Omsk – Togliatti 1:0 (kon.) | Barys – Nižnekamsk 6:5 (1:0 po s.n.) | Jekaterinburg – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Soči – Helsinki 3:2 (2:1 po s.n.) | Jaroslavľ – Riga 4:1 (kon.)
A. Mytišči – Novokuzneck 4:2 (kon.) | D. Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.) | Záhreb – Vladivostok 3:4 (kon.)
HC Slovan – Chabarovsk 1:3 (kon.)
Avangard Omsk
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Lada Togliatti
Piatok 31.10.2014, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka bohatú porciu zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Avangardom Omsk a Ladou Togliatti. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 14:00 SEČ.

Domáci pokračujú v spanilej jazde touto sezónou, keďže si udržujú svoju formu. Avangardu patrí v tabuľke Východnej konferencie 2.miesto so ziskom 46 bodov pri skóre 74:46. Z posledných piatich zápasov získali 11 bodov za 3 víťazstvá a 2 prehry po predĺžení. V poslednom kole doma porazili Jugru 4:1. Najproduktínvnejším hráčom tímu je Denis Paršín, ktorý nazbieral 28 kanadských bodov za 11 gólov a 17 asistencií.

Nováčik ligy je síce na pozícii, ktorá nezaručuje postup do playoff, ale na tie postupové priečky veľa nestráca. Lade patrí v tabuľke Východnej konferencie 10. miesto so ziskom 21 bodov pri skóre 44:62. Z posledných piatich zápasov získali len 5 bodov za 1 víťazstvo v riadnom hracom čase, 1 víťazstvo po predĺžení a 3 prehry.Najproduktívnejším hráčom tímu je Petrov, ktorý nazbieral 12 kanadských bodov za 4 góly a 8 asistencií.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Ljamin, Pivcakin, Vasiljev, Kuljaš, Kulik – Berdnikov, Kalinin, Mozer – Perežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Sobotka, Paršin – Wandell, Fisčenko, Neprjajev.

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Podhradský, Vorobjov, Romanov, Sloboda, Ogurcov, Šulakov, Hunkes – Černikov, Golubev, Petrov – Valujskij, Nikitenko, Bočarov – Fedorov, Zaťovič, Mastrjukov – Šenfeld, Šarov, Belousov.

Rozhodca: Dejev, Soin – Parfjonov, Sysujev..

00:01

00:20
    Omsk mal k dispozícii prvú veľkú šancu! Individuálne sa dostal do šance Kalinin, ale brankár Ježov sa predviedol skvelým zákrokom.

01:25
    Domáci sú od úvodu zápasu aktívnejší a pokúšajú sa hrať aktívne smerom dopredu.

02:18
    Je tu prvé vylúčenie. Alexander Šarov dostáva 2 minúty za podrazenie a Lada sa bude brániť presilovke Avangardu.

02:50
    Ježov musel čeliť strelám od modrej čiary, ale všetky dokázal pokryť a už sa jeho spoluhráči oslobodili.

03:25
    Opäť Lada vyhadzuje puk cez všetky čiary. Domácim chýba v tejto presilovke presnosť.

04:18
    Šarov je na ľade a hostia hrajú v plnom počte.

05:30
    Na chvíľu sa Togliatti podarilo držať puk mimo svojho obranného pásma, ale Omsk sa opäť tlačí pred Ježova.

06:09
    Český útočník Sobotka sa tlačil do zakončenia, ale pozorný obranca Lady mu v ňom nakoniec zabránil.

07:20
    Lada sa stále sústredí v prvom rade na pozornú defenzívu a tak to majú domáci v útočnom pásme veľmi ťažké.

09:13
    Valujskij dostáva 2 minúty za podrazenie a tak budú hrať domáci druhú presilovku.

09:57
    Od úvodu početnej výhody sa Omsk drží v útočnom pásme, ale stále sa nevie dostať do nejakej vyloženej príležitosti.

10:56
    Avangard Omsk dal gól!
    Domácim sa už druhú presilovku podarilo využiť. Cez stred klziska si do útočného pásma nakorčuľoval CHAD KOLARIK a peknou strelou posiela svoj tím do vedenia. Asistencie: Denis Kuljaš, Alexander Perežogin.
    KOLARIK - 1:0

11:37
    Hostia potrebujú pridať na aktivite a pochopil to aj Vorobjov, ktorý preveril Barulina.

12:41
    Lenže dlho netrvalo a domáci opäť súpera zatlačili v obrannom pásme. Dnes to nebude mať Togliatti jednoduché.

13:40
    Hru stále tvoria domáci, ale atmosfére nie je na ich štadióne príliš búrlivá.

14:57
    Lade sa podarilo konečne domácich pritlačiť a Barulin mal po dlhom čase prácu.

15:05
    Prebieha už posledná päťminútovka prvej tretiny a obraz hry je viacmenej stále rovnaký.

16:10
    Bola tu šanca na vyrovnanie, ale Petrova, ktorý unikol po strane dokázal pokryť brankár Barulin svojimi betónmi.

17:22
    Niekoľko nepresností na oboch stranách a tempo hry nám mierne upadlo. Omsk a taktiež Lada sa v krátkom čase previnili zakázaným uvoľnením.

18:50
    Fedorov nepríjemne narazil Blaťáka na zadný mantinel a tak dostáva 2 minúty.

19:10
    Už nám beží posledná minúta prvej tretiny a hostia sa zatiaľ nedokázali dostať k strele, ktorý by bola pre Ježova nebezpečná.

20:00

Za nami je prvá tretina. Omsk vstúpil do zápasu aktívnejšie a snažil sa tlačiť pred bránku Ježova. Vedúci gól však prišiel až v 11.minúte z hokejky Chada Kolarika. Lada veľa vody v ofenzíve nenamútila a tak bude musieť v druhej tretine pridať.

20:01

20:50
    Lada sa ubránila a už hrá v plnom počte.

21:47
    Domáci pokračujú vo svojej hre smerom dopredu, Ježov musel zasiahnuť proti strele Neprjajeva od modrej.

22:45
    Teraz zažili hostia vo svojom obrannom pásme mierny kolotoč, ale Ježov nemal prácu.

23:35
    Zakončenie Petrova nemal potrebnú presnosť a tak mohol zostať Barulin pokojný.

24:55
    Druhá formácia Avangardu síce puk zaviezla do útočného pásma, ale tam o neho aj rýchlo prišla.

25:40
    Postupom času pribúda na ľade aj osobných súbojov. Nič to ale nemení na tom, že Omsk si stráži svoje tesné vedenie.

26:54
    Denis Kuljaš dostáva 2 minúty za hákovanie a Lada si zahrá svoju prvú presilovku v tomto zápase.

27:18
    Miroslav Blaťák dostáva 2 minúty za hákovanie a Lada bude hrať presilovku 5 na 3.

27:43
    Barulin bude musieť podržať svoj tím, teraz si podaril so strelou Baranceva od modrej čiary.

28:15
    Lada stále zviera domácich, ale ich strely nie sú presné a tak sa dokážu hráči Omsku oslobodzovať.

29:18
    A Togliatti nevyužilo dlhú presilovku o dvoch hráčov. Už sa hrá v plnom počte.

30:01
    Polovica riadnej hracej doby je minulosťou. Lada sa mierne nakopla po dlhej presilovke 5 na 3 a častejšie sa dostáva do útočného pásma.

31:42
    Na kruhu sa dostal Sobotka k strele, ale tá bola ešte pred Ježovom zblokovaná.

32:44
    Hosťujúci Romanov hákoval pred zakončením domáceho Berdnikova a tak je nariadené trestné strieľanie!

32:44
    Berdnikov si potiahol puk do strany a chcel ho poslať pomedzi betóny Ježova, ale ten bol na túto variantu pripravený!

33:25
    Vzájomné vylúčenie. Na domácej strane dostáva trest Vasiljev a na strane hostí Mastrjukov. Obaja za sekanie.

34:25
    Avangard si aj pri hre 4 na 4 vytvoril niekoľko pološancí. Zrejme im viac priestoru na ľade vyhovuje.

35:25
    A obaja potrestaní sú na ľade a tak sa hrá v plnom počte.

36:01
    Pivcakin poslal k zemi veľmi tvrdo prenikajúceho Mastrjukova a ten zrejme v dnešnom zápase končí, kedže odchádza do šatne.

37:15
    Ježov mal plné ruky práce, keďže Omsk dupol na plyn a hráči Lady nevedeli kam skôr skočiť. Napokon sa dostali k puku a oslobodili sa.

38:56
    Fisčenko dostáva 2 minúty za sekanie a Togliatti bude hrať pred koncom druhej tretiny presilovku.

39:21
    Barancev nepríjemne vystrelil od modrej čiary, ale Barulin bol pripravený.

40:00

Minulosťou je aj druhý tretina. V nej sa hra mierne vyrovnala a Lada mala viacero príležitostí na vyrovnanie, ale najviac môže hostí mrzieť nevyužitá presilovka 5 na 3. Omsk bol pred Ježovom taktiež aktívny, ale nepodarilo sa mu poistiť tesné vedenie. Uvidíme, čo nám prinesie tretia tretina a hlavne či bude posledná.

40:01

40:56
    Presilovka Lady je na konci. Hosťom sa ani v tomto prípade nepodarilo nič vymyslieť.

41:34
    Barulin musel zasahovať aj po oslabení, keď si poradil so strelou Romanova.

42:40
    Avangard je v rovnovážnom stave stále lepším tímom, ale momentálne sa nevie na dlhší čas usadiť v útočnom pásme a vypracovať si gólovky.

43:33
    Zaťovič sa dostal do zakončenia, ale jeho strelu pokryl Barulin bez väčších problémov.

44:13
    Akcia Omsku sa končí veľmi rýchlo a to zakázaným uvoľnením a tak sa bude vhadzovať pred Barulinom.

45:15
    Prvá päťminútovka tretej tretiny je už za nami. Hostia robia veľa chýb v rozohrávke a tak prichádzajú o potrebný čas.

46:30
    Postupná akcia Omsku sa dostala až pred bránku Ježova, kde už zapracovala obrana hostí a nedovolila útočníkovi na vzdialenejšej tyči zakončiť.

47:47
    Domáci už pozerajú aj na zadné vrátka, keďže stále vedú len o jeden gól, ale hostia sa stále nevedie dostať pred Barulina a ohroziť ho.

48:10
    Lada mala opäť možnosť rozohrávať spoza bránky, ale prihrávku zachytil na modrej domáci forvard a všetko je v starých koľajách.

49:50
    Do útočného pásma dostal puk domáci obranca a Omsk tam už pokračuje v kombinácii.

51:29
    To bola tesnotka! Berdnikov z ľavej strany minul pravú tyč bránky Ježova.

52:47
    Omsk naďalej pokračuje v útočnej aktivite a hostia sa len pozorne bránia, aj keď sa im čas na vyrovnanie rýchlo kráti.

54:19
    Popov dostal puk od Perežogina, ale pred Ježovom neuspel!

55:01
    Prebieha už posledná päťminútovka tretej tretiny.

56:36
    Lada začína ďalšiu akciu spoza bránky Ježova. Na vyrovnanie má niečo cez tri minúty.

57:20
    Avangard sa však riadi, že najlepšou obranou je útok a tak zviera súpera v útočnom pásme.

59:05
    Hostia sa rozhodli pre hru bez brankára, Barulin je na striedačke!

59:35
    Veľmi dobrá defenzíva Omsku nepúšťa hostí pri powerplay do nebezpečných pozícii a vyzerá to tak, že tri body ostanú doma.

60:00

Je dobojované! Avangard Omsk nakoniec víťazí nad Ladou Togliatti po futbalovom výsledku 1:0. Hostia toho v poslednej tretine v útoku veľa nepredviedli a z tohto zápasu odídu naprázdno. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:11:10)