Arnhem – Breda 2:2 (kon.) | Heracles – Willem II 1:3 (kon.) | Alkmaar – Groningen 2:2 (kon.)
Amsterdam – GA Eagles 3:1 (kon.)
Heracles Almelo
1:3 (0:1)
Willem II Tilburg
cz Sobota 25.10.2014, 19:45 • Polman Stadion - Almelo • Holandská Eredivisie

Pěkný sobotní večer všem příznivcům nizozemské Eredivisie. Dnes pokračuje již desáté kolo, ve kterém se také střetne Heracles s Willemem II. Komentovaným přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

HERACLES ALMELO

Domácí fotbalisté zažívají opravdu zlý vstup do ročníku 2014/2015. Svěřenci trenéra Stegemana nasbírali v úvodních devíti utkáních pouhé 3 body za výhru 6:1 s NAC Bredou až z 8. kola. Zbylých osm utkání hráči z Almela prohráli a s celkovým skóre 13:23 se krčí na posledním místě ligové tabulky.
    V tomto klubu působí i český útočník Jaroslav Navrátil, který zatím naskočil do dvou utkání a připsal si jednu branku, kterou přispěl ke zmíněné demolici Bredy v osmém kole.

WILLEM II TILBURG

Hráči z Tilburgu začali novou sezónu mnohem lépe než jejich dnešní soupeř. Svěřenci kouče Streppela zvládli překvapit nejednoho favorita, když například porazili Feyenoord, Heerenveen či AZ Alkmaar. Bohužel se jim podařilo také pětkrát prohrát a tak se zatím nachází na průběžném 12. místě s 12 body a skórem 12:14. Ofenzivu Willemu by měl především táhnout izraelský reprezentant Ben Sahar, jenž prošel týmy jako Chelsea, Auxerre či Hertha Berlín.

Vzájemná střetnutí

V utkáních těchto dvou celků padá obvykle mnoho branek a minulá sezona nebyla výjimkou, dohromady jich totiž padlo 9! V prvním zápase se obě mužstva rozešla smírně po výsledku 2:2, v druhém „mači“ se více dařilo Heraclesu, který využil domácího prostředí a zvítězil 4:1. Důležitým faktem však je, že se Heraclesu proti Willemu II velice daří – neprohrál s tímto mužstvem už 8 duelů! Naposledy se hostům povedlo zvítězit v roce 2008.

Heracles Almelo: Telgenkamp – te Wierik, Koenders, Veldmate, Fledderus (C) – Pelupessy, Bruns, Cziommer – Tannane, Weghorst, Linssen
    Náhradníci: Fij, Engberink, Sibum, Bel Hassani, Paljić, Avdic, Navrátil

Willem II Tilburg: Lamprou – Heerkens, D. Wuytens, Peters (C), Heymans – Haemhouts, S. Wuytens, Messaoud – Ondaan, Armenteros, Sahar
    Náhradníci: Meul, Dijks, Ippel, Andrade, Braber, Cabral, Vicento

Rozhodčí: E. van de Graaf.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě mužstva se již seřadila na hrací ploše. Domácí nastoupí v černobílých dresech, zatímco hosté pro dnešní utkání oblékli modrou sadu.

1

2
    Rohový kop na krátko domácích přinesl první šanci. Weghorstova nebezpečná střela však byla zblokována obranou.

3
    Hned ve třetí minutě došlo k menší potyčce mezi kapitánem domácích Fledderusem a Ondaanem.

7
    Tannane zamotal svými kličkami hlavu obráncům a vystřelil, ale Lamprou ho s přehledem vychytal.

10
    Po centru Fledderuse zasahoval brankář Lamprou.

15
    Úvodních patnáct minut nám až na pár faulů nenabídlo téměř nic. Hra se odehrává především ve středu hřiště.

17
    Obrovskou šanci na otevření skóre měli domácí! Tannane si parádně naběhl za obranu, sprintem předběhl jednoho z obránců a přesným přízemním centrem našel před brankou útočníka Weghorsta, jenže ten byl v těžké pozici, a tak branku hostí netrefil.

18
    Povedenou střelou z přímého kopu se prezentoval hostující Wuytens, domácí gólman však stál na správném místě a míč vyboxoval do bezpečí.

21
    Willem II právě vstřelil branku!
    Hosté se z čistajasna dostávají do vedení! Brankář Lamprou svým výkopem našel Heerkense, který výborně nacentroval na hlavu STIJNA WUYTENSE a ten parádně překonal bezmocného Telgenkampa.
    S. WUYTENS - 0:1

29
    Hostující kapitán Peters se dostal do dobré pozice, vystřelil, jenže jeho střelu zblokovala obrana domácích.

31
    Sahar se chytl do ofsajdové pasti.

33
    Domácí, kteří vstoupili do utkání aktivněji a měli míč častěji na svých kopačkách, jsou evidentně opaření po inkasované brance na 0:1. Willem II tak v posledních pár minutách kontroluje hru.

33
    A znovu hosté! Tentokrát po centru Heymanse zahrozil Armenteros, jeho lob však vychytal Telgenkamp.

37
    Sympatické sólo předvedl Haemhouts, dokonce se mu podařilo vystřelit, bohužel pro hosty jeho rána skončila nad.

40
    Po přímém kopu domácích zůstal na zemi ležet hostující kapitán Peters. Momentálně to s ním nevypadá dobře, zřejmě dojde ke střídání.

41
    S Petersem to asi až tak vážné nebylo. Hráč se vrátil na své místo.

43
    Domácí mohli vyrovnat. Fledderus si spracoval míč na prsa a akrobaticky odcentroval, Linssenova hlavička z dobré pozice nakonec minula branku.

45
    Těsně před koncem poločasu se do dobré příležitosti dostal Sahar, ale Telgenkamp předvedl vynikající reflexivní zákrok nohou!

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas 10. kola nizozemské Eredivisie mezi Heraclesem a Willemem II je u konce. Domácí na svého soupeře v úvodních minutách vlétli a vypracovali si také jednu zajímavou příležitost, ta se však neujala. Poté se pomalu dostávali do hry hosté, kterým se dokonce podařilo vsítit úvodní branku utkání. Na přesný centr Heerkense si naskočil Stijn Wuytens a přesnou hlavičkou překonal domácího brankáře Telgenkampa. Více branek do konce první půle nepadlo a tak oba celky odešly do šaten za stavu 0:1.

Druhý poločas začne přibližně v 20:48

46

49
    Half-volley Fledderuse skončil vysoko nad.

51
    Hlavička Veldmateho po přetaženém centru Cziommera skončila vedle levé tyče branky hostí.

52
    Wuytensovi chyběl jeden delší krok k tomu, aby přidal druhý gól v dnešním utkání. Centr Ondaana tak proletěl celou šestnáctkou do bezpečí.

54
    Skvělou parádu si dovolil hostující brankář Lamprou, když patičkou oklamal Weghorsta.

57
    Je to 2:0 pro hosty! Domácí se dožadovali faulu, jenže rozhodčí nechal hru plynout. Toho využil Haemhouts, který krásným pasem našel SAMUELA ARMENTEROSE, jenž si míč nastavil na svou silnější levačku a střelou kolem brankáře zvyšuje na 2:0 pro Willem II.
    ARMENTEROS - 0:2

58
    Střelec druhé branky Armenteros projevil velký respekt, když svou branku neoslavoval. Za Heracles totiž nastupoval od roku 2009 do 2012, dokonce se mu v tomto klubu podařilo vstřelit 29 branek.

58
    Za řeči dostal žlutou kartu domácí záložník Bruns.

63
    Trenér domácích sáhl k prvnímu střídání. Ze hřiště poslal Cziommera, jehož nahradil Bel Hassani.

65
    Výborný zákrok předvedl Telgenkamp po nebezpečné pumelici Armenterose.

66
    Opět skvělý zákrok Telgenkampa, tentokrát po tvrdé ráně Sahara.

67
    Wuytensova technická rána těsně minula svatyni domácích.

69
    Domácí Heracles bude střídat i podruhé. Přichází Avdic, odchází Pelupessy.

71
    Ke střídání dojde i na straně Tilburgu. Ze hřiště po výborném výkonu odchází křídelník Ondaan, kterého na hrací ploše vyměnil Andrade.

74
    Je definitivně rozhodnuto! Hosté totiž zvyšují na 3:0. Heerkens vhodil aut, který za sebe prodloužil Andrade přímo na SAMUELA ARMENTEROSE, který obehrál i brankáře a s přehledem míč uklidil do prázdné branky.
    ARMENTEROS - 0:3

77
    Heracles právě vstřelil branku!
    Tak to byla blesková odpověď, je sníženo! Že by přeci jen došlo k zdramatizování? Po Bel Hassaniho nahrávce se k míči dostal OUSSAMA TANNANE, jehož pokus z dálky zaplachtil přímo k tyči Lamprouovy branky. Stav je tak 1:3.
    TANNANE - 1:3

80
    V 80. minutě došlo k poslednímu střídání na straně Heraclesu. Z trávníku odešel Bruns, kterého nahradil Paljić

82
    Střídat budou také hosté. Odchází Sahar, přichází Vicento.

87
    A do třetice střídání na straně hostí. Ze hřiště odchází hrdina dnešního utkání, střelec dvou branek, Samuel Armenteros, kterého nahradil Braber.

90
    Zápas už je pravděpodobně rozhodnut a tak se dohrává ve středu travnaté plochy.

90
    Hlavní rozhodčí van de Graaf nastavil 3 minuty.

90+2
    Po ošklivém zákroku na Heymanse obdržel žlutý kartonek frustrovaný Linssen.

90+3
    Domácím se málem podařilo snížit na rozdíl jediné branky! Paljič zklamal, když z bezprostřední blízkosti trestuhodně přestřelil branku Willemu.

90+4

Je tady konec utkání 10. kola mezi Heraclesem Almelo a Willemem II. Dlouhá šňůra Heraclesu je u konce! Willemu II se po dlouhých 6 letech podařilo Heracles porazit.
    První poločas nám toho moc nenabídl až na branku Wuytense, který si ve 21. minutě výborně naskočil na centr Heerkense a vstřelil tak úvodní branku tohoto střetnutí.
    Druhý poločas už se musel nezaujatému fanouškovi líbit, hra byla mnohem atraktivnější a padly dokonce 3 další branky. Nejprve se v 57. minutě trefil bývalý hráč Heraclesu Armenteros. Ten samý útočník se střelecky prosadil také v 75. minutě, když využil chabého bránění domácích a pohodlně zvýšil na 3:0. Domácí fanoušky potěšil alespoň Tannane, který o dvě minuty později pěknou střelou překonal brankáře hostí a snížil na 1:3. Víc se do konce zápasu nestalo a tak si hosté odváží do Tilburgu důležité 3 body za výhru 3:1.
    Domácí tak i nadále zůstávají na poslední příčce, zatímco hosté se posunuli na průběžnou 8. pozici.