Kladno – Mladá Boleslav 3:5 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 8:2 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 4:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:1 (kon.) | Sparta Praha – Č. Budějovice 4:5 (po pr.)
Pardubice – Chomutov 3:4 (2:3 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 7:3 (kon.)
Rytíři Kladno
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
BK Mladá Boleslav
cz Sobota 15.11.2014, 12:00 • ČEZ stadion Kladno • DHL Extraliga juniorů (CZ)

Hosté jsou na tom dnes o něco lépe než Rytíři. Boleslav se po dvaceti čtyř odehraných zápasech drží na šestém místě s počtem čtyřiceti dvou bodů a skórem 67:61. Co se týče posledního zápasu, tak Boleslav na ledě Plzně neuspěla a připsala si na svůj účet prohru 2:3.

Nejproduktivnější hráči

1. Jakub Kotala – 23 zápasů (13 + 16)
    2. Lukáš Volf – 23 zápasů (12 + 12)
    3. Jan Sonnek – 20 zápasů (8 + 5)
    4. David Bernard – 23 zápasů (6 + 7)
    5. Stanislav Brzák – 19 zápasů (5 + 4)

Domácí jsou na tom o něco hůře než Boleslav. Rytíři se po dvaceti čtyř odehraných zápasech drží na osmém místě s počtem třiceti osmi bodů a skórem 82:82. Co se týče posledního zápasu, tak Kladno na ledě v Liberci zvítězilo a připsalo si na svůj účet výhru 4:2.

1. Vojtěch Šilhavý – 23 zápasů (16 + 12)
    2. Petr Janeček – 22 zápasů (6 + 13)
    3. Petr Křepelka – 23 zápasů (6 + 13)
    4. Patrik Machač – 17 zápasů (5 + 14)
    5. Daniel Kružík – 24 zápasů (5 + 11)

Poslední vzájemný zápas

V této sezóně se již tyto celky jednou střetly a to 20.9.2014, kdy Mladá Boleslav hostila Rytíře. Kladnu se ale toto utkání nevydařilo a na ledě dnešního soupeře prohrálo 2:0.

Rytíři Kladno: Vladař (Jiroušek) – Větrovec, Bunda, Matula, Míka, Špaček, Chládek – Hajný, Machač, Šilhavý, Křepelka, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík

BK Mladá Boleslav: Pechek (Růžička) – Štosek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Chvátal, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch

Rozhodčí: Pavlovič – Marek, Doležal.

Oba týmy už jsou nastoupeny, zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:11
    Úvodní buly vyhrávají hosté.

00:22
    Po nepřesné kladenské rozehrávce se píská icing.

00:53
    Poljanyčka se dostal ke střele z mezikruží, která byla sražena do rohu kluziště.

01:32
    Macháček se snažil zakončit, ale by sražen jedním z hostujících obránců.

02:31
    Jeden z hostů zasáhl Křepelku do obličeje, ale vylučovat se nebude.

03:16
    Zatím sledujeme zápas plný nepřesností. Ze hry mají více hosté.

04:09
    Kladno se dostalo pod tlak a tak si pomohl jeden z domácích obránců vyhozením přes všechny čáry.

04:45
    Machač přihrával Šilhavému do dobré pozice, ale kladenský útočník z mezikruží přestřelil.

05:39
    K zcela volnému Chvátalovi se teď zpoza brány odrazil kotouč na brankoviště, ale boleslavskému borci kotouč přeskočil hokejku.

06:50
    Šťava prověřil střelou od modré Vladařovu pozornost.

07:22
    Z protiútoku zkoušel své štěstí Šilhavý, jenže z pravého kruhu přestřelil.

08:31
    Bunda zkoušel z nulového úhlu překvapit Růžičku, ten byl ale pozorný a kotouč ukryl ve svých chráničích.

09:00
    Macháček hledal před bránou volného Janečka, který z dobré pozice minul.

09:55
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Krásnou přihrávkou se teď prezentoval Matula, který vyzval do samostatného úniku DANIELA KRUŽÍKA, který vymetl šibenici brány hostí. Asistence: František Matula, Petr Křepelka.

10:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Jednu ze střel hostů Vladař vyrazil jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval RADEK POŘÍZEK a uklidil puk za domácího gólmana! Asistence: Denis Pätoprstý, Šimon Červinský.

11:50
    Kladenská rozehrávka byla nepřesná, píská se zakázané uvolnění.

13:39
    Hajný osvobozuje Kladno nahozením na Růžičku.

14:09
    Šilhavý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

14:49
    Bernadovo nahození od modré našlo jen připraveného Vladaře.

15:36
    Hesovu střelu před bránou tečoval Borovec, ale jen vedle brány.

16:09

16:47
    Červinský vystřelil od modré a DENIS PÄTOPRSTÝ tečoval jeho střelu přímo mezi betony domácího brankáře. Asistence: Šimon Červinský, Radek Pořízek

18:46
    Schildhabel se prezentoval tvrdým hitem, přesto je Boleslav stále u puku.

19:35
    Třetina už se spíše dohrává, Mladá Boleslav s rozehrávkou nepospíchá.

19:59
    Sekundu před koncem třetiny se ještě bude vhazovat ve středním pásmu.

20:00

Další třetina začne přibližně v 12:45.

Sledovali jsme zajímavou první třetinu, ve které šli do vedení nejdříve domácí zásluhou Kružíka, ale hosté dokázali srovnat stav utkání a tři minuty před koncem třetiny poslal Boleslav do vedení Denis Pätoprstý.

20:01

20:12
    Motloch se hned po vhazování odhodlal ke střele, tu ale bez problémů vyráží Vladař.

20:56
    Doležal zkoušel něco podobného, ale gólman hostů byl také pozorný.

21:36
    Janeček z mezikruží přestřelil bránu hostů.

22:27
    Domácím se teď nedaří rozehrávka.

22:40
    Na druhé straně se to samé nepovedlo hostům, píská se icing.

23:02
    Jeden z domácích byl v útočném pásku dříve než puk. Rozhodčí píská ofsajd.

23:14
    Miurovu střelu vyrazil Růžička jen před sebe, kde byl připravený VLADIMÍR MACHÁČEK, který bez problému dorazil puk do brány hostů. Asistence: Yuki Miura.

24:20
    Průšek se pokoušel vystřelit, ale jeho oba pokusy byly zblokovány jedním z domácích obránců.

24:50
    Bernad nahazoval na Vladaře, který měl volný výhled a s jeho střelou si poradil.

24:59
    Šilhavý ujel po pravém křídle a zkoušel zakončit z úhlu bekhendem. Hostující brankář pokus ukryl ve výstroji.

25:27
    Vladař vytáhl skvělý zákrok proti Kotalově střele z první.

26:04
    Poljanyčka zkoušel své štěstí z nulového úhlu, Vladař jeho bekhendovou střelu vyrazil

27:35
    Po Bundově chybě v rozehrávce ujížděl sám na domácí bránu Chvátal. Boleslavský útočník zkoušel forsbergovu kličku, ale Vladař si jeho kličku pohlídal.

28:09
    Po velkém závaru v brankovišti hostů jeden z domácích vstřelil gól, který nemohl být uznán, protože byl vstřelen rukou.

28:39
    Špaček podrazil Volfa v úniku, je nařízeno trestné střílení.

28:39
    Volf zkoušel zakončit mezi betony, ale Vladař hostujícího útočníka vybruslil.

29:27
    Nepřesnost v hostující rozehrávce vede k odpískání zakázaného uvolnění.

30:34
    Po jedné ze střel hostů zkoušel Pořízek objet branku, ale nedokázal kotouč zasunout.

31:47
    Kladno se hned několikrát pokoušelo vyslat svého útočníka do samostatného úniku. Ani jedna ze tří přihrávek nebyla přesná.

32:22
    ZDENĚK BOROVEC opět zkoušel zakončit z nulového úhlu, jeho střelu si Vladař srazil do vlastní brány. Asistence: Aleksandr Poljanyčka.

33:38
    Dlouhý pas přes celé hřiště přeskočil jednomu z hostů hokejku, což vedlo k odpískání icingu.

34:29
    Machač (KLA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

35:03
    Kotala zkoušel napodobit Borovce. Tentokrát si střelu z brankové čáry Vladař pohlídal.

35:44
    Šťáva vystřelil tvrdě od modré, Vladař měl beton na svém místě a střelu vyrazil.

36:29

37:46
    VOJTĚCH ŠILHAVÝ vyrovnává stav dnešního utkání! Kladenský útočník si počkal v předbrankovém prostoru, kam mířila Machačova přihrávka a domácí kapitán se nemýlil. Asistence: Patrik Machač, Filip Doležal.

39:40
    Křepelka vystřelil přes obránce, Růžička si s velkými problémy s jeho střelou poradil.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:36.

Ve druhé třetině se nejprve Kladnu podařilo vyrovnat, ale hostům vrátil náskok šťastným gólem Borovec. Poslední slovo ovšem měli domácí hokejisté, kteří dvě minuty před koncem třetiny vyrovnali zásluhou Šilhavého.

40:01

40:04
    První vhazování třetí třetiny vyhráli domácí, ale následně o puk přišli.

40:34
    Šilhavý z pravého kruhu vystřelil jen do ramena brankáře Růžičky.

41:12
    Volf vystřelil od modré a následně se radoval z gólu, puk ovšem měl ve své moci kladenský brankář.

42:05
    Bunda tvrdě střílel od modré, ale pouze do hrudníku Růžičky.

42:35
    Křepelka nahazoval puk na hostující bránu. Kuzďasovi se jeho střelu povedlo tečovat, jenže teč našla jen připraveného Růžičku.

43:23
    Šilhavý hledal před bránou volného Machače, který měl puk na dlouhou hokejku a tak zakončil nepřesně.

43:43
    Velmi aktivní Miura vybojoval puk a připravil pozici pro osamoceného Šilhavého, který bekhendovým blafákem na Růžičku nevyzrál.

44:53
    LUKÁŠ VOLF se dostal do samostatného úniku a nikým neatakovaný zakončil mezi betony domácího brankáře. Asistence: Radek Pořízek.

46:27
    Machač zkoušel objet hostující bránu, ale jeden z obránců mu vypíchl puk.

46:38
    Brzák (MLB) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

47:26
    Bunda tvrdě pálil od modré, ale trefil pouze jednoho z obránců hostů.

48:01
    Špačkovo nahození nebylo nebezpečné, Růžička s jistotou chytá.

48:38

49:32
    V mezikruží se ocitl volný LUKÁŠ VOLF a z otočky nenápadnou střelou překonal domácího gólmana. Asistence: Lukáš Motloch.

50:39
    Machač byl v útočném pásmu podražen, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá.

51:32
    Doležal se na pravém kruhu dostal k zakončení, jeho střelu z otočky vyrazil Růžička jen před sebe a následně puk odklidil do bezpečí jeden z hráčů Mladé Boleslavi.

52:04
    Janeček (KLA) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

52:47
    Miura nebezpečně tečoval střelu jednoho z domácích beků a následně se pokoušel dorážet. Růžička si s obtížemi poradil.

54:22
    Borovec našel v úniku 2 na 1 volného Poljanyčku, proti kterému se blýskl skvělým zákrokem Vladař.

54:45
    Červinský (MLB) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

56:00
    Křepelka (KLA) je vyloučen na 2 minuty za sekání. Poměr hráčů na ledě se srovná.

56:26
    Machačovo nahození ukryl hostující brankář v lapačce.

56:45

56:58
    Šilhavý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

57:37
    Volf hledal zadovkou v brankovišti nikým nebráněného Kotalu, jehož střelu vykryl Bunda.

58:00
    Domácí jsou ve čtyřech.

58:58

59:10
    Zápas se už spíše dohrává. Tempo je velmi pomalé.

60:00

Dnešní utkání bylo velmi zajímavé. Kladno na svého soupeře nestačilo a tak si veze domů zasloužené 3 body. (14:11:16)

Jan Brabec

Góly a asistencie: 10. Kružík (Matula, Křepelka), 24. Macháček (Miura), 38. Šilhavý (Machač, Doležal) – 11. Pařízek (Pätoprstý, Červinský), 17. Pätoprstý (Červinský, Pořízek), 33. Borovec (Poljanyčka), 45. Volf (Pořízek), 50. Volf (Motloch)

BK Mladá Boleslav: Růžička (Pechek) – Štosek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Chvátal, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch

Rozhodca: Pavlovič – Marek, Doležal