Kometa Brno – Zlín 4:3 (kon.) | Pardubice – K. Vary 6:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:2 (kon.)
Slavia – Litvínov 6:3 (kon.)
HC Slavia Praha
6:3 (1:3, 3:0, 2:0)
HC VERVA Litvínov
cz Utorok 28.10.2014, 18:15 • O2 Arena, Praha • Tipsport extraliga (ČR)

Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a brzy se těším na počtenou. (20:40:10)

Je za námi velmi pohledné a gólově bohaté střetnutí mezi Slavií a Litvínovem. Hosté během úvodních deseti minut odskočili sešívaným už na třígólový rozdíl. Ještě do první přestávky ale stihl snížit Knot a pak už skórovali jen a pouze domácí. Ti dokázali nepříznivý vývoj otočit a nakonec zvítězit poměrem 6:3.

60:00

59:50
    Už se nic nestane, kotouč ve středním pásmu.

59:14
    Litvínov kombinuje v pásmu Slavie.

58:49
    Slávisté vyhazují do středního pásma tak, aby puk nešel na icing.

58:24
    Pražané dostali kotouč až k Francouzovi, který raději přerušuje hru.

57:54
    Severočechům se opět nevydařil přechod přes střední pásmo, hrají domácí.

57:13
    Na kotouči jsou červenobílí, kteří kontrolují poslední minuty zápasu.
    VAS - 6:3

56:07
    Slavia právě vstřelila branku!
    Zřejmě je definitivně rozhodnuto! JÁNOS VAS potrestal hrubou chybu při rozehrávce obrany hostů přesným projektilem ke vzdálenější tyči! Bez asistence.

55:52
    Litvínovským se zatím nedaří dostat se do závěrečného náporu, naopak kazí jednoduché rozehrávky a nemohou se dostat přes střední pásmo.

55:06
    Zakázané uvolnění hostů.

54:26
    Tvrdou střelu vyslal Doležal, Francouz se musel pořádně natáhnout, aby ji vytěsnil vyrážečkou.

53:46
    Hosté teď předvedli obrovský tlak a Pražané mohou děkovat především Dominiku Furchovi, který dokázal všechny šance žlutočerných pochytat! Největší možnost měl Martynek, jenž ale nedokázal přes Furchův beton zacílit do odkryté části branky.

53:44

52:50
    Slávisté zblokovali střelu od modré, následně končí puk opět u Francouze.

52:24
    Tomica posílá puk přes všechny čáry.

51:44
    Hosté si zahrají v početní převaze. Hákoval Jakub Sklenář (SLA).

Adam Kolář

Góly a asistencie: 16. Knot (Klhůfek, Sklenář), 23. Krejčí (Sklenář, Tomica), 25. Bednář (Vas, Školiak), 27. Stránský (Poletín), 45. Sklenář (Doležal, Bednář), 57. Vas – 8. Šlégr (Ručinský), 10. Lukeš (Jánský, Zeman), 11. Martynek (Ručinský, Jurčík)

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Beňovič, Knot, Valach, Novák, Krejčí, Kolařík, Štich – Tomica, Školiak, Bednář (C) – Doležal, Vas, Čermák – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Poletín, Veselý
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Zeman, Baránek, Šlégr, Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Jurčík, Ručinský, Martynek – Trávníček (C), Piroš, Majdan – Gerhát, Šrámek, Písařík

Rozhodca: Fraňo, Šír – Bláha, Špůr