1 3
Flavia Pennettaová
2
6 6
cz Piatok 31.10.2014, 20:43Turnaj majsteriek - GNP Seguros WTA Finals Cancun (krytý tvrdý povrch)

S tímto názorem se dá souhlasit, a tak již nemusím zároveň nic víc dodávat. Přeji vám hezký víkend a zase někdy u tenisu napočtenou. (21:54:47)

Statistiky zápasu:

Esa: 5 – 3
    Dvojchyby: 3 – 2
    Úspěšnost prvního podání: 55 % – 60 %

Hodně důležitou statistikou jsou také vítězné míče z prvního servisu, Italka z 26 možností získala plných 23 vítězných míčů, tedy 88% úspěšnost. Zároveň během celého utkání povolila Plíškové jen jediný brejkbol, který také odvrátila.

Česká hráčka sice šla v zápase postupem času výkonnostně nahoru, ale dnes tomu něco chybělo. Italka v rozhodujících výměnách vypadala jistěji a hlavně šla více za vítězstvím.

Konec zápasu

3:6
    Je dobojováno, return Plíškové končí někde až na sofijském předměstí a Italka se po zásluze raduje z vítězství v utkání!

0-40
    Italka navíc zahrává eso, které milimetrově potvrzuje i jestřábí oko. Tři mečboly pro Pennettaovou.

0-30
    Další dlouhý míč až za základní čáru, zdá se, že o vítězce duelu je rozhodnuto.

0-15
    A už jí od výhry dělí jen tři fiftýny.

3:5
    A z něj Pennettaová perfektně returnuje, načež Plíšková z defenzívy zahrává jen do sítě! Italka jde servírovat na vítězství v utkání.

30-40
    V důležité chvíli musí Plíšková na druhý servis.

30-40
    Tyhle těsné auty za základní čáru dnes Plíškovou mohou mrzet. Brejkbol pro Italku.

30-30
    A další! Byť již první možnost zakončit výměnu přesnou smečí nevyšla, druhá už ano. Je vyrovnáno.

15-30
    Výborně, konečně fiftýn i pro servírující Plíškovou.

0-30
    Moc dlouhé, až za základní čáru! A Pennettaová vede rázem 30:0!

0-15
    Plíšková vyhnala Pennettaovou poměrně hodně ven z kurtu, ale následná snaha o vítězný úder po lajně končí v síti.

15-40
    Tentokrát byl ale úder Plíškové příliš dlouhý a Pennettaová je dva fiftýny od výhry v sedmém gemu druhého setu.

15-30
    První fiftýn lounské rodačky v gemu.

0-30
    Italce se daří získávat dosti bodů i z druhého servisu, stejně jako teď.

0-15
    Pennettaová se s tím také nemazlí, úspěšný první servis a hned jde do vedení při svém podání.

3:3
    A šup, páté eso, takže na Serenu Williamsovou jich chybí již jen osmnáct.

40-15
    A třetí v řadě, tentokrát poté, co Pennettaová zahrála do sítě.

30-15
    Další bod pro českou hráčku.

15-15
    Razantním útokem Plíšková srovnává.

0-15
    Karolína vstupuje do šestého gemu zápasu při svém podání nevynucenou chybou, míček v síti a Italka vede 15:0.

2:3
    Který Italka ze svého druhého servisu proměňuje a jde znovu do vedení.

30-40
    A další míč pro Pennettaovou, je z toho gembol.

30-30
    Italka během celé výměny neustále tlačila na českou hráčku, ta se jen bránila, nakonec ale Pennettaová připravila útok a smečí získává druhý fiftýn ve hře.

30-15
    Ale spravedlnost tentokrát otevřela oči, Pennettaová zahrála do autu.

15-15
    Další jestřábí oko, tentokrát u míče na základní čáru od Plíškové, nakonec byl úder české hráčky dobrý, ačkoliv byl hlášen aut! Fiftýn jí to ale nepřinese, míček se bude opakovat.

15-15
    Jenže z druhého podání si připisuje eso!

15-0
    Na programu jestřábí oko, Italka přeměřuje své první podání, to ale o milimetry skončilo opravdu za čárou.

15-0
    Italka vstupuje do svého podání hodně špatně, servis ji nyní příliš nejde a je z toho vedení 15:0 pro českou hráčku.

2:2
    Kterou proměňuje, stav 2:2.

A-40
    Zásluhou dobrého podání si Plíšková připravila útok, který zakončila přesně. A má výhodu.

40-40
    A je tu shoda, tak to je škoda z pohledu české tenistky.

40-30
    Dobrý return Pennettaové a rozdíl je již jen jeden fiftýn.

40-15
    A hned vzápětí prakticky totožný scénář, akorát že Karolína připisuje tentokrát rovnou eso. Dva fiftýny dělí Plíškovou od srovnání na 2:2.

30-15
    Další míč přímo z podání, česká hráčka vede 30:15.

15-15
    Italka rozběhala českou hráčku a pak přesným úderem po lajně srovnala stav.

15-0
    Následuje první servis zahraný do autu.

15-0
    Při svém podání si připisuje Plíšková hned v úvodu fiftýn.

1:2
    Pennettaová končí gem čistou hrou, výborně zahrála úder po čáře.

0-40
    Opět vcelku zbytečná chyba české tenistky, další síť a hladké vedení 40:0 pro soupeřku.

0-30
    Karolína Plíšková zahrála do sítě.

0-15
    Na úvod svého podání však precizně dokráčela za úvodním fiftýnem ve svůj prospěch.

1:1
    Nevynucená chyba Italky, ta od základní čáry nevmáčkla svůj úder do dvorce.

40-30
    A Italka ještě bude kousat, zkrácení hry ji vrací do boje o zisk tohoto gemu.

40-15
    To bylo těsný! Z podání skvěle připravený útok, nekompromisně zakončený, ale těsně mimo.

40-0
    Zaděláno na čistou hru, Pennettaová od základní čáry jen do sítě.

30-0
    Míč z podání sice do souboje o vítězství v esech Plíšková nezapíše, ale vede 30:0, a to je teď důležité.

15-0
    Karolína Plíšková získává první fiftýn této hry.

0:1
    A ten také proměňuje.

40-A
    Italka si nakonec vybojovala gembol.

40-40
    Je vyrovnáno, Plíšková zahrála míč do sítě.

40-30
    I Karolína ale bez rozpaků a razantně zakončuje výměnu! Má brejkbol.

30-30
    Úspěšný a tvrdý útok ze sítě zvládla Pennettaová dobře.

30-15
    Karolína Plíšková zápas nevzdává a výborně teď zaútočila.

15-15
    Vzápětí se ale dopouští dvojchyby.

0-15
    Pennettaová vstupuje do druhého setu úspěšně.

0:0
    Statistiky:

Esa: 3 – 1
    Dvojchyby: 3 – 1
    Úspěnost prvního podání: 53 % – 68 %

1:6
    První set je minulostí, míček končí v autu a Pennettaová vítězí v úvodní sadě jasně 6:1, to vše za 32 minut.

40-A
    A Plíšková opět chybuje, znovu na podání, třetí dvojchyba v tomto gemu dává Italce setbol!

40-40
    Další nevynucená chyba ale dává Italce šance na ukončení prvního setu.

40-30
    Výborný útok po čáře a Plíšková otáčí skóre gemu a je fiftýn od snížení stavu v setu.

30-30
    A další, tak dvojchyby jsou zapomenuty.

15-30
    Výborně, míč z podání.

0-30
    Italka je na koni a vede již 30:0 po další dvojchybě české tenistky!

0-15
    Naopak česká hráčka startuje další gem dvojchybou.

1:5
    Pennettaová končí hru esem.

0-40
    Tohle vypadá opět na rychlou hru, zase míč z podání.

0-30
    Další fiftýn po agresivní hře italské favoritky.

0-15
    A začíná od podlahy míčem z podání.

1:4
    Odehráno 27 minut, podávat bude Pennettaová.

1:4
    A za českou hráčkou přišel na dvorec i její kouč Jiří Vacek, gestikulace poměrně živá, ale Karolína reaguje úsměvem. Pravda je jen málo zápasů v tenisovém životě, kdy výhra neznamená postup. Tento je pro Plíškovou jedním z nich.

1:4
    Ta ho poměrně lehce prohazuje a Pennettaová získává další brejk podání české hráčky, vede tak již 4:1.

40-A
    Jenže další chyba Plíškové, úder v síti a znovu brejkbol pro Italku.

40-40
    Míč z podání odvrací pro českou hráčku jistě nepříjemnou ztrátu dvou brejků.

40-A
    A teď má dokonce další brejkbol, Plíšková zahrála míček rámem rakety hodně za dvorec.

40-40
    Tentokrát se paradoxně první podání povedlo, ale i tak získala fiftýn po nevynucené chybě Italka.

A-40
    Ta sice má další výhodu, ale opět jen po druhém servisu, úspěšnost prvního podání je už pod hranicí padesáti procent, a to je málo.

40-40
    Výborný return Pennettaové a máme opět zaděláno na boj o servis Plíškové.

40-30
    Teď však Plíšková zahrála další nevynucenou chybu.

40-15
    Dva fiftýny k dobru má nyní lounská rodačka, znovu zásluhou výborného prvního podání.

30-15
    A další stejný počin dává Plíškové vedení 30:15, return Pennettaové mířil mimo kurt.

15-15
    Naštěstí srovnáno, míč z podání.

0-15
    Naprosto milimetrový míček na základní čáru zaskočil i Karolínu Plíškovou, Italka vstupuje úspěšně do páté hry.

1:3
    Míč za základní čáru z rakety Plíškové znamená konec hry, Italka vede 3:1.

40-A
    Jenže Italka zkusila Plíškovou prohodit po čáře a česká hráčka nestačila dostatečnou razancí poslat míč na soupeřčinu stranu kurtu.

40-40
    Šance Češky na brejk ale žije, nevynucená chyba Italky, míček v síti.

30-40
    Jestřábí oko v akci, bohužel míček z rakety Karolíny Plíškové šel opravdu kousek vedle čáry.

30-30
    Jenže Italka znovu svým servisem založila na úspěšný útok.

30-15
    První dvojchyba utkání a česká hráčka může zaútočit na brejk.

15-15
    Výborné zkrácení hry od české hráčky a Pennettaová po dvou krocích vzdala snahu doběhnout míč dopadající za síť.

0-15
    Italka si počíná při útocích velmi precizně a důrazně.

1:2
    A Karolína Plíšková končí hru esem.

40-15
    Jeden míč chybí Plíškové k zisku třetího gemu utkání.

30-15
    Pennettaová donutila soupeřku k chybě a snižuje.

30-0
    Další podobně zahraný fiftýn pro Plíškovou.

15-0
    I z druhého podání si česká hráčka připravila zakončení, které do protipohybu Pennettaové zvládla.

0:2
    Zatímco první hra trvala deset minut, ta druhá ani ne minutu. Italka bleskově získává svůj servis.

0-40
    S trochou štěstí a s přispěním pásky jde Pennettaová do vedení 40:0.

0-30
    Hned vzápětí jej potvrzuje dalším zdařilým míčkem.

0-15
    Italka vstupuje do druhého gemu jistě, získává úvodní fiftýn.

0:1
    A teď už se, po 10 minutách a 32 vteřinách, první gem utkání stává minulostí! Italka nakonec českou hráčku brejkla a nyní bude podávat, aby tento počin potvrdila.

40-A
    Houževnatá Flavia nevzdává svůj boj o úvodní sadu zápasu, má další brejkbol.

40-40
    Úvodní hra trvá již deset minut a trvat bude dále, Plíšková odvrací brejk.

40-A
    A znovu brejkbol pro Italku.

40-40
    Nekončící první hra pokračuje další shodou.

40-A
    A má další brejkbol.

40-40
    Italka srovnává vývoj gemu.

A-40
    Další eso Plíškové, výborně, ta má výhodu a může na podání ukončit první hru zápasu.

40-40
    Eso a je vyrovnáno.

40-A
    Další nevynucená chyba české hráčky, míček za základní čárou a třetí brejkbol Italky.

40-40
    Míč z podání, return Pennettaové končí v síti, opět shoda.

40-A
    Útok Plíškové byl příliš agresivní, míč za základní čárou a druhý brejkbol pro Italku.

40-40
    Shoda.

A-40
    Další špatný return Pennettaové a česká hráčka v úvodním gemu utkání poprvé vede.

40-40
    Nezdařený return Italky přináší první shodu.

30-40
    Dlouhý míč Plíškové končí až za základní čárou, první brejkbol utkání je tu.

30-30
    A Karolína Plíšková se znovu dotahuje, třicet obě.

15-30
    Nevynucená chyba české hráčky vrací vedení na stranu Pennettaové.

15-15
    Srovnno, česká hráčka si připravila solidním druhým servisem útok a zakončilal jej přesně.

0-15
    První fifteen zápasu po nepatrném autu patří Italce.

0:0

Na podání jako první začne Karolína Plíšková, obě hráčky jsou již na dvorci.

Nový začátek duelu byl stanoven na 20:45.

Pro obě soupeřky bude duel prvním vzájeným zápasem v kariéře. Češká rodačka z Loun je v žebříčku na 24. místě, její italská soupeřka pak na 15. místě.

Utkání začne později, vzhledem k tomu, že stále v Aréně Armeec probíhá duel Alizé Cornetové s Garbine Muguruzovou. Duel bude přibližně o půl hodiny zpožděn, předpokládaný začátek bude v cca 20:30.

Dámy a pánové, vítejte u utkání Turnaje šampionek, kde proti sobě narazí Flavia Pennettaová a česká hráčka Karolína Plíšková, která nahrazuje v programu turnaje zraněnou Rusku Jekatěrinu Makarovovou. Nicméně česká hráčka na postup šanci již nemá. Já vás vítám u sledování utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.