Chabarovsk – A. Mytišči 0:2 (kon.) | Vladivostok – Dinamo Minsk 6:3 (kon.) | Barys – HC Slovan 6:1 (kon.)
Novosibirsk – Riga 3:0 (kon.)
Amur Chabarovsk
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Atlant Mytišči
Piatok 07.11.2014, 10:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Vítam Vás pri stretnutí nadnárodnej hokejovej ligy zvanej KHL.
    Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Chabarovskom a Atlantom Mytišči. Priblížme si v krátkosti, ako sú na tom obe mužstvá, čo sa týka aktuálne formy, respektíve tabuľkového postavenia.

AMUR CHABAROVSK
    Domáce mužstvo, ktoré je súčasťou východnej konferencie je aktuálne na 12. mieste, so ziskom 22. bodov. Za ním sa nachádzajú už iba Lada a Nižnekamsk.
    Z hľadiska posledných zápasov však Amur zlepšil svoje výkony, inak by sme to ani povedať nemohli, veď z posledných 3 zápasoch získali jeho hráči plný bodový ziska a teda 9 bodov.
    V poslednom stretnutí zdolal Amur Dynamo Minsk na svojom ľade 4:2, pričom víťazstvo pečatil necelé 3 minúty pred koncom slovenský hráč Haščák.

ATLANT MYTIŠČI
    Atlant je súčasťou západnej konferencie, ale je na tom podobne, ako ich dnešný súper. A teda na 10.mieste, no podarilo samu získať 31 bodov a na play off stráca "iba" 2 body.
    Forma Atlantu však nie je zrovna najideálnejšia. Z posledných 3 zápasov bodovali jeho hráči naplno iba v súboji s Novokuzneckom.
    V poslednom zápase podľahol Atlant Admiralu 3:2 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil Makarov 21 sekúnd pred koncom nadstaveného času.

Čaká nás teda určite veľmi vyrovnané stretnutie.
    Budú v ňom úspešnejší domáci hokejisti, ktorí sú na tom síce tabuľkovo horšie, ale posledné zápasy ukazujú, že majú na to podávať kvalitné výkony.
    Alebo hostia, ktorí síce strácajú na play off iba 2 body, ale v posledných zápasoch sa trápia.
    Na tieto otázky dostaneme odpoveď zajtra.
    Stretnutie sa začína o 10:00.

Amur Chabarovsk: Borisov (Murygin) – Taimi, Terjajev, Loginov, Rjazancev, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Rybnickij – Špirko, Miklík, Tarasov – Fišenko, Haščák, Lugin – Niinimaki, Baškirov, Orlov – Litovčenko, Kopijenko, Železnov

Atlant Mytišči: Šikin (Artemjev) – Korobov, Gilroy, Nemec, Dorofejev, Novopašin, Tjuljapkin, Sorokin – Taraťuchin, Černov, Potapov – Radulov, Kolcov, Jašin – Voronin, Levitskij, Šošnikov – Pešechonov, Šhjafotdinov, Kozlov

Rozhodca: Rogačjov, Čerenkov – Strelcov, Tarasov.

00:01

01:02
    Stretnutie sa začalo, máme za sebou úvodnú minútu, ale zatiaľ bez ohrozenia či už jedného, alebo druhého brankára.

04:30
    Legyn strieľa a máme tu prvý murgynov zákrok. Zatiaľ však stále čakáme na nejakú vážnejšiu príležitosť.

05:20
    Domáci sú od úvodu aktívnejším mužstvom, ale nedarí sa im dostať cez pozornú obranu Atlantu.

06:20
    Hra je teraz prerušená a vhadzuje sa po pravici domáceho brankára.

06:45
    Amur v útoku. Špirko prihral Miklíkovi, ale ten na útočnej modrej čaire puk straťil a Atlant vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

07:20
    Puk je za Muryginovou bránou, tam ho však majú na hokejkách domách hokejisti.

08:27
    Sošnikov vykorčuloval s pukom z rohu následne sa natlačil medzi kruhy, ale jeho strela končí na ochrannej sieti.

08:40
    Opäť sledujeme podobný obraz, ako poväčšinu prvej tretiny. Puk je v strednom pásme a tam oň obe mužstvá bojujú.

09:17
    Potapov sa z pravej strany snažil nájsť pred bránkou jedného zo spoluhráčov, ale jeho bekhendová prihrávka neprešla.

09:59
    Pokus hosťujúceho Taimiho od modrej bol zblokovaný a puk nemieril do priestorov, kde stál Murygin.

10:47
    Sošnikov sa dostal do výbornej pozície. Dostal puk presne medzi kruhy, kde bol úplne osamotený, ale triafa iba Murygina do ramena!

10:55
    Pekná individuálna akcia Špirka na druhej strane, už, už sa natláčal bekhendom pred Šikina, ale v rozhodujúcej chvíli mu odskočil puk od hokejky.

11:40
    Hostia držia puk na svojich hokejkách za vlastnou bránou, ale čakajú kým prídu na ľad čerstvé sily.

12:10
    Černov sa výborne natlačil medzi kruhy následne vystrelil, ale Murygin puk chytá do hrude a hru prerušuje.

12:10
    Nasleduje reklamná prestávka.

12:20
    Ihneď po vhadzovaní vystrelil nebezpečne Radulov, ale Murygin drží svoj tím v tejto časti zápasu.

12:46
    Hostia si v zápätí neroumeli pri rozohrávke a je z toho zakázané uvoľnenie.

12:55
    Domáci vyhrali vhadzovanie na Loginova, ten vystrelil a hoci Fišenko puk nepríjemne tečoval Šikin zasahovať nemusí.

13:20
    Amur po dlhom čase rozprúdil kolotoč pred hosťujúcim brankárom. Puk drží na hokejke Haščák a snaží sa niečo vymyslieť.

13:55
    Obrovská šanca! Sošnikov sa natlačil až red Murygina, ale forhendová kľučka mu nevyšla najideálnejšie, pretože domáci brankár mu do nej vložil betón.

14:22
    Hra je teraz prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

15:21
    Černov dostal výbonú prhrávku pred bránu, do puku iba vložil hokejku a jemným tečom ho usmernil do brány, ale aj teraz výborne zakročil Murygin.

15:45
    Na druhej strane rýchly protiútok Amuru. Litovčenko dostal prihrávku pri prešíslení 3 na 2, ale mieril vedľa!

16:20
    Miklík dostal prihrávku pred Šitikovovu bránu, kde bol osamotená, ale puk v poslednej chvíli preskočil hokejku a Miklík stratil rovnováhu.

16:50
    Šikin chytá nahodený puk od modrej čiary a hru radšej prerušuje.

17:17
    Rjazancov vystrelil spoza hráča, ale puk sa zastavil na súperových chráničoch.

18:01
    Hostia sa dostali do útočnej tretiny, ale iba na pár sekúnd, tam v zápätí o puk prišli.

18:30
    Ten je teraz na hokejkách hráčov Atlantu za ich vlastnou bránou. Pomaly sa nám blíži záver prvej tretiny.

19:01
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny. Od modrej vystrelil novopašin, ale jeho strieľanú prihrávku nikto nedokázal tečovať.

19:38
    Následne sa zmocnili puku domáci, ale v útočnom pásme nevymysleli nič prevratného, iba ho odovzdali hosťujúcim hráčom.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu. V nej sme v prvej polovici nevideli takmer nič zaujímavého, no v tej druhej už hostia pohrozili viacerými dobrými príležitosťami, najmä tie z hokejky Sošnikova volali po góloch, ale ani tento forward Atlantu sa nedokázal presadiť. Po prvej tretine je tak stav nerozhodný 0:0.

Druhá tretina začne približne o 11:47.

20:01

20:35
    Hneď na úvod druhej tretiny sa bude vylučovať. Na trestnú lavicu odchádza Miklík za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

22:21
    Presilovka hostí je veľmi slabučká. Ale predsa dokázal Atlant zakombinovať. Prihrávka smerovala na osamoteného Levitskijho, ale do jeho strely stihol dať Borisov Betón.

23:37
    A ďalšie vylúčenie! Tentokrát chyba pri striedaní Amuru a domáci tak budú hrať opäť v oslabení.

24:27
    Atlant Mytišči dál gól!
    A hostia sa ujímajú vedenia! Nemec vystrelil od modrej čiary, Murygin jeho strelu ešte vyrazil, ale na dorážku KONSTANTINA KOLCOVA už nárok nemal. Asistencie: Ondrej Nemec, Vitalij Novopašin.
    KOLCOV - 0:1

25:55
    Tak máme za sebou aj úvodný gól zápasu. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako odpovedajú domáci. Tí sa aj po obdržanom góle musia brániť.

27:49
    Na malú chvíľu sa do útočného pásma dostali domáci, ale to bol iba chabý náznak šance. O puk veľmi rýchlo prišli.

28:45
    Znovu v akcii najaktávnejší hráč Atlantu Sošnikov, ale ani tentokrát sa nedokázal dostať do záverečnej fáze zakončenia.

30:30
    Na druhej strane to skúšal Taimi, ale toto bola presne možnosť, akou sa prezentujú domáci celý zápas. Iba strela z diaľky, s ktorou Šikin nemohol mať najmenší problém.

31:30
    Prehupli sme sa do druhej polovici stretnutia, ktorom sú jasne aktívnejším mužstvom hostia. Tí sa ale presadili iba z presilovej hry a ostatné ich šance zostávajú nevyužité.

32:31
    Hra je teraz prerušená, hostia vyhodili puk iba na zakázané uvoľnenie.

32:49
    A razom je to o dva góly! Hostia sa dostali do útočného pásma, vymenili si puk, ktorý sa dostal až ku obrancovi DMITRIJOVI KOROBOVOVI a ten presnou strelou nedal ani najmenšiu šancu Muryginovi. Asistencia: Matthew Gilroy.
    KOROBOV - 0:2

33:35
    Ďalšia chyba v obrane Amuru!
    Černov sa dostal do samostatného nájazdu, v rozhodujúcej chvíli však stratil rýchlosť a domáci obranca dokázal zasiahnuť.

34:27
    Domáci budú mať ideálnu možnosť znížiť. Dorofejev putuje na trestnú lavicu za držanie.

35:11
    Domáci síce držia puk na svojich hokejkách, ale ku Šikinovmu ohrozeniu zatiaľ neprichádza.

35:20
    Puk sa na malú chvíľu dostal do stredného pásma, ale už sú pri ňom opäť domáci a putujú s ním ku Šikinovej svätyni.

35:50
    Po strele slovenského forwarda Marcela Haščáka je hra prerušená. Šikin si poradil aj s touto nie jednoduchou strelou.

36:27
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

37:30
    Hra je prerušená, tentokrát po tom, čo musel na druhej strane zasahovať domáci brankár Murygin, ten si ale s pokusom Sošnikova poradil.

37:56
    Domáci sa dostávajú do útočného pásma. Dokážu niečo vymyslieť?

38:24
    Tak nie, hostia sa zmocnili puku a vyhadzujú ho až na zakázané uvoľnenie.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Skončila sa nám druhá tretina, v nej sme videli dva góly.
    Obidva padli do domácej brány, keď sa najskôr z početnej výhody presadil Kolcov a o pár minút nato využil dieru v obrane Amuru obrana Korobov. Po 40 minútach je tak stav stretnutia 0:2.

Tretia tretina začne približne o 11:38.

40:01

40:30
    Tak, posledné dejstvo bolo zahájené vhadzovaním!
    Ako na nepriaznivý vývoj zareagujú domáci? Najmä tento fakt nás bude zaujímať po zbytok zápasu.

40:35
    Ako prvý si na puk siahol Šikin stalo sa tak po Terjajevovej strele.

41:38
    Hra je teraz prerušená, pretože brána Amuru je posunutá. Vhadzovať by sa malo v obrannej pásme domácich.

42:33
    Puk je teraz v strednom pásme, kde oň obe mužstvá bojujú. Tento fakt určite viac vyhovuje hosťom.

43:31
    Toto je naozaj ideálna možnosť na zníženie pre domácich!
    za hákovanie totižto putuje na trestnú lavicu Nemec.

44:30
    Po vyše minúte sa domáci dostali k ohrozeniu hosťujúceho brankára. Miklík zo svojej tradičnej pozície na vrchole kruhu však trafil iba brankára Šikina.

44:32

47:01
    Šikin si pripísal do štatistík ďalší dôležitý zákrok. Hru prerušuje, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

49:10
    Domáci sa čoraz častejšie dostávajú na dostrel Šikinovej brány, teraz to skúsil Lugin, gólman Atlantu stále drží svoj tím nad vodou a je čoraz bližšie ku čistému kontu.

50:12
    Na druhej strane zakončil rýchlu akciu hostí Voronin, ale aj Murygin si pripísal úspešný zákrok.

50:59
    Do konca riadnej hracej doby nám zostáva odohrať už iba niečo menej ako 10 minút. Nič však nenasvedčuje tomu, že by sme mali byť svedkami predĺženia.

51:30
    Ďalšia bezzubá útočná akcia Amuru končí v rohu klziska na pozornej obrane Atlantu.

52:10
    A máme tu ďalšie vylúčenie!
    za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Černov.
    Budú domáci úspešejší, ako pred malou chvíľou?

53:05
    A ďalšie vylúčenie pre hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche, tak ak už domáci nevyužiujú túto príležitosť, dovolím si tvrdiť, že o víťazovi bude rozhodnuté.

53:55
    Po sérii prihrávok sa puk dostal ku Špirkovi, jeho strela sa ale odrazila a puk je momentálne v strednom pásme!

54:11
    Hostia hrajú so štyrmi hráčmi.

54:50
    Mohli to byť práve hostia, ktorí mohli streliť gól! Černov sa individuálnou akciou dostal až pred Murygina, ale gólman Amuru stále drží svoj tím aspoň v teoretickej hre o body.

55:06

56:06
    Po tejto presilovke Amuru je zdá sa, akoby rozhodnuté. Atlant kontroluje hru a puk majú na svojich hokejkách jeho hráči.

57:42
    Voronin mohol pridať tretí gól do domácej brány! Murygin bol aj teraz úspešnejší a zoči- voči hosťujúcemu forwardovi vytiahol výborný zákrok.

58:02
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:43
    Hostia držia puk v útočnom pásme a zbierajú dôležité sekundy.

59:30
    Teraz už ale môžme povedať, že je rozhodnuté. Domci to ani neskúšajú v šiestich a zdá sa, že sa zmierili s tým, že dnes bodovať nebudú.

60:00

Skončilo sa nám ďalšie stretnutie ruskej KHL, v ktorom ťahalo domáce mužstvo z Chabarovska proti Atlantu za kratší koniec a po dvoch góloch z druhej tretiny mu podľahlo 0:2.
    Skončila sa tak víťazná séria domácich a po troch výhrach prišla na rad aj prehra.
    Naopak hostia začínajú zlepšovať svoje výkony a približujú s k bránam play off, čo je ale ešte veľmi, veľmi ďaleko.

Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok piatkového dňa.
    Od klávesnice sa s Vami lúči Tomáš Fiala. (12:12:22)