Omsk – Togliatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižnekamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Soči – Helsinki 3:2 (2:1 po s.n.) | Jaroslavľ – Riga 4:1 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 4:2 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Záhreb – Vladivostok 3:4 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Piatok 31.10.2014, 15:00 • KrK Uralec • KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dnešného dňa. Dovidenia pri ďalších on-line prenosoch. (17:23:40)

Pomer striel v tretej tretine:
    JEK 11 – 7 CEL
    Pomer striel celkom:
    JEK 40 – 24 CEL

V Uralskom derby medzi Avtomobilistom Jekaterinburg a Traktorom Čeljabinsk napokon víťazia domáci a to futbalovým výsledkom 1:0. Domáci ale dnes vyhrali zaslúžene, keďže väčšinu zápasu boli jednoznačne lepším tímom a víťazstvo im nezobral ani zúfalý nápor hostí v samom závere. O jediný a víťazný gól sa postaral v 46. minúte Rybakov. Skvelý výkon dnes podali obaja brankári a hlavne Garnett dlho držal svoj tím v hre, ale ani jeho famózny výkon body hosťom nepriniesol.

60:00

59:55
    Domáci vyhrali buly a posielajú puk ďaleko od svojej brány a to už hostia nestihnú.

59:51
    Ofsajd v podaní hostí a už len ťažko vyrovnajú.

59:33
    Oddychový čas domácich.

59:33
    Piganovič vypálil z modrej čiary a Kovář prerušuje hru.

59:25
    Hra je teraz ďaleko od brány domácich a hosťom sa nedarí.

59:01
    Zakázané uvoľnenie domácich.

58:50
    Traktor hrá vabank. Garnett na striedačke a hostia v šestici.

58:50
    Oddychový čas hostí.

58:50
    Puk teraz vyhodil von z ihriska jeden z obrancov domácich, ale Pestunov ho tečoval takže vylučovať sa nebude.

57:55
    Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu a je sympatické že domáci sa nevrhli len do defenzívy, ale stále aj útočia.

56:49
    Čistov mal možnosť z vrchola kruhu a opäť skvelý Kovář. Dnes obaja brankári chytajú v špičkovej forme.

56:30
    Čas na vyrovnanie sa kráti a domáci pracujú v dnešnom zápase skvele v obrane.

56:06
    Atjušov pálil z modrej čiary a Kovář spoľahlivým zákrokom prerušuje hru.

55:00
    Teraz sú pri slove hostia a zamestnávajú Kovářa, ako posledný naňho pálil Glinkin.

54:09
    Hostia v plnom počte.

54:00
    Traktor sa oslobodzuje a túto presilovú hru súpera zvláda veľmi dobre.

53:38
    Hostia vyhadzujú puk von z pásma.

53:00
    Drtivý presilovkový kolotoč domácich, ale Garnett je zatiaľ bez práce.

52:09
    Pestunov (CEL) dostáva trest za držanie a to je dobrá možnosť pre domácich.

51:35
    Chyba v kombinácii Traktora a dopredu vyrážajú domáci a ich akcia končí len v rohu útočného pásma.

51:10
    Teraz sa podarilo hráčom hostí zavrieť súpera v tretine a k nebezpečnej strele sa dostal Čistov a Kovář prerušuje hru.

50:38
    Hráči domácich fantasticky bránia a nedovoľujú usadiť sa hráčom Traktoru na dlhšiu dobu v útočnom pásme.

49:40
    Teraz je hra poriadne kostrbatá z oboch strán a ani jeden celok sa nedokáže dlhšie udržať na puku.

48:10
    Ďalšia útočná akcia domácich začína z poza ich brány a hosťom sa absolútne nedarí prechod stredným pásmom.

47:48
    Naďalej sú aktívnejším celkom domáci.

46:45
    Domáci konečne otvorili skóre a na ťahu sú hostia, ale tím sa dnes smerom dopredu nedarí.
    Alexandr RYBAKOV - 1:0

45:59
    Jekaterinburg dal gól!
    Petružálek od mantinelu nahodil puk na Garnetta, ten ho len vyrazil a k dorážke sa dostal ALEXANDER RYBAKOV. Asistencia: Jakub Petružálek, Alexander Bumagin.

45:40
    Teraz domáci zavreli svojho súpera v pásme a skvele pracuje s pukom Petružálek.

44:45
    V útočnom pásme to skúšal individuálne Michnov, no puk stráca a dopredu už môžu ísť hostia.

44:00
    Ani jeden z celkov sa dostal nedokáže útočne presadiť. Útoky z oboch strán končia už v strednom pásme.

42:43
    Domáci rozbiehajú útočnú akciu z poza vlastnej brány.

42:16
    Z vrchola kruhu sa dostal k strele Petružálek a Garnett prerušuje hru a puk má vo svojej lapačke.

41:50
    V úvode tretej tretine sa hrá vyrovnaný hokej a domáci už nevstúpili do tretiny s takou prevahou ako v predošlých dejstvách.

40:55
    V tretej tretine začali aktívnejšie hostia a k strele z poza hráča sa dostal Panov a Kovář prerušuje hru.

40:01

Pomer striel v druhej tretine:
    JEK 14 – 11 CEL
    JEK 29 – 17 CEL

Po druhej tretine sme stále gól nevideli a to napriek tomu že sledujeme útočný hokej a to najmä v podaní domácich, ktorý sú jasne lepším celkom, ale Garnett drží hostí stále v hre o všetky body a uvidíme čo prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 16:40.

40:00

39:56
    Domáci len nahodili puk do útočného pásma a už sa nič nestane.

39:30
    V úplnom závere tretiny získali nápor hostia Katičev teraz vyskúšal z modrej pozornosť Kovářa.

39:08
    Ofsajd v podaní domácich.

38:25
    Teraz hra dostala náboj poriadne sa pritvrdilo a hráči sa mastia na mantinel v strednom pásme.

37:11
    Bulis nahrávkou cez celé pásmo vyzval na skórovanie Čistova, ale tomu preskočil v prvej fáze puk hokejku a kým sa dostal k zakončeniu tak Kovář už bol pripravený na jeho strelu.

36:55
    Čistov teraz pekne zakombinoval v útočnom pásme s Bulisom, ale hrá sa len po rohoch klziska.

36:05
    Sajustov teraz krásne individuálne zaviezol puk do útočného pásma.

35:45
    Zakázané uvoľnenie domácich a to je hádam prvé v dnešnom zápase v ich podaní.

34:52
    Vylučovať sa nebude a útočný nápor domácich pokračuje.

34:45
    Po strele z modrej čiary sa strhla poriadna trma vrma pred Garnettom a uvidíme ako to rozhodca vyrieši.

34:05
    Lazarev teraz z poza obrancu preveril Garnetta a ten prerušuje hru a puk zviera vo svojej lapačke.

33:10

33:00
    Útočný kolotoč domácich pokračuje, ale teraz tomu chýba streľba.

32:05
    Hostia sa oslobodzujú.

31:50
    Obrovský presilovkový tlak domácich a Brule sa dvakrát dostal k nebezpečnej strele z prvej a Garnett naďalej čaruje.

31:10
    Tak toto bol úplne zbytočný faul v podaní hostí, keď pri vlastnom prečíslení sa nedovoleným bránením previnil Jan Bulis (CEL).

30:30
    Polovica zápasu za nami a útočný nápor domácich a kolotoč v tretine hostí teraz vytvára tretia útočná formácia domácich.

29:52
    Glinkin teraz vystrelil z modrej čiary a jeho strela bola ešte tečovaná a takmer prekvapila Kovářa.

29:00
    Domácim teraz nevyšiel prechod do útočného pásma a pri puku sú už hostia.

28:10
    Petružálek na opačnej strane prestrelil bránu Garnetta.

28:00
    Chlystovovi nevyšla prihrávka v útočnom pásme a dopredu môže ísť Petružálek.

27:33
    Quint teraz po vyhranom buly tvrdo vypálil na Kovářa a ten prerušuje hru.

27:00
    Hra sa teraz mierne ukludnila a hráči zvádzajú súboj o puk v strednom pásme.

26:02
    Zakázané uvoľnenie hostí a tí sú zatiaľ v druhej tretine bezzubí.

25:10
    Tlak domácich a k nebezpečnej strele sa znova dostal Rybakov a Garnett stále drží svoj celok nad vodou.

24:50
    Petružálek nabral rýchlosť popri ľavom mantineli a nebezpečnou strelo z poza obrancu preveril pozornosť Garnetta a ten prerušuje hru.

23:45
    Domáci veľmi aktívny aj v úvode druhej tretiny a už by si zaslúžili gól.

22:50
    Obrovksý tlak domácich v útočnom pásme a Kozlovova formácia teraz riadne motá hlavy svojim protihráčom.

21:48

21:20
    Megalinskij teraz nabil Rybakova a ten tvrdou bombou z dobrej pozície na vrchole kruhu neprekonal famózneho Garnetta. Garnett teraz vytiahol krásny zákrok lapačkou.

20:50
    Strela z modrej ktorú Garnett videl mu nenarobila žiadne problémy a brankár hostí prerušuje hru.

20:10
    Hostia sa rýchlo oslobodzujú cez všetky čiary.

20:01

Pomer striel:
    JEK 15 – 6 CEL

V prvej tretine bol k videniu veľmi rýchli útočný hokej, ale gól paradoxne nepadol a jednoznačne navrch majú zatiaľ domáci. Uvidíme čo prinesie druhá tretina, ktorá začne približne o 15:50.

20:00

19:48
    Zavaruchin (CEL) je vylúčený za hákovanie.

19:10
    V poslednej minúte sa hra mierne upokojila, oba celky sa sústredia skôr na obranu.

18:55

18:45
    Rybakov teraz zakombinoval zo Simakovom a druhý menovaný nebezpečne pálil, ale trafil len obrancu hostí a tí sa oslobodzujú.

18:06
    Brule krásne krížom cez tretinu nabil na Viklunda a ten bombou z prvej takmer prestrelil Garnetta, ale ten puk lapil a strhla sa poriadna šarvátka pred jeho bránou, ale vylučovať sa nebude.

17:30
    Z hľadiska počuť mohutné povzbudzovanie šajbu, ale domáci strácajú útočné pásmo.

16:55
    Pestunov (CEL) sa previnil krosčekom a presilovka domácich číslo dva je na svete.

16:52
    Krásna útočná kombinácia hostí, ale pred Garnettovou bránou to bolo prehustené a domácim sa nedarí otvoriť skóre.

15:50
    Oba celky veľmi zodpovedne bránia, ale z hry majú teraz viac domáci.

14:55
    Hra sa prelieva zo strany na stranu a Metljuk teraz neudržal puk v útočnom pásme a domáci ho tak strácajú a hráči sa ponáhľajú prestriedať.

14:00
    Nastrelený puk hostí vyráža Kovář do rohu klziska.

13:05
    Ružička sa dostal k nepríjemnej strele keď najprv trafil obrancu a na druhýkrát už ohrozil Kovářa, ktorý prerušuje hru.

12:25
    Tak teraz hostia zatlačili svojho súpera v pásme a poriadne ho zvierajú.

11:40
    Domáci teraz začínajú útočnú akciu z vlastného pásma.

10:30
    Domáci skvele bránia stredné pásmo a hostia sú nútený len nastrelovať puky do útočnej tretiny.

09:26
    Hra sa teraz mierne vyrovnala a už sa preberajú aj hostia.

08:58

08:42
    Petružálek pálil z vrchola kruhu a Garnett chytá.

07:45
    Domácim sa nedarí usadiť a v útočnom pásme.

07:05
    Traktor vyhral buly a oslobodzuje sa.

06:58
    Chlystov (CEL) je vylúčený za podrazenie a dostáva dve minúty.

05:30
    Quint teraz preveril lapačku Kovářa a ten prerušuje hru.

04:30
    Petružálek teraz krásnou nahrávkou hľadal jedného zo spoluhráčov pred Garnettom, ale ten bol dobre strážený.

04:00
    Drtivý nápor domácich pokračuje a Avtomobilist jasne dominuje v úvode hry.

03:15
    Hostia teraz získali útočné pásmo, ale k strele to neviedlo a rýchlo oň prišli.

02:40
    Zakázané uvoľnenie hostí.

02:00
    Domáci začínajú ďalšiu útočnú akciu z vlastného pásma.

01:05
    Úvod zápasu patrí zatiaľ domácim a hosti sú hlavami asi ešte niekde v šatni.

00:10
    Prvú strelu vyslali domáci hráči a Garnett prerušuje hru.

00:01

Hráči oboch celkov už sú nachystaný na ľadovej ploche.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Jegin, Lebedev – Simakov, Brule, Lazarev – Petružálek, Rybakov, Bumagin – Michnov, Kozlov, Lewandowski – Komarov, Solomonov, Jemelin.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Katičev, Quint, Piganovič, Borodkin, Vasilčenko, Atjušov, Kondratjev, Chlystov – Panov, Bulis, Čistov – Kokujov, Zavaruchin, Glinkin – Penkovskij, Pestunov, Ružička – Gubarev, Sajustov, Jerofejev.

Rozhodca: Oskirko, Čerenkov – Ivanov, Nesterov..

Po 23 zápasoch patrí Traktoru ôsma priečka vo Východnej konferencii a má na svojom konte 25 bodov a to je len o 5 viac ako najbližší súper s Jekaterinburgu, ktorý má ešte k dobru dva zápasy. To všetko svedčí o tom, aká je tabuľka Východnej konferencie vyrovnaná. Traktor v poslednom zápase narazil na silnú Ufu a na ľade Ufy sa zrodil výsledok 2:3 po samostatných nájazdoch v prospech Čeljabinsku. Najproduktívnejším hráčom tímu je aktuálne Anton Glinkin, ktorý nazbieral 12 kanadských bodov (5+7).

Po 21 zápasoch patrí Jekaterinburgu 12. miesto vo Východnej konferencii a na svojom konte má 20 bodov. Celkovo je tabuľka Východnej konferencie poriadne vyrovnaná a to najmä v spodných priečkach, takže pre Avtomobilist je každý zápas veľmi dôležitý. V poslednom zápase si hráči Jekaterinburgu poradili doma s Neftechimikom Nižnekamsk 4:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je aktuálne Čech Jakub Petružálek, ktorý má na svojom konte 14 kanadských bodov (4+10).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.