ERA Basketball Nymburk
89:87 (12:13, 32:27, 43:44, 56:56)
Virtus Řím
cz Streda 05.11.2014, 18:30Európsky pohár

Je dobojováno. Nymburk vítězí po třetím prodloužení a vyrovnaný zápas s favoritem z Říma dokázal nakonec urvat ve svůj vlastní prospěch. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek večera a u dalších online přenosů se těším na shledanou. (21:01:52)

55:00
    Prodloužení skončilo. (89:87)

54:58
    Houška na druhé straně jeden trestný hod poslal do koše a poté ještě domácí doskočili míč a už se nic nestane. (89:87) (89:87)

54:56
    I Stipčevič dva trestné hody posílá do koše. (88:87) (88:87)

54:55
    Houška úspěšný ze dvou trestných hodů. (88:85) (88:85)

54:54
    Timeout hosté. (86:85) (86:85)

54:54
    Oba poté proměnil. (86:85) (86:85)

54:54
    Stipčevič dva trestné hody. (86:83) (86:83)

54:52
    Simmons zakončil svůj útok dvěma body a osm vteřin před koncem třetího prodloužení Nymburk vede o tři body. (86:83) (86:83)

54:05
    Ale domácí znovu dávají dva body, když se trefil Washington. (84:83) (84:83)

53:58
    Gibson střílel dva trestné hody a proměnil jeden z nich. (82:83) (82:83)

53:30
    Burns nyní vstřelil veledůležitou dvojku. (82:81) (82:81)

53:12
    Ejim proměnil jeden trestný hod. (80:81) (80:81)

52:30
    A ještě jeden trestný hod z rukou Houšky. (80:80) (80:80)

52:30
    Houška a jeho dva důležité body. (79:80) (79:80)

51:47
    Gibson na druhé straně proměnil dva trestné hody. (77:80) (77:80)

51:00
    Washington přidal další dva body. (77:78) (77:78)

50:50
    Stipčevič dává další trojku. (75:78) (75:78)

50:00
    Na řadu přijde třetí prodloužení. (75:75) (75:75)

49:30
    Houška proměnil jeden trestný hod. (75:75) (75:75)

48:15
    Stipčevič otáčí skóre ve prospěch Říma svou úspěšnou trojkou. (74:75) (74:75)

47:59
    Gibson ale proměňuje trojku a rozdíl je tedy o dva body. (74:72) (74:72)

47:18
    Oba poté proměnil a domácí vedou o pět bodů. (74:69) (74:69)

47:18
    Simmons dva trestné hody. (72:69) (72:69)

46:01
    Benda proměnil jednu šestku. (72:69) (72:69)

46:01
    Benda dva trestné hody. (71:69) (71:69)

45:30
    Washington dokázal prostřelit hradbu těl a dává důležité dva body. (71:69) (71:69)

45:00
    První prodloužení znovu neurčilo vítěze, a tak bude následovat druhé prodloužení. (69:69) (69:69)

44:57
    Triche měl další dva trestné hody, ze kterých poté srovnal stav utkání na 69:69. (69:69) (69:69)

44:56
    Triche proměnil jeden trestný hod. (69:67) (69:67)

44:56
    Taktický faul Welsche, hosté dva trestné hody. (69:66) (69:66)

44:51
    Oddechový čas pro hosty. (69:66) (69:66)

44:51
    Hruban dopíchl do koše neúspěšnou šestku Bendy a domácí vedou o tři body. (69:66) (69:66)

44:54
    Timeout pro domácí. (67:66) (67:66)

44:54
    Stipčevič střílí z nájezdu veledůležité dva body pro Řím. (67:66) (67:66)

44:40
    De Zeeuw ale odpověděl dvěma body, když do koše dopíchl střelu Stipčeviče. (67:64) (67:64)

44:30
    Simmons si počkal na lepší příležitost a poté se trefil za tři body. (67:62) (67:62)

43:37
    Houška nyní trefil oba trestné hody. Nymburk znovu těsně vede. (64:62) (64:62)

43:22
    Gibson úspěšný za tři body a je znovu vyrovnáno. (62:62) (62:62)

42:35
    Bendův pokus se jen otřel o obroučku. (62:59) (62:59)

41:48
    Jenže Hruban na druhé straně dostal přihrávku od svého spoluhráče a ze střední vzdálenosti střílí důležité dva body. (62:59) (62:59)

41:15
    Stipčevič na druhé straně střílí koš z hranice tří bodů. (60:59) (60:59)

40:48
    Po něm také přesný Washington, který dalšími dvěma body posílá Nymburk do čtyřbodového vedení. (60:56) (60:56)

40:13
    Simmons se trefuje ze střední vzdálenosti. (58:56) (58:56)

40:01
    Začalo prodloužení. (56:56)

Zápas v základní hrací době nenašel vítěze, a tak přichází na řadu prodloužení.

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (56:56)

39:59
    Oddechový čas pro Nymburk. (56:56) (56:56)

39:58
    Jones využil poslední vteřinky útoku a pod košem Nymburka se prosadil za dva body. (56:56) (56:56)

39:38
    Hosté si berou oddechový čas. (56:54) (56:54)

39:36
    Neuvěřitelné, domácí znovu vedou po zásluze Pavla Houšky, jenž se trefuje z hranice tří bodů. To byla veledůležitá trojka tohoto hráče. (56:54) (56:54)

39:08
    Morgan zda dva body přesný a nyní jsou to hosté, kdo jde do vedení. (53:54) (53:54)

37:55
    Jones proměnil dva trestné hody a snižuje na rozdíl jediného bodu. (53:52) (53:52)

37:39
    Oddechový čas pro hostující tým. (53:50) (53:48)

37:35
    Welsch chtěl přihrát jednou rukou míč na Bendu, ale přihrávka se mu nepovedla a skončila v autu. Míč pro hosty. (53:50) (53:48)

36:45
    Krásná akce v podání Washingtona. Ten dokázal být ve správnou chvíli na správném místě a po útočném doskoku skóruje do římského koše. (53:50) (53:48)

36:02
    Hosté dávají další dva body. (51:50) (53:54)

35:54
    I hosté však chybují a darovali míč domácím. (51:48) (51:48)

35:23
    Nymburk mohl zvýšit svůj tříbodový náskok, ale znovu se svou vlastní chybou připravil o míč. (51:48) (51:48)

34:47
    Houška nyní zachoval chladnou hlavu a v posledních vteřinách času na útok skóruje za dva body. (51:48) (51:48)

34:19
    Po dvou neúspěšných trojkách hostí se k míči dostali hráči Nymburka a pokusí se skórovat z protiútoku. (49:48) (49:48)

33:58
    Ale dobrý blok Hrubana tomu zabránil. (49:48) (49:48)

33:30
    Nymburští nyní svou akci pod košem překombinovali, až nakonec o míč přišli. Hosté tak mohou z protiútoku jít do vedení. (49:48) (49:48)

33:12
    Timeout nymburské lavičky. (49:48) (49:48)

33:10
    Ejim po ztrátě míče Nymburka šel do nájezdu a i nyní byl úspěšný. (49:48) (49:48)

32:39
    Ale také nájezd a následná smeč proměněna z rukou hostujícího Ejima. (49:46) (49:46)

32:16
    A také Welsch byl úspěšný, když svůj nájezd dokázal proměnit. (49:44) (49:44)

31:39
    Simmons našel skvěle volného Petra Bendu, jenž neměl problém umístit míč do koše. (47:44) (47:44)

30:59
    Až nyní se trefuje Simmons a opět jeho tým vede. (45:44) (45:44)

30:53
    Zatím se nikomu nepodařilo skórovat ve čtvrté čtvrtině, a tak si na první body budeme muset ještě počkat. (43:44) (43:44)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (43:44)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (43:44)

29:52
    De Zeeuw v posledních vteřinách třetí čtvrtiny proměnil střelu ze střední vzdálenosti a opět strhává vedení na stranu Říma. (43:44) (43:44)

29:26
    Kdo jiný než Simmons. Ten se napřáhl ke střele a míč skončil v koši. (43:42) (43:42)

29:06
    Triche poslal do koše jeden trestný hod. (41:42) (41:42)

28:53
    Simmonsova dalekonosná střela se pouze otřela o obroučku a míč poté vypadl zpět na palubovku. (41:41) (41:41)

28:14
    Znovu je srovnáno. Triche byl sice tísněn, ale dokázal se ze střední vzdálenosti prosadit. (41:41) (41:41)

28:11
    Morgan nebyl úspěšný pod košem Nymburka a u míče tak budou znovu domácí hráči. (41:39) (41:39)

27:05
    Ejim trestuhodně neproměnil smeč. Z výskoku se snažil míč nekompromisně poslat do koše, místo toho se však odrazil pouze od obroučky. Sám poté kroutí hlavou a nevěří, co se stalo. (41:39) (41:39)

25:42
    Washington odpovídá úplně stejnou měrou. Nymburk jde opět do vedení. (41:39) (41:39)

25:08
    Hned po něm pak z hranice tří bodů posílá míč do koše Gibson. (38:39) (38:39)

24:47
    Morgan dává jednu šestku ze dvou. (38:36) (38:36)

24:22
    Benda po ztrátě míče hostí přidal další dva veledůležité body pro domácí tým. (38:35) (38:35)

23:29
    Burns však odpovídá dvojkou a znovu Nymburk vede. (36:35) (36:35)

23:14
    No a hosté rázem vedou. Za tři body se prosadil Gibson a strhává vedení na stranu Virtusu. (34:35) (34:35)

22:24
    Jones házel tři šestky a ve všech třech případech byl úspěšný. Hosté prohrávají už pouze o jediný koš. (34:32) (34:32)

22:19
    Na druhé straně si stejně počínal také Morgan. (34:29) (34:29)

21:47
    Welsch mohl přidat další dva body, ale po své střele se neprosadil. (34:29) (34:29)

21:11
    Ale Simmons taktéž nezahálel a přidal pro Nymburk dva body. (34:29) (34:29)

20:30
    Morgan zahajuje druhý poločas dvěma body. (32:29) (32:29)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (32:27)

První poločas je minulostí. Hosté nejprve vedli, ale Nymburk postupně srovnal krok a dostal se do vedení, které si udržel až do konce první půle. Zejména nymburský Simmons má dnes den, kdy připravuje košové příležitosti pro své spoluhráče, ale i on sám přidal několik bodů i z hranice tří bodů. Uvidíme, co nám přinese další průběh hry a zda se domácím podaří nad favoritem tohoto zápasu své vedení udržet. Druhá půle začne přibližně v 19:20.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (32:27)

19:27
    Hruban se nerozpakoval a z akce svého týmu střílí dva body ze střední vzdálenosti. (32:27) (32:27)

19:02
    Oddechový čas Nymburka. (30:27) (30:27)

19:01
    Hosté se rozjeli, Triche teď proměnil dva body a snížil náskok Nymburka na rozdíl tří bodů. (30:27) (30:27)

18:30
    Jones ale poté z doskoku převzal balón do svých rukou a v nájezdu přidal dva body pro hosty. (30:25) (30:25)

18:04
    Hruban nyní skvěle zabránil střele Virtusu a bere míč znovu pro svůj tým. (30:23) (30:23)

16:58
    Hosté opět ztratili míč a toho využili hráči Nymburka. Stutz se prosadil pod košem a dává Nymburku sedmibodový náskok. (30:23) (30:23)

16:31
    Jones zkoušel snížit z prostoru tříbodové vzdálenosti, ale míč poslal jen do obroučky. (28:23) (28:23)

16:11
    Nyní je to hostující lavička, která si bere oddechový čas. (28:23) (28:23)

16:11
    Simmons dnes hraje opravdu výborně, nyní to drze zkoušel z hranice trojky a byl úspěšný. (28:23) (28:23)

15:41
    Stutz znovu vyzval Simmonse ke skórování a americký hráč ve službách Nymburka ho vyslyšel. Domácí tým opět vede. (25:23) (25:23)

15:15
    Znovu byli u míče domácí hráči a Simmons byl pod košem také úspěšný. Znovu je tedy srovnáno. (23:23) (23:23)

14:41
    Benda dostal překrásnou přihrávku až pod koš a poté pro něho nebyl problém dostat míč mezi obroučku. (21:23) (21:23)

13:57
    Benda se dostal pod římský koš a dostal i pěknou přihrávku. Následně pak ale Benda trefil pouze obroučku hostujícího koše. (19:23) (19:23)

13:39
    Trenér Nymburka na tuto situace reaguje oddechovým časem. (19:23) (19:23)

13:38
    Triche poté unikl a poslal do nymburského koše další dva body. (19:23) (19:23)

13:13
    Ale i Stipčevič byl z této hranice úspěšný. (19:21) (19:21)

12:53
    Simmons však odpovídá tím nejlepším možným způsobem, když se trefil za tři body. (19:18) (19:18)

11:54
    Navíc domácí přišli o míč a tuto chybu potrestal Triche. (16:18) (16:18)

11:18
    Morgan odpověděl taktéž po pěkné kombinační akci dvojkou. (16:16) (16:16)

11:04
    Houška ale z druhé strany dostal míč a poté střelou jednoruč poslal míč mezi obroučku. (16:14) (16:14)

10:49
    Je srovnáno. Morgan se jednou trefil z hranice šestky a dává jeden bod pro Virtus. (14:14) (14:14)

10:26
    Simmons po skvělém nájezdu zakončuje svou akci dvěma body. (14:13) (14:13)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:13)

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:13)

09:45
    V závěru první čtvrtiny se za tři body prosadil De Zeeuw a znovu otáčí stav utkání na stranu Říma. (12:13) (12:13)

08:43
    Simmons ale na druhé straně byl taktéž úspěšný za dva body. (12:10) (12:10)

08:24
    Jones se ale prosadil z protiútoku a přidává další dva body na konto Říma. (10:10) (10:10)

08:00
    Jenže Welsch svými dvěma úspěšnými trestnými hody posílá Nymburk znovu do vedení. (10:8) (10:8)

07:36
    Stipčevič střílel za tři body, ale koš netrefil. Jenže Sandri si míč doskočil a poté ho zavěsil do koše. (8:8) (8:8)

06:57
    Do koše však poslal pouze jednu šestku. (8:6) (8:6)

06:57
    Washington byl faulován Ejimem a čekají ho dva trestné hody. (7:6) (7:6)

06:28
    Ani jednomu týmu se nyní střelba příliš nedaří. Pod košem nyní nebyli úspěšní hosté. (7:6) (7:6)

05:56
    Nymburk zůstal u míče a pod košem to zkoušel Burns, ale taktéž další body nepřidal. (7:6) (7:6)

05:16
    Po ztrátě míče Virtusu se snažil za tři body skórovat Washington, ale i ten se z této vzdálenosti trefit nedokázal. (7:6) (7:6)

04:30
    Po něm to ze stejné vzdálenosti zkoušel i Simmons, ale ten už přesný nebyl. (7:6) (7:6)

04:09
    Hruban se postavil na hranici trojky a poté ji dokázal i proměnit. Vede znovu domácí tým. (7:6) (7:6)

03:16
    Gibson byl v obou případech úspěšný a posílá svůj tým znovu do vedení. (4:6) (4:6)

03:16
    Gibsona zastavil Houška a hostující hráč bude házet dva trestné hody. (4:4) (4:4)

02:45
    Na druhé straně pak připravil Gibsona o míč Benda a Nymburk tak může jít do protiútoku. (4:4) (4:4)

02:25
    Houška našel skvěle Bendu, ale ten byl poté čistě zblokovaný, takže se ani k pořádné střele nedostal. (4:4) (4:4)

02:04
    Gibson se natlačil až pod nymburský koš a bez problémů srovnává stav utkání. (4:4) (4:4)

01:15
    Hruban měl k dispozici dva trestné hody, proměnil ale pouze jediný. (4:2) (4:2)

00:44
    Houška však odpovídá nejlepším možným způsobem, a sice úspěšnou trojkou. (3:2) (3:2)

00:19
    Hosté otevírají účet dnešního utkání, když se trefil Morgan. (0:2) (0:2)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

ČEZ Basketball Nymburk: Benda, Washington, Hruban, Welsch, Houška, Simmons, Kudláček, Burns, Kříž, Stutz, Pomikálek

Virtus Řím: Ejim, Triche, Jones, D'Ercole, Sandri, De Zeeuw, Kuščev, Gibson, Stipčevič, Morgan

Rozhodčí: Obradovič – Dragojevič, Davydov. (7:6)

ČEZ Basketbal Nymburk:
    Nymburku se zatím nedaří podle představ, v Eurocupu zvítězil jen doma s Oldenburgem, venku podlehl Nancy i Charleroi. Domácímu týmu navíc budou chybět Bartoň s Rančíkem, po zranění by se však měl do sestavy vrátit Christian Burns.

Virtus Řím:
    Římanům se po odmlce, kterou způsobily finanční problémy, opět začíná dařit v Evropě. Klub, který byl dříve znám pod názvem Lottomatica, zatím vyhrál ve skupině všechny tři zápasy, do kterých nastoupil. Tým táhne americký guard Brandon Triche, který je aktuálně bodovým lídrem Eurocupu.

V rámci čtvrtého kola Eurocupu se dnes v Praze utká český tým ČEZ Basketbal Nymburk s lídrem skupiny C, italským celkem Virtus Řím. Oba týmy za sebou mají nepovedenou generálku s euroligovými týmy, Řím prohrál s Banco di Sardegna Sassari, Nymburk doma podlehl Kazani.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vendula Zdražilová

ERA Basketball Nymburk: Benda, Washington, Hruban, Welsch, Houška, Simmons, Kudláček, Burns, Kříž, Stutz, Pomikálek

Rozhodca: Obradovič – Dragojevič, Davydov