Washington – Detroit 2:4 (kon.) | Edmonton – Nashville 1:4 (kon.)
cz Štvrtok 30.10.2014, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

2. Matt Cullen 0+1
    3. Roman Josi všichni NSH 0+2

Slovenská stopa v utkání:
    Martin Marinčin (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:33. (05:40:47)

Predátoři si již vzít utkání nenechali a ve 3. třetině potvrdili své vítězství dalšími dvěma brankami i přes snížení domácího Halla. Celkově pak přestříleli Olejáře 35:27 a odvážejí si domů dva body za výhru.

60:00

59:44
    Ference se tak vrací zpátky na led.

59:26
    Nashville již nikam nepospíchá a s klidným svědomím kombinuje v útočné třetině.

58:47
    Pokus Forsberga sražen do ochranné sítě.

58:30
    Edmontonu se podařilo vyhodit puk.

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

57:44
    Ve stejný čas je vyloučen i Ference (EDM) za hákování.

57:44
    Scrivens teď nadvakrát podržel svůj tým od další inkasované branky.

56:22
    Olejáři jsou opět uvězněni před domácí brankou a vůbec si neví rady, jak získat puk.

55:35
    Dělovka Webera prolétla těsně kolem Scrivense do rohu.

54:30
    Hostům stačí již pouze nahazovat kotouče do útočného pásma. Nikam už se neženou.

53:16
    Po delší době si osahal kotouč také Rinne.

53:05
    Predátoři jsou opět v útočné třetině.
    SMITH - 1:4

52:24
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté si berou tříbrankové vedení zpět. Akci 2 na 1 vyřešil ideálně Cullen, který k sobě přitáhl domácího beka a poté předložil žabičku CRAIGU SMITHOVI, který z první zamířil přesně do Scrivensovy branky. Asistence: Matt Cullen.

50:40
    V pozoru už musel být opět Scrivens, ale nahození od Nyströma bylo pro něj lahůdkou.
    HALL - 1:3

48:56
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Olejáři se vrací alespoň částečně do zápasu. Střelu Nugenta-Hopkinse od mantinelu ještě Rinne stihl vyrazit, ale na dorážku TAYLORA HALLA z druhé strany neměl finský gólman i přes jeho tygří skok šanci. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Jordan Eberle.

48:43
    Ribeiro nenašel mezírku mezi chránič Scrivense.

48:13
    Hosté jsou opět kompletní.

47:52
    Predátoři se dokázali osvobodit.

47:28
    Na brankáře hostí si nepřišel ani střelou do levého horního rohu branky Purcell.

47:13
    Povedlo se to až nyní, ale i s menšími komplikacemi udržel finský gólman puk před brankovou čárou.

46:50
    Pilers se zatím nedostali k ohrožení Rinneho.

46:13
    Jones (NSH) nedovoleně bránil Perrona a okusí pobyt na trestné lavici.

45:43
    Hall se chystal ke střele, ale stopku mu vystavil tvrdý, ale čistý hit od Ellise.

44:16
    Rinne si připisuje 23. úspěšný zákrok v dnešním duelu.

42:43
    A právě Josi nabral rychlost a od mantinelu střelou zápěstím ohrozil Scrivense.

42:35
    Střelu Nugenta-Hopkinse vyrazil Josi.

42:10
    Domácí se ale ještě nevzdávají a pokoušejí se vykřesat naději v podobě vstřelené branky pobytem v útočném pásmu.
    WEBER - 0:3

40:24
    Tak tomu se říká nástup do utkání. Ribeiro zachytil rozehrávku domácího celku a poslal kotouč na modrou čáru, kde čekal připravený SHEA WEBER a příklepem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mike Ribeiro.

40:01

Dva rychlé brejky určili ráz prostřední periody mezi Edmontonem a Nasvhillem. V rozmezí 86 sekund udeřili dvakrát hosté zásluhou Smithe a Becka. Po 40 minutách tak svítí na kostce skóre 0:2. Jestli tento stav zůstane i na konci utkání nebo nikoliv, nám řekne 3. třetina, která začne v 5:02.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny a Nyström je zpět na ledě.

38:43
    Finský brankáře se dokázal včas přesunout proti střele Nugenta-Hopkinse.

38:16
    Nadvakrát nedokázal teď Eberle překonat Rinneho.

37:42
    Kombinaci Edmontonu přerušuje postavení mimo hru.

37:20
    Tvrdou střelu Schultze s menšími obtížemi chytá Rinne.

37:01
    První vyloučení zápasu obstará Nyström (NSH), když zahákoval Perrona a půjde zpytovat svědomí na trestnou lavici.

36:27
    Domácí tým teď spaluje jednu šanci za druhou. Nyní jeli 2 na 1, ale místo zakončení se pokoušeli akci vyšperkovat do prázdné branky a puk ztratili.

35:52
    Hra se nyní uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu.

34:23
    Hallův pokus nadělal Rnnemu velké potíže. Naštěstí pro finského gólmana se kotouč odklouzal z brankoviště mimo jeho svatyni.

33:12
    Zakázané uvolnění na straně Edmontonu.

32:53
    Rinne raději přidržel kotouč a přerušil hru.

32:18
    Ellis tvrdou ranou vyprášil beton Scrivense.

31:40
    Jakupov dostal krásnou přihrávku na útočnou modrou čáru, ale Rinneho bekhendovým blafákem nepřekonal.

30:45
    Scrivens raději přidržel Ellisovo nahození od modré.

29:17
    Oilers se snaží vzpamatovat z šoku a zavádí puk za branku Rinneho.
    BECK - 0:2

27:49
    Hostům vyšel v krátké době druhý rychlý brejk. Wilson si počkal až mu na druhé straně najede TAYLOR BECK a ten po zemi trefil přesně odkrytou domácí klec. Asistence: Colin Wilson, Mattias Ekholm.

27:28
    Domácí se snaží o odpověď, ale Rinne je zatím proti.
    SMITH - 0:1

26:23
    Predátoři se přeci jen dočkali. K odraženému kotouči se nejrychleji dostal CRAIG SMITH a posla puk za dezorientovaného Scrivense. Asistence: Roman Josi, Derek Roy.

25:55
    Do slibné příležitosti si najel Draisaitl. Rinne připraven.

24:55
    Joensuu golfem přestřeluje bránu.

24:00
    Edmonton zvýšil aktivitu v prostřední periodě. Nyní ale museí rozehrávat další akci za svou brankou.

22:35
    Akci domácích 3 na 2 zahodil Jakupov, jenž přihrával Hallovi na paty.

21:40
    Icing Olejářů.

20:41
    Hall nenašel mezírku mezi betony Rinneho.

20:19
    Pokus Nugenta-Hopkinse končí na břevně!

20:01

Bezbrankové úvodní dějství je za námi. po většinu třetiny byl lepší Nashville, ale Edmonton s postupem času dokázal vyrovnat hru a držel více puk na holích. Predátoři jsou střelecky aktivnější a to výrazně. Svého soupeře přestříleli 11:3. Jenom gólová tečka tomu zatím chybí. Snad se jí dočkáme ve 2. třetině, která začne ve 4:05.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:00
    Nyní naopak domácí ovládají kotouč v útočném pásmu. S černou gumou ale operují hlavně za brankou.

16:12
    Rinne si po delší pauze osahal kotouč.

15:32
    Edmonton se opět marně snaží dostat z kleští Predátorů.

14:11
    Josi střelou příklepem trefil pouze prvního bránícího hráče.

13:32
    Rinne raději přikryl puk před dotírajícím Joensuem.

13:06
    Fayne vyváží puk z pásma a ulevuje tak svým spoluhráčům, kteří spolu s ním čelili tlaku hostů.

11:43
    Z otočky nevyzrál na Scrivense Neal.

11:36
    Zakázané uvolnění na straně Oilers.

11:13
    Ekholm uklidňuje hru za vlastní brankou.

10:03
    Domácí zatápí v útočné třetině. Rinne však zatím stále bez zákroku.

9:17
    Edmonton se probudil z úvodního spánku a začíná vyrovnávat hru s Nashvillem.

7:55
    Jakupov od modré vystrašil Rinneho.

7:21
    Rozehrávka hostů nabrala nepřesnosti a skončila v podobě zakázaného uvolnění.

7:04
    Cullen opět tváří v tvář selhal proti Scrivensovi.

6:08
    S nahozením Neala si Scrivens věděl rady.

5:21
    Zpoza branky málem překvapil Rinneho Draisaitl.

4:27
    Cullen z první trefuje tyč Scrivensovy svatyně!

4:15
    Olejáři se dopouštějí zakázaného uvolnění.

3:46
    Ribeiro si najel v rychlosti do pásma a střelou zápěstím prověřil Scrivense.

3:17
    Edmonton vytvořil docela pěkný zámek, ale Rinne zatím odolává.

2:14
    Predátoři navíc zahrávají na zakázané uvolnění.

2:07
    Neal zavážel puk do pásma, ale následná přihrávka nenašla žádného z jeho spoluhráčů.

1:35
    Incident se ještě chvíli zkoumal u videa, ale rozhodčí potvrdili svůj první verdikt a gól neuznávají.

1:35
    Také Nashville si již vyzkoušel pobyt v útočné třetině a Scrivens po čase raději uschoval kotouč pod lapačku.

0:25
    Olejáři rozjíždějí první útok. S pukem se ale dostali do rohu kluziště.

0:01

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Schultz, Hunt, Ference (C), Perron, Fayne, Marinčin – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Perron, Draisaitl, Purcell – Jakupov, Arcobello, Pouliot – Joensuu, Gordon, Acton. Trenér: Dallas Eakins.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Roy, Cullen – Beck, Wilson, Jokinen – Nyström, Gaustad, Bourque. Trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Walsh, Pochmara – Sharrers, Nansen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Slovenská stopa

V dresu Olejářu by měl do dnešního zápasu zasáhnout Slovák Martin Marinčin.

Domácí sice mometnálně okupují 11. místo s 9 bodovým ziskem s naopak negativním poměrem branek 26:32. Jeho forma z posledních domácích zápasů ale mluví zcela opačně. 4 výhry z posledních 5 utkání hovoří za vše. Poslední duel zvládli na jedničku. Ambiciózní Montreal porazili Olejáři 3:0.

Právě hosté z Nashvillu příjíždějí do Rexall Place jako 6. tým Východní konference. Zápasem v Edmontonu začíná jeho šestizápasový trip na venkovních kluzištích a do kanadského města nepřijeli s nejlepší váladou. Poslední zápas doma s Pittsburghem totiž prohrál nepříznivě 0:3. Na kontě má 12 bodů z 8 zápasů a mírně pozitivní skóre 19:16.

Souboj 6. týmu s 11. v rámci Východní konerence . Takové je dnešní menu, ke kterému Vás srdečně zve Ondřej Jícha.

Příjemný středeční večer při sledování NHL. Zámořská soutěž má dnes na programu pouze dvě utkání a my budeme společně sledovat právě druhý hraný zápas Edmonton Oilers – Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 49. Hall (Nugent-Hopkins, Eberle) – 27. Smith (Josi, Roy), 28. Beck (Wilson, Ekholm), 41. Weber (Ribeiro), 53. Smith (Cullen)

Rozhodca: Walsh, Pochmara – Sharrers, Nansen

Diváci: 16 839