Chabarovsk – Viťaz 3:4 (0:1 po s.n.) | Vladivostok – Jaroslavľ 2:1 (3:2 po s.n.) | Novokuzneck – Soči 1:0 (kon.)
Novosibirsk – D. Moskva 3:5 (kon.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | Čerepovec – Kazaň 1:2 (kon.)
Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Petrohrad – Ufa 7:2 (kon.) | Riga – Omsk 3:2 (2:1 po s.n.)
SKA Petrohrad
7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
HC Salavat Julajev Ufa
Štvrtok 23.10.2014, 17:30 • Ice Palace • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Zdravím všetkých fanúšikov hokeja pri sledovaní online prenosu zo stretnutia medzi domácim SKA Petrohrad a tímom hostí HC Salavat Julajev Ufa. Stretávajú sa mužstvá z rôznych konferencií a pozrime sa do oboch táborov.

Najskôr domáci favorit SKA Petrohrad. Ten sa nachádza na čele celej KHL so 7bodovým náskokom na CSKA Moskva. V poslednom kole zdolali kazašský tím z Astany v pomere 5:3 a aj po tomto zápase majú jasne najlepší útok súťaže.

Hostia z Ufy pricestovali do Petrohradu so striedavými výsledkami, kde jednu výhru strieda prehra. Ufa získala dokopy 35bodov a je štvrtá vo Východnej konferencií.

Posledné dva vzájomné zápasy vyhrala Ufa, ale dnes to proti v superforme hrajúcemu Petrohradu budú mať veľmi ťažké. Uvidíme, či im dokážu pripraviť druhú prehru v sezóne.

Týmto Vás pozývam k sledovaniu tohto online prenosu.

SKA Petrohrad: Salák (Ivannikov)- Kalinin, Judin, Kutejkin, Alexandrov, Čudinov, Belov, Rjasenskij, Chafizulin- Ericsson, Kovaľčuk, Barabanov, Tichonov, Dadonov, Panarin, Martensson, Červenka, Thoresen, Makarov, Kablukov, Budasov

HC Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochackij)- Zubarev, Kutuzov, Heikkinen, Kulda, Višnevskij, Kolcov, Setdikov, Vasilevskij- Sjomin, Hartikainen, Makarov, Mereškin, Chlystov, Dubrovskij, Kajgorodov, Skačkov, Pihlstrom, Stepanov, Gluchov, Slepyšev.

Rozhodca: Komarov, Ravodin- Sazonov, Sivov.

00:01

01:05
    Prvé zakázané uvoľnenie v zápase. Vhadzovať sa bude pri bráne Irvinga.

02:00
    A máme tu aj prvú strelu na bránu. Jej autorom Thoresen, ale Irving pripravený.

04:12
    A je tu aj prvá presilovka pre domácich, na trestnú lavicu ide Semin(UFA) za hákovanie.

05:05
    Ufa zatiaľ ale Petrohrad k ničomu nepustila a vyhadzuje puk až za Saláka.

06:12
    Ufa zvládla celé dve minúty a hrá sa v plnom počte.

07:41
    Petrohrad dal gól!

A domáci otvárajú skóre po peknej akcií, keď Kovaľčuk našiel medzi kruhmi JIMMIEHO ERICSSONA, ktorý s pomocou maličkého teču obrancu Ufy vymietol pavučinu Irvingovej brány.
    Asistencie: Kalinin a Kovaľčuk.
    ERICSSON - 1:0

09:50
    A Petrohrad z tempa nezvoľnil a Irving mal teraz šťastie, keď po strele Kablukova zvonila tyč.

11:13
    A Petrohrad si zahrá opäť presilovku, keď si za podrazenie ide sadnúť Gluchov(UFA).

12:13
    Ale presilovka im zas nevychádza a Irvinga neohrozili ako v hre 5 na 5. ešte majú domáci minútu.

13:13
    Krátko pred skončením trestu tam boli menšie možnosti Panarina, ale Irving to zvládol a Ufa odoláva aj druhej presilovke.

14:45
    Barabanova krásna prihrávka Kalininovi do jazdy, ale ten z prvej len do Irvinga, ale Petrohrad stále tlačí.

15:54

Ale na toto už Irving nedosiahol. Čerevenka podržal puk v pásme Ufy, počkal na nabiehajúceho TONYHO MARTENSSONA, ktorý ponúknutú lahôdku neodmietol a trafil odkrytú časť brány a zvyšuje na rozdiel dvoch gólov.
    Asistencie: Červenka
    Tony MARTENSSON - 2:0

16:50
    Salák teraz vyrazil dosť nebezpečnú strelu Gluchova a na dorážku tam už nebol nikto.

17:45
    Judin nahodil puk do pásma, tam ho získal Ericsson, ale nič nevytvoril a puk mu zobrali hráči Ufy.

18:40
    Makarov teraz obišiel bránu Saláka, dostal sa naspäť do dobrej pozície, švihom vystrelil, ale Salák mal odkrytý výhľad a puk vyrazil.

19:50
    A presilovku si zahrá aj Ufa, keď si ide oddýchnuť Alexandrov(SKA) za držanie.

20:00

V prvej tretine sme videli výborný hokej, kde dominovalo domáce mužstvo a svoj výkon okorenili aj dvoma gólmi. Mimo nich mali aj 2-3 čisté gólové šance, takže hostia môže byť radi, že prehrávajú iba dvojgólovým rozdielom. Druhá tretina začne približne o 18:16.

20:01

20:05
    Ufa pokračuje v presilovke.

21:00
    Ale Ufa sa ešte ani neusadila v pásme a prichádza o puky.

21:45
    Presne keď sa Alexandrov mal vrátiť na ľad ide na trestnú lavicu Červenka(SKA) za sekanie a Ufa pokračuje v presilovke.

23:00
    Ale Petrohrad bojuje a snaží sa hru držať pri mantineloch a po strele Hartikainena, ktorú Salák vyrazil už domáci puk vyhadzujú.

23:45
    Červenka sa vracia a Petrohrad v plnom počte.

24:40
    Teraz je hra často prerušovaná a vhadzuje sa v strednom pásme.

25:00
    A na trestnú lavicu ide Heikkinen(UFA) na 2min. a umožňuje domácim zvýšiť skóre.

26:05
    Teraz si vymenili puk Červenka s Thoresenom, ktorý ho priťukol Čudinovovi a ten nebezpečne dvakrát vystrelil, ale Irving si poradil.

27:00
    Ufa prežila presilovku bez ujmy a hrá v plnom počte.

Teraz je tu obojstranné vylúčenie. Na domácej strane Čudinov(SKA) za krosček a na strane hostí Hartikainen(UFA) za sekanie. Obaja si posedia 2min.

28:13
    Salavat Ufa dala gól!

A Ufa v hre 4 na 4 znižuje stav. Prekrásna akcia Kolcova, ktorý sa zbavil obrancu efektnou fintou, prihral pred bránu, kde sa k puku dostal ALEXEJ KAJGORODOV a posiela puk za chrbát Saláka.
    Asistencie: Kolcov
    Alexej KAJGORODOV - 2:1

30:30
    A Ufa evidentne ožila, teraz sa s pukom snažil natlačiť pred Saláka, ale ten mu nedovolil zakončiť.

31:05
    Sám na brankára teraz išiel Burdasov, ale Irvinga nenachytal.

32:02
    A je tu ďalšia presilovka pre Petrohrad. Na 2min.odchádza Semin(UFA) za hákovanie.

32:34

A je tu prvá využitá presilovka Petrohradu. ANDREJ KUTEJKIN si pekne počkal na prihrávku od Dadonova medzi kruhmi a strelou švihom ponad blokujúceho obrancu prekonáva Irvinga.
    Asistenci: Dadonov a Panarin
    Alexander KUTEJKIN - 3:1

34:11

Krásna akcia trojice útočníkov Petrohradu. Po prihrávke Kovaľčuka puk pristavil korčuľou Ericsson pre DINARA CHAFIZULINA, ktorý si vychutnal brankára Irvinga a zavesil pod brvno.
    Asistencie: Kovaľčuk a Ericsson.
    Dinaru CHAFIZULIN - 4:1

35:56
    Ale Ufa si môže pomôcť presilovkou, keď na 2min. odchádza Thoresen(SKA) za podrazenie.

37:13
    A Salák teraz predviedol výborný zákrok po strele Hartikainena, ktorý vystrelil z pravého kruhu.

38:03

A Ufa tesne po skončení presilovky znižuje. Makarov poslal prihrávku tesne ku bráne, kde si ju spracoval TEEMU HARTIKAINEN a puk stihol aj doraziť za chrbát bezmocného Saláka, ktorý sa veľmi hnevá na svojich spoluhráčov.
    Teemu HARTIKAINEN - 4:2

40:00

Skončila sa aj druhá tretina, v ktorej sme videli až 4góly. Obe mužstvá sa presadili dvakrát. Vidíme veľmi pekný hokej, v ktorom nie je núdza o šance a Ufa sa ešte môže pokúsiť o nejaké skomplikovanie tohto duelu. Tretia tretina začne približne o 19:03.

40:01

40:52
    Kutejkin pálil od modrej po prihrávke od Tichonova, ale Irving si pripísal prvý zákrok v tretej tretine.

42:06
    Dubrovskij vnikol do pásma, ale akciu ukončila píšťalka rozhodcu, ktorý zapískal ofsajd.

42:50
    Hartikainen posunul na krídlo Kutuzovovi, ktorý mu prihrávku pekne vrátil, ale ten už bol blízko Saláka a nedokázal lepšie zakončiť.

43:13
    a Petrohrad bude hrať o jedné muža viac, keď sa faulu dopustil Skačkov(UFA) a oslabuje tak svoj tím.

43:34

A teraz veľmi kuriózny gól pre Petrohrad. JEVGENIJ DADONOV sa natlačil popri mantineli až k Irvingovi, puk nechal ísť po ľade a potom si ho nešťastne zrazil Kutuzov do vlastnej bránky.
    Asistencie: Panarin
    Jevgenij DADONOV - 5:2

43:34
    Po piatom góle sa Irving rozhodol odísť na striedačku a vymení ho Sochackij.

46:28
    A Petrohrad gól znovu nabudil a totálne ovládli ľad. Sú doslova všade a tlačia sa k bráne Sochackija.

47:04

Tak toto bola lahôdka pre divákov. Panarin poslal puk za bránu na Dadonova, ten okamžite videl našliapnutého VIKTORA TICHONOVA, ktorému adresoval presnú prihrávku a ten prekonáva nového gólmana v bránke Ufy.
    Viktor TICHONOV - 6:2

47:04
    A je tu aj time out Ufy.

49:40
    Ufa ani po výmene brankára nenašla tempo, aké predvádzala v určitých častiach druhej tretiny a bojuje už iba o skóre v dnešnom zápase.

50:15
    Petrohrad trocha zvoľnil, nevyvíjajú taký tlak ako pred niekoľkými minútami.

51:15
    Červenka hľadal lepšie postaveného Thoresena, ktorý ale neprekonal Sochackija.

51:39
    A Ufa ešte môže znížiť, keď si zahrá presilovku. Na 2min je vylúčený za sekanie Červenka(SKA).

52:46
    A Petrohrad ohrozil bránu Sochackija aj v oslabení, keď strelu Čudinova zastavila iba tyčka.

53:39
    A Ufa si nevypracovala nič, naopak mohla inkasovať. Červenka sa už vracia na ľad a vyrovnáva sily.

55:06
    Martensson obral o puk za bránou jedného z obrancov Ufy, našiel Thoresena, ale jeho strela bola zblokovaná mimo brány.

56:00
    Kablukov vyhral buly pre Makarova, ale jeho strela skončila na ochrannej sieti.

56:44
    Tichonov sa pekne zbavil obrancu a spoza ďalšieho vystrelil, ale Sochackij betónom vyrazil.

57:15
    A konečne vystrelila aj Ufa, backhandom to skúšal Mereškin, ale Salák s prehľadom jeho strelu kryl.

58:55

A predsa je tu ešte gól. Martensson pekne našiel pred bránou PATRICKA THORESENA, ktorý sa výborne zorientoval a a ponad vyrážačku zvyšuje skóre zápasu už na rozdiel piatich gólov.
    Asistencie: Martensson a Červenka
    Patrick THORESEN - 7:2

60:00

A je tu koniec dnešného zápasu, v ktorom veľmi veľkú časť dominoval jasne domáci Petrohrad. Ten v tretej tretine pridal ešte ďalšie tri góly a rozdrvil tak Ufu v pomere 7:2.Petrohrad tak pokračuje vo famóznych výkonoch a pripisuje si 3body do tabuľky. Za sledovanie online prenosu Vám ďakujem a teším sa na ďalšie zápasy. (19:41:46)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 8. Ericsson (Kovaĺčuk, Kalinin), 16. Martensson (Červenka), 33. Kutejkin (Dadonov, Panarin), 35. Chafizulin (Kovaľčuk, Ericsson), 44. Dadonov (Panarin), 48. Tichonov (Panarin, Dadonov), 59. Thoresen (Martensson, Červenka) – 29. Kajgorodov (Kolcov), 39. Hartikainen

Rozhodca: Komarov, Ravodin- Sazonov, Sivov

Diváci: 12058