Philadelphia – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – NJ Devils 0:1 (kon.) | Detroit – Chicago 4:1 (kon.)
Toronto – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Vancouver – Arizona 0:5 (kon.)
Boston – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | LA Kings – Anaheim 3:2 (po pr.)

2. Jimmy Howard (DET) 25 zákrokov
    3. Corey Crawford (CHI) 34 zákrokov (04:03:13)

Góly v oslabení – 0:0.

Vážení diváci, máme za sebou zápas v ktorom napokon Detroit Red Wings porazil Chicago Blackhawks 4:1. Detroit si tak pripisuje ďalšie 2 body do tabuľky, naopak jastraby ostávajú stále na 19 bodoch. Slovenských divákov určite môže teší aj to, že sa opäť strelecky presadil Tomáš Tatar. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekné skoré ráno resp. dobrú noc.

60:00

59:50
    V závere ešte zahrozil Tatar spolu s Abdelkaderom, no zmenu stavu ich úsilie neprinieslo.

Detroit Red Wings dal gól!
    Je rozhodnute. Do prázdnej brány posiela puk Brendan Smith. Asistencie: Datsyuk, Abdelkader.

57:28
    Chicago hrá power-play.

56:14
    Chicago výrazne otvorilo hru možno sa dočkáme aj záverečnej power-play.

55:30
    Abdelkader sa so Sheahanom dostávali do šance. Crawford bol ale pozorný.

54:36
    A opäť strieľal Kane a opäť bol úspešnejší Jimmy Howard.

54:07
    Hostia znovu pohrozili. Pred Howardom si vypracovali veľký tlak a po skrumáži pred bránou nakoniec strieľal Kane, no pálil príliš vysoko.

53:40
    Strela Toewsa bola zblokovaná. Vhadzovať sa tak bude pred domácim brankárom.

52:52
    Pozornosť Howarda skúšal Richards. Jastraby sa stále snažia o strelenie kontaktného gólu.

52:35
    Zakázané uvoľnenie domácich.

51:47
    Z ľavej strany technickou strelou ohrozil Howarda Patrick Kane. Stav stretnutia je ale stále 3:1 pre Detroit.

50:55
    Hrá sa teraz vo vysokom tempe, dlho sa neprerušuje, no chýbajú tomu gólové príležitosti.

50:21
    Do brejku sa dostával Sheahan,no jeho snaženie na poslednú chvíľu zastavil obranca Hjalmarsson.

50:10
    Prebieha posledná desaťminútovka tretej tretiny.

49:50
    Brad Richards teraz hľadal voľného Hjalmarssona. Ich akciu ale prerušil iný švédsky obranca, konkrétne Niklas Kronwall.

48:07
    Prvá útočná formácia sa teraz nasťahovala do útočného pásma Detroitu. Ich snaženie nakoniec zakončil tvrdou strelou Rundblad.

47:22
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Detroit má hru pod kontrolou.

46:37
    Mladý van Riemsdyka opäť nebezpečne pálil. Jimmy Howard si ale pripisuje jubilejný 20. úspešný zákrok.

46:18
    Ďalšia reklamná prestávka.

45:30
    Detroit hrá veľmi koncentrovane. V tretej tretine ešte nedovolil Chicagu poriadne ohroziť domáceho brankára. Chicago musí postupne zvyšovať obrátky.

44:48
    Strieľanú prihrávku Abdelkadra tečoval Tomáš Jurčo. Crawford ale reflexívne skvele zasiahol.

43:14
    Tentokrát strieľal Patrick Kane. JImmy Howard si ale s jeho strelou poradil.

42:40
    Oba tímy hrajú tvrdo do tela. V tretej tretine sme vážnejšiu šancu zatiaľ nevideli.

41:45
    Hostia v plnom počte.

41:23
    Domáci v plnom počte. Tomáš Tatar naskakuje na ľad.

40:30
    Oba tímy pokračujú v hre 4 na 4. Komu bude vyhovovať viacej priestoru na ľade ?

40:01

Štatistiky zápasu

Strely na bránu – 31:16
    Vhadzovania – 21:15
    Bodyčeky – 8:6

Po druhej tretine je pochopiteľne nálada v Joe Louis Arene veľmi dobrá. Ich miláčikovia totiž po góloch Johana Franzena a Tomáša Tatara vedú po 40 minútach nad jastrabmi už 3:1. Tretia tretina začne približne o 3:25.

40:00

39:59
    V poslednej sekunde sa ešte dostal k nebezpečnému zakončenie Franzen. Jeho bekhendový pokus ale nakoniec brankár Crawford chytá do svojho náručia.

39:45
    Z presilovky Chicaga ale nič nebude. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva totiž Andrew Shaw.

39:23
    Hostia budú ešte hrať v závere druhej časti presilovku. Dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Tomáš Tatar.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:25
    Švédsky útok Detroitu opäť pohrozil. Najprv preveril Crawforda strelou švihom Franzen a následne dorážal aj jeho švédsky krajan Gustav Nyquist.

37:50
    Nasleduje reklamná prestávka.

37:33
    Brad Richards teraz nebezpečne ohrozil Howarda, jeho strelu pohotovo vyrazil americký brankár svojim ľavým betónom.

37:14
    Rýchly protiútok Detroitu zakončoval Drew Miller, z pravej strany ale bránu Chicaga trestuhodne minul.

35:40
    Na druhej strane pálil Quincey. Jeho strela našla ale iba pripraveného Crawforda.

34:25
    Ďalšie zaváhanie v obrane hostí tentokrát ho kapitán Detroitu Henrik Zetterberg nevyužil.

33:43
    Po reklamnej prestávke preberajú iniciatívu hostia. Ďalšia strela ale opäť končí iba u spoľahlivého Howarda. Strieľal obranca Duncan Keith.

32:55
    Brent Seabrook teraz poriadne vyprášil Howardove betóny. Stav stretnutia ale ostáva nezmenený.

32:09
    Po dlhšej dobe musel zasahovať aj Jimmy Howard. Nasleduje reklamná prestávka.

31:25
    Corey Crawford sa teraz musí cítiť ako na strelnici. V priebehu pár sekúnd postupne nebezpečne strieľali Quincey a následne aj Zetterberg. Domáci sú oveľa aktívnejší o čom svedčí aj štatistika striel na bránu v druhej tretine – 13:4.

30:00
    Máme za sebou polovicu zápasu a k víťazstvu sú zatiaľ oveľa bližšie domáci hokejisti Detroitu Red Wings.

29:24

29:10
    Ďalšie šance na strane Detroitu. Corey Crawford teraz ale zachránil svoj tím pred ďalšou pohromou.

28:48
    Akciu Tomáša Tatara zastavuje ofsajdové postavenie jedného z jeho spoluhráčov.

28:00
    Chicago sa ale v tomto oslabení bráni zatiaľ veľmi dobre.

27:24
    Navyše Detroit bude hrať ďalšiu presilovku. Na trestnú lavicu odišiel za hákovanie Bryan Bickell.

26:40
    Chicago je po dvoch inkasovaných góloch zjavne zaskočené.

26:15
    Ďalšia strela na Crawforda, tentokrát pálil Abdelkader.
    TATAR - 3:1

25:59
    Domáci tím odskakuje na rozdiel dvoch gólov. Po pravej strane si pekne nakorčuloval Andersson, jeho strelu Crawford iba vyrazil, k pohotovej dorážke sa tak dostal TOMÁŠ TATAR, ktorý už nemal problém trafiť prázdnu bránu. Asistencia: Andersson.
    FRANZEN - 2:1

24:49
    Ďalšia chyba v obrane hostí, no tentokrát to znamená, že domáci sa dostávajú opäť do vedenia. Henrik Zetterberg výborne získal puk, peknou žabkou ho prehodil na JOHANA FRANZENA, ktorý strelou bekhendom prekonáva Crawforda. Asistencia : Zetterberg.

24:15
    Aktuálne sledujeme množstvo nepresností na oboch stranách.

23:34
    Tentokrát pohrozili aj domáci. Drew Miller ale ani na dvakrát nedokázal skórovať.

22:44
    Hostia v druhej tretine častejšie ohrozujú brankára domácich. Tentokrát strieľal Brandon Saad. JImmy Howard bol ale na svojom mieste.

21:57
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovať sa tak bude pred Howardom.

21:34
    Hostia sa dostali do predčíslenia. Johnny Oduya ale priestor troch žrdí netrafil.

20:39
    Na druhej strane pálil Versteeg, no jeho strela dopadla podobne ako tá Franzenova.

20:20
    Hneď v úvode druhej tretiny vyskúšal pozornosť Crawforda Johan Franzen. S jeho strelou ale brankár hostí nemal vážnejšie problémy.

20:01

Strely na bránu – 8:11
    Vhadzovania – 12:10
    Bodyčeky – 4:3
    Vylúčenia – 3:1

Máme za sevou prvú tretinu mimoriadne zaujímavého zápasu. Domáci sa síce zásluhou Glendeninga dostali do vedenia, no priebežný stav 1:1 zariadil v 12.minúte Patrick Kane. Druhá tretina sa začne približne o 2:35.

20:00

19:38
    Zakázane uvoľnenie hostí.

19:10
    Mladučký obranca van Riemsdyk teraz dvakrát ohrozil Howarda, ten si s jeho pokusmi ale poradil.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:34
    Brendan Smith si teraz vychutnal útočiaceho Kane. Domáca Joe Louis Arena ho za to odmenila potleskom.

17:18
    Nyquist hľadal pred bránou Johana Franzena, ten ale bol dobre strážený.

16:28
    Hra je znovu prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

16:08
    Veľký závar pred Crawfordom. Domáci hokejisti sa snažili ako vedeli, no puk za hosťujúceho brankára nakoniec nedotlačili. Hostia sú takisto už v plnom počte.

15:45
    Chicago vyhadzuje puk cez všetky čiary až za bránu Jimmyho Howarda.

15:19
    Domáci v plnom počte.

14:55
    Domáca aréna si teraz pýtala vylúčenie na strane Chicaga. Píšťalka rozhodcu ale ostáva nemá.

14:03
    Presilovka Chicaga sa končí. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou odchádza na trestnú lavicu aj kapitán hostí Jonathan Toews.

13:47
    Detroit sa zatiaľ bráni veľmi dobre.

13:19
    Ďalšie vylúčenie a opäť na strane domácich. Dve minúty sa nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva paradoxne brankár Howard. No trestnú lavicu tak musel odísť jeden z jeho spoluhráčov.

12:50
    Chicago sa mohlo dostať do vedenia. Brendon Saad išiel sám na bránu, no Howard podržal svoj tím.

12:30
    Útočnú akciu Chicaga opäť prerušuje hvizd čiarového rozhodcu.
    KANE - 1:1

11:16
    Chicago dalo gól!
    Tak PATRICK KANE na druhýkrát zložil reparát. V presilovej hre ťažil so skvelej prihrávky Toewsa a strelou pod brvno vyrovnáva stav stretnutia. Asistencia : Toews, Seabrook.

10:55
    A bude sa opäť vylučovať. Na trestnú lavicu putuje strelec zatiaľ jediného gólu zápasu Luke Glendening. Trest – nedovolené bránenie.

10:30
    Obrovská šanca Chicaga. Po prihrávke Hossu sa dostal do stopercentnej šance Patrick Kane. Jimmy Howard sa ale vyznamenal a dokonca na dvakrát zlikvidoval veľkú šancu amerického hokejistu.

9:55
    Chybu v rozohrávke Detroitu výborne vystihol Saad, no nakoniec je z toho iba ďalší ofsajd hostí.

9:11
    Darren Helm sa snažil prekvapiť Coreyho Crawforda rýchlou sťahovačkou spoza brány. Brankár hostí sa ale nenechal zaskočiť.

8:46
    Ďalší zákrok Crawforda. Tentokrát si poradil so strelou Tomáša Jurča.

8:19
    Hokejisti Detroitu sa opäť previnili voči pravidlám. Tentokrát ich akciu zastavil ofsajd.

7:53
    Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovať sa bude pre Howardom.

7:12
    V dobrej šancí sa ocitol aj ďalší Slováka, tentokrát ale na strane jastrabov. Marián Hossa sa natlačil pred Howarda, no ten s pomocou svojich obrancov zabránil vsieteniu vyrovnávajúceho gólu.

6:30
    Tomáš Tatar si teraz dobre plnil defenzívne povinnosti a akciu Shawa zastavil.

6:14
    Ofsajd hostí, nasleduje reklamná prestávka.
    GLENDENING - 1:0

6:08
    Domáci tím sa veľmi rýchlo dostáva do vedenia. Po chybe v obrane hostí získal puk Miller, jeho strelu síce ešte Crawford vyrazil, no na následnú dorážku LUKE GLENDENIGA už nemal nárok. Asistencia : Miller.

5:20
    Hra má zatiaľ veľmi dobre tempo. Útoky sa striedajú z jednej strany na druhú.

4:35
    Nebezpečne zaútočila teraz prvá útočná formácia Detroitu. Strela Zetterberga ale minula svoj cieľ.

4:05

3:25
    Domáci opäť posielajú puk cez všetky čiary až za bránu Crawforda.

2:30
    Detroit sa zatiaľ veľmi dobre bráni.

2:05
    Na dve minúty si ide sadnúť za držanie Jakub Kindl.

1:45
    Takmer sme boli svedkami kuriózneho gólu. Pri avizovanom vylúčení Detroitu sa puk po nedorozumení hosti kĺzal k prázdnej bráne hostí. Našťastie pre Chicago z toho gól nebol.

1:05
    Hra je prerušená. Vhadzovať sa bude pred Howardom.

0:30
    Prvú strelu v zápase si pripisuje Detroit. Strelu Nyquista ale Crawford pravým betónom vyráža.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (McCollum)- Kronwall, Ericsson, Quincey, DeKeyser, Kindl, Smith, Lashoff – Nyquist, Zetterberg, Franzen, Abdelkader, Datsyuk, Jurčo, Tatar, Sheahan, Helm, Miller, Glendening, Andersson – Cleary, Nestrašil.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta)- Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, T. van Riemsdyk, Rozsíval, Rundblad – Versteeg, Toews, Kane, Bickell, Richards, Saad, Smith, Kruger, Hossa, Regin, Shaw, Morin.

Vážení diváci, vítam pri sledovaní on-line prenosu z kanadsko-americkej NHL. Dnes nás čaká veľmi atraktívny súboj medzi Detroitom Red Wings a Chicagom Blackhawks. Úvodné buly je naplánované dnes v noci o 1:30 SEČ.

Detroit Red Wings sa aktuálne nachádza na poslednom mieste zaručujúcom účasť v play-off. "Červené krídla" počas sezóny predvádzajú ale veľmi nevyrovnané výkony. V priebehu sezóny zatiaľ nazbierali v 15 zápasoch iba 19 bodov, z toho hneď 12 bodov v domácej Joe Louis Aréne. S aktuálnou formou taktiež nemôžu byť zverenci Mike Babcocka spokojní, keďže z posledných piatich zápasov prehrali štyri. Najproduktívnejším hráčom tímu je Henrik Zetterberg, ktorý nazbieral 17 bodov (4+13).

Ani v podaní Chicaga Blackhawks to v tejto sezóne nie je žiadna sláva. Chicago pred sezónou určite patrilo k horúcim ašpirantom na titul, no zatiaľ pozíciu favorita nepotvrdzuje. Zverencom Joela Quennevilla patrí v Západnej konferencii zatiaľ iba 9.miesto so ziskom 19 bodov. Chicago v posledných zápasoch celkom pravidelne strieda výhry s prehrami, o čom svedčí aj štatistika posledných desiatich zápasov – 5 výhier, 5 prehier. Takže podobne ako o Detroite ani o hokejistoch Chicaga sa tak nedá hovoriť, že by prežívali nejakú extra formu. Najlepším strelcom tímu a zároveň najproduktívnejším hráčom je kapitán "jastrabov" Jonathan Toews, ktorý sa strelecky presadil 6-krát a dohromady nazbieral 13 bodov.

Vzájomne zápasy
    Keďže, Detroit aj Chicago dlhé roky patrili do Centrálnej divízie Západnej konferencie NHL, ich vzájomne zápasy sa vyskytovali pomerne často. Štatistiky pred zápasom miene favorizujú "jastrabov". Chicago totiž z posledných 10 zápasov zvíťazili až 7-krát, z toho dvakrát po predĺžení. Paradoxne, posledný vzájomných duel sa skončil víťazstvom Detroitu 3:2, keď "červene krídla" zvíťazili v domácej Joe Louis Arene. Každopádne, súboj týchto tímov bude určite patriť k šlágrom dnešného hracieho dňa v NHL.

Tento zápas bude určite zaujímavý aj pre slovenských a českých fanúšikov. V zostave Detroitu by nemali chýbať ani Tomáš Tatar či Adam Nestrašil a naopak v drese Chicaga by mala nastúpiť dvojica Marián Hossa a Michal Rozsíval.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 01:30.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 7. Glendening (Miller), 25. Franzen (Zetterberg), 26. Tatar (Andersson), 58. Smith (Datsyuk, Abdelkader) – 12. Kane (Toews, Seabrook)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta)- Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, T. van Riemsdyk, Rozsíval, Rundblad– Versteeg, Toews, Kane, Bickell, Richards, Saad, Smith, Kruger, Hossa, Regin, Shaw, Morin.

Rozhodca: Devorski, Burchell – Barton, Brisebois

Diváci: 20 027 divákov