Boston – Edmonton 5:2 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:1 (kon.) | Ottawa – Minnesota 3:0 (kon.)
Tampa Bay – Calgary 5:2 (kon.) | St. Louis – NJ Devils 4:3 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:2 po s.n.)
Dallas – Nashville 2:3 (kon.) | Colorado – Toronto 4:3 (3:1 po s.n.) | LA Kings – NY Islanders 1:2 (0:2 po s.n.)
San Jose – Vancouver 2:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Florida Panthers
cz Piatok 07.11.2014, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítám vás u sledování on-line přenosu ze zápasu NHL mezi Philadelphia Flyers a Florida Panthers. Tímto textovým on-linem vás bude provázet Jan Havlovic. Utkání začíná 1:00.

Domácí tým má za sebou 12 odehraných utkání, po kterých se nachází na 9. příčce Východní konference se ziskem 12 bodů. Flyers zatím v této sezóně dokázali vyhrát pouze 3x v normální hrací době! V poslední utkání si ovšem doma jasně poradili s Edmontonem v poměru 4:1. V tomto utkání táhl domácí za vítězstvím Čech Jakub Voráček, který v tomto utkání vstřelil dvě branky. Mezi tyčemi se střídají Kanaďané Steve Mason a Ray Emery, kteří mají na kontě shodně 6 odchytaných zápasů.Bude nás tedy velice zajímat, koho pošle kouč Craig Berube dnes mezi tyče.

Flordia Panthers

Tým z Floridy na tom není o moc hůře, než jeho dnešní soupeř. V tabulce Východní konference mu patří 12. místo se ziskem 12 bodů. Florida má v této sézoně velký problém se střílením branek, v dosavadních deseti utkání vstřelila pouze 15 branek, což je nejméně z celé NHL! Poslední utkání Florida odehrála na ledě silného Bostonu, kde po statečném výkonu brala bod za prohru v prodloužení. Jedinou branku Panthers zaznamenal Jussi Jokinen. Stálicí mezi tyčemi je prozatím Roberto Lungo, který svého náhradníka Álvara Montoyu pustil do branky jen na 103 minut. V sestavě Floridy figuruje také čech Tomáš Fleischmann (0+1) a slovák Tomáš Kopecký (0+1).

Poslední vzájemný zápas se odehrál v neděli, kdy Florida na domácím ledě vyhrála 2:1 po brankách Willieho Mitchella a Aarona Ekblada. Dle bookmakerů jsou dnes favoritem domácí, tak uvidíme, kdo nakonec skončí jako vítěz tohoto duelu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Grossmann, Streit, Del Zotto, Schultz, Colaiacovo, Schenn – VandeVelde, Giroux, Voráček – Umberger, Lecavalier, Simmonds – Schenn, Couturier, Read – Rinaldo, Bellemare, Akeson.

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Gudbranson, Olsen, Mitchell, Kulikov – Jokinen, Barkov, Boyes – Upshall, Bjuqstad, Hayes – Fleischmann, Trocheck, Grimaldi – Thornton, Mackenzie, Kopecký..

00:01

0:29
    První střeu zápasu vyslal Barkov, Mason připraven.

0:41
    Na druhé straně zahrozil Sean Couturier, ale svou střelu nasměřoval pouze do prostoru, kde byl Luongo.

2:35
    Hra je teď nahoru dolů, útok střídá útok. Vidíme velmi bojovný hokej.

3:53
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    První branku utkání vstřeluje SEAN COUTURIER, který šikovně tečoval střelu Shenna. Asistence: Brayden Schenn, Matt Read.
    COUTURIER - 1:0

5:20
    Flyers i po vstřelení první branky nepřestávají útočit.

6:13
    Na levém křídle vystřelil Couturier (PHI), ovšem jeho střela byla nepřesná.

6:38
    A už je to 2:0! Skóre navyšuje MICHAEL DEL ZOTTO, který se dostal k volnému puku a do polo-prázdné branky zvyšuje na 2:0! Asistence: Brayden Schenn, Sean Couturier.
    Del ZOTTO - 2:0

7:25
    Do dobré šance se řítil Simmonds, byl pískán ovšem ofsajd.

7:58
    Florida si zahraje přesilovku. Lecavalier vyloučen za hákování!

8:19
    Flyers se i ve čtyřech dostali ke střele a vybojovali vhazování v útočném pásmu.

8:49
    Trochceck (FLA) vystřelil, jeho střela byla ovšem zblokována.

9:45
    Ofsajd hostů.

9:59
    Domácí v plném počtu!

10:33
    Giroux se dostal k nenápadné střele z prostoru pravého kruhu, Luongo byl ovšem připraven.

10:35
    Na ledě elitní formace domácích v čele s Jakubem Voráčkem.

11:22
    Mason si připisuje další zákrok. Od modré střílel Jussi Jokinen (FLA).

12:02
    Flyers rozjíždí útočnou akci.

12:56
    K dobré střele se dostal Bellmare. Mířil ovšem mimo.

14:01
    Po přihrávce od Girouxa se dostal k dobré střele Del Zotto. Mířil ovšem jen do míst, kde stál dobře připravený Luongo.

14:22
    Na trestnou lavici odchází hostující hráč. Flyers si zahrají první přesilovku v utkání.

15:20
    Polovina přesilovky je pryč a Flyers si zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.

16:03
    Lecavalier se dostal po přihrávce Del Zetta ke střele. Ale minul.

16:22
    Hosté hrají v plném počtu.

17:19
    Philadelphia chytře překonala útočné pásmo a její hráči mohli postupovat dva na jednoho. Hvizd rozhodčího, který odpískal ofsajd jejich akci ovšem zhatil.

17:56
    Tečovaný puk vystřelený z hole beka Floridy nešťastně trefil Thorntona, který musel opustit ledovou pluchu a odebrat se do šatny.

18:01
    Florida si zahraje přesilovku. Vyloučen je R.J. Umberger!

18:44
    Floridě se nedaří usadit v útočném pásmu a domácí proto v klidu vyhazují.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině jsme viděli excelentní vstup domácích do zápasu, kteří zásluhou Couturiera a Zotta vedli po sedmi minutách už 2:0! Hra se poté zklidnila a moc šancí jsme již neviděli. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Druhá perioda začne přibližně v 2:05.

Zásahy brankářů v první třetině : Steve Mason – 6 zákroků, Roberto Lungo – 8 zákroků.

20:01

20:16
    Hosté se hned po vhazování vydali do útoku. Boyesova střela byla ovšem domácí obranou zblokována.

20:41
    Vhazování v obraném pásmu domácích.

21:16
    Dobrou střelu Fleischmanna od modré Mason vyrazil.

21:53
    Fleischmann se dostal opět ke střele. Ovšem ani na dvakrát domácí obranu nepropálil.

22:32
    Hosté se dostali k další střele. Od modré střílel Mackenzie (FLA). Jeho střela ale nenadělala Masonovi moc problémů.

22:50
    Philadelphia navyšuje již na 3:0! K PIERRU-EDOUARDOVI BELMMAROVI se odrazil puk, který fracnouzský útočník pohotově střelil do branky. Asistence: Carlo Colaiacovo.
    BELLEMARE - 3:0

23:43
    Ke střele se pro změnu dostali hosté, jmenovitě Boyes, který nastřeluje pravou tyčku!

24:30
    Hra je teď nahoru dolů. Hosté se velice snaží vstřelit kontaktní branku.

25:26
    Florida teď již dobrou minutu drží domácí zamčené v jejich obraném pásmu, ovšem žádná vážnější akce z toho nevznikla.

26:14
    Teď pro změnu domácí se dostali na delší časový úsek před branku Luonga. Aktivní Read (PHI) ovšem nic kloudného nevymyslel.

27:09
    Giroux po Voráčkově přihrávce velmi nebezpečně vystřelil, Luongo ovšem střelu zblízka vyrazil svým pravým betonem!

28:03
    Střela Kulikova (FLA) od modré končí v Masonovo lapačce.

28:39
    Florida se díky aktivní hře v útočném pásmu dostala k další střele. Střele Boyese ovšem chyběla větší razance.

29:05
    Puk mimo hřiště. Vhazování v obrané pásmu Floridy.

29:42
    Hosté jsou v této fázi hry aktivnější týmem a domácí mají velké problémy s rozehrávkou.

30:19
    Flyers se po delší době usadili v útočném pásmu, ale brzy přišla ztráta a hra se přesouvá na druhou stranu.

30:28
    Vyloučen VandeVelde a Florida si zahraje třetí přesilovku.

31:14
    Florida zatím hraje svou přesilovku velmi dobře a kombinuje v útočném pásmu.

31:50
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida snižuje! NICK BJUGSTAD se dostal nejrychleji k odražené střele Jimmyho Hayse a dává Floridě naději! Asistence: Jimmy Hayes, Dmitrij Kulikov.
    BJUGSTAD - 3:1

32:29
    No ovšem vzápětí Florida vstřeluje čtvrtou branku! Claude Giroux a JAKUB VORÁČEK jeli sami na obránce hostů. a český útočník po skvělé přihrávce Girouxe střílí svůj další gól v této sezóně. Asistence: Claude Giroux, Mark Streit.
    VORÁČEK - 4:1

32:54
    Na koni je teď najednou Philadelphia a s chuťí útočí.

33:58
    Ve hře obou týmů je hodně nepřesností, proto vidíme hodně ztrát a velmi bojovný hokej.

35:22
    Giroux střílel velmi nebezpečně do pravého horního rohu brány. Ovšem výborný Luongo vytěsnil puk svým ramenem.

35:36
    Zakázané uvolnění domácích.

36:00
    Girouxova formace rozjíždí další útok Flyers.

37:18
    Na brankovišti se snažil dorazit puk do branky Umberger, ale na Luonga si nepřišel.

37:53
    Nečekaná střela Bellemara z rohu hřiště překvapila všechny, hostující gólman byl ovšem připraven.

38:26
    Coutier (PHI) střílel, ale Mitchell (FLA) jeho střelu zblokoval nad branku.

39:01
    Kopecký byl ve velké šanci, kdy upaloval se spoluhráčem na osamoceného obránce. Jeho střela ovšem mířila jen do náruče Masona.

39:06
    Vyloučen Matt Read. Přesilovka pro Floridu!

39:17
    Jenže vzápětí fauluje Bjugstad (FLA) a síly na ledě se vyrovnají.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina přinesla daleko lepší a živější hokej, než tomu bylo v prvním dějství. Třetí gól vstřelil Bellmare a Flyers se mohli uklidnit a hrát ze zajištěné obrany. Ovšem po tomto gólu byli velmi aktivní hosté, kteří díky své aktivitě vstřelili zásluhou Bjugstada kontaktní gól. O minutu později ovšem vstřelil Jakub Voráček svůj šestý gól v sezoně a Philadelphia půjde do třetí třetiny s náskokem tří gólů. Druhá třetina začne přibližně 3:03.

Střely ve druhé třetině : PHI – 9, FLA – 17.

Vše je připraveno k začátku druhé třetiny!

40:01

40:39
    Ještě půl minuty se bude hrát čtyři na čtyři.

41:06
    Domácí jsou v plném počtu.

41:19
    Hosté již také.

41:25
    Za brankou hostí leží s bolestivou grimasou Sean Couturier, který velmi nepříjemně narazil zády do mantinelu-

41:25
    Couturier (PHI) již dojel na střídačku a zdá se, že by měl být v pořádku.

42:21
    Flyers byli dlouho na koutouči a vše vyvrcholilo střelou VandeVeldeho (PHI). Luongo chytá.

42:50
    Voráček s Girouxem opět dobře kombinovali v útočném pásmu a dostali se k několika nebezpečným pokusům, ani jeden ovšem k brance nevedli.

44:20
    Panthers ztratili kotouč a do útoku vyrážejí Flyers.

44:36
    Nepřesná Fleischmannova střela.

45:17
    Luongo vyjel skoro až k modré čáře, aby odehrál kotouč před dojíždějícím hráčem domácích.. Situaci ale zvládl s bravurou.

45:33
    Součastně vyloučeni Tomáš Kopecký (FLA) a Steve Mason (PHI). Trest za Masona si odpyká Wayne Simmonds.

47:33
    Oba týmy hrají v plném počtu.

48:41
    Philadelphia se snaží usadit v útočném pásmu, to se ji příliš nedaří.

49:10
    Střela Rinalda neznamenala pro Luonga nebezpečí.

49:52
    Do útočného pásma se dostal Voráček, ale neměl dostatečnou podporu spoluhráčů a puk ztratil.

50:06
    Další střelu vyslal od modré Del Zotto (PHI). Luongo připraven.

50:15
    Další střela Flyers, tentokrát střílel Schenn. Opět neúspěšně.

50:30
    Bekhendové zakončení Boyese (FLA) ke gólu také nevedlo.

51:01
    Skrz mezikruží si pěkně vybruslil Tomáš Fleischmann, jehož střelu pravděpodobně přizvedl mimo tyče jeden z obránců domácích.

52:06
    Předvedená kvalita hry obou týmu s ubývajícím časem velmi upadá. Je vidět, že zejména domácí zápas již spíše dohrávají.

53:19
    V útočném pásmu řádí opět Girouxova lajna, která dělá Floridě velké problémy. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

53:50
    Luke Schenn (PHI) vystřelil od modré. Luongo si ovšem povyjel, a střelu tak dobře viděl.

54:11
    VandeVelde vystřelil, Luongo vyrazil kotouč jen k Lecavalierovi, kterému stačilo kotouč střelit do horních míst branky. Domácí útočník ale střílel po zemi, kde výborně zasáhl Luongo betonem!

55:26
    Flyers stále operují v útočném pásmu.

55:45
    Fleischmann střílel, ale jeho střelu zblokoval Rinaldo.

56:25
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazování před Luongem.

57:05
    Thornton (FLA) nahazoval puk před branku domácích, ale žádný z hráčů Floridy nedokázal puk tečovat.

58:00
    Poslední dvě minuty utkání.

58:31
    Ofsajd Flyers. Vhazování ve středním pásmu.

58:33
    Souběžně vyloučeni Lecavalier (PHI) a Trocheck (FLA). Bude se hrát ve čtyřech.

59:50
    Grimaldi se snažil proháčkoval mezi obránci, byl ovšem zablokován.

60:00

V Wells Fargo Center jsme dnes viděli velmi zajímavé utkání, které nakonec skončilo vcelku pohodlným vítězstvím pro domácí Flyers. Philadephia vykročila za vítězstvím již v první třetině, kdy vstřelila dvě branky. Druhá třetina byla z celého zápasu asi ta nejpohlednější. Byl k vidění opravdu hezký hokej a hlavně tři branky. Na 3:0 zvyšoval Bellemare. V polovině zápasu snížil Bjugstad, ovšem ani ne minutu na to se trefil Jakub Voráček a určil tak konečný výsledek zápasu. Třetí třetina se spíše jen dohrávala. Překvapivá je statistika střel, na které vyhrála Florida, vstřelili pouze jednu branku. V tomto ohledu byla Philadelphia o něco efektivnější. Domácí se tak radují s další domácí výhry a navazují tak na dobré výkony z předešlých zápasů.

Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:39

To je z mé strany vše, přeji Vám příjemné páteční ráno. (04:02:08)

Jan Havlovic

Góly a asistencie: 4. Couturier (Schenn, Read), 7. Zotto (Schenn, Couturier), 23. Bellemare (Colaiacovo), 33. Voráček (Giroux, Streit) – 32. Bjugstad (Hayes, Kulikov)

Rozhodca: Dean Morton, Brad Watson – Pierre Racioot, Brad Lazarowich