Čerepovec – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | D. Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Záhreb – Dinamo Minsk 2:5 (kon.)
HK Soči
4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Streda 19.11.2014, 17:00 • Ľadový palác Bolšoj • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam Vás pri sledovaní hokejového zápasu KHL medzi HK Soči a Traktor Čeljabinsk.

HK Soči

Domácemu tímu sa v doterajšom priebehu súťaže vôbec nedarí. V tabuľke Západnej konferencie KHL sú na poslednom mieste so ziskom 28 bodov. V poslednom zápase prehrali na ľade Barys Astana 5-4 po samostatných nájazdoch, a ak sa pozrieme na posledných päť zápasov domáceho tímu, môžeme povedať, že to nie je práve najlepšia bilancia. Hráči HK Soči dva krát vyhrali a tri krát prehrali. Uvidíme, ako sa im bude dariť dnes proti Traktoru. V každom prípade potrebujú zbierať dôležité body, ak chcú ešte pomýšľať na postup do play-off.

Hostia z Čeljabinska sú na tom o niečo lepšie ako ich dnešný súper. V tabuľke Východnej konferencie KHL sú na ôsmom mieste so ziskom 32 bodov. V predošlých zápasoch im to nešlo o nič lepšie ako ich dnešnému súperovi. V poslednom zápase prehrali na ľade Lady Togliatti vysoko 1-4 a z posledných piatich zápasov si odniesli 2 víťazstvá a 3 prehry. Dnes ich čaká tím, ktorému sa play-off vzďaľuje, a bude to určite dramatický zápas.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Ľadový palác Bolšoj v Soči, ktorý má kapacitu 12000 divákov.

HK Soči: T.Popperle(A.Gavrilov)- P.Koledov, I.Krikunov, I.Ignatushkin, N.Shchitov, A.Kostisyn- C.Wilson, A.Petersson, C.Emmerton, R.Derlyuk, J.Lapenkov- A.Krutov, R.Lyuduchin, M.Warn, R.Whitney, J.Jarvinen- A.Kryukov, M.Anisin, R.Akhmetov, A.Shcherbina

Traktor Čeljabinsk: M.Garnett(V.Demchenko)- D.Quint, D.Pestunov, S.Chistov, K.Panov, M.Kondratyev- A.Borodkin, A.Popov, A.Glinkin, S.Kokuyov, O.Piganovich- I.Davydov, V.Osnovin, V.Atyushov, D.Gubarev, A.Penkovsky- A.Zavarukhin, M.Ruzička, N.Khlystov, M.Fakhrutdinov, I.Velichkin

Rozhodca: V.Bukin, A.Cherenkov- A.Maitak, J.Pronskikh.

00:01

1:20
    Zápas medzi Soči a Čeljabinskom sa začal vo veľkom tempe. Oba tímy sa tlačia dopredu.

2:40
    Zavarukhin to skúšal od modrej čiary ale Popperle jeho strelu zrazil na ochranné plexisklo.40

4:30
    Veľké šance domácich ale Garnett chytá skvele. Už to mohlo byť 1-0.

6:22
    Tak zatiaľ vidíme atraktívny zápas plný šancí na oboch stranách. V týchto chvíľach sú aktívnejší domáci hráči.

7:00
    A je tu prvá reklamná prestávka.

8:12
    Zachytal si Popperle, ktorý prikryl ľahký nahodený puk. Vhadzovanie v obrannom pásme domáceho tímu.

8:50
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu a vhadzovanie v strednom pásme.

9:05
    Tak na prvý gól stále čakáme hoci šancí bolo dosť. Avizované vylúčenie na domácej strane.

9:21
    Lyuduchin odchádza na trestnú lavicu za hákovanie a je tu presilová hra pre hostí.

10:40
    Hostia mali niekoľko príležitostí pred Popperlem ale celkovo im prvá presilovka nevychádza najlepšie. Domáci dobre vyhadzujú puk.

11:21
    Domáci v plnom počte.

13:15
    Tak domáci sa ubránili a už sa aj hra na ľade vyrovnala. V týchto chvíľach je to hokej prevažne v strede klziska.

13:57
    Garnett prikryl puk a vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí.

13:57
    Ešte predtým reklamná prestávka.

14:30
    Domáci sú teraz aktívnejší, pomerne často ohrozujú Garnetta. Zatiaľ sme však gól nevideli.

15:38
    Vylúčenie na strane hostí. Na trestnú lavicu odchádza Fakhrutdinov za sekanie.

16:30
    Tak domáci majú príležitosť vypracovať si vedenie pred odchodom do šatní. Už sú nasťahovaní pred Garnettom.

17:20
    Ale hostia sa dobre bránia a vyhadzujú puk. Bude to veľmi ťažké HK Soči.

17:38
    Hostia v plnom počte.

18:30
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta a 30 sekúnd. V útoku sú hostia ale Glinkin nenamieril presne a vhadzovať sa bude pred Popperlem.

19:10
    Necelá minúta do konca prvej tretiny. Posledný útok hostí.

20:00

Je tu koniec prvej tretiny, ktorá nám žiadny gól nepriniesla. Oba tímy mali niekoľko šancí ale ani z jednej sa gól nezrodil. Videli sme dve presilové hry na jednej aj druhej strane. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina, ktorá začne už o 15 minút.

Strely celkovo: 13-15
    Strely na bránu: 4-9

Hráči prichádzajú na ľadovú plochu. O chvíľu sa začne druhá tretina.

20:01

20:50
    Garnett prikryl puk po šanci Kostitsyna. Vhadzovanie v obrannom pásme hostí.

21:10
    Teraz sa snažil presadiť Lapenkov. Znova vhadzovanie pred Garnettom. Bude sa čistiť ľad od krvi po zásahu hokejkou.

21:59
    Soči dáva gól! A je to tu. Domáci strieľajú prvý gól. Presadil sa MAX WARN. Asistencia: Whitney,Ignatushkin
    WARN - 1:0

23:56
    Soči dáva gól! A je to 2-0. Skvelý úvod do druhej tretiny pre domáci tím. JEVGNENIJ LAPENKOV dáva druhý gól domáceho tímu. Po krásnej prihrávke od Peterssona už Lapenko nemal veľa práce pred Garnettom a puk len doklepol za jeho chrbát. Asistencia: Petersson, Whitney
    LAPENKOV - 2:0

27:00
    Za krošček pôjde na trestnú lavicu Popov a domáci budú hrať presilovú hru. Šanca na tretí gól.

27:35
    Prvá šanca Soči ale Garnett puk spoľahlivo prikryl.

28:02
    Domácim presilovka nevychádza podľa predstáv a Traktor sa ľahko oslobodzuje.

28:33
    Soči dáva gól! ANDRE PETERSSON po krásnom vysunutí od Shchitova išiel sám na Garnetta, ktorý nemal žiadnu šancu. Krásny tretí gól pre HK Soči. Domáci v druhej tretine ovládli tento zápas keď z presilovej hry dávajú tretí gól.
    PETERSSON - 3:0

30:12
    Tak hostia sa len ťažko spamätávajú a domáci nepoľavujú vo svojej aktivite.

30:45
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Hostia sa len ťažko dostávajú k puku a Popperle v druhej tretine nemá žiadnu prácu. naopak Garnett jej má až príliš a už za jeho chrbtom skončili 3 góly.

30:50
    Krásna akcia domáceho tímu. Emmerton nahadzoval pred bránu a Lapenkov tečoval. Garnett si pripisuje výborný zákrok.

32:40
    Traktor sa takmer vôbec nedostáva k puku. Domáci hrajú v druhej tretine skvele a zdá sa, že dnešný zápas vyhrajú.

32:50
    A je tu menšia bitka. A rozhodca už vylučuje

33:27
    Whitney odchádza na trestnú lavicu za krošček. Presilová hra pre hostí.

33:36
    Soči dáva gól! Domáci tím dáva svoj štvrtý gól vo vlastnom oslabení. Neuveriteľné. Po vhadzovaní vzniklo rýchle prečíslenie a po prihrávke od Krikunova IGOR IGNATUSHKIN dáva krásny štvrtý gól Soči. Krásne minúty druhej tretiny. Asistencia: Krikunov
    IGNATUSHKIN - 4:0

35:27

36:30
    Hostia sa márne snažia. Ani ich druhá presilová hra im vôbec nevyšla a nedokázali znížiť štvorgólové vedenie Soči.

37:25
    Hrá sa v strede klziska a domáci znova znova útočia. Wilson napriahol od modrej čiary a Garnett mal opäť prácu.

38:02
    2 minúty do konca druhej tretiny, ktorú ovládol domáci tím.

38:55
    Zachytal si po dlhšom čase aj Popperle ale so strelou Atyushova nemal väčšie problémy. Vhadzovanie v domácom obrannom pásme.

40:00

Máme za sebou druhú tretinu, ktorá nám narozdiel od tej prvej priniesla gólové hody. Videli sme 4 góly a všetky v sieti Garnetta, brankára Traktora. Skvelá druhá časť zápasu pre domáci tím, ktorý sa už môže predčasne radovať z takmer istého víťazstva v dnešnom zápase. Uvidíme čo vymyslia v tretej tretine nevýrazní hostia a či ešte dokážu zdramatizovať dnešný zápas.

Strely celkovo: 21-11
    Strely na bránu: 16-7

Hráči prichádzajú na ľadovú plochu. O chvíľu sa začne posledná tretia tretina.

40:01

40:20
    Začala sa posledná tretina dnešného zápasu a budeme zvedaví čo vymyslia hráči Traktora.

41:34
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    MARTIN RUŽIČKA okamžite znižuje na 4-1. Tak možno sa predsa len dočkáme dramatickej tretej tretiny. Hostia využili veľký tlak v úvode tretej tretiny a je z toho gól. Asistencia: Glinkin
    RUŽIČKA - 4:1

41:38
    Kondratyev a Warn sú na trestnej lavici, pretože sa pobili a rozhodca zrejme nehľadal vinníka. Oba tímy hrajú so 4 hráčmi.

43:20
    Obaja hráči išli na trestnú lavicu až na 5 minút. Takže oba tímy si zahrajú dlhšiu dobu s väčšou voľnosťou na ľade.

45:30

45:30
    Tak máme za sebou 5 minút tretej tretiny a hosťom sa podarilo znížiť. Stále však prehrávajú o 3 góly a hrá sa prevažne v strede klziska.

46:58
    Domáci sa stále tlačia dopredu. Teraz si po peknej akcii vybojovali aspoň vhadzovanie v útočnej tretine.

47:15
    Glinkin teraz neprekonal Popperleho a je z toho dosť frustrovaný. Odniesol si to mantinel a plexisklo.

48:17
    Igor Velichkin odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie a domáci budú hrať presilovú hru.

48:40
    Domáci sú nasťahovaní pred Demchenkom ale zatiaľ ho nevedia prekonať. Hostia nevedia vyhodiť puk.

50:17

50:55
    Domácim hráčom sa nepodarilo streliť gól v tejto presilovej hre ale veľmi ich to mrzieť nemusí. Stále majú trojgólový náskok a do konca zápasu ostáva už len necelých 10 minút..

51:20
    Shcherbina vystrelil od modrej čiary a Demchenko mal prácu. Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí.

52:06
    Zakázané uvoľnenie zastavilo domáci útok.

52:53
    Lapenkov odchádza na trestnú lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche a hostia majú možnosť presilovej hry.

54:10
    Tak hosťom sa vôbec nedarí a boli to domáci hráči, ktorí mohli zvýšiť svoj náskok po krásnom úniku.

54:53

55:02
    Traktor nevyužil ani túto presilovku a o osude zápasu je rozhodnuté. Osnovin sa tlačil pred brankára HK Soči ale ten všetko vyriešil.

55:45
    O konca zápasu ostávajú zhruba 4 minúty a puk má v lapačke skvelý Popperle.

56:35
    Lapenkov pálil z pomedzi kruhov ale Demchenko so svojím pravým betónom jeho strelu vykryl.

57:30
    Na opačnej strane pálil Kondratyev ale Popperle opäť skvele zasahuje. Vhadzovanie v obrannom pásme domáceho tímu.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu. O víťazovi dnešného stretnutia sa rozhodlo už v druhej tretine ale hostia sa v poslednej tretine aspoň snažili znížiť vysokú prehru.

59:20
    Zápas sa pokojne dohráva. Domáci si pripíšu dôležitú výhru.

60:00

Je tu koniec zápasu medzi HK Soči a Traktorom Čeljabinsk. Domáci si zaslúžene pripisujú dôležitú výhru po skvelej druhej tretine. Hostia sa v tretej časti zápasu snažili ešte znížiť ale podarilo sa im to iba raz. Dnes na Soči jednoznačne nestačili a tak si odnášajú prehru 1-4.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (19:14:47)

Patrik Saloky

Góly a asistencie: 22. Warn (Whitney, Ignatushkin), 24. Lapenkov (Petersson, Whitney), 29. Petersson (Shchitov), 34. Ignatushkin (Krikunov) – 42. Ružička (Glinkin)

Rozhodca: V.Bukin, A.Cherenkov- A.Maitak, J.Pronskikh