Litovel – Frýdek-M. 25:32 (kon.) | Jičín – Zlín 19:18 (kon.) | Zubří – Přerov 43:26 (kon.)
O2xyworld HBC Jičín
19:18 (10:9)
Handball PSG Zlín
cz Sobota 25.10.2014, 18:00 • Městská sportovní hala, Jičín • Chance Extraliga mužů (CZ)

Příjemný sobotní podvečer vám přeji z Jičína. Ve zdejší Městské sportovní hale je na programu 8. kole mužské házenkářské extraligy, konkrétně zápas HBC Ronal Jičín – HC Zlín.

V minulém kole se výsledkově nevedlo ani jednomu z dnešních soupeřů. Házenkáři Jičína podlehli Brnu na jeho půdě 30:24, hráči Zlína nestačili na svém hřiště Dukle Praha a podlehli jí 20:31.

Z dosavadních 7 odehraných zápasů vyhráli Zlínští pouze jednou a to ve 4. kole, když dokázali porazit v domácím prostředí Přerov vysoko 39:22. Se ziskem 2 bodů jim patří prozatím 11. místo tabulky.

Jičínští jsou zatím úspěšní pouze v domácím prostředí, kde porazili Litovel, Lovosice a Přerov. Ze všech venkovních zápasů (Zubří, Hranice, Frýdek-Místek a Brno) odešli poraženi. V dosavadním průběhu extraligy tak získali 6 bodů, což je řadí na 9. pozici tabulky.

Dnešní zápas budou řídit pánové Milan Hájek a Karel Macho. Delegátem svazu je Miroslav Šajner.

HBC Ronal Jičín: Veverka, Kurial – Skopal, Rychna, Krahulec, Král, Bareš, Šebek, Lepieš, Hána, Zeman, Kubík, Vocásek, Klouček, Čurda. Trenér: Aleš Babák

HC Zlín: Mahušek, Luňák – Kafka, Buček, Šáš, Plšek, Mužík, Poloz, Doležel, Pernica, Dujčák, Indrák, Zbránek. Trenér: Jiří Mičola

Rozhodčí: Hájek, Macho.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Lukáš Kurial si při signalizované pasivní hře poradil se střelou Michala Indráka. (0:0) (0:0)

3
    Lukáš Kurial zneškodnil i střelu Jana Zbránka z levého křídla. Zlínští pokračují v postupném útoku. (0:0) (0:0)

4
    První branku zápasu vstřelil po rychlé kombinaci Jičínských Zdeněk Kubík. (1:0) (1:0)

4
    Zdeněk Kubík byl při střelbě faulován, za což viděl David Mužík žlutou kartu. (1:0) (1:0)

6
    Filip Dujčák srovnává skóre zápasu z nařízené sedmičky. (1:1) (1:1)

6
    Ještě před sedmimetrovým hodem byl napomínán David Krahulec. (1:1) (1:1)

6
    Na konci 6. minuty se prosazuje opět Zdeněk Kubík, tentokráte volil z levého křídla technickou střelu. (2:1) (2:1)

8
    Na dvě minuty je vyloučen David Mužík, jelikož už byl napomínán žlutou kartou. (2:1) (2:1)

8
    David Krahulec proměňuje nařízenou sedmičku a zvyšuje vedení Jičína. (3:1) (3:1)

9
    Dalším napomínaným hráčem je domácí Zdeněk Kubík. (3:1) (3:1)

10
    Nedobrovolně si na dvě minuty odpočine domácí hráč Jiří Klouček. (3:1) (3:1)

11
    Další žlutou kartu viděl Martin Lepieš, když nedodržel vzdálenost 3 metrů od rozehrávky devítimetrového hodu. (3:1) (3:1)

11
    Z rychlého protiútoku prostřelil Lukáše Kuriala z levého křídla Jan Zbránek. (3:2) (3:2)

12
    David Poloz je dalším hráčem, který viděl žlutou kartu. (3:2) (3:2)

13
    Na začátku 13. minuty srovnává Radek Doležel. (3:3) (3:3)

14
    Hosté se dostávají do vedení, z rychlého protiútoku se prosadil David Poloz. (3:4) (3:4)

14
    Na dvě minuty byl vyloučen Martin Lepieš. (3:4) (3:4)

14
    O chvíli později je vyloučen hostující Svatopluk Pernica. (3:4) (3:4)

15
    Hrou jeden na jednoho se prosadil Jiří Klouček a srovnal stav zápasu. (4:4) (4:4)

16
    Zlínské dostává do vedení Rudolf Kavka střelou z pravé spojky. (4:5) (4:5)

18
    Z rychlého protiútoku se prosazuje Svatopluk Pernica a hráči Zlína tak vedou v Jičíně o 2 branky. (4:6) (4:6)

19
    Filip Dujčák proměňuje sedmimetrový hod. (4:7) (4:7)

19
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Buček. (4:7) (4:7)

20
    David Krahulec snižuje stav zápasu ze sedmičky, která byla nařízena za bránění v brankovišti. (5:7) (5:7)

20
    Je tu rychlá odpověď z ruky Davida Poloze. (5:8) (5:8)

22
    Jan Zbránek je dalším hráčem, který si nedobrovolně odpočine na 2 minuty. (5:8) (5:8)

24
    Radek Král střelou z levého křídla snižuje na rozdíl 2 branek. (6:8) (6:8)

25
    Radek Král upravuje již na rozdíl jediné branky, tu poslední vsítil ze sedmičky. (7:8) (7:8)

29
    Tomáš Zeman našel volného Martina Bareše a ten srovnává stav zápasu. (8:8) (8:8)

29
    Filip Dujčák je vyloučen na dvě minuty, když držel soupeře za dres. (8:8) (8:8)

30
    Jiří Klouček získává Jičínu vedení, když dokázal propadnout obranou hostů a přesně zamířit. (9:8) (9:8)

30
    David Poloz dotahuje skóre 20 vteřin před koncem 1. poločasu. (9:9) (9:9)

30
    Jičínští odcházejí do šaten s jednobrankovým vedením, autorem poslední branky je David Krahulec. (10:9) (10:9)

30
    První poločas skončil. (10:9)

31
    Začal druhý poločas. (10:9)

32
    Filip Dujčák srovnává ze sedmimetrového hodu, který byl nařízen za bránění v brankovišti. (10:10) (10:10)

33
    Další branku hostů vstřelil Jan Zbránek. (10:11) (10:11)

33
    Rychle však srovnává technickou střelou David Krahulec. (11:11) (11:11)

34
    Martin Bareš je 3. vyloučeným hráčem Jičína. (11:11) (11:11)

34
    Zlínští rychle využívají přesilovku, autorem branky je Michal Indrák. (11:12) (11:12)

34
    Za faul na Radka Krále je vyloučen David Poloz. (11:12) (11:12)

35
    Radek Král srovnává z levého křídla. (12:12) (12:12)

35
    O chvíli později je to opět Radek Král, tentokráte se prosadil technickou střelou na bližší tyč. (13:12) (13:12)

36
    Úspěšným podstřelem se prezentoval Michal Indrák. (13:13) (13:13)

41
    David Krahulec svou 5. brankou vrací Jičínu nejtěsnější jednobrankové vedení. (14:13) (14:13)

42
    Vít Šebek je 4. vyloučeným hráčem v domácím dresu. (14:13) (14:13)

44
    David Krahulec zvyšuje na rozdíl dvou branek. (15:13) (15:13)

45
    Jan Šáš z levého křídla snižuje. (15:14) (15:14)

46
    Lukáš Kurial vychytal ze sedmičky Filipa Dujčáka. (15:14) (15:14)

49
    Radek Král se dostal ke střelbě z pravého křídla a byl přesný. (16:14) (16:14)

51
    Je to opět Radek Král, kdo se prosazuje z pravého křídla. Jičín veden o 3 branky 9 minut a 12 vteřin před koncem zápasu. (17:14) (17:14)

51
    Vít Šebek je podruhé v zápase vyloučen. (17:14) (17:14)

52
    Radek Doležel prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rychle tak využívá přesilovou hru. (17:15) (17:15)

53
    Bohumír Skopal protrhl střeleckou smůlu v 53. minutě a zapsal se mezi úspěšné střelce. (18:15) (18:15)

53
    Hosté snižují z ruky Radka Doležela. (18:16) (18:16)

53
    Navíc je vyloučen Lukáš Rychna, právě za dohrání Radka Doležela. (18:16) (18:16)

54
    Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Buček. (18:16) (18:16)

54
    Zdeněk Luňák vychytal při sedmičce Radka Krále. (18:16) (18:16)

56
    Vzájemně jsou vyloučeni dva hráči, na domácí straně Vít Šebek, za hosty Filip Dujčák. (18:16) (18:16)

56
    Vít Šebek byl vyloučen potřetí v zápase, což znamená červenou kartu. (18:16) (18:16)

56
    Jan Zbránek koriguje na jednobrankovou ztrátu svého týmu. (18:17) (18:17)

57
    Tomáš Zeman se prodral obranou Zlína vsítil svůj 1. gól v zápase. (19:17) (19:17)

58
    Filip Dujčák kontruje a střílí 18. branku svého týmu. (19:18) (19:18)

60
    Na dvě minuty je vyloučen Svatopluk Pernica. (19:18) (19:18)

60
    V závěru zápasu je na 2 minuty vyloučen domácí Martin Bareš. (19:18) (19:18)

60
    Konec zápasu. (20:18) (20:45:08)

Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: "S výkonem v útočné fázi nejsme spokojení, je to spíše vybojované vítězství než nějaké hraní na krásu. Vítězství je více šťastné než zasloužené, Zlín podal kompaktní výkon a vzhledem k průběhu zápasu by byla i remíza spravedlivá. Velký podíl na vítězství má především výborně chytající Lukáš Kurial."

Jiří Mičola, trenér HC Zlín: "Je to bohužel zase smolná prohra o gól, v nasazení jsme se domácímu celku dokázali vyrovnat. Rozhodl především výborný výkon brankáře Lukáše Kurial a větší zkušenosti domácího celku." (20:18)