17:00 • Městský fotbalový stadion Srbská • První fotbalová liga (CZ)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké sobotní odpoledne u dnešního on-line přenosu. V rámci 15. kola Synot ligy přivítá Zbrojovka Brno 1. FK Příbram.

Poslední podzimní kolo nejvyšší soutěže nám mimo jiné předloží duel dvou celků ohrožených sestupem. Zbrojovka se po slušném vstupu do sezony propadla do hlubokého útlumu a na svého soupeře mžourá z patnácté pozice a tedy druhého sestupového místa Synot ligy. Flinta už neslavila vítězství šest zápasů v řadě, utnula alespoň sérii pěti porážek, když v minulém kole odvezla bodík z Bohemians, jestli ale nechtějí domácí hodnotit první půli ligy jako propadák, budou dnes muset bezpodmínečně vyhrát.

Ani hosté ale rozhodně nemají nahráno a v Brně určitě nenechají tři body zadarmo, i 1. FK Příbram totiž může po prohře padnout do červených čísel, od Zbrojovky ji totiž dělí pouhé tři body, i proto jí náleží dvanáctá příčka v tabulce. Hosté v posledních sedmi zápasech kapitulovali pouze jednou a i na Slavii byli blízko alespoň remíze 2:2, v 87. minutě je o ni ale připravil Bekim Balaj.

Zbrojovka nevyužije dlouhodobých absencí Mezlíka, Markoviče, Kaščáka a Fischera. Nejistý je start Lutonského, návrat do sestavy by měli zaznamenat Pašek s Brigantem.

Brňané můžou vzhlížet k bilanci posledních pěti vzájemných zápasů, pokaždé totiž zvítězil domácí celek.

Zápas odřídí trojlístek sudích Nenadál – Jiřík, Arnošt.

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Schuster, Košťál, Jugas – Buchta, Zavadil (C), Malík, Keresteš – Hyčka, Moukanza, Sýkora.
    Náhradníci: Doležal I. – Sedlák, Šumbera, Lutonský, Vávra, Slančík, Brigant.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný (C), Neves – Pilík, Deli, Hnaníček, Fillo, Zeman – Řezníček.
    Náhradníci: Krbeček – Matějů, Husár, Tregler, Mareš, Krameš, Krbeček.

Rozhodčí: Nenadál – Jiřík, Arnošt..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Na stadion se snesl soumrak, utkání začne za pár minut. Věřme, že jeho průběh prokřehlé diváky rychle zahřeje.

1

1
    Rozehry se ujali hosté.

1
    První pokus o útok v podání Příbrami končí v zámezí, Hladký odkopává od branky.

1
    Po Hyčkově centru na druhé straně musel odhlavičkovat míč Zápotočný.

2
    Hosté zahrozili po levé straně, míč po Zemanově centru odkopává Schuster do bezpečí.

3
    První vážnější šance a v ní hosté. Průnik po levé straně, centr a netradičně útočící stoper Zápotočný z dobré pozice přestřelil.

4
    Brno právě vstřelilo branku!
    Brno z první šance ovšem dokázalo udeřit. Pavel Zavadil vysunul do dobré pozice DONNEILA MOUKANZU a ten vstřelil svůj první ligový gól. Asistence: Pavel Zavadil.

5
    To je tedy úvod jako hrom, Brno přitom naplnilo otravné "nedáš – dostaneš", Zápotočného šance byla totiž mnohem nadějnější než ta domácí.

7
    Akrobatické zakončení Martina Filla si říkalo o nominaci do gólu kola, to by ale hráč Příbrami musel trefit branku.

8
    Hostí je po obdržené brance najednou plné hřiště, defenziva Zbrojovky odolává.

9
    Centr Pavla Zavadila z pravé strany odklízí Fernando Neves.

10
    Zbrojovka nyní trpělivě kombinuje na své polovině a snaží se otevřít okénko v hostující obraně.

11
    Autor branky Moukanza pelášil za dlouhým míčem směrem k rohovému praporku, na hrací ploše ho ale nestihl.

12
    Centr do pokutového území letěl přesně na hlavu Martina Filla, na poslední chvíli ho hlavou odpálil jeden z brněnských stoperů.

13
    Jakub Řezníček při svém útočném počínání zahrál nedovoleně – míč mají domácí.

14
    Nyní už je míč na polovině Příbrami.

15
    I hosté se pokusili o postupnou kombinaci, jenže ta vzápětí končí v rukavicích Hladkého.

16
    Dlouhý pas za obranu posouvá Schuster opět do rukavic brněnského gólmana.

17
    Brněnský Moukanza nyní v roli nahrávače, v nepřehledné situaci se k zakončení dostal Jugas, tečovaná rána avšak míří nad.

18
    Další centrovaný míč z levé strany se nepovedl Martinu Zemanovi – mířil totiž přímo do náruče domácího brankáře.

19
    Pavel Zavadil svým spoluhráčům pěkně zavařil, když podklouzl při tvorbě rozehrávky, rychlý protiútok ale Martin Fillo namířil jen do hradby těl před ním a zblokovaná rána už pro Hladkého nebyla problémem.

20
    Dlouhý aut Jakuba Řezníčka do pokutového území domácí s problémy řeší odkopem.

21
    Hodně málo teď chybělo, aby Moukanza posunul rozběhnutého Hyčku do souboje jeden na jednoho, za Tomášem Zápotočným se totiž nacházel už jen poslední hráč, Moukanza měl ale k přihrávce daleko.

22
    Jak vidno, Příbram dnes veškeré vhazování bude řešit dlouhým hodem do vápna.

23
    Pravý bek hostí Martin Sus, jmenovec někdejšího defenzivního záložníka Zbrojovky, hledal některého ze svých spoluhráčů centrem do vápna – neúspěšně.

24
    Po faulu ve středu hřiště rozehráli hosté standartní situaci mimo místo přestupku a celá situace se tak bude muset opakovat.

25
    A dobře pro Příbram, ránu Martina Filla z ostrého úhlu vytlačil Hladký konečky prstů na roh.

26
    Od rohového praporku přilétl centr na nohu dnes velmi aktivnímu Řezníčkovi, který placírkou zamířil nějaké dva metry mimo.

27
    Příbram ze své hrací poloviny rozjíždí další postupný útok.

28
    Jugas přerušil situaci na polovině hřiště a už se hnal do nadějného protiútoku, sudí Nenadál ale po chvíli váhání zadul do píšťalky a posoudil jeho jednání jako nedovolené.

29
    Další rohový kop pro Příbram.

30
    S ním si ale brněnská defenziva poradila.

31
    Hostující Tomáš Zápotočný nyní svému celku moc nepomohl, unikajícího Moukanzu totiž zezadu přistrčil a po právu vidí červenou kartu.

32
    Svým typickým postojem se k míči staví Pavel Zavadil a pošle ho vstříc Boháčovi.

33
    A střela to nebyla vůbec špatná, k cestě do branky jí scházel nějaký půl metr.

34
    Pavel Zavadil bez zájmu hrát míč brnkl o nohy Martina Filla a může být hodně rád, že se to celé obejde bez karetního napomínání.

35
    Následující dlouhý míč do vápna přeletěl i Hladkého bránu, který tak může komfortně rozehrát až do středu pole.

36
    Ke střele z větší vzdálenosti se na druhé straně odhodlal Hyčka, Boháče ale nevystrašil.

37
    Nyní se malý Hyčka dostal dokonce k hlavičce, podle očekávání ale hostujícího brankáře neohrozila.

38
    Hra se nyní odehrává hlavně ve středu hřiště.

39
    Něco změnit se na tom snaží domácí Malík, jenž se prohnal kolem Martina Suse a byl faulován, zkrácený roh tak může zahrávat domácí kapitán Pavel Zavadil.

40
    Tato standartní situace ale vrásky na čele Boháčovi nenadělala.

41
    Volný kop rozehrávali i hosté, a dopadlo to podobně – Moukanza pouze zajistil, aby v klidu přešel brankovou čáru a následoval odkop.

42
    Brno kombinuje na své hrací polovině.

43
    Fernando Neves zahrál v blízkosti svého pokutového území rukou a Brno tak bude mít výhodu dalšího přímého volného kopu.

44
    Z něho resultoval odražený míč vstříc kopačky Aloise Hyčky, který i tentokrát míří nad.

45
    Příbram se ještě snaží do konce prvního poločasu něco s výsledkem udělat, k něčemu souvislejšímu se ale na polovině Brna ne a ne dostat.

45+1
    Sudí Nenadál nastavuje nad rámec prvního dějství jednu minutu.

45+1
    Klidný zákrok si po střele Miroslava Keresteše připisuje hostující gólman.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Brno po prvním poločase míří díky premiérové brance Donneila Moukanzy za třemi body, Příbram ale rozhodně není horším celkem i když vyloženě stoprocentní příležitost měli hosté jen jednu, tu v druhé minutě spálil Tomáš Zápotočný. Své zaváhání korunoval na sklonku prvního poločasu zatáhnutím za záchrannou brzdu, a faul na Moukanzu viděl červenou kartu. Jak si v deseti Příbram na hřišti sestupem ohroženého Brna povede v druhém poločase, uvidíme přibližně za 11 minut.

46

46
    Úvodní střela letí z kopačky Moukanzy, příliš daleko ale nedoletěla, zblokoval ji Hájovský.

47
    Tomáš Pilík při atakování Petra Buchty fauloval, rozehrávat tak bude Brno.

48
    Košťál vyvezl míč až na hranici pokutového území, Sýkora ale z první poslal přihrávku na Moukanzu do ofsajdu.

49
    Hosté se z absence Zápotočného doteď nevzpamatovali a mají problém udržet míč na kopačkách.

50
    Velká škoda pro Brno, že Sýkora nepustil centrovaný míč za sebe, za zády mu totiž stál úplně osamocený Pavel Zavadil, který by s příležitostí určitě naložil lépe.

51
    Brno se teď vrhá do jednoho protiútoku za druhým, zatím jsou v jejich proměňování neúspěšní, nyní ho zkazil Keresteš.

52
    Krásný centr Pavla Zavadila odmáznul Neves na roh a brněnský kapitán si tak centr bude moci zopakovat.

53
    A i tato situace zaváněla gólem, těsně před Buchtou vlétl do souboje hostující gólman a změně stavu zabránil.

54
    Brno sbírá míč na vlastní polovině a chystá se na další atak hostujícího vápna.

55
    A ten přišel z kopačky Sýkory, jenž z hranice pokutového území zamířil nad.

56
    Košťál chytl dobrodružné choutky a stále častěji se vydává do útoku, teď díky jeho střele musel Boháč na zem, s pokusem si ale poradil.

57
    Divákům na Srbské slyšitelně zatrnulo, když se Hladký rozběhl pro dlouhý centr ven z malého vápna, nakonec mu ale zatleskali.

58
    Jugas svou dělovku ze střední vzdálenosti mezi tři tyče neposlal.

59
    Mířil tam ale pokus Moukanzy, bohužel pro domácí přímo do náruče Boháče.

60
    Jugas si na malém vápně pomohl odvážnou obrannou hlavičkou do rukavic Hladkého, vše proběhlo z pohledu domácích v klidu.

61
    Kapitán Brna Zavadil svým typickým přerušovaným pohybem utancoval Řezníčka, rozvíjející se příležitost ale zastavuje nepovedenou rozehrávkou Hyčka.

62
    Po počínání Miroslava Keresteše se aut ocitl mimo hrací plochu, Brno bude vhazovat.

63
    Aleš Schuster u praporku dovolil Fillovi "pouze" vybojovat právě rohový kop.

64
    Příbram rozehrává standartní situace opravdu prazvláštně, ke gólu jim to navíc zatím nepomohlo.

65
    Naštěstí pro domácí si příbramský Deli nevšiml po pravé ruce mu nabíhajícího Pilíka a nadějný protiútok pokazil nepřesnou přihrávkou na Řezníčka.

66
    Až z poloviny přiletěla rozehrávka standartní situace do vápna Zbrojovky, nic zásadního ale Hladký řešit nemusel.

67
    Moukanza prohrál rychlostní souboj s Delim a ve vápně se ještě snažil nasimulovat faul, sudí Nenadál situaci vyhodnotil správně.

68
    Následně ještě hru přerušil, aby se útočník Brna mohl oklepat, a za pár vteřin budeme pokračovat.

69
    Moukanza teď pro změnu v ofsajdu.

70
    Brno v útočném snažení trochu polevilo a mohlo by se stát, že se jim to v závěrečné dvacetiminutovce vymstí.

71
    Jako by mé tvrzení chtěl vyvrátit Donneil Moukanza, to by ale po přihrávce Sýkory musel trefit bránu

72
    Po střetu Suse s jedním z brněnských hráčů se hra musela přerušovat.

73
    První střídání Zbrojovky, dohrál Malík, nastupuje Milan Lutonský.

74
    Další přerušení díky Petru Buchtovi, domácí hráč z nejasného důvodu leží na hrací ploše a nechává se ošetřit.

75
    Střídá i Příbram, hrací plochu opustil Sus, zahraje si Tomáš Krbeček.

76
    Příbram je v závěru i v deseti o poznání aktivnější než její sok, a hraje se výlučně na polovině Brna.

77
    Její snaha resultuje v další rohový kop.

78
    Ten si díky Schusterovi hosté ještě zopakují.

78
    Tak do třetice – rohový kop pro Příbram.

79
    Celá brněnská lavička nyní vyletěla jako čertík z krabičky, Sýkora totiž nepochopitelně neposlal Lutonského do samostatného úniku na brankáře.

80
    Na hrací ploše chvíli polehával i Jugas, obejde se to bez ošetření.

81
    Rohový kop Příbrami i tentokrát Hladkého neohrozil.

82
    Nepovedená střela Zavadila končí v rukavících Boháče.

83
    ... a pokus Hyčky zase na tribuně.

84
    Brno podruhé střídá, Vávra bude hrát na úkor Jana Sýkory.

85
    A vystřídat stihne i Příbram. Odstupuje Deli, hrát bude Martin Krameš.

86
    Moukanza se zbavil Pilíka a nacentroval na Zavadila, jehož volej byl zblokovaný.

87
    Hyčka by dnes branku netrefil ani z metru brokovnicí.

88
    Brno zamyká Příbram v jejím pokutovém území a chce zápas definitivně rozhodnout, v útoku je to ale v poslední době tragédie a diváci na tribunách trnou.

89
    Příbram střídá Jiřího Mareše za Tomáše Pilíka.

89
    A následně zahrává další rohový kop.

90
    ... který Hladkého neohrozí.

90
    Závěrečné střídání tohoto duelu, Alois Hyčka přepouští svou pozici Janu Sedlákovi.

90+1
    Velké zmatky v pokutovém území domácích. Přímý kop odklízí brněnská obrana pouze na roh.

90+1
    V době kdy čtvrtý sudí ukázal nastavované dvě minuty ještě jedna šance pro Příbram, které přihlížel i atakující hostující gólman.

90+2

No to bylo ale trápení! Brno mělo ve druhém poločase díky početní převaze jasně více ze hry, uklidňující druhou branku ale nevstřelili a tak jejich fanoušci v závěrečných minutách zestárli o deset let. Příbrami chyběl trochu větší klid v zakončení, Hladký během druhého dějství nic důležitého řešit nemusel a Brno se tak s rokem 2014 loučí vítězstvím a odpoutáním se ze sestupového pásma tabulky. (18:54:30)