Boston – Edmonton 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:0 (kon.)
Tampa Bay – Calgary 5:2 (kon.) | St. Louis – NJ Devils 4:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:2 po s.n.)
Dallas – Nashville 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (3:1 po s.n.) | LA Kings – NY Islanders 1:2 (0:2 po s.n.)
San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Nashville Predators
cz Piatok 07.11.2014, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Československá stopa v utkání
    Aleš Hemský (čas na ledě 18:34, 0+0) (06:35:28)

Zblokované střely 20:12

Je tu konec utkání ve kterém vítězí Nashville Predators. Musím říct že utkání bylo hodně vyrovnané, ale v některých částech utkání byl lepší Dallas, ale měl proti sobě výborně chytajícího Pekku Rinneho, který dnes chytal prostě skvěle!

60:00

59:37
    Hosté dostali puk ze své třetiny a o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto.

59:07
    Velká šance Seguina, který měl poloprázdnou bránu, ale Rinne to ještě chytil lapačkou. Další výborný zákrok hostujícího brankáře!

58:51
    Domácí jsou v útočném pásmu a hrají bez brankáře!

57:01
    Nashville už se nikam netlačí. A chytře vyhazuje aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:11
    Domácí se snaží vyrovnat, ale zatím hosty drží výborný Rinne.

55:02
    Jamie Benn se ocitl sám mezi kruhy, ale jeho střelu Rinne výborně vyrazil!

54:21
    Seguin si nabruslil po pravé straně do útočné třetiny, ale Rinne se štestím jeho tvrdou střelu vyrazil. Velká šance domácího útočníka!
    CULLEN - 2:3

53:47
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tak to je studená sprcha pro domácí! Hosté se znovu ujímají vedení! Nenápadnou střelou z velkého úhlu překvapil brankáře MATT CULLEN a posíla Nashville do vedení 2:3! Asistence: Derek Roy, Mattias Ekholm

52:05
    Konec přestávky. Vhazovat se bude po pravici Lehtonena.

52:05
    Zakázané uvolnění domácích. Komerční přestávka.

50:58
    Hosté teď jeli tři na dva a znovu se píská ofsajd.

50:05
    Domácí fanoušci ženou Dallas za vítežstvím.
    EAVES - 2:2

47:23
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno 2:2! Po střele od modré byl velký zmatek před brankou hostů a nejlépe se zorientoval PATRICK EAVES, který dorazil kotouč do prázdné brány. Asistence: Tyler Seguin, Antoine Russell

45:21
    Hosté se na chvíli dostali do útočného pásma, ale střela Roye je vyhnala zpět k vlastní brance.

44:18
    Ofsajd Dallasu.

43:27
    Nichuskin našel na kruhu volného Seguina, ale jeho střela netrefila branku.

42:33
    Spezza vyhrál buly přímo na Jamieho Benna, ale jeho střelu z vrcholu kruhu výborně vyrazil Rinne do rohu!

42:15
    Eakin vyzkoušel pozornost brankáře Rinneho, ale ten jeho střelu s přehledem ukryl do lapačky.

41:49
    Hosté jeli čtyři na dva, ale dnes už po několikáté je z toho postavení mimo hru.

40:45
    Domácí se hned pustili do útoku, ale střelu Seguina zblokoval Weber.

40:01

Zásahy brankářů po 2.třetině
    Pekka Rinne (NSH) – 21
    Kari Lehtonen (DAL) – 24

Druhá třetina nám přinesla tři branky. Ve 25 minutě poslal Colin Wilson přesilovkovou trefou do vedení hosty 0:1! Ve 34 minutě zvýšil vedení mladíček Filip Forsberg, také v přesilové hře 0:2! Ve 37 minutě se konečně dočkali domácí a Trevor Daley snížil na 1:2! Třetí perioda začne přibližně v 4:33.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

38:39
    Střelu Seguina z pravého kruhu vyrazil Rinne do rohu.

37:24
    Domácí teď zatlačili hosty do jejich obranného pásma a snaží se vyrovnat!
    DALEY - 1:2

36:26
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! TREVOR DALEY to vzal na sebe a prostřelil zatím vynikajícího Rinneho po individuální akci. Bez asistence

34:55
    Zakázané uvolnění Dallasu.

33:57
    Domácí to teď budou mít težké. V brance Nashvillu stojí výborný Pekka Rinne.
    FORSBERG - 0:2

33:57
    Hosté tak dlouho kombinovali v útočném pásmu, až to vzal na sebe mladičký Švéd FILIP FORSBERG a z levého kruhu se trefil přesně pod Lehtonenovu vyrážečku! Stav utkání 0:2! Asistence: Roman Josi, Mattias Ekholm

32:27
    Vyloučen hráč Dallasu Sergei Gonchar na 2 minuty za sekání.

30:26
    Hosté se vymanili z tlaku, ale špatně rozehráli a píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Rinneho.

29:05
    A další střela od modré čáry, ale Daley netrefil branku.

27:26
    Ani střela Jordieho Benna od modré čáry se neujala. Výborný Rinne ji s klidem chytil do lapačky.

26:48
    Domácí jsou v posledních minutách lepším týmem a chtějí vyrovnat, ale v bráně stojí výborný Rinne a obrana Nashvillu je k ničemu vážnejšímu nepouští.

25:35
    Domácí se snaží hned odpovědět na branku Nashvillu, ale Hemského střela neohrozila Rinneho.
    WILSON - 0:1

24:10
    A je tu první branka utkání! Výborně sehraná přesilová hra hostů! Derek Roy našel mezi kruhy CRAIGA SMITHA a ten se trefil neomylně pod horní tyčku. Asistence: Derek Roy, Ryan Ellis

23:17
    Vyloučen hráč Dallasu Ryan Garbutt na 2 minuty za sekání.

22:48
    Rozhodčí signalizuje vyloučení. Nashville má výhodu.

21:34
    Hemský překazil rozehrávku hostů a našel mezi kruhy volného Erika Cole, ale ten trefil jen připraveného Rinneho.

21:11
    Hosté mají puk za svojí brankou a snaží se rozehrát.

20:47
    Nichuskin našel na kruhu volného Jamieho Benna, ale toho výborně vychytal Rinne lapačkou.

20:26
    Střelu Roussela udržel Rinne ve výstroji.

20:01

Zásahy brankářů v první třetině.
    Pekka Rinne (NSH) – 10
    Kari Lehtonen (DAL) – 10

První třetina skončila bez branek. Za zmínku stojí šance Seguina, který trefil z bezprostřední blízkosti jenom beton brankáře Rinneho. Druhá perioda začne přibližně v 3:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

18:39
    Seguin je na ledě. Domácí jsou v plném počtu. Hosté ani jednou při přesilové hře nevystřelili na branku domácích.

16:49
    Hosté se na chvíli usadili v pásmu, ale domácí bez větších potíží vyhodili až k brankáři Rinnemu.

16:39
    Vyloučen hráč Dallasu Tyler Seguin na 2 minuty za sekání.

16:18
    Zakázané uvolnění Dallasu. Vhazovat se bude po pravici Lehtonena.

15:26
    Roussel nahrál mezi kruhy Jordie Bennovi, ale ten trefil jen lapačku připraveného Rinneho.

14:49
    Konec komerční přestávky. Vhazovat se bude v obranném pásmu Dallasu.

14:49
    Komerční přestávka.

13:34
    Seguin jel s Jamie Bennem dva na jednoho. První jmenovaný vyzval ke skorování Benna, ale ten netrefil branku.

12:49
    Střelu Goligoskiho vyrazil Rinne jen k Seguinovi, ale ten trefil jen beton finského brankáře. Velká šance domácích!

11:38
    Hosté jeli tři na dva, ale jejich snahu jim překazil ofsajd.

11:24
    Hemský našel rozjetého Spezzu. Jeho střelu Rinne se štestím vyrazil.

10:56
    Hned po buly Hemský nabil na modrou čáru Oleksiakovi, ale jeho střelu schoval Rinne do lapačky.

10:51
    Jordie Benn nahodil na brankáře Rinneho a ten radši přerušil hu před dotírajícím Hemským.

09:12
    Hosté jsou zatím aktivnější, ale nevytvořili si žádnou větší šanci.

08:12
    Jamie Benn vyvezl puk z pásma, ale jenom nahodil a šel vystřídat.

07:19
    Střela Roye z rohu neohrozila domácího brankáře.

06:42
    Nashville se znovu usadil v pásmu, ale puk se dostal za modrou čáru a rozhodčí odpískal ofsajd.

06:35

06:13
    Hosté se usadili v pásmu, ale nic z toho nevytěžili.

05:43
    Střelu Wilsona vyrazil Lehtonen do ochranné sítě.

04:04
    Střelu Goligoskiho od modré čáry vyrazil Rinne do pravého rohu.

03:03
    Nashville v plném počtu.

02:36
    Hosté vyhazují až k brankáři Lehtonenovi.

01:47
    Druhá formace Dallasu kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez střely.

01:03
    Vyloučen hráč Nashvillu Shea Weber na 2 minuty za hákování.

00:45
    Seguin se objevil ve velké šanci, ale byl faulován.

00:01

A je tu velká změna v sestavě Dallasu. V první formaci místo Jasona Spezzy dnes nastoupí Valeri Nichuskin! Spezza se posune do druhé formace, kde bude hrát s Alešem Hemským a Erikem Colem. Trenér Dallasu Lindy Ruff se rozhodl pro velkou změnu a dobře bodující útok rozhodit.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Nashville Predators: P. Rinne (C.Hutton) – Weber, Josi, Ekholm, Ellis, Jones, Bartley – Forsberg, Ribeiro, Neal – Cullen, Roy, Smith – Wilson, Jarnkrok, O.Jokinen – Beck, Gaustad, Nystrom.

Aleš Hemský (DAL) – 12 zápasů, 0+1

Poslední vzájemné utkání

12.10.2014 Predators – Stars 4:1 (0:1,1:0,3:0)

Domácí odehráli 12 zápasů s bilancí (3-1-4-4). Vybojovali 12 bodů a v tabulce Západní konference jim patří 12 místo. Nejproduktivnějším hráčem Dallasu je Tyler Seguin, který vstřelil sedm branek a u dalších osmi asistoval, ale za zmínku určitě stojí celá první útočná formace Dallasu Tyler Seguin – Jason Spezza – Jamie Benn, která za dvanáct zápasů posbírala dohromady 28 bodů. Jedničkou v brance Dallasu je Kari Lehtonen, který si drží průměr 2,92 obdržených branek na zápas. Záda mu kryje Anders Lindback, který v tomto roce odchytal dva zápasy.

Poslední 3 odehraná utkání
    1.11.2014 Dallas Stars – Anaheim Ducks 1:2 po prodl.
    2.11.2014 Minnesota Wild – Dallas Stars 4:1
    5.11.2014 Dallas Stars – LA Kings 1:3

Hosté odehráli 12 zápasů s bilancí (6-1-2-3). Vybojovali 16 bodů a v tabulce Západní konference jim patří šestá příčka. Nejproduktivnějším hráčem Nashvillu je mladý Švéd Filip Forsberg, který vstřelil čtyři branky a na dalších osm nahrál. Jedničkou v brance je Pekka Rinne, který si drží průměr 1,87 obdržených branek na zápas. Záda mu kryje Carter Hutton, který tento rok odchytal dva zápasy. Predátoři se také řadí na druhý nejvíce vylučovaný tým v celé NHL. Žádný Čech nebo Slovák zde nepůsobí.

1.11.2014 Calgary Flames – Nashville Predators 4:3
    3.11.2014 Vancouver Canucks – Nashville Predators 1:3
    5.11.2014 Winnipeg Jets – Nashville Predators 3:1

Vítám vás u dalšího zápasu NHL, ve kterém se střetne Dallas Stars s Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Lukáš Zayml

Góly a asistencie: 37. Daley, 48. Eaves (Seguin, Russell) – 25. Smith (Roy, Ellis), 34. Forsberg (Josi, Ekholm), 54. Cullen (Roy, Ekholm)

Dallas Stars: K. Lehtonen (A. Lindback) – Goligoski, Daley, Jordie Benn, Dillon, Oleksiak, Gonchar – Jamie Benn, Seguin, Nichuskin – Cole, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Sceviour – Eaves