Buffalo – Boston 2:3 (po pr.) | NJ Devils – Winnipeg 2:1 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – LA Kings 3:0 (kon.)
Ottawa – Chicago 4:5 (0:1 po s.n.) | Tampa Bay – Philadelphia 4:3 (kon.) | Florida – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 2:0 (kon.) | Minnesota – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Colorado – NY Islanders 5:0 (kon.)
Vancouver – Montreal 3:2 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Los Angeles Kings
cz Piatok 31.10.2014, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Tučňáci z Pittsburghu mají zatím odehráno osm zápasů a oproti ostatním konkurentům mají v mnoha případech i tři zápasy k dobru. Ovšem už na začátku sezóny potvrzují, že by měli i nyní patřit mezi největší favority na zisk Stanleyova poháru. Po osmi zápasech mají na kontě slušných jedenáct bodů po pěti výhrách, dvou porážkách a jedné prohry v nastaveném čase. Nyní narazí na konkurenta z Los Angeles, který má velmi podobné ambice i statistiku.

Králové odehráli devět zápasů a oproti Pittsburghu mají o tři body více. Zatím zaznamenali jen jednu prohru v základní hrací době a to hned na úvod doma proti San Jose, následně prohráli v nastavení s Arizonou a naposledy ve Philadelphii. Jejich bilance tedy činí šest výher, dvě porážky v prodloužení a jedna v základní hrací době. Ve vzájemných zápasech se přeci jen o něco více daří Tučňákům z Pittsburghu.

Ti sice v předchozím vzájemném střetnutí podlehli Los Angeles 2:3, ovšem předtím ve čtyřech duelech dokázali zvítězit a z minulých deseti utkání mají na kontě sedm výher se třemi porážkami. Pittsburgh zazářil v předchozím střetnutí proti české legii v New Jersey. S tímto konkurentem už prohrával 1:3, ale nakonec mu uštědřil drtivý debakl po výsledku 8:3.

Hlavní hvězdou domácího výběru by opět měl být jeden z nejlepších hráčů posledních sezón NHL Sidney Crosby. Ten ve svých osmi zápasech posbíral už 14 bodů za 7 branek a stejný počet asistencí, v produktivitě mu prozatím patří druhé místo. Hned za ním se na třetí pozici nachází Tyler Toffoli z LAK, který má na kontě o jeden bod méně za bilanci 5 branek a 8 asistencí.

Crosbymu by opět měli asistovat další dva produktivní hráči. Patric Hornqvist (5+6) a Jevgenij Malkin (4+7) mají na kontě jedenáct kanadských bodů. Kromě Toffoliho táhne Krále Jeff Carter (5+7) s dvanácti body. Žádný český či slovenský krajánek by do utkání neměl zasáhnout.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Ehrhoff, Määttä, Letang, Scuderi, Despres – Kunitz (A), Crosby (C), Hornqvist – Dupuis, Malkin (A), Comeau – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams

Los Angeles Kings: Jones (Quick) – Doughty, Muzzin, Regehr, Martinez, Greene (A), McNabb – Toffoli, Carter, Pearson – Brown (C), Richards, King – Williams, Stoll, Clifford – Nolan, Andreoff, van Der Gulik

Rozhodčí: Kozari, Kimmerly – Alphonso, Murphy.

Oba týmy už vstupují na ledovou plochu a utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:56
    Neúspěšné útoky na obou stranách, nyní drží domácí puk ve vlastním pásmu.

01:11
    Po nahození na domácí branku je tu první přerušení hry, vhazuje se po Fleuryho pravici.

01:46
    Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude obranném pásmu Králů.

01:57
    Střelu Browna vyráží Fleury před sebe.

02:13
    Despres střílí bekhendem a Jones zasahuje.

02:41
    Střelu Hornqvista znovu kryje Jones.

02:53
    Hornqvist opět tvrdě vystřelil a Jones dalším zákrokem přerušuje hru.

03:28
    První vyloučení na straně hostů, Andreoff podrazil Hornqvista a Tučňáci si zahrají první přesilovku.

03:43
    Střelu Letanga vyráží Jones, následně se do zakončení dral Hornqvist a na poslední chvíli ho zablokoval Doughty.

04:24
    Domácím se první přesilová hra příliš nedaří, nyní rozjíždějí akci zpoza vlastní branky a minuta z početní výhody už je pryč.

05:14
    Erhoff a Downie se snažili ohrozit Jonese, ten je ale připraven.

05:28

06:08
    Teď sehraje téměř bez přerušení, ani jeden celek se nedokáže usadit v útočném pásmu.

06:25
    Bude se vylučovat na druhé straně, dvě minuty za sekání si odsedí Malkin, když v dobré šanci zastavil Cartera. Fleury ale zasahovat nemusel.

06:25
    Následuje první komerční přestávka tohoto utkání.

07:12
    Hosté sevřeli svého soupeře ve vlastní třetině, nebezpeční jsou především Carter s Toffolim.

07:21
    Pearson dobře pálí a Fleury kryje, následně hákuje Toffoli unikajícího Määttäu a poměr sil na ledě se srovná.

08:14
    Fleury si opět připisuje dobrý zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.

08:25
    Nyní začíná více jak minutová přesilovka pro Pittsburgh.

08:42
    Doughty fauluje Hornqvista a máme tu přesilovku 5 na 3 ve prospěch Pittsburgu, která bude trvat celých 39 sekund.

09:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí se na konci přesilovky 5 na 3 prosazují. Jevgenij Malkin krásně našel u levé tyče CHRISE KUNITZE a ten lehkou tečí zasunul puk vedle Jonesova betonu, to byla vskutku nádherná akce. Asistence: Jevgenij Malkin, Patric Hornqvist
    KUNITZ - 1:0

10:05
    Nyní pokračuje přesilovka Tučňáků a velmi nebezpečné pálil Ehrhoff, jenže Jonesovu branku netrefil.

10:42
    Nyní se domácí už k ničemu nedostali a přesilovka končí, hosté jsou kompletní. Nyní následuje druhá komerční přestávka tohoto zápasu.

10:50
    Malkin opět v akci, jenže je z toho jen ofsajd a vhazování ve středním pásmu.

11:14
    Další nahození domácím nevyšlo a nyní rozehrával Doughty, Pittsburgh je zatím v tomto utkání mnohem lepším celkem.

11:28
    Další vhazování ve středovém kruhu, utkání prozatím plyne v poklidu a bez emocí.

12:04
    Tučňáci byli opět v útočném pásmu, jenže jen na chvíli a nyní se kotouč nachází ve středním pásmu.

12:47
    Downie na chvíli vybojoval útočné pásmo, ovšem poté rozjížděl akci hostů Toffoli. Ten už byl hodně unavený a odešel střídat.

13:41
    Crosby prováhal okamžik ke střelbě i nahrávce na Kunitze a Králové se poté osvobozují.

14:11
    Další pokus o útok Pittsburgu nevyšel, nyní se hraje bez přerušení.

14:24
    Nicméně domácí si zahrají další přesilovku po nebezpečné hře vysokou holí od Richardse na Desprese. Následuje třetí a poslední komerční přestávka v této třetině.

14:57
    Po Hornqvistově ráně z mezikruží srazil kotouč jeden z hostujících hráčů a Kunitz se už ke střele nedostal.

15:14
    Tak tohle byla hodně velká smůla pro hostujícího gólmana. Po dobré práci Hornquista objel branku Kunitz a přihrál na volného KRISE LETANGA, který s pomocí brusle Kinga dopravil kotouč mezi betony Jonese, je to jeho první branka v této sezóně. Asistence: Chris Kunitz
    LETANG - 2:0

15:55
    Po dobré střele Dupuise si další zákrok připisuje Jones.

16:11
    Zakázané uvolnění domácích, bude se vhazovat v blízkosti Fleuryho.

16:13
    Ten si nyní připsal po delší době zákrok po ráně Browna.

16:44
    Králové se ještě snaží s výsledkem něco udělat, po dvou střelách Stolla znovu zasahuje skvělý Fleury.

17:24
    Na druhé straně opět pod tlakem Jones, který vychytal Hornqvista.

18:01
    Králové se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem nemohou se dostat k žádné střele.

18:32
    A nyní hosté drží kotouč ve vlastním pásmu, u něho je nyní Martinez.

18:58
    Po dobré střele Clifforda zasahuje skvěle pravým betonem Fleury!

19:20
    Cliffordovi nesedla rána a poté po velkém závaru nevyzrál na Fleuryho Muzzin.

19:48
    Kotouč skončil jen v boční síťce Pittsburghu a následně na druhé straně trefuje Malkin po brejku dva na jednoho jen tyčku!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní dějství je za námi. Domácí znovu potvrdili skvělou úspěšnost v přesilovkách a po dvou gólech v početní výhodě tak jsou na tom zatím o hodně lépe. Druhá třetina začne přibližně v 1:02.

20:01

20:39
    Hned v úvodu velký závar před Jonesem, Crsoby s Kunitzem se snažili zasunout puk do sítě, ale to se jim nakonec nepovedlo.

20:52
    Zakázané uvolnění, vhazuje se před Fleurym.

21:46
    Nyní bylo k vidění několik hitů na obou stranách, do šance se žádný z týmů nedokázal dostat.

22:01
    Po akci tři na jednoho vzal na sebe zodpovědnost Malkin a trefuje jen levý beton Jonese!

23:19
    Nyní střela Williamse, domácí Fleury si připisuje snadný zákrok.

23:44
    Nyní po delší době bez přerušení, to přišlo až nyní. Na trestnou lavici měl jít Stoll, ovšem druhý rozhodčí zrušil trest za nedovolené bránění na Suttera a přesilovka pro domácí to tak nebude.

24:00
    Další přerušení hry, vhazuje se před Jonesem po jeho levici.

24:20
    Kapitán Brown sekl Malkina a nyní to už bude přesilovka pro Tučňáky.

24:38
    Crosby se snažil před brankou najít Hornqvista, ovšem posila z Nashvillu na kotouč nemohla dosáhnout.

25:12
    Králové zahrozili, ovšem dvě střely Stolla dokázal vychytat Fleury.

25:42
    Po střele Dupuise skončil puk v ochranné síti.

25:52
    Downie číhal u levé tyče, jenže na beton Jonese nevyzrál a kotouč je za brankou Los Angeles.

26:20
    Kotouč za brankou Fleuryho, hosté jsou v plném počtu.

27:08
    Králové se snaží hrozit z rychlých brejků, jenže následné nahození nemohlo Fleuryho vystrašit.

27:46
    Malkin byl tvrdě zasažen a pokazil rozehrávku. Poté zhruba metr před modrou čarou napřáhl Nolan a tvrdě vypálil, jeho střelu ale Fleury viděl a schoval kotouč do lapačky. Následuje první komerční přestávka ve druhé části.

28:12
    Hornqvist pálil z úhlu bekhendem do Jonese a nedokázal ho prostřelit. Jen škoda, že si před brankou nevšiml úplně osamoceného Crosbyho.

28:56
    Downie odvážnou přihrávkou nenašel Suttera a je z toho jen zakázané uvolnění, vhazuje se před Fleurym.

29:12
    Máme tu přerušení, Stoll se postrkoval s Downiem a schylovalo se k bitce. Ovšem té zamezili rozhodčí i hráči. Nicméně máme tu pro oba dvě minuty za nesportovní chování.

29:12
    Downie ještě při odchodu na trestnou napadl Stolla a dostane dvě minuty navíc, máme tu tedy přesilovku pro Los Angeles.

30:04
    Hned po vhazování zasahoval Fleury, poté po několika zblokovaných střelách domácí vyhazují.

30:47
    Dobrou ránu Williamse vyrazil hrudí Fleury.

30:59
    Po nepřesné přihrávce se povedlo Pittsburghu vyhodit do středního pásma.

31:12

31:52
    Tučňáci počkali s rozehrávkou na střídání, následně ale vyhazují jen na zakázané uvolnění a vhazuje se po pravici Fleuryho.

32:01
    Následuje ofsajd Los Angeles. Máme tu druhou komerční přestávku.

32:33
    Domácí dlouho drželi útočné pásmo, následně z první vypálil Hornqvist a nepropálil betony Jonese.

33:03
    Puk za brankou Fleuryho, domácí s přehledem počkali na střídání.

33:45
    Po krásné zadovce zpoza branky mohl střílet Spaling, jenže v dobré pozici puk netrefil

34:07
    Richards sekl Letanga a bude tu další přesilovka pro domácí, ovšem až po komerční přestávce.

34:13
    Hosté hned v úvodu oslabení vyhazují.

34:41
    O střelu se pokusil Crosby, jenže byl zablokován.

34:51
    Dobrou ránu vyslal Letang, gólman Jones ale jistě zasáhl lapačkou.

35:19
    Úchvatné sólo předvedl Malkin, jenže jeho střela z mezikruží byla sražena.

35:41
    Crosbyho rána byla sražená, to samé ta Letangova, nicméně Tučňáci stále drží útočné pásmo.

36:09
    Malkin se snažil z otočky vyzrát na Jonese, ovšem to se mu nepovedlo.

36:13

36:44
    Zakázané uvolnění Pittsburghu, Králové jsou v dnešním utkání jasně o krok pozadu.

37:19
    Williams najel do útočné třetiny, jenže tu se mu nepovedlo udržet,.

37:35
    Následně pálil Nolan, ale trefil jen chrániče Scuderiho.

37:59
    Pittsburgh byl pod tlakem a osvobodil se jen za cenu zakázaného uvolnění.

38:37
    Dobrá střela Downieho z první, kterou vyrazil Fleury jen před sebe a následně domácí obránci vyhazují do středního pásma.

38:58
    Králové mají v závěru třetiny tlak, ovšem Fleury stále odolává.

39:25
    Na druhé straně trefil Määttä jen Suttera a při střele Downieho cinkla pouze tyčka. Následuje zakázané uvolnění hostů.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, Tučňáci žádnou přesilovku v další gól neproměnili. Nicméně v utkání jsou stále mnohem lepším celkem a mají navrch, i když Králové si ve druhé části nějakou tu šanci vytvořili. Třetí třetina začne přibližně v 1:58.

40:01

40:33
    Domácí se nedostali do útočného pásma a nyní rozehrávají zpoza vlastní branky.

41:01
    Hornqvist nahodil do útočného pásma, ale to udržet nedokázal.

41:13
    Stoll prověřil Fleuryho, ten si připisuje snadný zákrok.

41:58
    Dva tečované pokusy před Fleurym, ten ale ani jednou nemusel zasahovat.

42:19
    Crosby se držel za kotník a Malkin za pusu, ze které teče krev. Dvě největší hvězdy domácích jsou tak otřeseni a uvidíme, jestli budou moci pokračovat.

42:45
    Střela Letanga je nepřesná, domácí jsou však stále mnohem častěji u kotouče.

43:24
    King vypíchl kotouč Erhoffovi a dostal se před Fleuryho, domácí gólman ho ale u levé tyče včas schoval do lapačky.

43:35
    Další přerušení hry, Crsoby byl ošetřen a je rychle znovu na ledě.

43:53
    Ránu Hornqvista z mezikruží dobře kryje Jones, který dokázal včas sklepnout své betony.

44:01
    Na druhé straně opět v pohotovosti Fleury a bude se vhazovat po jeho levici.

44:29
    Máme tu první opravdový pšstní souboj tohoto dne a sudí nestačili tentokráte zasáhnout. Bylo to hodně rychlé. Po ostrém souboji neunesl nervy Malkin a vrhl se na Willaimse.

44:29
    Malkin i Williams dostávají dvouminutový trest za hrubost, bude se hrát 4 na 4.

45:07
    Přečíslení Králů nakonec nic nepřineslo, kotouč byl sražen do ochranné sítě.

45:49
    Crosby si najížděl do útočné třetiny, byl ale přistižen v ofsajdu.

46:05
    Richards ztratil kotouč a z bekhendu pálil Letang, brankář Jones si připisuje další dobrý zákrok.

46:05
    Následuje další komerční přestávka.

46:29
    Oba týmy jsou v plném počtu.

46:47
    Další ztráta Browna, hosté znovu rozjíždějí akci zpoza vlastní branky.

47:15
    Nebezpečná situace před Fleurym, ten však nakonec zasahovat nemusel.

48:08
    Od modré pálil Regehr, jenže jeho rána nebyla příliš přesná.

48:58
    Domácí vybojovali útočné pásmo a nyní ho delší dobu drží bez střely.

49:24
    Tak Tučňáci pravděpodobně definitivně rozhodují o svém vítězství. Skvěle to udělal Sidney Crosby, který od mantinelu protlačil až před Jonese a vystřelil, puk se pak odrazil ke CHRISI KUNITZOVI a ten ho z úhlu napálil do zad Jonese, od kterých se odrazil kotouč do sítě. Asistence: Sidney Crosby, Christian Ehrhoff
    KUNITZ - 3:0

49:59
    Rána Malkina byla sražena do ochranné sítě a následně se ruská hvězda znovu dostala do šarvátky s Williamsem, tentokráte se však vylučovat nebude.

50:15
    Despres bude pykat dvě minuty za nedovolené bránění na Browna, přesilovka pro Los Angeles. Následuje komerční přestávka.

50:49
    Po Doughtyho nahození tečuje Carter kotouč těsně vedle Fleuryho branky.

51:17
    Doughty se postaral o další dvě střely v rychlém sledu a Fleury máchl lapačkou do vzduchu, to byl efektivní zákrok pro diváky.

51:50
    Po střele Martineze zasahuje vyrážečkou Fleury.

52:15
    Domácí se osvobodili a jsou v plném počtu.

53:10
    Po střele Kunitze zasahuje Jones a Králům se krátí čas, dotáhnout tříbrankové manko už bude nesmírně složité.

54:04
    Williams vypálil z velké dálky a tvrdě. Zamířil však jen do lapačky Fleuryho a navíc byl v ofsajdu. Po poslední komerční přestávce třetí třetiny se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:24
    Následně Fleury opět přerušuje hru, hra se nyní hodně kouskuje.

54:50
    Malkin se dostával do úniku, ale neměl potřebnou rychlost s nenašel před brankou volného Dupuise.

55:26
    Ani napodruhé nezafungovala spolupráce Malkina s Dupuisem, nyní Los Angeles kombinuje ve vlastní třetině.

55:45
    Adams přistižen v ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.

56:21
    Hosté už nemají čas, Tučňáci s přehledem kontrolují závěr utkání.

56:58
    McNabb vypálil tvrdě a Fleury musel zasáhnout skvěle betonem, domácí se pak osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

57:37
    Králové bojují, kapitán Brown však proti třem protihráčům neuspěl.

58:13
    Tvrdou ránu Doughtyo Fleury neudržel a poté zblízka proti gólmanovi Pittsburghu neuspěl ani van Der Gulik.

58:34
    Velmi nebezpečně vypálil Määttä a Jones dobře pokryl tuto střelu.

58:49
    Hosté si ještě v závěru zahrají přesilovku po držení Adamse.

59:10
    Střelu Muzzina vyrazil Fleury, hosté to zkouší bez brankáře!

59:46
    V závěru velký tlak Králů, nicméně Fleury stále drží čisté konto.

60:00

Československá stopa v utkání:

Žádný český ani slovenský hráč do tohoto utkání nezasáhli.

A je tu konec. Los Angeles nedokázali ani ve svém třetím venkovním zápase bodovat a navíc podruhé odjíždějí s nulou na kontě vstřelených branek. Domácí gólman Fleury udržel své druhé čisté konto v této sezóně a celkově třicáté v kariéře, výrazně tak přispěl k výhře Tučňáků. Domácí rozhodli o své výhře již v první třetině a náskok pojistili v polovině třetího dějství. Hlavní postavou utkání se stal Chris Kunitz, který si na konto připsal dvě branky a jednu asistenci. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Hvězdy utkání

1. Chris Kunitz (PIT) 2+1
    2. Marc-Andre Fleury (PIT) 60 minut, 36 zásahů, 0 gólů
    3. Kris Letang (PIT) 1+0 (02:45:23)

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 10. Kunitz (Malkin, Hornqvist), 16. Letang (Kunitz), 50. Kunitz (Crosby, Ehrhoff)

Rozhodca: Kozari, Kimmerly – Alphonso, Murphy