Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Novokuzneck – Jekaterinburg 3:4 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 6:1 (kon.)
Ufa – Barys 5:3 (kon.) | A. Mytišči – HC Slovan 1:2 (kon.) | Novgorod – Viťaz 4:1 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Viťaz Moskovská oblasť
Utorok 18.11.2014, 17:30 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení športoví priatelia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu KHL medzi Torpedom Nižnij Novgorod a Viťazom Podolsk. Stretnutie sa začína o 17:30 a www.onlajny.eu budú pri tom!

Nižnij Novgorod sa nachádza na 5. mieste Západnej konferencie, keď má po 29 zápasoch na svojom konte 47 bodov. Z posledných piatich zápasov však vyťažil len štyri body. Naposledy proti Lokomotivu Jaroslavľ prerušil nepriaznivú päťzápasovú šnúru prehier. Zverenci Peterisa Skudru Lokomotiv zdolali po výsledku 2:0.
    Najproduktívnejším hráčom tímu je Wojtek Wolski, ktorý má na svojom konte 23 bodov za 13 gólov a 10 prihrávok.

Viťaz Podolsk

Podoľsk je o stupienok nižšie ako jeho dnešný súper, teda na šiestej priečke Západnej konferencie. Z 27 zápasov dokázal vyťažiť 43 bodov. 11 bodov z posledných piatich zápasov značí, že Viťaz má dobrú formu. Naposledy vyhral na ľade Medveščaku Záhreb 6:3.
    Najproduktívnejším hráčom Podolsku je Čech Roman Horák, ktorý v doterajšom priebehu strelil 15 gólov a celkovo nazbieral 21 bodov.

Oba mužstvá sú už na ľade. Pred začiatkom zápasu si vypočujeme ruskú hymnu.

00:01

00:05
    Domáci vyhrali buly a už operujú v útočnej tretine.

00:56
    Hostia sa oslobodili vyhodením puku, no icing sa nepíska, kedže Kasutin ho zachytil.

01:30
    Útočnú akciu domáceho celku zastavil ofsajd, v ktorom sa ocitol Krasnoslobodcev.

01:53
    A ďalšie postavenie mimo hry v podaní Torpeda.

02:17
    Vyglazov nedosiahol na prihrávku, ktorá na neho putovala spred polovice a píska sa zakázané uvoľnenie.

02:49
    Lisutin zachránil Viťaz pred najhorším! Wolski sa prepracoval až pred bránu, odkiaľ vypálil, no len do hosťujúceho gólmana, ktorý chytil aj následnú dorážku.

03:30
    Salminen vletel do pásma po pravej strane, no následnou spätnou prihrávkou oklamal aj svojich spoluhráčov.

04:57
    Domáci operovali u súpera, no Iljin prišiel o puk a všetká snaha končí.

05:10
    Po Potapovovej strele sa bude vhadzovať pred Lisutinom.

06:18
    Hostia nedokázali vytiahnuť puk von z tretiny a takmer sa do gólovej šance dostal Wolski.

06:50
    Stále je na ľade eltiná formácia Nižného Novgorodu.

07:12
    Filatov vypálil spred Lisutina, no ten chytá. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať po jeho pravici.

07:35
    Po Golovkovom nahodení sa hostia dostali ku strele, no Kasutin chytil a Torpedo vyráža von z tretiny.

08:28
    Makejev nezachytil dlhý pas z hokejky Semenova a hra sa vracia pred Lisutina.

08:45
    Sledovali sme veľmi dobrý protiútok hostí, no Salminen bol v tretine o čosi rýchlejšie ako puk.

10:07
    Horák s Kempem si párkrát vymenili puk a dostali sa až do útočného pásma.

10:45
    Hosťom sa podarilo zavrieť svojho súpera v jeho tretine, no o puk následne prišli a celá akcia vyšla nazmar.

11:17
    Domáci nepretlačili puk do útočnej tretiny, no Podolsk len vyhodil ku Kasutinovi.

12:15
    Viťaz sa spod zovretia oslobodil za cenu zakázaného uvoľnenia.

12:53
    Galuzin sa rozhodol, že sa pokúsi prekvapiť Lisutina, no jeho strela z rohu trafila len bočnú sieť.

13:25
    Michail Grigoriev putuje na trestnú lavicu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

14:45
    Hosťom sa nedarí dostať do útočného pásma a postaviť nejakú presilovku. Teraz len kombinujú vo vlastnej tretine a snažia sa nájsť cestu ku súperovej bráne.

15:47
    Wolski posielal prihrávku na Chomického, no ten bol pokrytý dvoma hráčmi.

16:05
    Presilovku si vyskúšajú aj domáci, keď dostal dve minúty Jakubov.

16:53
    Vyglazov vyviezol puk až do útočnej tretiny, kde ho podržal a následne nahodil na Kasutina, ktorý ho radšej prikryl.

17:21
    Na druhej strane sa do sľubnej streleckej príležitosti dostal Galuzin, no jeho strela bola zblokovaná.

18:23
    Makejev sa z rohu natlačil až pred bránu, no puk za Kasutinov chrbát nezasunul.

18:55
    Domáci nahodili puk do útočnej tretiny a snažia sa ho stopercentne získať na svoje hokejky.

19:35
    Po zblokovanej strele domácich sa dopredu vydali hostia, no ani oni ďaleko nezašli.

20:00

Prvá tretina stretnutia je za nami. Nevideli sme v nej ani jeden gól a navyše ani jednu väčšiu príležitosť. Oba tímy sa sústredili hlavne na hru smerom dozadu a dávali pozor na zbytočné chyby. Uvidíme, či nám druhé dejstvo prinesie lepší hokej.

20:01

20:04
    Domáci sa snažili dostať ihneď dopredu no bol pískaný icing.

20:29
    Torpédo Novgorod dal gól!

WOJTEK WOLSKI sa dostal ku puku v ľavom kruhu, natlačil sa pred bránu a blafákom prekonal Lisutina.

Bez asistencie.
    Wojtek WOLSKI - 1:0

21:00
    Viťaz Podolsk dal gól!

Rýchla odpoveď hostí! Kučerjavenko zachytil puk na modrej čiare a presnou prihrávkou našiel medzi kruhmi ALEXEIA MAKEJEVA, ktorý prekonal Kasutina strelou ponad vyrážačku!

Asistencia: Alexander Kučerjavenko.
    Alexej MAKEJEV - 1:1

22:25
    Druhá tretina nám teda začala veľmi zaujímavo. Pri puku sú momentálne hostia.

23:17
    Domácim sa nepodarilo dostať do útočného pásma, no z následného protiútoku nepohrozili ani hostia.

23:24
    Drugov však vzápätí vystrelil z kruhu, no Lisutin dokázal puk vyraziť!

25:23
    Nikita Filatov obišiel bránu a videl, že Lisutin sa nestihol presunúť, no nakoniec sa to hosťujúcemu brankárovi podarilo a pokus o zasunutie puku v podaní domáceho forvarda skončil v jeho lapačke!

26:10
    Hosťom sa podarilo dostať do dobrej streleckej príležitosti, no Kasutin nebol nútený zasahovať, kedže puk bránu netrafil.

28:27
    Hostia sa teraz majú čo obracať vo svojej tretine a tak vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

28:53

Domáci sa dostávajú späť do vedenia! Galuzin vypichol v strednom pásme puk a VADIM KRASNOSLOBODCEV vošiel do tretiny a vypálil z úrovne medzikružia. Na jeho presnú strelu nemal Lisutin nárok.

Asistencia: Vladimir Galuzin.
    Vadim KRASNOSLOBODCEV - 2:1

29:15
    Torpedo sa tešilo z gólu, no len krátko, pretože rozhodca odpískal skorej ako ho Lisutin pustil za svoj chrbát!

30:18
    Kuľomin vystrelil do mantinelu, po ktorom sa puk skĺzol do stredného pásma, no následný protiútok hostí bol zastavený kvôli ofsajdu.

32:17
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, no oba mužstvá sa snažia dôkladne brániť a z toho pramení aj nižšia strelecká aktivita.

33:39
    Domáci sa dostali ku strele spomedzi kruhov, no Lisutin vyrazil do rohu.

33:58
    Na druhej strane pálil z kruhu Klimontov, no Kasutinova vyrážačka bola rýchla.

34:10
    Skvelý hokej sledujeme v druhej tretine! Lisutin čelil po strele od modrej niekoľkým dorážkam, no dokázal puk priľahnúť!

35:18
    Domáci držia puk na svojich hokejkách a v pohode kombinujú vo vlastnom obrannom pásme.

36:07
    Wolski dostal puk od Immonena, no poľský kanonier z ťažkého uhla prestrelil.

36:51
    Rýchly útok domácich takmer skončil gólom! Chomický potiahol puk po pravom krídle a následne ho prihral Kuľominovi, ktorý strelou z bezprostrednej blízkosti Lisutina neprekonal!

38:09
    Blažijevského strela od modrej bola tečovaná, no Lisutin drží svoj tím nad hladinou.

38:31
    Domáci dostávajú možnosť presilovej hry! Podolsk mal na ľade až šiestich hráčov a na trestnej lavici už sedí Afinogenov.

39:19
    Fantastický Lisutin! Galuzin sa dostal ku odrazenému puku a poslal ho po ľade ku tyčke, no hosťujúci gólman po ňom skočil ako tiger a dokázal ho chytiť!

40:00

Je za nami prostredná časť zápasu, ktorú môžeme považovať za výbornú! Videli sme tri góly, množstvo šancí a nasadenie. Domáci sa dostali do vedenia po viac než polminúte hry, keď sa presadil Wolski, no na jeho gól expresne odpovedal Makejev. V 29. minúte však vrátil vedenie na stranu Torpeda Krasnoslobodcev. Čaká nás teda zaujímavá posledná tretina, po ktorej sa môže kľudne predlžovať, pretože zápas je veľmi vyrovnaný.

40:01

40:31
    Útok domáceho tímu zastavil ofsajd.

41:05
    Hostia sa rýchlo dostali do útočného pásma, no Kousalovi puk ušiel a dopredu vyrážajú hráči Torpeda.

41:20
    Drugov sa dostal ku dorážke, no skvelý Lisutin začína čarovať aj v tretej tretine!

41:53
    Hostia prišli o puk v súperovej tretine, no na ich šťastie sa Hietanen rozhodol, že treba prestriedať.

43:31
    Po dlhej dobe mal prácu aj Kasutin, no Soloduchinova strela mu problém nerobila.

43:48
    Koroljov odchádza na trestnú lavicu za sekanie a domáci tak môžu rozhodnúť!

44:50

Parádna akcia domácich! Salminen poslal od modrej prihrávku na pred bránou stojaceho JARKKA IMMONENA, ktorý puk stečoval pomedzi Lisutinove betóny a posiela Torpedo do dvojgólového vedenia!

Asistencia: Sakari Salminen.
    Jarkko IMMONEN - 3:1

44:55
    Krasnoslobodcev odchádza na trestú lavicu za podrazenie.

46:30
    Hosťom sa nedarí dostať do útočného pásma a teraz sa ich útok končí ofsajdom.

47:18
    Afinogenov už len zo zúfalosti nahodil puk na bránu a hnevá sa na svojich spoluhráčov.

48:07
    Hostia skúšajú všetko možné, no nahodenie v podaní Selezňova zobrali domáci.

49:15
    Kempe dostal puk pred bránu, no nedokázal ho nasmerovať na bránu a následne ešte zrazil k zemi Kasutina!

50:02
    Kousal dostal puk za obranu a už sa rútil sám na bránu, no na prekvapenie hostí bol odpískaný ofsajd proti českému útočníkovi!

51:09
    Na druhej strane sa dostal pred bránu Kazionov, no na poslednú chvíľu ešte prihrával, no adresáta nenašiel.

51:40
    Na trestnú lavicu odchádza za napadnutie hráč Podolsku Klimontov.

52:20
    Domáci si posielajú puk z hokejky na hokejku, súpera majú ideálne rozhodeného, no do strely sa ešte neodhodlali.

53:18
    Kasutin síce chytil tvrdú strelu, no ostáva ležať na zemi s bolesťami v nohe!

53:28
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary a navyše sa domáci rozhodli striedať.

53:40
    Podolsk je v plnom počte.

55:54
    Roman Horák predviedol parádnu individuálnu akciu, po ktorej sa hostia usadili v útočnej tretine.

56:20
    Grebeškov vyslal na Kasutina jedovatú strelu, no len tesne minul!

56:34
    Salminen vyhral buly na Chomického, ktorý pálil z prvej, no Lisutin mal čistý výhľad a bezproblémovo chytil.

57:01
    Afinogenov z ničoho nič vypálil a len o kúsok minul ľavú žrď Kasutinovej svätyne!

58:15

A je rozhodnuté! Kňazev spoza brány prihral ALEXEIOVI POTAPOVOVI, ktorý strelou bez prípravy zvyšuje na 4:1!

Asistencie: Kirill Kňazev, Roman Konkov
    Alexej POTAPOV - 4:1

59:00
    Začala posledná minúta zápasu.

59:36
    Domáci držia puk v útočnom pásme a kráčajú za tromi bodmi.

60:00

Torpedo v tretej tretine strelilo dva góly a vďaka stabilnejšiemu výkonu počas celého zápasu vydoloval tri body. Mohlo to však byť rozdielom viacerých gólov, no to by v bráni hostí nesmel byť skvele chytajúci Ivan Lisutin.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:49:47)

Roland Hric

Góly a asistencie: 21. Wolski, 29. Krasnoslobodcev (Galuzin), 45. Immonen (Salminen), 59. Potapov (Kňazev, Konkov) – 21. Makejev (Kučerjavenko)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Aljapkin) – Hietanen, Chomický, Valentenko, Blažijevskij, Grigoriev, Bernacký, Osipov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Filatov, Krasnoslobodcev – Drugov, Kazionov, Kuľomin – Kňazev, Konkov, Iljin.
    Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Sateri) – Grebeškov, Berďjukov, Selezňov, Golovkov, Klimontov, Semenov, Kudinov – Cyganov, Horák, Kempe – Soloduchin, Kousal, Koroljov – Kučerjavenko, Afinogenov, Makejev – Vyglazov, Kudreman, Jakubov – Švec-Rogovoj

Rozhodca: Jeřábek, Bulanov – Koršak, Černejev