Čerepovec – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Soči – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | D. Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Záhreb – Dinamo Minsk 2:5 (kon.)
Severstaľ Čerepovec
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
CSKA Moskva
Streda 19.11.2014, 17:00 • Sports-Concerts Hall Almaz • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam Vás pri sledovaní dnešného stretnutia KHL, v ktorom domáci Severstal Čerepovec privíta tím CSKA Moskva. Pozrieme sa do táborov oboch mužstiev.

Severstal Čerepovec
    Domáci sú aktuálne na 11.mieste Západnej konferencie so ziskom 37bodov. Ich aktuálna forma je pomerne striedavá, keď z posledných štyroch zápasov vyhrali dva a rovnaký počet prehrali. Mrzieť ich môže hlavne zahanbujúca prehra na ľade svojho dnešného súpera 8:2.

CSKA Moskva
    Hostia majú v súčasnosti výbornú formu, keď neprehrali posledných 6zápasov a nachádzajú sa na čele celej KHL spoločne s Petrohradom so 70timi bodmi. Ich strelecká forma je impozantná keď za 3zápasy strelili 17gólov.

Vzájomné zápasy
    Ten posledný sa odohral pred 2dňami s už zmieňovaným výsledkom 8:2 pre CSKA ale aj merania síl pred týmto zápasom hovoria jasne v prospech hostí. Uvidíme či to bude strelecký koncert ako v poslednom zápase alebo domáci dokážu zastaviť Radulova a spol. To sa dozvieme v tomto online prenose, na ktorý Vás všetkých pozývam.

Severstal Čerepovec: Štepánek (Magarilov)- Šefer, Arzamascev, Stasenko, Šinin, Urbom, Pyett, Antropov- Trubačjov, Stoljarov, Buchnevič, Kagarlickij, Mons, Černov, Berdnikov, Ullstrom, Kvapil, Kupcov, Kazakovcev, Nikoncev, Kovyršin

CSKA Moskva: Lalande (Treťjak)- Denisov, Jegoršev, Zajcev, Kiselevič, Bondarev, Mišarin, Naumenkov- Andronov, Grigorenko, Radulov, Mursak, Arťuchin, Hjalmarsson, Stas, Volkov, Žarkov, Ljubimov, Žafjarov, Kvartalnov, Kuzmenko

Rozhodca: Jakov, Kiseljov- Ivanov, Nesterov.

00:01

01:32
    Aktívnejší od začiatku hostia a je tu prvá strela na Štepáneka. Jej autorom bol Arťuchin a Štepánek si pripisuje prvý zákrok.

02:45
    Teraz veľa nepresných prihrávok na oboch stranách a hráči sa nedostávajú ani do útočného pásma súpera.

03:37
    Hjalmarsson hľadal pred bránou Mursaka, ale toho si postrážili domáci bekovia.

05:05
    Jegoršev(MOS) si ide sadnúť na 2min. za podrazenie.

05:18
    CSKA Moska dala gól!

CSKA otvára skóre vo vlastnom oslabení, keď prihrávku domácich vystihol Stas a puk sa potom dostal k VLADIMIROVI ŽARKOVOVI, ktorý išiel sám na Štepáneka a aj keď bol tesne bránený, tak dokázal svoj nájazd premeniť.
    Asistencie: Stas
    ŽARKOV - 0:1

07:05
    Domáci neyužili svoju presilovku ani po inkasovanom góle a CSKA v plnom počte.

08:00
    Kagarlickij sa skúšal natlačiť pred Lalanda, ale Denisov ho do šance nepustil.

08:54
    Je tu vzájomné vylúčenie. Na strane domácich Buchnevič a na strane hostí Naumenkov. Obaja za seknutie idú na 2min.

10:05
    Radulov(MOS) tiež sekol svojho protihráča a ide na 2min. na trestnú lavicu. Hrá sa 4 na 3.

10:37
    Kagarlickij pálil z dobrej pozície, bránu tesne minul a následne CSKA vyhadzuje cez všetky čiary.

10:54
    A hrá sa 5 na 4, keď sa skončilo vzájomné vylúčenie.

12:05
    Radulov skočil na ľad z trestnej lavice a bolo tu prečíslenie. Radulov pekne našiel z druhej vlny nabiehajúceho Zajceva, ale ten minul bránu Štepáneka o centimetre.

13:15
    Ljubimov dobre zabojoval o puk v pásme Čerepovca, ale bol na to sám a o puk po chvíli prišiel.

13:59
    Ullstrom bol vo výbornej pozícií pred Lalandom, ale volil zbytočnú prihrávku na Berdnikova miesto strely a tak jeho akcia skončila neúspešne.

14:48
    Zajcev skúsil strelou švihom ohroziť Štepáneka, ale ten bol teraz pozorný.

17:08
    Hostia to skúšali nahodením puku na zadný mantinel, ale tam bol rýchlejšie jeden z domácich hráčov a tak sa ich akcia skončila veľmi rýchlo.

18:08
    Lalande(MOS) sa previnil zdržovaním hry a domáci budú hrať presilovku.

19:35
    Túto presilovku hrajú ale domáci veľmi zle a nedostali sa k ohrozeniu brány CSKA.

20:00

Skončila sa prvá tretina dnešného zápasu, ktorá veľa hokejovej krásy nepriniesla. Hostia sa ujali vedenia v oslabení po chybe zadákov Čerepovca svoj nájazd premenil Žarkov. Po tom tempo hry upadlo a nevideli sme žiadne tutovky. Uvidíme ako sa bude vyvíjať druhá tretina, ktorá začne približne o 17:49.

20:01

20:08
    CSKA v plnom počte.

21:40
    Opäť opatrnejší začiatok tretiny. Ani jedno mužstvo sa nedokáže nadlhšie usadiť v útočnom pásme.

22:25
    Ullstrom prešiel pekne za bránu Lalanda. Z uhla vystrelil a jeho strela sa odrazila k Berdnikovovi ale ten puk nedostal za chrbát brankára CSKA.

23:30
    Jegoršev v tiesni len švihom nahodil puk na Štepáneka a vybojoval aspoň vhadzovanie v útočnom pásme.

24:52
    Berdnikov sa dostal k strele. Bol však mierne z uhla a Lalande tak nemal výraznejšie problémy.

25:42
    Kvapil nabral rýchlosť a prešiel cez jedného hráča CSKA. Neprešiel už ale cez druhého a prišiel o puk. Hráči CSKA si ho však tiež dlho neužili a nepresnou prihrávkou sa pripravili o možnosť založiť akciu.

25:50
    Kvapil sa v zápätí dostal do ďalšieho úniku, ale v poslednej chvíli mu v ňom zabránil Jegoršev.

27:50
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením a nasleduje komerčná prestávka.

28:00
    Volkov sa dostal k puku po vhadzovaní a hneď sa snažil ohroziť Štepáneka, ktorý ale jeho strelu kryje.

29:44
    Strela Berdnikova bola zrazená jedným z obrancov CSKA a tak sa vhadzuje pred Lalandom.

31:19
    Mursak predviedol peknú individuálnu akciu, ale prekonať Štepáneka sa mu už nepodarilo, ale vybojoval presilovku.

31:19
    Antropov odchádza na 2min. za seknutie.

32:20
    Teraz hráči CSKA vyšachovali obranu Čerepovca, ale Grigorenkova strela nakoniec prešla za chrbát Štepáneka.

33:19
    Domáci prežili oslabenie a hrajú v plnom počte.

33:47
    Tentokrát si zahrajú presilovku domáci, keď sa Mursak(MOS) previnil podrazením a ide na 2min. na trestnú lavicu.

34:02
    K odrazenej strele sa dostal Trubačjov a mal pred sebou len klbko hráčov, ale nedokázal ich prestreliť a puk sa odrazil do stredného pásma.

35:47
    Zvyšok presilovky ale domáci nezvládli a hostia sú v plnom počte.

35:52
    A domáci pokračujú v presilovke, keď hneď po skončení presilovky ide na 2min. za hrubosť Bondarev(MOS).

36:55
    Ale ani táto presilovka nie je v podaní Čerepovca vydarená, keď sa zatiaľ zmohli iba na jednu strelu a aj tá bola zblokovaná. a CSKA v kľude vyhadzuje.

37:52
    A je po presilovke, CSKA v plnom počte.

38:14
    Presilovka pre zmenu pre CSKA. Stasenko si pridržal protihráča a ide na 2min. na trestnú lavicu.

39:15
    Ale ani CSKA nehrá presilovku podľa predstáv a nevedia si vytvoriť potrebný tlak.

40:00

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme gól nevideli. Presilovky boli častým javom tejto tretiny, ale ani jedno mužstvo ich nedokázalo využiť. Tretia tretina začne približne o 18:41.

40:01

40:09

CSKA hrala ešte 14sekúnd presilovku, ale hráči to stihli využiť. A bol pri tom samozrejme prvý útok. Puk sa po osi Zajcev a Radulov dostal ku IGOROVI GRIGORENKOVI a ten zvyšuje na rozdiel dvoch gólov.
    Asistencie: Radulov a Zajcev.
    GRIGORENKO - 0:2

44:30
    Po inkasovanom gole sa domáci nevedia dostať do tempa a za prvých 5minút nedokázali ohroziť Lalanda ani raz, zaitaľ čo z hráčov CSKA to skúšal aj Mursak aj Jegoršev, no Štepánek ich strely za svoj chrbát nepustil.

48:35
    Černov(CER) ide na 2min. na trestnú lavicu za hru vysokou hokejkou.

50:35
    Domáci sú v plnom pocte.

52:00
    Domáci nepridali na aktivite čoho výsledkom je jediná strela na bránu Lalanda v podaní Antropova a na druhej strane to taktiež neúspešne skúšali Kvartalnov s Mursakom.
    RADULOV - 0:3

53:44

A hostia asi rozhodujú v tomto momente toto stretnutie tretím gólom. O ten sa postaral ANDREJ STAS, keď tečoval strelu Bondareva a nedal Štepánekovi šancu zareagovať.
    Asistencie: Bondarev a Volkov

58:38
    Ešte tu máme šarvátku na konci stretnutia a vylučovať sa bude na oboch stranách. Na strane domácich je to Stasenko(CER) dostal 4min. za hrubosť a na strane hostí je to Mursak a Arťuchin taktiež za hrubos. Arťuchin navyše dostáva aj osobný 10minútový trest.

58:56
    Štepánek je už na lavičke a domáci skúšajú hru bez brankára.

60:00

Je tu koniec dnešného stretnutia a víťazom je podobne ako pred 3dňami CSKA MOSKVA. V tretej tretine pridali ešte dva góly a pripisujú si tak ďalšie 3body do tabuľky. Za sledovanie tohto online prenosu Vám ďakujem a teším sa na ďalšie stretnutia. (19:23:03)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 6. Žarkov (Stas), 41. Grigorenko (Zajcev, Radulov), 54. Stas (Bondarev, Volkov)

Severstaľ Čerepovec: Štepánek (Magarilov)- Šefer, Arzamascev, Stasenko, Šinin, Urbom, Pyett, Antropov- Trubačjov, Stoljarov, Buchnevič, Kagarlickij, Mons, Černov, Berdnikov, Ullstrom, Kvapil, Kupcov, Kazakovcev, Nikoncev, Kovyršin

Rozhodca: Jakov, Kiseljov- Ivanov, Nesterov