Omsk – Nižnekamsk 5:1 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jekaterinburg 5:4 (po pr.) | Ufa – Togliatti 3:2 (kon.)
Kazaň – Jugra Chanty-Mansijsk 6:1 (kon.) | CSKA Moskva – A. Mytišči 3:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavľ 2:1 (2:0 po s.n.)
Dinamo Minsk – Novokuzneck 4:1 (kon.) | Viťaz – Riga 4:2 (kon.) | D. Moskva – Helsinki 1:3 (kon.)
Soči – Petrohrad 1:2 (kon.) | HC Slovan – Vladivostok 4:1 (kon.) | Záhreb – Chabarovsk 2:5 (kon.)
Avangard Omsk
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Neftechimik Nižnekamsk
Nedeľa 02.11.2014, 12:00 • Omsk Arena • KHL

A je tu koniec dnešného zápasu. Omsk v ňom jasne dominoval vo všetkých tretinách a tak si zaslúžene pripisuje 3body a Nižnekamsk tak stále čaká na výhru v riadnom hracom čase. Za sledovanie tohto online prenosu Vám ďakujem a teším sa na ďalšie zápasy. (14:12:34)

60:00

59:15
    Kolarik to ešte skúsil, ale jeho strelu zblokoval Berezin a Sudnicin tak nemusel zasahovať.

58:38
    Ani jeden tím sa už nikde neponáhľa a tak sa zrejme tento duel už len dohrá.

58:00
    Paršin sa dostával do dobrej streleckej pozície, ale cestu mu skrížil jeho spoluhráč Širokov a tak sa jeho akcia skončila.

57:31
    Nižnekamsku ušiel puk pri kombinácií na modrej a túto presilovku už nevyužijú. Omsk v plnom počte.

56:31
    Presne po minúte sa dostali hostia k prvej strele, keď strelou švihom spomedzi kruhov preveril Barulina fínsky obranca Eronen. Barulin však chytá.

55:31
    Omsk ale ponúka ďalšiu presilovku hosťom, keď sa previnil Neprijajev(OMS) podrazením a ide na 2min. na trestnú lavicu.

54:48
    Teraz si na individúalnu akciu veril opäť Milovzorov a vystrelil spomedzi dvoch hráčov Omsku, Barulin však strelu kryje do lapačky.

53:45
    Hostia sa dostali k ojedinelej strele od Milovzorova, jeho strela bola ale zblokovaná na ochrannú sieť.

52:50
    Kolarik teraz videl v dobrej pozícií Perežogina, ten iba jemne tečoval jeho prihrávku a neohrozil tak vážnejšie Sudnicina.

51:05
    Paršin teraz hľadal prihrávkou Kalinina, ale tá sa k nemu nedostala cez hosťujúcich obrancov.

49:13
    V presilovke sa už nič vážne neudialo a hostia sú v plnom počte.

47:55
    Domáci pokračujú v presilovke 5 na 4, kedže sa vrátil Kalinin.
    ŠIROKOV - 5:1

47:54
    Avangard Omsk dal gól!

Ešte v hre 4 na 4 domáci pridávajú ďalší gól. Krásna kombinácia domácich, keď sa puk po osi Kulik, Kuľjaš dostal k úplne osamotenému SERGEJOVI ŠIROKOVOVI, ktorý túto lahôdku neodmietol a dorazil puk do odkrytej brány.
    Asistencie: Kulik a Kuľjaš.

47:13
    A budeme hrať 4 na 4, keď na 2min odchádza Kalašnikov(NIZ) za držanie.

45:55
    A opäť vylúčenie na domácej strane. Kalinin si pridržal hráča a ide na 2min na trestnú lavicu.

45:40
    Belov to teraz skúsil nahodením do pásma, hostia však o puk prišli a z následného útoku Omsku Sudnicina ohrozil Kolarik, ale ten betónom vyrazil.

44:24
    Omsk to zvládol úplne s prehľadom a už sú v plnom počte.

43:23
    Po minúte prišla prvá strela hostí. Polygalov ale mieril veľmi nepresne a Nižnekamsk prišiel aj o pásmo.

42:24
    Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Kuľjaš(OMS) na 2min.

41:28
    Lemťjugov sa prekľučkoval až ku Sudnicinovi, ten ale jeho pokus o blafák vystihol.

40:54
    A na druhej strane z podobnej pozície strieľa Milovzorov a Barulin takisto úspešný.

40:18
    Paršin sa zbavil hneď dvoch hráčov a stihol aj zakončiť, ale Sudnicin si pripisuje prvý zákrok v tretej tretine.

40:01

A máme za sebou aj druhú tretinu, kde tak isto hru ovládol Omsk. Domáci pridali ďalšie dva góly a hostia pôsobia veľmi neistým dojmom, kedže si vypracovali iba jednu šancu a aj tú nepremenili. Uvidíme ako sa bude skóre meniť v tretej tretine, ktorá začne približne o 13:38.

40:00

39:35
    A už sa len dohráva táto tretina.

38:30
    A Omsk je stále pri chuti, teraz mal šancu Berdnikov a krátko po ňom aj Fisčenko, ale Sudnicin obe situácie vyriešil.
    MOZER - 4:1

36:21

Do pásma sa teraz vrútil JEVGENIJ MOZER, ktorý oklamal brániaceho hráča naznačenou prihrávkou, ale potom vyslal strelu švihom ponad vyrážačku Sudnicina.
    Asistencie: Kulik

34:40
    Teraz Omsk opäť zavrel hostí v ich pásme, ale ani strela Ljamina a ani o pár sekúnd Paršina si nenašli cestu za chrbát Sudnicina.

33:23
    Po pravej strane teraz unikol Popov, počkal si na z druhej vlny nabiehajúceho Kolarika, ale toho výborným zákrokom vychytal Sudnicin a neuspeli ani následné dorážky.

32:15
    Lemťjugov teraz len jemne nahodil na Sudnicina, puk smeroval presne medzi jeho nohy, ale stihol ich pritiahnuť.

31:30
    Teraz je to nepresné na oboch stranách a Omsk sa previnil postavením mimo hry.

29:50
    Perežogin sa už už dostával do samostatného nájazdu, ale puk mu v rozhodujúcej chvíli ušiel

28:15
    Barulin teraz vytiahol zázračný zákrok, keď bol pred ním osamotený Sexton po Stapletonovej prihrávke.

26:45
    Nižnekamsk to teraz skúsil postupným útokom spoza brány, ale dostali sa iba na polovicu, kde už im puk odobrali domáci hráči. Nižnekamsk pôsobí teraz veľmi kŕčovitým dojmom bez nápadu.

24:30
    Perežogin smeroval svoju prihrávku na Popova, ktorý ju ale nedokázal skrotiť a prišiel o puk.

24:00
    A domáci sú zjavne pri chuti, zahryzli sa do hráčov hostí a nepúšťajú ich ani von z pásma.
    PARŠIN - 3:1

22:06

Omsk využíva ďalšiu presilovku. Hneď po vhadzovaní sa k puku dostal DENIS PARŠIN z kruhu vystrelil na Sudnicina, ktorý jeho strelu vyrazil pred seba, Paršin si však šiel po dorážku, na ktorú už bol Sudnicin prikrátky.
    Asistencie: Wandell

21:28
    A na trestnú lavicu smeruje znova Stapleton(NIZ) za podrazenie na 2min.

20:10
    Paršin späť na ľade a Omsk v plnom počte.

20:01

Skončila sa prvá tretina zatiaľ zaujímavého stretnutia, kde sa domáci nevedeli dlho dostať do tempa a po nešťastnom góle aj inkasovali, ale potom v priebehu necelej minúty gólmi Sobotku a Popova otočili zápas a do kabín idú s jednogólovým náskokom. Druhá tretina začne približne o 12:52.

20:00

19:20
    Ale túto presilovku hostia vôbec nezvládajú a Omsk poľahky vyhadzuje puk až k Sudnicinovi.

18:10
    Ale teraz sa bude Omsk brániť, keď na 2min odchádza Paršin(OMS) za hákovanie.
    POPOV - 2:1

15:54

A ani nie za minútu je tu úplný obrat v zápase, keď Kolarik našiel perfektnou prihrávkou úplne voľného ALEXANDRA POPOVA a ten už nemal problém doklepnúť do prázdnej brány.
    Asistencie: Kolarik
    SOBOTKA - 1:1

15:04

A Omsk využíva presilovku. Sobotka vyhral vhadzovanie pre Širokova, ktorý si puk posunul k bráne, tvrdo vystrelil a jeho strela zasiahla VÁCLAVA SOBOTKU do oblasti krku a odrazila sa od neho ponad bezmocného Sudnicina.
    Asistencie: Blaťák a Širokov

14:40
    Stapleton(NIZ)sa previnil hákovaním na Širokova a ide si preto oddýchnuť na 2min.

14:01
    Berdnikov sa pokúsil ohroziť Sudnicina, ale jeho strele chýbala aj presnosť aj razancia a tak s ňou nemal problémy.

12:40
    A aj domáci v plnom počte a hostia vyslali na Barulina iba jednu strelu počas presilovky z hokejky Chochrjakova.

11:42
    Paršin sa snažil natlačiť pred Sudnicina, ale Belov ho nepustil a tak sa s pukom otočil. Nižnekamsk v plnom počte a hrajú skrátenú presilovku.

10:40
    Ale sily na ľade sa vyrovnajú, keď ide na 2min .Kalinin(OMS) za hákovanie.

10:03
    Kolarik sa hneď pokúsil ohroziť Sudnicina, ale jeho backhand neuspel.

09:42
    Kulikov(NIZ) teraz tvrdo narazil Širokova a vyslúžil si za to trest 2+10min. Omsk si zahrá prvú presilovku.

09:15
    Omsk sa teraz snaží trochu zatlačiť, ale hrajú prevažne pri mantineli a z tade Sudnicina neohrozia.

07:05
    A hostia trochu ožili, snažia sa viac kombinovať a napádajú rozohrávku domácich.
    ERONEN - 0:1

05:13
    Nižnekamsk dal gól!

A z ničoho nič udreli hostia. Z prvej strely dávajú úvodný gól, keď si do pásma nakorčuľoval TEEMU ERONEN, nerozmýšľal a vystrelil a puk sa od Gustafssonovej korčule odrazil nešťastne za chrbát Barulina.

04:40
    Perežogin mal obrovskú šancu, keď sa dostal k prihrávke od Popova, ale Sudnicin sa v poslednej chvíli dokázal presunúť a zabrániť gólu.

03:50
    Rybin unikol svojmu hráčovi, ale miesto strely volil iba zbytočnú prihrávku na spoluhráča, ktorý bol však pokrytý.

02:51
    Gustafsson sa dostal ku strele po aktivite Širokova, ale tentokrát úradoval Sudnicinov betón.

01:25
    Kolarik sa dostal do výbornej pozície, vystrelil, ale Sudnicin skryl tento puk v lapačke a pripisuje si prvý zákrok.

00:48
    Prvú strelu vyslal Sobotka, tá však bola zblokovaná obrancom na ochrannú sieť a bude sa vhadzovať po pravici Sudnicina.

00:01

00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin)- Blaťák, Gustafsson, Pivcakin, Ljamin, Vasiljev, Kuľjaš, Kulik- Sobotka, Širokov, Wandell, Paršin, Kalinin, Mozer, Popov, Perežogin, Kolarik, Berdnikov, Lemťjugov, Fisčenko, Neprijajev

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnicin (Kolppanen)- Kalašnikov, Eronen, Berezin, Bilalov, Bryncev, Belov, Amirov- Stapleton, Sexton, Milovzorov, Kulikov, Rybin, Polygalov, Koroľjuk, Klimenko, Nikulin, Alševskij S., Alševskij J., Mnichovič, Chochrjakov

Rozhodca: Gašilov, Sergejev- Birin, Medvedev.

Prajem príjemný deň pri sledovaní najprestížnejšej hokejovej ligy v Európe. V dnešnom súboji KHL sa stretne domáci Avangard Omsk s Neftechimikom Nižnekamsk. Stretávajú sa tímy z rovnakej konferencie a poďme sa pozrieť do kabín oboch mužstiev.

Domáci Omsk sa nachádza na 2.mieste Východnej konferencie vďaka tomu, že vedie Černyševovu divíziu a získal 49bodov. Omsk však neprehral už 7zápasov v riadnom hracom čase a vyhral všetky tri zápasy na domácom ľade a dostal iba jeden gól.

Hostia z Nižnekamsku sú na predposlednom mieste Východnej konferencie, keď získali iba 20bodov. Prehrali posledné dva zápasy a hlavne ten posledný proti Astane po nájazdoch ich môže mrzieť. Nižnekamsk však nevyhral v riadnom hracom čase už neuveriteľných 19zápasov.

Omsk je na tom lepšie aj vo vzájomných zápasoch, keď vyhral posledné tri súťažné stretnutia. Dokáže Nižnekamsk konečne vyhrať v riadnom hracom čase? To sa dozvieme v našom online prenose, na ktorého sledovanie Vás všetkých pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 16. Sobotka (Širokov, Blaťák), 16. Popov (Kolarik), 23. Paršin (Wandell), 37. Mozer (Kulik), 48. Širokov (Kulik, Kuľjaš) – 6. Eronen

Rozhodca: Gašilov, Sergejev- Birin, Medvedev

Diváci: 10070