Omsk – Togliatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižnekamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Soči – Helsinki 3:2 (2:1 po s.n.) | Jaroslavľ – Riga 4:1 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 4:2 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Záhreb – Vladivostok 3:4 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
SKA Petrohrad
Piatok 31.10.2014, 17:30 • Lužniki Palace of Šports • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam Vás pri sledovaní šlágra tohto hracieho dňa KHL, kde domáci Dinamo Moskva privíta vedúce mužstvo celej súťaže SKA Petrohrad. Pozrieme sa do táborov obidvoch mužstiev.

Domáce Dinamo Moskva sa nachádza na 4.mieste Západnej konferencie s počtom bodov 43. V posledných zápasoch sa im však veľmi nedarí, keď získali iba 4body z troch zápasov a v poslednom kole prehrali na domácom ľade z Dinamom Riga 3:4.

Hostia z Petrohradu sú na čele celej KHL s počtom bodov 63. Doteraz prehrali iba 1zápas v riadnom hracom čase a ďalší po nájazdoch. V poslednom kole ale vysoko zvíťazili na ľade Podoľska 4:6.

Aj vzájomné zápasy hovoria v prospech hostí, keď vyhrali štyri z posledných piatich duelov. Uvidíme či sa im podarí uspieť aj v tomto stretnutí. Na jeho online prenos Vás pozývam.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov)- Robinson, Višnevskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Korjagin- Daugavinš, Gorovikov, Pestuško, Cvetkov, Žerdev, Karpov, Soin, Babenko, Karsums, Kokarev, Tereščenko, Mosaljov, Brjukvin

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov)- Chafizulin, Kalinin, Alexandrov, Kutejkin, Čudinov, Belov, Judin, Jermakov- Kovaľčuk, Ericsson, Makarov, Tichonov, Dadonov, Panarin, Martensson, Červenka, Thoresen, Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin

Rozhodca: Gofman, Romasko- Lazarev, Raming.

00:01

01:15
    Dinamo začalo očosoi aktívnejšie a má puk viac na hokejkách, ale sú to len úvodné sekundy stretnutia.

03:30
    Ericsson teraz nahodil puk na Jerjomenka a o dorážku sa pokúšal Kovaľčuk, ale neuspel.

06:04
    Mosaljov sa pekne zbavil obrancu, z prvej vystrelil, ale trafil iba dobre stojaceho Saláka.

06:04
    Prvá presilovka pre domácich, keď na 2min. odchádza Kalinin(PET) za hákovanie.

07:46
    Sily na ľade sa vyrovnajú, keď si na domácej strane ide oddýchnuť Solovjov(DMO) na 2min.

08:04
    Petrohrad v plnom počte a zahrajú si skrátenú presilovku.

09:01
    Petrohrad dal gól!

A Petrohrad využíva presilovku. Po peknej spätnej prihrávke od Panarina sa tvrdou strelou od modrej prezentoval ANDEREJ KUTEJKIN, ktorý trafil presne medzi betóny Jerjomenka a otvára skóre.
    Asistencie: Panarin
    Andrej KUTEJKIN - 0:1

10:04
    Ale je tu vylúčenie na strane Petrohradu, keď si za podrazenie ide sadnúť Kovaľčuk(PET).

11:06
    Ale ani táto presilovka domácim nevychádza a vlastnými chybami sa pripravujú o možnosť ohroziť Saláka.

12:04
    Babenko vystrelil práve keď sa vracal Kovaľčuk na ľad, ale jeho strela išla tesne vedľa a Petrohrad v plnom počte.

12:36
    A presilovka na strane hostí. Žerdev sa previnil proti pravidlám podrazením a ide na 2min. na trestnú lavicu.

12:58
    A bude to presilovka 5 na 3, keď Daugavinš ide na 2min. z apodrazenie.

13:33
    Obrovská chyba Kovaľčuka a jeden z domácich sa sám rútil na Saláka, ale ten podržal svoj tím.

13:58
    A bude sa hrať 4 na 3, keď na trestnú putuje Tichonov za seknutie.

14:36
    Žerdev späť na ľade a bude sa hrať 4 na 4.

15:00
    Ericsson(PET) ide na trestnú lavicu za podrazenie a presilovku hrá Dinamo.

16:25
    Dinamo Moskva dalo gól!

A presilovku využívajú aj domáci, keď sa z podobnej situácie ako hostia presadil po Žerdevovej prihrávke strelou DENIS MOSALJOV.
    Asistencie: Žerdev a Cvetkov.
    Denis MOSALJOV - 1:1

18:30
    Konečne sa hrá 5 na 5 a sledujeme veľmi atraktívny hokej.

19:12
    Teraz sa snažil Jerjomenka nachytať Belov, ale ten jeho úmysel vystihol a puk vyrazil.

19:48
    Kovaľčuk hneď po vhadzovaní vystrelil, ale tesne minul Jerjomenkovu bránu.

20:00

Skončila sa prvá tretina, kde sme boli svedkami množstva vylúčení. Oba tímy sa dokázali raz presadiť v početnej výhode a tak ideme do druhej tretiny za vyrovnaného stavu. Druhá tretina začne približne o 18:23.

20:01

20:36
    Gorovikov to skúsil z uhla, ale toto Saláka nemohlo prekvapiť.

21:05
    Kutejkin sa snažil tvrdou strelou prestreliť Jerjomenka, ale minul tesne jeho bránku.

23:22
    Teraz to po rýchlej akcií domácich skúšal Kokarev, ale Salák s prehľadom skryl puk medzi betónmi.

24:15
    Žerdev dostal prihrávku z vlastného pásma, posunul si puk do lepšej pozície, ale Saláka vážnejšie neohrozil.

25:51

A hostia idú do vedenia. Po nenápadnej akcií a následnej strele Thoresena sa k dorážke dostal TONY MARTENSSON a puk z jeho hokejky sa ocitol za chrbátom Jerjomenka.
    Asistencie: Thoresen a Belov
    Tony MARTENSSON - 1:2

27:55
    Panarin sa pohral s pukom za bránou, skúsil to nakoniec sám a po jeho zakončení a Jerjomenkovom zákroku sa bude vhadzovať v pásme Dinama.

28:44
    A domáci sú trocha zaskočení gólom Petrohradu. Nevedia si teraz prihrať a vypracovať súvislejšiu akciu.

29:23
    Teraz to strelou švihom z medzikružia skúšal Pestuško, ale Salák stál na mieste a puk má v lapačke.

30:50
    Kutejkin skúsil ohroziť Jerjomenka od modrej strelou švihom, ale ten mal odkrytý výhľad a puk je v jeho lapačke.

32:40
    Domáci stále hľadajú recept na pozornú obranu hostí, ale ich snaha končí už v zárodku všetkého čo vymyslia,

33:40
    Teraz hádam dve či tri obrovské šance domácich, ale Salák teraz buď čaroval alebo domáci netrafili takmer odkrytú bránu.

33:54
    Kalinin(PET) ide na 2min. za hrubosť.

35:54
    Ale v tejto presilovke si domáci skoro nič nevypracovali a hostia sú v plnom počte.

37:22
    A presilovku si pre zmenu zahrá Petrohrad, keď Žerdev ide na 2min. za hákovanie.

38:04
    Táto presilovka však nevychádza ani hosťom.
    Mat Robinson - 2:2

38:23

A domáci vyrovnávajú v oslabení. Hosťujúcim hráčom pekne ušiel oslabení Soin, ktorý ale našiel v ešte lepšej pozícií MATA ROBINSONA a ten už do odkrytej bránky nemal problém dopraviť puk.
    Asistencia: Soin a Mosaljov.

40:00

Skončila sa druhá tretina, ktorá rovnako najskôr priniesla vedenia hostí, ako aj následné vyrovnanie domácich, ktorý sa dokázali presadiť v oslabení. Dočkáme sa rozhodnutia v riadnom hracom čase alebo budeme svedkami predĺženia. To všetko sa rozhodne v tretej tretine, ktorá začne približne o 19:17.

40:01

40:25
    Pestuško sa hneď na začiatku tretiny pokúsil ohroziť Saláka, ale ten si pripisuje prvý zákrok a Petrohrad môže založiť útok.

41:19
    Ale Dinamo bude hrať v oslabení. Soin sa previnil krosčekom a ide si na 2min. oddýchnuť.

42:28
    Thoresen si našiel pozíciu na strelu, ohrozil Jerjomenka, ale ten aj s nie najlepším výhľadom puk vyrazil, Petrohrad však ostáva v pásme.

43:19
    Soin je späť na ľade a domáci sú v plnom počte.

44:30
    Ponikarovskij teraz šikovne tečoval Chafizulinovu strelu pomedzi svoje nohy, ale Jerjomenko zareagoval a puk má medzi betónmi a vhadzuje sa po jeho pravici.

46:40
    Osipov najskôr šikovne vystrelil, Salák jeho puk len vyrazil. Osipov si ho dokorčuloval, ale už bol vo veľkom uhle na to, aby výraznejšie ohrozil Saláka.

47:00
    Kalinin sa prehnal medzi dvomi obrancami, dokázal aj vystreliť, ale Jerjomenko jeho strelu kryl.

48:18

A domáci idú do vedenia. Po perfektnej práci Mosaljova, ktorý sa zmocnil puku, potiahol ho do pásma a dokázal oklamať troch hráčov Petrohradu krásnou prihrávkou pred úplne voľného DENISA KOKAREVA, ktorý si vychutnal čerešničku na torte celej tejto akcie a dorazil puk do prázdnej Salákovej brány.
    Asistencie: Mosaljov a Solovjov
    Denis KOKAREV - 3:2

50:55
    Po vyhratom buly nabil Ericsson Kovaľčukovi, ten bez váhania vystrelil, ale Jerjomenko je istý.

51:41
    Obrovská možnosť Petrohradu vyrovnať, keď Babenko najskôr podrazil Tichonova a potom mu zbytočne dal úder do tváre a dostal ďalšie 2min za hrubosť. Dokopy teda 4minútová presilovka hostí.

53:49
    Martensson šikovne vystrelil, Jerjomenko chvíľu nevedel, kde má puk, ale potom ho skryl pod seba a vhadzuje sa po jeho pravici.

54:40
    Kovaľčuk tvrdo vystrelil, Jerjomenko puk vyrazil iba pred seba, ale tam už nebol nikto kto by ho dorazil do brány.

55:41
    A hrá sa v plnom počte. Dinamo prežilo túto náročnú situáciu.

56:20
    Dinamo sa už bráni útokom Petrohradu, ktoré budú častejšie s pribúdajúcim časom.

57:15

A je vyrovnané. Po tlaku sa hostia dočkali aj vyrovnania, keď JURIJ ALEXANDROV dostal peknú prihrávku spoza brány od Thoresena, dlho neváhal, vystrelil švihom a našiel voľné miesto v bráne Jerjomenka.
    Asistencie: Thoresen
    Jurij ALEXANDROV - 3:3

58:03
    Ale domáci majú možnosť rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase, keď Ericsson(PET) ide na 2min. za hrubosť.

59:25
    Petrohrad sa ale úspešne bráni, nič nevymýšla a posiela puk cez všetky čiary.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

A máme za sebou aj tretiu tretinu, kde padli rovnako 2góly a rovnako si ich tímy podelili, tentokrát ale viedli domáci a Petrohrad šťastným gólom tesne pred koncom vyrovnal a poslal zápas do predĺženia, ktoré sa začne o malú chvíľu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:03
    Petrohrad v plnom počte.

61:20
    Babenko sa snažil pretlačiť pred Saláka, ael ohrozil ho iba slabou backhandovou strelou a ide striedať.

62:15
    V lepšej šanci bol Dadonov, ktorý tvrdo vystrelil, ale Jerjomenko jeho pokus vytlačil mimo bránu.

63:35

A je dobojované. Krásna individuálna akcia Daugavinša, ktorý sa neulakomil na strelu a našiel úplne voľného JANNEHO JALASVAARU, ktorý stanovuje výsledok dnešného zápasu strelou do odkrytej Salákovej brány.
    Asistncie: Daugavinš a Tereščenko.
    Janne JALASVAARA - 4:3

Máme za sebou dnešný duel, keď domáce Dinamo rozhodlo ešte v predĺžení strelou Jalasvaaru a pripisujú si tak 2body do tabuľky. Ďakujem Vám za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (20:11:25)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 17. Mosaljov (Žerdev), 39. Robinson (Soin, Mosaljov), 49. Kokarev (Mosaljov, Solovjov), 64. Jalasvaara (Daugavinš, Tereščenko) – 10. Kutejkin (Panarin), 26. Martensson (Thoresen, Belov), 58. Alexandrov (Thoresen)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov)- Robinson, Višnevskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Korjagin- Daugavinš, Gorovikov, Pestuško, Cvetkov, Žerdev, Karpov, Soin, Babenko, Karsums, Kokarev, Tereščenko, Mosaljov, Brjukvin

Rozhodca: Gofman, Romasko- Lazarev, Raming