Jan Mertl
Jan Mertl
2
6 65 6
cz Štvrtok 20.11.2014, 11:09Challenger Andria - Castel DemOntte Open (krytý tvrdý povrch)

Tak to byla bitva jak se sluší a patří. Český tenista zvládl lépe vyrovnaný duel se slovenským konkurentem a nakonec postupuje do čtvrtfinále. V úvodním setu získal jeden servis soupeře a to stačilo, v tom druhém padl až po velkém boji ve zkrácené hře a třetí sada se zlomila v jeho prospěch za stavu 3:3. Nejprve v sedmé hře odvrátil tři brejkboly, poté v osmé proměnil ten druhý a devátou hru už si pohlídal. Za 110 minut tak postupuje mezi osmičku nejlepších. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (13:01:57)

Konec zápasu

3:6
    Český tenista ukončuje toto utkání esem!

30-40
    Famózní bekhend Mertla a Kovalík zamířil do autu, máme tu první mečbol!

30-30
    Kovalík ale bojuje a po výborném returnu znovu předvádí nechytatelný kraťas.

15-30
    Skvělý servis podpořený bekhendem do protipohybu soupeře a český tenista je opravdu blízko!

15-15
    Přímý bod z podání a je srovnáno.

15-0
    Po delší výměně nakonec míří Mertl v tísni jen do pásky.

3:5
    Ten druhý je ale proměněn po bekhendu Kovalíka za základní čáru a český tenista bude záhy podávat na postup do čtvrtfinále!

15-40
    První odvrácen po přímém bodu z podání.

0-40
    Tři brejkboly pro českého tenistu a to vypadá hodně nadějně!

0-30
    Teď je tu šance pro Mertla, Kovalík totiž vyhodil forhend od základní čáry do jasného autu.

0-15
    Po křižném returnu přímo na čáru zahrává Kovalík do těsného autu.

3:4
    Konec přestávky, podávat bude Jozef Kovalík.

3:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:4
    Uf. Tak nakonec to český tenista zvládl a po esu jde znovu do vedení. Přežil klinickou smrt tří brejkbolů a nyní je znovu o krok blíže k postupu on.