Omsk – Barys 2:1 (1:0 po s.n.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Petrohrad 3:1 (kon.)
Viťaz – Togliatti 0:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:0 (1:0 po s.n.)
Lokomotiv Jaroslavľ
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Neftechimik Nižnekamsk
Štvrtok 20.11.2014, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Máme za sebou dnešné stretnutie, v ktorom boli domáci oveľa aktívnejší a mali zápas pod kontrolou. Hostia niečo ukázali iba v tretej tretine a mohli zápas zdramatizovať nebyť zahodených tutoviek Eronena a Sextona. Na konci sa ešte presadili v oslabení a upravili tak na rozdiel dvoch gólov. Ďakujem za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (19:17:40)

60:00
    POLYGALOV - 4:2

59:20
    Nižnekamsk dal gól!

Keď sa už zdalo, že sa nič nestane Nižnekamsk dáva gól vo vlastnom oslabení. IGOR POLYGALOV sa dostal k puku a so štastím prekonáva inak spoľahlivého Sanforda.
    Asistencie: bez asistencií.

58:04
    Rybin(NIZ) odchádza na trestnú lavicu za hrubosť na 2min.

55:22
    Tak netrafiť v jednom zápase dvakrát prázdnu bránu, to sa len tak nevidí. Autor jediného gólu hostí Sexton teraz nedostal puk do odkrytej Sanfordovej brány a ten môže byť spokojný so streleckou impotenciou hráčov Nižnekamsku.

53:10
    Mnichovič sa prezentoval peknou a tvrdou strelou, ale Sanford dnes chytá skvele a dramatizovanie duelu nedopustil.

51:12
    Novotný späť na ľade a domáci sú v plnom počte.

50:15
    Prvá minútka sa hrala v pásme Jaroslavľu, ale Nižnekamsk viac kombinoval ako ohrozil bránu Sanforda.

49:12
    Novotný(JAR) opäť na trestnej lavici za držanie a oddýchne si 2min.

46:55
    Tempo trochu opadlo po vzruchu z posledných minút. Domáci sa už nemajú kde ponáhľať a hostia si žiadny väčší tlak nedokážu vytvoriť.

44:00
    Eronen teraz zahodil nemožné. Nedokázal puk dostať do prázdnej Sanfordovej brány a tak je stav nezmenený.
    APALKOV - 4:1

43:05
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!

A presilovka rovnako rýchlo využitá aj na strane domácich. DANIIL APALKOV sa zmocnil puku pri mantineli. Snažil sa nájsť si čo najlepšiu pozíciu a vystrelil na Kolppanena, ktorý nemal najlepší výhľad a puk prekĺzol medzi jeho betónmi.
    Asistencie: Kronwall a Averin.

42:48
    Polygalov je vylúčený na 2min. za hákovanie a presilovku si zahrajú domáci.
    SEXTON - 3:1

41:16

Hostia využívajú presilovku veľmi rýchlo, keď sa k puku dostal DAN SEXTON, potiahol si ho do lepšej pozície a z územia pravého kruhu vystrelil a tentokrát Sanforda prestrelil.
    Asistencie:Stapleton a Kalašnikov.

40:53
    Presilovka pre hostí a možnosť skorigovať. Novotný(JAR) ide na 2min. na trestnú lavicu za hákovanie.

40:01

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 2. Galimov (Koňkov, Platt), 30. Kapustin (Višnevskij, Plotnikov), 39. Plotnikov (Sprukts, Pašnin), 44. Apalkov (Kronwall, Averin) – 42. Sexton (Stapleton, Kalašnikov), 60. Polygalov

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Kronwall, Vasiljev, Holos, Pašnin, Gorochov, Ljubuškin, ,Višnevskij – Novotný, Averin, Thornberg, Plotnikov, Koňkov, Apalkov, Galimov, Platt, Gračjov, Sprukts, Kapustin
    Neftechimik Nižnekamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Kalašnikov, Eronen, Berezin, Kosmačjov, Jevsejenkov, Amirov – Stapleton, Sexton, Milovzorov, Žukov, Rybin, Ivanov, Hennessy, Chochrjakov, Zdunov, S. Alševskij, J. Alševskij, Polygalov, Mnichovič

Rozhodca: Zacharov, Naumov- Kuchava, Novikov