Almería – Bilbao 0:1 (kon.) | Real Madrid – Barcelona 3:1 (kon.) | Valencia – Elche 3:1 (kon.)
Córdoba – Sociedad 1:1 (kon.) | Eibar – Granada 1:1 (kon.)
Valencia CF
3:1 (2:0)
Elche CF
Sobota 25.10.2014, 20:00 • Mestalla • Španielska LaLiga

Valencia nakoniec zvíťazila 3:1, keď sa v 63. minúte dostala do trojgólového vedenia po vlastnom góle Suáreza, no v úplnej koncovke stretnutia zrušil Diegovi Alvesovi čisté konto Jonathas.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a zároveň Vás pozývam sledovať prenos zo stretnutia medzi Córdobou a Realom Sociedad, ktoré začína už za necelých desať minút! (22:51:38)

90+3
    JONATHAS - 3:1

90+3
    Elche dalo gól!

Hosťom sa napokon podarilo streliť gól v úplnom závere zápasu! JONATHAS bol tým mužom, ktorý vyskočil na center z rohového kopu najvyššie a presnou hlavičkou prekonal Alvesa!

90+1
    Domingo Cisma vystrelil z voleja a rozvlnil sieť, no len na bočnej sieti Alvesovej svätyne.

90
    Dnešný zápas sa predĺží ešte o tri minúty.

89
    Pri lopte sú hostia, ktorí sa ešte pokúšajú o strelenie čestného gólu.

87
    Negredo dostal dobrú loptu za obranu a z bez prípravy sa pokúsil prelobovať Herreru, ktorý bol von z brány, no jeho pokus pristál na vrchnej sieti!

87
    Na strely je to celkovo 11:6 pre Valenciu, na bránu 4:2.

86
    Elche sa v dnešnom zápase trápi najmä v koncovke, keď na bránu vyslalo len dva pokusy.

85
    Domáci vedú 3:0, no aj napriek tomu sa stále snažia a napádajú súperovu rozohrávku na jeho polovici.

84
    V posledných minútach hry sa nám ukáže Álvaro Negredo, ktorému svoje miesto prepustil dnes veľmi dobre hrajúci Rodrigo.

83
    Po jednom zo súbojov ostáva na trávniku Otamendi.

82
    Dnes veľmi aktívny Rodrigo sa ocitol v ofsajde a jeho snaha tak musela skončiť.

81
    Zaplnený štadión teraz stojí na nohách a tlieska, pretože trávnik opúšťa strojca víťazstva Pablo Piatti. V záverečnej časti hry sa na trávniku predstaví Rodrigo De Paul.

79
    Elche strieda posledný raz. Ihrisko opúšťa Adrián González, ktorého nahradí Fayçal Fajr.

79
    Najnovšie Valencia oblieha šestnástku svojho súpera a snaží sa nejako dostať cez jeho obranný val.

78
    Po približne piatich minútach sa začalo poriadne hrať. Pri lopte sú domáci, ktorí kombinujú na útočnej polovici.

76
    Za burácania tribún opúšťa trávnik Paco Alcácer, ktorého nahradí Ibañez.

75
    Jonathas sa napokon vrátil do hry.

74
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Rodrigues, prichádza C. Herrera.

73
    Z rohového kopu, ktorý bol kvôli zraneniu hosťujúceho hráča odložený, nič nevzišlo, kedže Pablo Piatti loptu primoc podkopol a poslal ju priamo za bránu.

72
    Jonathas musel byť nakoniec z ihriska odnesený na nosítkach.

70
    Paco Alcácer sa rozhodol, že vypáli priamo na bránu a to stalo osudné Jonathasovi, ktorý loptu schytal priamo do hlavy.

70
    V nebezpečnej vzdialenosti fauloval Mosquera, ktorý za svoj zákrok uvidel žltú kartu.

69
    Alcácer vysunul Rodriga, ktorý sa šikovne uvoľnil a vzápätí aj vystrelil, no Herrera napokon zasahovať nemusel.

67
    Hostia zahrávali rohový kop, ktorého realizáciu si na svoje plecia zobral smoliar dnešného zápasu Suárez, no jeho center odvrátila domáca obrana.

65
    Hostia signalizovali, že pri gólovej situácii došlo ku hru rukou, no zdá sa, že to bol práve Suárez, ktorý si svojou hornou končatinou strelil vlastný gól.
    Damián SUÁREZ - 3:0

63
    Valencia dala gól!

Piattiho skvele zahraný rohový kop do tretice! Pablo Piatti poslal center na bližšiu tyč, kde si loptu do vlastnej brány nasmeroval DAMIÁN SUÁREZ!

63
    Piatti posielal do pokutového územia dobrý center a jeden z hostí odkopol loptu pred Pacom Alcácerom na roh.

62
    Domáci stupňujú svoj tlak a dopredu ich ženú aj skvelí fanúšikovia, ktorí sa teraz navzájom prekrikujú.

61
    Dnešné stretnutie sleduje 42 783 divákov.

60
    André Gomes poslal pred Herreru dobrý center, na ktorý vyskakoval Otamendi, no loptu nezasiahol a to narobilo hosťujúcemu gólmanovi ešte väčšie problémy, no nakoniec si s touto situáciou poradil.

60
    Po faule jedného z hráčov Elche bude Valencia zahrávať zaujímavý priamy kop.

59
    Pablo Piatti posielal z ľavej strany dobrý center, no ani jeden z jeho spoluhráčov v pokutovom území nebol a tak lopta preletela na druhú stranu, kde sa jej zmocnil Cisma.

57
    Hostia sú zúfalí a snažia sa dostať pred Alvesa každým možným spôsobom. V rozmedzí pár desiatok sekúnd to skúšali po zemi, vzduchom a aj prienikom, no Valencia je dnes dobrá aj smerom dozadu.

55
    Elche sa nakoniec ku lopte dostalo, no z ich aktivity nič vážne nevzišlo.

54
    Domáci sa teraz usadili na útočnej polovici a kombinujú, no hostia sa im snažia rozohrávku znepríjemniť rýchlym dostupovaním.

53
    Victor Rodriguez sa snažil cez Barragána odcentrovať pred bránu, no domáci krídelný obranca jeho pokus zblokoval na rohový kop.

51
    Valencia je počas celého zápasu lepším mužstvom, no aj napriek dvom streleným gólom sa trápi v koncovke. Na lavičke je stále žolík Álvaro Negredo, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou zasiahne do hry.

50
    Pri lopte sú domáci, ktorí sršia väčšou aktivitou, akú sme u nich mohli vidieť na konci prvého polčasu.

49
    Protiútok hostí mohol znamenať gól! Piatti sa ocitol sám hranici pokutového územia a posielal strieľanú prihrávku ku pravej žrdi, no Paco Alcácer na ňu nedosiahol!

48
    Na druhej strane sa do sľubnej pozície dostal Jonathas, no v rozhodujúcom momente mu loptu odskočila od nohy a Mustafi ho od nej odstavil.

47
    Domáci sa dostali do prvej útočnej akcie, no Paco Alcácer nenasmeroval pokus na Herrerovu bránu.

46
    Do druhého nenastúpil Coro, ktorého nahradil Giménez.

46
    O rozohrávku sa postarali hostia, ktorí sa chceli ihneď dostať dopredu, no jeden z hráčov Valencie odkopol loptu za autovú čiaru.

46

A je to tak. Hlavný rozhodca nenastavil ani sekundu a mužstvá putujú do kabín za stavu 2:0 pre domácu Valenciu. V 13. minúte otvoril skóre Mustafi, ktorý zúžitkoval presný center Piattiho. O päť minút neskôr zahrával rohový kop opäť Pablo Piatti, no tentoraz presnou hlavičkou rozvlnil sieť Parejo.

45

45
    Zdá sa, že prvý polčas sa už len dohrá.

44
    Domáci kombinujú na útočnej polovici, no aktívni hostia im znepríjemňujú život aktívnym napádaním.

43
    V posledných desiatich minútach sledujeme hru, v ktorej vládnu nepresnosti a už sa nepodobá tej, ktorú sme videli približne do 25. minúty.

42
    Pri lopte je na súperovej polovici Valencia, ktorá sa snaží prekabátiť obranu hostí.

41
    Hostia pokúšajú šťastie spoza šestnástky, kedže ich domáci obranný val nechce pustiť bližšie k Alvesovi. Strela z kopačky Rodrigueza však končí nad bránou.

40
    Piatti povyzvŕtal jedného z hostí a následne aj odcentroval pred bránu, kde sa ku hlavičke dostal Paco Alcácer, no mieril tesne vedľa.

39
    Pablo Piatti však nepredviedol nič podobné ako v 13. resp. 18. minúte a svoj center poslal do zeme nikoho.

39
    José Gayá vystrelil spoza šestnástky a jeden z hostí lopta stečoval na rohový kop.

37
    Z neho však domácim nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a navyše sa dostali ku lopte.

36
    Hostia sa pokúšajú dostať do bezprostrednej blízkosti Alvesa, no domáca obrana je pozorná. Z aktivity hostí teraz vzišiel aspoň rohový kop.

35
    Prvým potrestaným hráčom dnešného zápasu je hosťujúci Garry Rodrigues.

35
    Ďalší rýchly útok domácich, z ktorého mohol padnúť gól! Piatti si vymenil loptu s Pacom, no Herrera predviedol dobrý zákrok!

34
    Diego Alves si s touto situáciu poradil dokonale, keď ovládol priestor vo vzduchu a navyše poslal svojich spoluhráčov do protiútoku, no Gayá prišiel o loptu.

33
    Po faule na Garryho Rodriguesa budú hostia zahrávať štandardnú situáciu.

32
    Tempo hry sa však v posledných minútach zdá sa upokojilo. Pri lopte sú hostia, ktorí si posúvajú loptu za veľkým vápnom svojho súpera.

31
    Prvá polhodina hry nám priniesla veľmi zaujímavý futbal, ktorému pridali na cene dva góly domácich z rohového kopu, keď najprv presne hlavičkoval Mustafi a o 5 minút neskôr Parejo.

30
    Pri lopte sú hráči domáceho celku, ktorí kombinujú na vlastnej polovici.

29
    Domáci pohrozili z protiútoku, na konci ktorého bolo Rodrigove nepresné zakončenie zvnútra šestnástky.

27
    Stredopoliar Elche Adrián González sa odhodlal ku ďalekonosnej strele z asi 30-metrov, no svoj pokus nasmeroval do stredu brány a Alves bezrpoblémovo chytá.

26
    Piattimu tentoraz center nesadol a nasledovať bude odkop od hosťujúcej brány.

25
    Na druhej strane poslal do veľkého vápna dobre mierený center José Gayá, no hostia upratali loptu za cenu rohového kopu, ktorý budú zahrávať domáci.

24
    Hostia sa nakoniec prepracovali až ku strele, no Coro mieril vedľa.

23
    Herrera sa ku odkopu neodhodlal a rozohral len na krátko a Elche tak začína kombinovať spred vlastnej šestnástky.

22
    Domáci mohli byť v trojgólovom vedení! Paco Alcácer si narazil loptu s Rodrigom a prvému menovanému chýbalo azda pol kroka k tomu, aby dočiahol na loptu skorej ako hosťujúci gólman.

21
    Elche, ktoré dnes nastúpilo v zelenej rovnošate, je pri lopte a kombinuje na súperovej polovici.

20
    Domáci držia tento zápas pevne vo vlastných rukách a opäť sú pri lopte.
    Dani PAREJO - 2:0

18

Druhý rohový kop a druhý gól! Pablo Piatti tentokrát centroval z druhej strany, no poslal opäť parádny center, na ktorý vyskočil najvyššie DANIEL PAREJO a posiela domácich do dvojgólového vedenia!

17
    André Gomes poslal do veľkého vápna parádny center, no Herrera vyrazil loptu aspoň na rohový kop.

17
    Prenikajúceho Gayu nedovolene zastavil hosťujúci Garry Rodrigues.

16
    Piatti poslal pred Herreru dobrý center, no jeho úmysel nedokázal prečítať ani jeden z jeho spoluhráčov a lopty sa zmocnili hostia.

15
    Domácich úvodný gól nakopol a opäť budú zahrávať rohový kop. Loptu si pri rohovej zástavke hotuje Piatti.
    Shkodran MUSTAFI - 1:0

13

Domáci sa dostávajú do vedenia! Rohový kop zahral Pablo Piatti a v šestnástke sa najlepšie do vzduchu zavesil SHKODRAN MUSTAFI, ktorý otvoril skóre duelu presnou hlavičkou ku ľavej žrdi!

12
    Domáci budú zahrávať rohový kop.

10
    Do protiútoky sa mohli dostať hráči Valencie, no nepresný pokus o uvoľnenie Paca Alcácera z kopačky Pareja končí pri Rocovi.

9
    Pri lopte sú hostia, ktorí sa snažia roztiahnuť obranu Valencie rýchlymi prihrávkami, no domáci zatiaľ vzdorujú.

8
    Hosťujúci Jonathas sa v pokutovom území porúčal k zemi a signalizoval, že nespadol len tak, no hlavný arbiter Undiano penaltu neodpískal.

7
    Piatti poslal pred Herreru dobrý center, no hosťujúci hráči mali vo vzduchu prevahu a loptu získali na svoje kopačky.

7
    Gayá poslal do šestnástky dobrý pas, no hosťujúci Roco odkopol loptu a domáci budú zahrávať rohový kop.

6
    Pri lopte je väčšinou Valencie, no len kombinuje na vlastnej polovici a zatiaľ nič viac. Hostia sú všetci jedenásti v okolí svojej brány a pozorne bránia.

4
    Coro poslal pred Alvesa nepresný center.

4
    Veľkú príležitosť mal na kopačke Garry Rodrigues, ktorý si nabehol do veľkého vápna a vystrelil, no jeden z domácich hráčov jeho strelu zblokoval. Hostia budú zahrávať rohový kop.

1

Valencia CF: Alves – Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayá – Fuego, Parejo – Rodrigo, Gomes, Piatti – Paco
    Náhradníci: Yoel – Cancelo, De Paul, Filipe, Ibanez, Negredo, Orbán

Elche CF: Herrera – Suárez, Roco, Lombán, Cisma – Mosquera, González – Rodrigues, Coro, Rodriguez – Jonathas
    Náhradníci: Tytoň – Pasalič, C. Herrera, Giménez, Fajr, Ángel, Albácar

Rozhodca: Undiano – Díaz, Zancarda.

Posledný vzájomný zápas tieto mužstvá proti sebe odohrali 13.4.2014 a z víťazstva 2:1 sa tešila Valencia, no to bolo už dávno a oba kádre sú obmenené takže sa to nedá porovnávať.

Vážení športoví priatelia, Vítam Vás pri sledovaní prenosu zo španielskej Primera Division. Ja Vás budem pravidelnými príspevkami sprevádzať zápasom medzi Valenciou a Elche.

Valencia CF

Valencia sa po 8. kolách nachádza na skvelej 4. priečke španielskej najvyššej súťaže, keď stráca bod na Real, päť na prvú Barcelonu a Atlético má za svojim chrbtom vďaka lepšiemu skóre. Z posledných piatich zápasov dokázali vyťažiť 10 bodov, keď zdolali Getafe (3:0), Córdobu (3:0) a Atlético Madrid (3:1). Na ihrisku Realu Sociedad sa zrodil remíza (1:1) a v La Coruñi prehrali 0:3.
    V tomto zápase bude papierovým favoritom Valencia, ktorá sa v prípade trojbodového zápisu udrží na čele tabuľky a domáci si týmto cieľom pôjdu od začiatku.

Elche CF

Elche je na opačnom konci tabuľky, keď sa po 8. kolách nachádza na 18. priečke s piatimi bodmi. Elche naposledy vyhralo v 14. septembra na ihriska Raya Vallecana, no odvtedy ťahajú päťzápasovú sériu bez výhry. V 7. kole dokázali ukopať remízu na ihrisku Almérie. V poslednom zápase podľahli na vlastnom trávniku druhej Seville 0:2 a Elche tak začínajú záchranárske práce už na začiatku ligy.
    Podarí sa domácim prelomiť zlú sériu bez trojbodového zárezu alebo budú pokračovať aj naďalej v nastolenom tempe z posledných piatich zápasov?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.