Rostov – FC Ural 1:0 (kon.)
FK Rostov
1:0 (1:0)
FC Ural
cz Piatok 31.10.2014, 17:00 • Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840. • Ruská Premier Liga

Rozhodčí Lapočkin dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak předehrávku 12. kola, ve které Rostov porazil Ural, a to v poměru 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral už ve 3. minutě Poloz, kterému přihrával Gaţcan. Nicméně dnešní zápas nijak pohledný nebyl a nezaujatého diváka spíše nudil. Příliš šancí k vidění nebylo a brankáři se nezapotili, dokonce Pletikosa zasahoval pouze jednou a to až v úplném závěru. Domácí tým byl mírně aktivnější, a tak si vedoucí skóre nejspíš zasloužil. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního dne. (18:53:41)

90+3

90+3
    Domácí tým drží míč na svých kopačkách a nechce v závěru chybovat. Nicméně teď hosté získali balon pro sebe a Acevedo se prodral ke střele, avšak brankář Pletikosa svůj tým podržel.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.

88
    Gaţcan se vrátil zpět na hřiště a pokračuje ve hře.

88
    Poloz si nabíhal ve vápně na přihrávku od Grigorjeva, ale dobře vyběhl brankář Zabolotnyj, který ukryl míč do rukavic a svého protihráče ke střele nepustil.

86
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře, zatím však bez Gaţcana.

86
    Žlutou kartu za faul vyfasoval Jerochin.

85
    Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet Gaţcan.

85
    Rebko šel nešikovně do souboje a svého protihráče fauloval. Rozhodčí neváhal a vytasil žlutou kartu.

83
    Kalačev odcentroval balon před branku, ale tam našel pouze bránícího protihráče, který nikoho ke střele nepustil.

83
    Hosté se musí bránit, protože Rostov bude zahrávat rohový kop.

81
    Ural měl balon a snažil se s ním dostat k soupeřově brance, avšak přišla nepřesná přihrávka a hosté o míč přišli. Opět nic záživného.

80
    Faulem si pomohl Fontanello, který dal svému protihráči loktem do obličeje a od sudího okamžitě vyfasoval žlutou kartu.

79
    Dnešní zápas je opravdu velmi nezáživný a podobně to vypadá v hledišti, kde fanoušci své miláčky příliš nepovzbuzují.

75
    Dohráno má dnes Torbinskij, kterého na trávníku nahradil Rebko.
    Acevedo zahrával standardní situaci

74
    Standardní situaci si vzal na starost Acevedo, který se rozhodl pro střelu a nemyslel to vůbec špatně, avšak jeho pokus skončil kousíček nad brankou, a tak se stav skóre nemění.

73
    Djakov poslal k zemi svého protihráče a Ural bude zahrávat volný přímý kop.

71
    Samba a Acevedo mezi sebou kombinovali a nejprve to vypadalo zajímavě, ale pak vše překombinovali a připravili se o zajímavou šanci. Hosté tak branku domácího celku neohrozili.

70
    Žlutou kartou byl potrestán Kalačev, jenž se provinil proti pravidlům. Rozehrávat budou hosté.
    Největší šanci Uralu měl na kopačce Stavpec, ale jeho pokus gólem neskončil.

66
    Vystřídali také hosté: hrací plochu opustil Stavpec, kterého nahradil Acevedo.

65
    Dohráno má Kanga, kterého vystřídal Doumbia.

64
    Při dopadu si ublížil Djakov, který je ošetřován za postranní čarou.

62
    Domácí fotbalisté ze standardní situace nic nevytěžili, ale u míče vydrželi. Ke střele se pak dostal Goreux, ale jeho pokus z voleje byl nepřesný.

61
    Kanga se snažil odcentrovat míč před branku, ale protihráč zasáhl zodpovědně a balon odehrál na rohový kop.

60
    Rozhodčí opět přerušil hru, protože byl faulovaný Fidler. Hosté tak dostali výhodu standardní situace, kterou si vzal na starost Chozin, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a střela skončila vysoko nad brankou.

58
    Grigorjev dostal zajímavou přihrávku do pokutového území, kde se přes bránící protihráče dostal ke střele, ale brankář Zabolotnyj si připsal úspěšný zákrok a nepříjemný pokus zneškodnil.

56
    Také gólman Zabolotnyj si dobře postavil obrannou zeď, která prudkou střelu zablokovala.

55
    Bránit se musí také Ural, protože nyní budou domácí fotbalisté zahrávat volný přímý kop.

54
    Brankář Pletikosa si dobře postavil zeď a právě ta střelecký pokus úspěšně zablokovala. Navíc pak byl faulovaný jeden z domácích obránců, a tak sudí hru přerušil.

54
    Hosté mají k dispozici výhodu volného přímého kopu, a tak se musí domácí tým pozorně bránit.

52
    Ural teď zahrával dva rohové kopy za sebou, ale ani z jednoho nic nevytěžil.

52
    Druhý poločas pokračuje ve stejném tempu, jako běžel poločas první. Aktivnější na míči jsou domácí hráči, ale vyložená šance k vidění není.

48
    V šanci se ocitl Chozin, ale jeho střela byla protihráčem úspěšně zablokována, a tak se stav skóre ve 48. minutě nemění.

48
    Dancev se po ošetření vrátil zpět na hřiště a pokračuje ve hře.

47
    Rostov však z rohového kopu vůbec nic nevytěžil. Hosté se ubránili a centrovaný balon prodloužili hlavou do bezpečí.

47
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

46
    Hra je přerušena, protože Kanga ublížil svému protihráči a ten teď potřebuje ošetřit. Oba fotbalisté svedli souboj, do kterého šel Kanga tvrdě, ale podařilo se mu vybojovat rohový kop.

46
    Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

Rozhodčí Lapočkin ukončil první poločas za stavu 1:0, o zatím jedinou branku se postaral ve 3. minutě Poloz, kterému přihrával Gaţcan. Ve 21. minutě musel pro zranění střídat Smolov, kterého nahradil Gognijev, ale ve 22. minutě byl faulovaný a přivodil si zranění, přes které chtěl pokračovat ve hře, ale nešlo to, a tak ve 28. minutě opustil hřiště a na trávníku ho nahradil Dorožkin. Ural tak může provést už pouze jedno střídání. První poločas příliš zajímavých momentů nepřinesl, hrálo se převážně mezi pokutovými územímí a šance k vidění nebyly. Doufejme, že poločas druhý bude pohlednější a hlavně ofenzivnější.

Držení míče: FK Rostov 46% – 54% FK Ural.
    Útočné akce: FK Rostov 51:50 FK Ural.
    Střely celkem: FK Rostov 4:3 FK Ural.
    Střely na branku: FK Rostov 2:0 FK Ural.
    Střely mimo branku: FK Rostov 2:3 FK Ural.
    Fauly: FK Rostov 4:12 FK Ural.
    Zákroky brankářů: FK Rostov 0:1 FK Ural.

45+2

45
    První poločas bude nastaven o 2 minuty.

44
    Lungu byl potrestán žlutou kartou a ani trochu se mu to nelíbí. Utěšovat ho musí spoluhráči.

44
    Brankář Zabolotnyj si připsal první úspěšný zákrok, když zneškodnil prudkou střelu soupeře.

42
    Jerochin dostal přihrávku, ale rychle k němu přistoupil Bastos, který mu vše zkomplikoval. Jerochin se snažil ještě odcentrovat balon před branku, ale protihráč mu nic nedovolil.

41
    Na druhé straně se ke střele probojoval Kalačev, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a Zabolotnyj mohl zůstat v klidu.
    Stavpec se dostal do zakončení

40
    Stavpec vybojoval míč a pak se sám dostal do zakončení, avšak jeho tvrdá střela zblízka gólem neskončila. Vypadalo to, že tam byla teč protihráče, ale rozhodčí rohový kop nenařídil.

38
    Ze všech hráčů nejvýše vyskočil brankář Pletikosa a centrovaný míč si stáhl do rukavic. Ke střele se tak nikdo z fotbalistů Uralu nedostal.

38
    Před standardní situací se Rostov sice ubránil, ale protože obránce odvrátil míč hlavou na rohový kop, tak se domácí tým bude muset znovu bránit.

37
    Rozhodčí ještě uklidňuje hráče v pokutovém území, ale za malou chvíli přijde na řadu zmiňovaný volný přímý kop.

36
    Goreux zastavil svého protihráče, ale za hranicí pravidel, a tak od sudího vyfasoval žlutou kartu. FK Ural bude zahrávat volný přímý kop.

34
    Ural ze standardní situace nic nevytěžil, a tak se stav skóre ve 34. minutě nemění. Domácí Rostov stále vede 1:0.

33
    Jarošenko zahrával volný přímý kop a prezentoval se prudkým centrem do vápna, kde se do zakončení dostal Jerochin, ale jeho tvrdou ránu protihráč zblokoval na rohový kop.

30
    Máme tady žlutou kartu, kterou vyfasoval Dancev, když fauloval svého protihráče.

28
    Tak Gognijev ve hře pokračovat nemůže a proto ho na trávníku nahrazuje Dorožkin. Gognijev dnes příliš minut na hřišti nestrávil, protože se na hřiště dostal ve 21. minutě, kdy vystřídal Smolova a sám se pak zranil.

27
    Faulovaný byl Lungu, kterého poslal k zemi protihráč. Rozhodčí tedy hru přerušil a hosté rozehrávali, ale opět nepřesně.

26
    V úvodních minutách toho k vidění příliš není. Domácí Rostov se sice ve 3. minutě dostal do vedení, ale to byla pouze jediná vyložená šance, kterou jsme dnes viděli. Doufejme, že oba celky svůj výkon zlepší a zápas bude zajímavější.

25
    Gognijev se vrátil zpět na hřiště a pokračuje ve hře, doufejme, že jeho loket je v pořádku.

24
    Po krátkém přerušení se pokračuje, zatím však bez Gognijeva.

23
    Ošetřovaným hráčem je, nový muž na hřišti, Gognijev.

22
    Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z fotbalistů Uralu, který se drží za ruku a potřebuje ošetřit.

21
    Hrací plochu opustil Smolov, kterého vystřídal Gognijev. Vypadá to, že Smolov má nějaké zdravotní potíže.

21
    Faulovaný byl Jarošenko, proti kterému se provinil Torbinskij, jemuž rozhodčí okamžitě udělil žlutou kartu.

19
    Gaţcan se už vrátil zpět na hřiště a pokračuje ve hře.

19
    Tentokrát už se nikdo z hostů ke střele nedostal a domácí tým odkopl míč daleko od své brány.

18
    K centrovanému balonu se dostal Chozin, který se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl zblokován na další rohový kop.

17
    Hra je přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet Gaţcan, který odhlavičkoval centrovaný míč na další rohový kop, ale ublížil si.

16
    Hráči Uralu se dostali na útočnou polovinu a poté z levé strany odcentrovali balon do vápna, ale tam byl připravený Milić, jenž hlavou odvrátil míč na rohový kop.

14
    Stavpec fauloval a Rostov dostal výhodu volného přímého kopu, ale hosté se před ním ubránili. Nicméně domácí fotbalisté u míče vydrželi a poté se dostali do zakončení, ve kterém byl Grigorjev, ale tomu střela nesedla podle představ, a tak se stav skóre nemění.

12
    Rostov byl znovu u balonu a postupně se s ním dostal na soupeřovu polovinu, kde Kanga obdržel přihrávku a poté vzal vše na sebe, ale střela z dálky se mu nepodařila.

10
    Ural získal míč pro sebe a přesunul se s ním na útočnou polovinu, ale kombinace fotbalistů v bílém byla opět nepřesná. Balon se dostal až mimo hrací plochu, a rozehrávat tak bude domácí tým.

9
    Ani tento rohový kop domácím hráčům štěstí nepřinesl, a tak ses stav skóre v 9. minutě nemění. Ke střele se sice dostal Kanga, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil vysoko nad brankou.

9
    Domácí tým je v úvodních minutách aktivnější a znovu se s míčem dostal až do vápna soupeře, ale obrana Uralu na poslední chvíli zasáhla a odehrála balon na další rohový kop.

7
    Hosté se snažili udělat něco s nepříznivým stavem, ale byli neúspěšní. Do zakončení se dostal Lungu, ale jeho pokus byl nepřesný.

6
    Nicméně domácí Rostov ze standardní situace nic nevytěžil, protože hosté se ubránili na jedničku.

6
    Domácí fotbalisté se přesunuli na útočnou polovinu, kde se snažili dostat míč před branku, avšak obránci Uralu byli pozorní a balon odehráli na rohový kop.
    Dmitrij POLOZ - 1:0

3
    Rostov právě vstřelil branku!
    Na pravém křídle měl balon Gaţcan, který se dobře rozhlédl a poté se prezentoval přesnou přihrávkou, ke které se dostal DMITRIJ POLOZ, jenž ze své kopačky vyslal krásnou trefou ke vzdálenější tyči a brankář Zablotnyj se natahoval už marně. POLOZ to trefil nádherně, a poslal tak domácí tým do brzkého vedení.

2
    Ani rohový kop domácím hráčům nepomohl, a znovu tak branku soupeře neohrozili. Nicméně Rostov zůstává u balonu.

2
    Nicméně domácí hráči ze standardní situace branku neohrozili, ale získali výhodu rohového kopu.

1
    Domácí Rostov hraje ve žlutých dresech a v modrých trenýrkách. Fotbalisté domácího celku tedy získali míč a přesunuli se s ním na soupeřovu polovinu, ale tam byl faulovaný Grigorjev, a tak Rostov dostal výhodu standardní situace.

1
    O úvodní výkop se postarali fotbalisté Uralu, kteří dnes hrají v bílých kompletech. Hosté se s míčem přesunuli na vlastní polovinu hřiště a kombinovali mezi sebou. Poté se rozhodli pro útočnou akci podél levé postranní čáry, ale přišla nepřesná přihrávka a balon se přestěhoval na kopačky domácích fotbalistů.

1

-3
    Hlavní rozhodčí Lapočkin přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-10
    Po rozcvičce se oba celky odebraly do svých šaten.

FK Rostov: Pletikosa (C) – Milić, Djakov, Bastos, Goreux – Gaţcan, Kalačev – Grigorjev, Torbinskij, Kanga – Poloz.
    Náhradníci: Džanajev – Bordačev, Lolo, Xulu, Rebko, Doumbia, Trošečkin, Česnauskis, Byung-Soo, Nikolic, Lazutkin.

FK Ural: Zabolotnyj – Chozin, Ottesen, Fontanello, Dancev – Stavpec, Fidler (C) – Jerochin, Jarošenko, Lungu – Smolov.
    Náhradníci: Kot, Arapov – Novikov, Bělozerov, Jemeljanov, Čudin, Ščanicin, Acevedo, Sapeta, Gognijev, Podběrežkin, Dorožkin.

Rozhodčí: Lapočkin – Gavrilin, Kudrjavcev.
    Oficiální zápis pro dnešní utkání.

-22
    Obě mužstva jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.

Rostov má nejhorší obranu v lize, vždyť hráči tohoto celku obdrželi už 32 branek, což je nejvíc ze všech týmů. Podobně je na tom Torpedo Moskva, to má 26 inkasovaných gólů.

Bookmakeři více věří domácímu Rostovu, který potřebuje body jako sůl, ale forma Uralu jde v poslední době nahoru a na soupeřově půdě se bude snažit o třetí výhru v řadě.

FK Ural je v tabulce na 13. místě a na svém kontě má 10 bodů. Fotbalisté Uralu třikrát zvítězili, jedenkrát remizovali a sedmkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 12:17.

FK Rostov se v tabulce nachází na 15. příčce a na svém kontě má pouhých 5 bodů. Rostov jedenkrát zvítězil, dvakrát remizoval a už osmkrát prohrál. Dosavadní stav skóre je 11:32.

Hezký podvečer, ruská Premier liga má na programu předehrávku 12. kola, ve které na sebe narazí FK Rostov a Fak Ural. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.