Královské Vinohrady – Sparta 5:10 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
5:10 (2:2, 1:3, 2:5)
ACEMA Sparta Praha
cz Utorok 18.11.2014, 20:15 • TJ Sokol Vinohrady • Livesport Superliga (CZ)

Nejlepšími hráči zápasu jsou Josef Mareš za Vinohrady a Anže Burnik v dresu Sparty, (22:22:50)

Jak jsem avizoval po 1. třetině, tak Vinohrady s postupem času ztráceli zápas především díky fyzičke, hroší koncovce a prohrávali daleko více soubojů než Sparta. Proto dnes prohráli poměrem 5:10. Sparta si pohlídala náskok z druhé třetiny, vyčkala na chyby soupeře a pouze navyšovala výsledek. Dnešním vítězstvím se tak dostáváv na stejnou bodovou hranici jako je čtvrtý Chodov.

60:00
    HARTMAN - 5:10

59:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tentokrát už se to ale KRYŠTOFU HARTMANOVI povedlo, když vystihl rozehrávku domácí obrany a jelikož byl před brankou Vinohrad zcela sám, tak mu poslat míček do branky nedělalo sebemenší potíže. Bez asistence.

58:55
    Hostující diváci si přejí zaokrouhlení na kulatých deset. Hartmanovi tomu moc nechybělo pouze pár centimetrů.

58:38
    Z metru nedokázal prostřelit hostujícího gólmana Michalík!

58:05
    Hraje se za brankou Vinohrad tedy v hodně bezpečné vzdálenosti od Kotoučka.

57:25
    Střelu z půlky po zemi od Lance reflexivně skokem vyrazil Kotouček.

56:30
    Domácí opět bez gólmana!
    ŠNAJDR - 5:9

56:14
    Definitivní pojistku na konto Sparty přidává gólem do prázdné branky MIROSLAV ŠNAJDR. Asistence:

55:36
    Zoufalý pokus napadl SKV. To hraje bez gólmana!
    HARTMAN - 5:8

55:00
    Hosté využiii rozehrávku z rohu ke vstřelení osmé branky z hole KRYŠTOFA HARTMANA, na jehož střelu si sice Buchta sáhl rukou, ale nedokázal ji vytěsnit mimo tři tyče. Asistence:

54:40
    Z osy hřiště netrefil hostující svaytni Zezulka.

54:05
    Poslední minuty se musí divákům líbit. Hra se přeléva z jedné strany na druhou zběsilým tempem.

53:20
    Svoboda se snaží kouzlit na hřišti svými kličkami. Bohužel pro něj ale pro to nemají pochopení jeho spoluhráči.

52:37
    Nyní se dostal ke střele Michalík, ale zamířil mimo.

52:13
    Hosté nadále ovládají děravý nesmysl a SKV se k němu dostane jen sporadicky.

51:00
    Sparta drží míček na útočné polovině, tedy v místech, kde by chtěla zůstat do konce zápasu.

50:17
    Lanc našel ideálně krosem Raitera, tan ale natřikrát nedokázal procedit míček přes Kotoučka do sparťanské branky.

49:20
    V akci znovu Mareš, který mohl jít sám na Kotoučka, ale míček mu v poslední chvíli odskočil přímo po ruce brankáře hostů.

49:00
    Pro zápas jedině dobře. Čeká nás tak ještě hodně zajímavých 11 minut do konce základní hrací doby.
    MAREŠ - 5:7

48:19
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Michalík ustál souboj u mantinelu a poslal míček JOSEFU MAREŠOVI, který se stejně jako před pár okamžiky Chaloupka prosazuje střelou o tyč. Asistence: Martin Michalík.

47:33
    Domácí mají míček, ale hrají s ním na vlastní polovině.

46:17
    Tento gól byl konečnou i pro Mrkose, kterého střídá v domácí brance Buchta.
    CHALOUPKA - 4:7

46:16
    Zřejmě jsme viděli nejkrásnější branku zápasu od MARTINA CHALOUPKY, který z první od mantinelu trefil parádně šibenici na vzdálenější tyči. Mrkos se po míčku pouze podíval a následně jej lovil z branky. Asistence: Martin Rebro.

45:42
    Časar z poloviny hřiště našel pouze Mrkosovy ruce.

45:10
    Svatoš tentokrát od mantinelu neúspěšný.
    SVATOŠ - 4:6

44:07
    Sparťané si berou dvoubrankové vedení zpět zásluhou ONDŘEJE SVATOŠE, jenž zužitkoval přihrávku Malhockého zpoza branky. Asistence: Jakub Josef Malhocký.

43:20
    Mareš to zkoušel mezi třemi, ale míček cestou ztratil.

42:48
    Domácí fanoušci pochopitelně ožili a tlačí své hrdiny za vyrovnáním.
    DOLEJŠ - 4:5

41:32
    Faul je zákonitě potrstán a domácí SKV se vrací zpět do zápasu. Po křižné přihrávce Svobody se střelou ze vzduchu prosazuje MICHAL DOLEJŠ. Asistence: Jan Svoboda.
    Nedovolené bránění Marvánka

41:08
    Zbytečný faul nyní ukázal divákům ve vinohradské hal Marvánek a po právu tak dostává 2 minuty nepodmíněně za nedovolené bránění.

40:36
    Na druhé straně Prunerův pokus sražen vysoko nad.

40:10
    Renčín hned na úvod netrefuje branku Sparty.

40:01

Po prostřední periodě už vede Sparta o dvě branky. Zápas je však i nadále nesmírně vyrovnaný a otevřený do 3. třetiny, která začne ve 21:42. O rozdílovou branku se zatím postaral Svatoš po přihrávce Vrány.

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.
    JEŽEK - 3:5

38:56
    Tohle může být zřejmě klíčový okamžik celého utkání. Hosté se poprvé dostávají do více než jednobrankového vedení. Před brankou našel Vrána krásně DAVIDA JEŽKA, který po zemi neměl problém trefit odkrytou klec pod padajícím Mrkosem. Asistence: Jakub Vrána.

38:20
    Střelu Raitera z poloviny hřiště Kotouček s přehledem chytá.

37:24
    Z úhlu vyzkoušel Mrkose Marvánek.

36:49
    Sparta je i nadále na míčku a nechce si připustit případné komplikace a naopak vsítit pojišťující branku?
    SVATOŠ - 3:4

34:44
    Z rohu našel perfektně ONDŘEJE SVATOŠE Vrána a sparťanský útočník tak vrací svému týmu opět jednobrankové vedení, když z první prostřelil Mrkose. Asistence: Jakub Vrána.
    MICHALÍK - 3:3

32:10
    Máme opět srovnáno. Laxní bránění hostů využil a potrestal MARTIN MICHALÍK, který se od mantinelu dostal přes obránce až před Kotoučka, kterého si položil a poslal míček do prázdného rohu branky. Bez asistence.

30:55
    Svoboda se prokličkoval mezi hostujícími hráči, až ten poslední mu ale dokázal sebrat míček.

30:20
    Tutovka i na straně Vinohrad. Mareš, ale nedokázal z velkého brankoviště přehodit ležícího Kotoučka.

29:12
    Ježek opět sám na brankovišti.Tentokrát přestřelil.

28:35
    Z poloviny hřiště vystřelil Marvánek, ale trefil pouze své clonící spoluhráče.

27:45
    Ježek měl před sebou odkrytou domácí klec. Trefil ale pouze její boční síť.
    Rossiho vysoká hůl

27:09
    Je tu první vyloučení zápasu. Za vysokou hůl je vyloučen domácí Rossi.

26:49
    Časar se dostal k bekhendovému zakončení, ale míček netrefil ideálně a děravý nesmysl se vznesl vysoko nad.

26:00
    Samostatný Rossiho únik po mantinelu zastavila až kapitán Sparty Ježek.

25:33
    Krásnou kombinaci Vinohrad zablokoval na poslední chvíli nohou Pruner.

25:06
    Ježkovu nepříjemnou přízemní střelu vytěsnil až Mrkos nohou.

24:38
    Mareš bekhendem zpoza velkého brankoviště trefil pouze dobře připraveného Kotoučka.

23:55
    Vinohrady se snaží vyrovnat, ale s míčkem hrají v rohu soupeře. Odtud se góly dávají velmi zřídka.
    BURNIK - 2:3

22:14
    Hosté o minutu později ale skórují. Pruner našel ANŽEHO BURNIKA, jenž svou střelou nad nohu překonal se štěstím Mrkose dnes podruhé. Míček jen o milimetry překonal brankovou čáru. Asistence: Matěj Pruner.

21:20
    Oba týmy pokračují v nasazeném tempu i v části druhé. Každý už vyzkoušel svou střelou gólmana soupeře.

20:01

Zatím vyrovnané utkání nabídla 1. třetina. Vinohrady zatím trápí Spartu, která nedokáže zužitkovat svou mírnou převahu ve výraznější vedení. Uvidíme jak na tom budou domácí postupem času s fyzičkou. Už například ve 2. třetině, která začne ve 20:58.

20:00

19:15
    Časar se pokoušel vytočit z rohu, ale jeho střela po bolku zamířila do místa jeho počátku výletu.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:46
    Tentokrát zamířil sparťanský pokus až za mantinel.

17:30
    Marvánek po individuální akci netrefuje Mrkosovu svatyní.

16:58
    Marešova střela byla pro změnu zablokována.

16:00
    Svoboda navázal na sebe čtyři hráče Sparty a poté předal míček Dolejšovi. Jeho střela ale zamířila těsně vedle branky Kotoučka.

15:20
    Krásnou kombinaci hostů zakončil Vrána, ale míček netrefil ideálně a Mrkos střelu po zemi s klidem zachytil.
    BURNIK - 2:2

13:54
    Také hosté si připravili rychlou odpověď. Od mantinelu se dokázal prosadit svou střelou ANŽE BURNIK po přihrávce Prunera. Asistence: Matěj Pruner.
    - 2:1

12:32
    Na druhé straně se však zahřmělo. JAN SVOBODA se ukázal jako pravý kapitán posílá svůj tým do vedení. Asistence: Zbyněk Stuchlík.

11:30
    Časar se objevil sám před Mrkosem, ale z metru ho nedokázal prostřelit.

10:28
    S míčkem se dostala sice za branku Vinohrad, ale tam jej ztratila.

10:10
    Sparta zakládá další útočnou akci na své polovině.

09:30
    Hartmanův pokus sražen do zámezí.

08:30
    Zezulka vystihl rozehrávku Kotoučka, ale nedokázal trefit bližši tyč, ke které se stihl brankář hostů po špatném výhozu přesunout.

08:10
    Atmosféra v hal je výborná a hráčům se hraje směrem dopředu samo.
    DOLEJŠ - 1:1

05:50
    Vzápětí je ale velice rychle srovnáno. Z následného protiútoku se po přihrávce Stuchlíka prosazuje MICHAL DOLEJŠ. Asistence: Zbyněk Stuchlík.
    JAROŠ - 0:1

05:33
    Gregor špatně rozehrál z rohu a toho využil sparťanský Luka Časar, jenž střelou na vzdálenější tyč prostřelil Mrkose. Bez asistence.

05:18
    Hartman se dral podél mantinelu, ale míček po boji ztratil.

04:05
    Sviboda napřáhl ke střele, ale jho pokus Ježek srazil do rohu.

03:30
    Vrána z poloviny hřiště nadělal Mrkosovi potíže. Ten ale míček drží v ruce,

02:17
    Sparťané ale střílí oproti Vinohradům a Mrkos musel likvidovat nyní pokus Prunera.

01:33
    Dopředu se tlačí také Vinohrady a kombinují na útočné polovině.

00:48
    Hartman jako první prověřil Mrkose.

00:01

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (Buchta) – Beran, Gregor, Š. Raiter, Houra – Rossi, MAreš, Králík, M. Raiter, Michalík, Lanc, Bína, Svoboda (C), Dolejš, Záň, Zezulka, Stuchlík, Renčín. Trenéři: Jan Pazdera, Aleš Stavjaňa, Vilém Svoboda.

AC Sparta Praha: Kotouček (Beneš) – Ježek (C), Rebro, Kadoch, Chaloupka, Vrána, Smetana, Marvánek, Rodina – Hartman, Jaroš, Burník, Svatoš, Mandelbaum, Malhocký, Šnajdr, Koščo, časar, Pruner. Trenéři: Jaroslav Berka, Miroslav Medal, Michael Blažík.

Rozhodčí: Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora.

SKV

Domácí Vinohrady naopak musí platit krutou nováčkovskou daň, která se zatím ve florbale ukazuje jako v žádném jiném sportu. Vinohrady jakožto postupující tým z 1. ligy dokázal zatím porazit pouze trápící se Otrokovice těsným rozdílem 3:2 a se 3 body jsou zatím na 11. pozici právě před Otrokovicemi. I případný jakýkoliv bodový zisk by nic nezměnil na posunu vpřed pro Vinohrady, protože ty ztrácejí na desátou Ostravu propastných sedm bodů.

Sparta

Sparťané by se i letos měli zařadit mezi osmičku postupující do play off. Dle doasžených výsledků to tak i vypadá. 6. místo s prozatimním ziskem 16 bodů zatím dodává klid na hole Sparťanských. Ty jsou bodově daleko od nepostupujících příček a naopak hodně blízko k čtvrtému místu, na které by se měli v případě vítězství po základní hrací době bodově dotáhnout.

Příjemný úterní večer z centra Prahy, kde se bude dohrávat včerejší 10. kolo i před televizními kamerami České televize. Dohrávku obstarají dva pražské celky TJ Sokol Královské Vinohrady a AC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Góly a asistencie: 6. Dolejš (Stuchlík), 13. Svoboda (Stuchlík), 33. Michalík, 42. Dolejš (Svoboda), 49. Mareš (Michalík) – 6. Časar, 14. Burnik (Pruner), 23. Burnik (Pruner), 35. Svatoš (Vrána), 39. Ježek (Vrána), 45. Svatoš (Malhocký), 47. Chaloupka (Rebro), 55. Hartman, 57. Šnajdr, 60. Hartman

TJ Sokol Královské Vinohrady: Mrkos (46.Buchta) – Beran, Gregor, Š. Raiter, Houra – Rossi, MAreš, Králík, M. Raiter, Michalík, Lanc, Bína, Svoboda (C), Dolejš, Záň, Zezulka, Stuchlík, Renčín. Trenéři: Jan Pazdera, Aleš Stavjaňa, Vilém Svoboda.
    ACEMA Sparta Praha: Kotouček (Beneš) – Ježek (C), Rebro, Kadoch, Chaloupka, Vrána, Smetana, Marvánek, Rodina – Hartman, Jaroš, Burník, Svatoš, Mandelbaum, Malhocký, Šnajdr, Koščo, časar, Pruner. Trenéři: Jaroslav Berka, Miroslav Medal, Michael Blažík.

Rozhodca: Jiří Dolanský, Vojtěch Sýkora