West Bromwich – Manchester United 2:2 (kon.)
West Bromwich Albion
2:2 (1:0)
Manchester United
Pondelok 20.10.2014, 21:00 • The Hawthorns, West Bromwich, Anglicko • Anglická Premier League

Tak a je dobojované. Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom 2:2. Za domácich sa presadili Sessegnon a Berahino, za hostí skórovali Fellaini a Blind. Manchester United sa posúva na 6.miesto, West Bromwich na 14.priečku.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný deň. (22:52:40)

90+4

90+4
    Rojo (Manchester United) teraz zastavil protiútok domácich a videl žltú kartu, tak to už asi bolo všetko.

90+3
    Brankár Myhill vyboxoval, následne strieľal Blind, no veľmi nepresne. Domáci si môžu vydýchnuť a usporiadať svoje obranné rady.

90+2
    Ďalší rohový kop pre červených diablov! Tak toto je enormný tlak hostí.

90+1
    Fellaini sa dostal k lopte, lenže jeho pokus nebol razantný a Myhill si s loptou poradil.

90
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 4 minúty!

89
    Rohový kop pre Manchester United. Rozohrá ho Young.
    Blind (FALCAO) - 2:2

87
    Manchester United dal gól!

Tak a je vyrovnané. Falcao sklepol loptu DALEYOVI BLINDOVI, ten ľavačkou technickou strelou obstrelil 2 padajúcich obrancov a prekonáva brankára Myhilla. Tak toto je obrovský šok pre domácich nielen hráčov, ale aj fanúšikov, ktorí už verili, že si pripíšu 3 body. Zápas sa však ešte neskončil.

86
    Striedanie v tíme West Bromwichu: ihrisko opúšťa Sessegnon, jeho miesto zaujme Mulumbu.

85
    Mimo hry sa oticol Fellaini, lopta pre domácich.

85
    Alan Irvine ešte nestriedal, uvidíme kedy sa odhodlá.

84
    Berahino bol teraz hľadaný, lenže dlhý center došiel až k De Geovi.

83
    Blind (Manchester United) teraz zastavil protiútok domácich a videl zaslúžene žltú kartu.

82
    van Persie bol teraz hľadaný, no loptu si dobre nespracoval. Tej sa zmocnili jeho spoluhráči a obliehajú pokutové územie domácich.

81
    Ďalší rohový kop pre hostí. Ten už bol aj rozohraný, lenže nič z toho nebolo.

80
    Tak hosťom ostáva už iba 10 minút do konca riadneho hracieho času, podarí sa im vyrovnať?

79
    Fellaini sa dopustil nedovoleného zákroku, voľný kop pre hostí.

78
    Sir Bobby Charlton sa taktiež na tribúne pozerá na tento zápas, no určite ani jemu sa nepáči priebeh.

77
    Zraneného Di Maríu nahradil Young a štadiónom sa ozíva mohutný piskot. Argentínčan patril doteraz jednoznačne k najlepším hráčom na hracej ploche, no jeho miesto prišiel fanúšikmi neobľúbený Young.

76
    Striedanie v tíme Manchestru United: ihrisko opúšťa Di María, jeho miesto zaujme Young.

74
    Tyč! Doteraz mlčiaci kapitán Robin van Persie triafa pravú žrď po celkom podarenej strele. Následne sa dostal k dorážke Januzaj, no tiesnení mieril vysoko nad. Tak už mohlo byť vyrovnané.

73
    Tak hostia teraz mali kopať pokutový kop! Jeden z domácich hráčov teraz nedovolene zahral rukou v pokutovom území. Síce to nebolo úmyselné, lenže ruka nebola v prirodzenej polohe.

72
    Striedanie v tíme Manchestru United: ihrisko opúšťa Mata, jeho miesto zaujme Falcao.

71
    Albion drží loptu na svojich kopačkách a nikam sa neponáhľa. Tak hosťom možno v tomto stretnutí už nikto nepomôže.

70
    Rafael teraz vyskúšal z diaľky svoje šťastie, no lopta skončila vysoko nad. Nasledovať bude kop od Myhillovej brány.

68
    Tak pri góle totálne zaspal Rafael, ktorý sa stal posledným hráčom, offsidová pasca tak nesklapla a Berahino z takýchto šancí nezaváha.
    BERAHINO - 2:1

66
    West Bromwich Albion dal gól!
    Perfektná kombinácia domácich! SAIDO BERAHINO dostal prihrávku do absolútne deravej obrany hostí, rútil sa sám na De Geu a nezaváhal. Albion sa dostáva znova do vedenia.

64
    Hostia vybojovali rohový kop. Opäť bude hľadaný pravdepodobne Fellaini.

63
    Sessegnon a Morrison boli teraz veľmi aktívny a zamestnávajú obranu hostí aj naďalej. K strele to zatiaľ nevedie, škoda pre Albion.

61
    Opäť sa ozýva štadiónom meno Kolumbijského snajpra Radamela Falcaa. Ten sa pravdepodobne už rozcvičuje a je možné, že zasiahne do diania v tomto zápase.

60
    Nič z toho nebolo a lopta bol odvrátená do bezpečia. Tam sa jej zmocnili červení diabli a kombinujú v strede poľa.

59
    Lescott sa dopustil nedovoleného zákroku, nasledovať bude zaujímavá štandartka pre hostí.

58
    Domáci opäť po dlhšom čase majú loptu vo svojej moci, kombinujú na útočnej polovici ihriska, no je to veľmi statické a obrana hostí je teraz veľmi pozorná.

57
    Di María ho zahral veľmi šikovne, loptu zatočil na bránu, no tam bol pozorný Myhill.

56
    Rafael sa dostal do pokutového územia domácich, dokonca až do päťky, no prihrávkou naslepo nikoho nenašiel. Nasledovať bude rohový kop, pretože 1 z obrancov tam loptu zrazil.

55
    Di María sa predieral cez ľavé krídlo, no jeho spätná prihrávka nebola presná. Následne sa v strede poľa dopustil ruky Sessegnon, lopta pre hostí.

54
    Konečne sa po dlhšom čase k lopte dostávajú aj domáci hráči, no hneď o ňu aj prichádzajú.

53
    Obrovský tlak červených diablov! Tak dokedy to domáci vydržia? Pohyb všetkých hráčov hostí vyzerá diametrálne odlišne od 1.polčasu.

52
    Hostia vybojovali ďalší rohový kop, konkrétne Rafael. 6.rohový kop už beží rozohrať Di María.

51
    Hostia majú opäť loptu na svojich kopačkách, kombinujú v strede poľa a pomaly sa posúvajú dopredu. Louis van Gaal mal určite preslov cez polčas v kabíne a na hráčov to viditeľne zabralo.

50
    Hostia viditeľne ožili. Januzaj teraz hľadal Fellainiho, tomu loptu z hlavy zobral Lescott, následne strieľal Blind, lenže len do stredu brány. Tak od úvodu 2.polčasu je na ihrisku iba jedno mužstvo, a to Manchester United.
    FELLAINI - 1:1

48
    ä
    Tak som to zakríkol. MAROUANE FELLAINI vyrovnáva po úžasnej individuálnej akcii. Dostal center na hranicu pokutového územia, loptu si spracoval na prsia, posunul si ju na pravačku a nádhernou strelou nedal Myhillovi žiadnu šancu na zákrok. Tak toto bol žolík ako hrom!

48
    Tak tento ťah Holandskému manažérovi zatiaľ vychádza. Fellaini sa dostáva veľmi často k lopte, rozdáva kvalitné prihrávky a možno to aj okorení gólom, no nepredbiehajme.

47
    Tak avizované striedanie sa stalo skutočnosťou. Belgičan Fellaini nahradil Herreru, uvidíme či to hosťom pomôže k vyrovnaniu.

46
    Striedanie v tíme Manchestru United: ihrisko opúšťa Herrera, jeho miesto zaujme Fellaini.

Červené karty: 0-0

Tak máme za sebou prvý polčas. V ňom si lepšie viedli West Bromwichu, keď vedú 1:0. O jediný gól sa postaral už v 8.minúte Sessegnon po krásnej akcii domáceho mužstva. Hostia mali v závere územnú prevahu, no nevedeli sa výrazne presadiť. V domácej bráne zatiaľ kraľuje Myhill, ktorý síce nemal veľa práce, no musel si poradiť s jedovkou Di Maríu a aj v množstvami nebezpečných centrov od Shawa. Louis van Gaal dal jasný signál Fellainimu, aby sa rozcvičil, zrejme bude poslaný do hry už na začiatku 2.polčasu.

2.polčas sa začne približne o 22:02.

45+1

45
    Nadstavený čas v 1.polčase je 1 minúta!

44
    Blind sa prezentoval útočným faulom, voľný kop pre Albion.

43
    Loptu majú na kopačkách domáci a prihrávajú si na vlastnej polovici ihriska. Už sa polčas iba dohráva, uvidíme koľko minút nadstaví hlavný rozhodca, ak vôbec tak urobí.

42
    Lescott bol nájdený centrom, lenže tiesnení Rojom mieril nepresne. Nasledovať bude kop od De Geovej brány.

41
    Hostia opäť kombinujú, tentoraz v strede poľa. No opäť je tam strata lopty a Morrison mieri do protiútoku a je faulovaný. Zaujímavá štandardka pre domácich.

40
    Tejto šance sa chopil Mata a skončilo to veľmi zle pre hostí. Lopta išla nad bránu o riadny kus a Španiel len neveriacky krúti hlavou.

39
    Za tento zákrok nakoniec Morrison (West Brom) videl žltú kartu.

38
    Herrera bol poslaný k zemi Morrisonom tesne pred pokutovým územím, tak toto bude veľká šanca pre Manchester United.

37
    van Persie teraz nebezpečne strieľal a bolo to zblokované. Toto bola nádejná šanca hostí!

36
    Červení diabli sú znova pri lopte na útočnej polovici ihriska, no je to príliš statické.

35
    Hostia majú loptu v moci a kombinujú na útočnej polovici ihriska. Center Di Maríu na Januzaja, ktorý išiel do súboja neskoro a bol z toho útočný faul.

34
    Louis van Gaal teraz dáva inštrukcie Fellainimu, no ten sa zatiaľ nejde rozcvičovať. Uvidíme, či zasiahne do tohto stretnutia.

33
    Jones teraz hľadal Matu za obranou domácich, lenže lopta tam neprešla. Obrana Albionu má vysokých stopérov, takéto centre nemajú šancu prejsť za nich.

32
    Už je to spomalené a Albion kombinuje v strede poľa. Tak posledné minúty boli zo strany Manchestru United celkom dobré, no stále tomu chýba ten rozdielový hráč, ktorý by zobral zodpovednosť na seba a strelil ten gól. Možno sa to zlepší v 2.polčase, ak príde Falcao.

31
    Následne sa k ďalšiemu centru dostal opäť Di María, ten ešte sklepával pre spoluhráčov, no nikoho nenašiel a West Brom ide do protiútoku.

30
    Di María teraz vyslal jedovku na Myhilla, lopta sa nebezpečne točila zľava doprava a naopak, lenže brankár domácich loptu vyrazil a jeho spoluhráči ju odpratali ďaleko od brány.

29
    Dlhý pas na Berahina, no pri spracovaní mu lopta odskočila. Louis van Gaal mi určite vydýchol.

28
    Shaw odcentroval cez Dorransa, no lopta bola odvrátená do bezpečia. Tam sa k nej dostali hostia, no hneď o loptu prichádzajú a domáci tak idú do protiútoku.

27
    Januzaj sa teraz predral do pokutového územia, centroval pred bránu, lenže bolo to zblokované. Belgický krídelník signalizuje, že tam bola ruka, no trafený hráč sa drží za svoje slabiny.

26
    Albion teraz drží loptu na svojich kopačkách čo mu sily stačia a celkom úspešne. Červení diabli pobehujú po ihrisku a nevedia kam majú skôr ísť.

25
    Blind teraz oblúčikom hľadal van Persieho, no bolo to pridlhé. Nasledovať bude kop od domácej brány.

24
    Červení diabli nevedia prejsť cez stred poľa a zbytočne strácajú loptu. Domáci mieria do rýchleho protiútoku, lenže prihrávka nebola presná a lopta sa dostala až k De Geovi.

23
    Shaw teraz centroval, no lopta skončila opäť v rukaviciach domáceho brankára, ktorý zatiaľ kraľuje vo svojom pokutovom území.

22
    Berahino bol teraz hľadaný centrom zprava, no chýbal mu možno krok a mohlo to byť pre domácich ešte veselšie. Tak hostia by sa mali v obrane zobudiť, inak to nedopadne dobre.

21
    Domáci teraz držia loptu na svojich kopačkách a snažia sa ju podržať čo najdlhšie. To sa im zatiaľ darí a hráči Manchestru behajú bez lopty.

20
    Po úvodných 20 minútach je stav stretnutia určite prekvapivý. Domáci vedú zaslúžene 1:0, keď už v 8.minúte po krásnej akcii skóroval Sessegnon. Hostia v posledných minútach majú navrch, no ťažko sa dostávajú do zakončenia.

19
    Hostia opäť pri lopte a kombinujú na útočnej polovici ihriska. Stále je to len obliehanie pokutového územia. Rafael teraz centroval do pokutového územia, no tam bol opäť pozorný brankár Myhill.

18
    Rohové kopy
    0-4
    Hosťom sa z 4 rohových kopoch dosiaľ nepodarilo nič vyťažiť.

17
    Di María dostal veľmi dobrú loptu do pokutového územie. Prvým dotykom si ju spracoval a následne z otočky strieľal, lenže iba do stredu brány, kde bol pozorný Myhill.

16
    Držanie lopty
    49% – 51%
    Už je to celkom vyrovnané, úvodný tlak domácich teraz hostia vyrovnali, dokonca majú mierne viac z hry.

15
    Červení diabli začínajú poriadne tlačiť, no k strelám sa zatiaľ nedostávajú. Uvidíme dokedy obrana Albionu dokáže odolávať.

14
    Di Maria hľadal v pokutovom území van Persieho, lenže Lescott bol prvý pri lopte, a tá skončila mimo brány za bránkovou čiarou. Nasledovať bude rohový kop.

13
    Manchester United teraz kombinuje v strede poľa, no teraz bol vytlačený na vlastnú polovicu ihriska. Výborná obrana domácich v úvodných minútach.

12
    Domáci teraz kombinujú v strede poľa a pomaly sa presúvajú dopredu. Morrison sa teraz odhodlal k strele, no bolo to veľmi nepresné. Kop od brány De Geu.

12
    Hosťom teraz nevyšla útočná akcia a lopta prešla mimo bránu za bránkovú čiaru. Nasledovať bude kop od domácej brány.

11
    Tak hostia sú mierne zaskočení, no chcú čím skôr vyrovnať a vrátiť sa do zápasu. Sessegnon doslova zmrazil všetkých fanúšikov červených diablov, ktorí si určite takto nepredstavovali začiatok zápasu.

10
    Robin van Persie mohol vyrovnať! Dostal výbornú loptu za obranu, bol tiesnení, no podarilo sa mu vystreliť pozemi, lenže brankár Myhill loptu vyrazil na roh. Aby táto šanca ešte Holandského útočníka nemrzela.
    Sessegnon (DORRANS) - 1:0

8
    Tak toto bola výstavná akcia domácich! Cez pravú stranu prešiel Dorrans, prízemným centrom našiel STÉPHANA SESSEGNONA, ktorý z hranice šestnástky z prvej napálil loptu do šibenice a De Gea nemal šancu! Domáci sa po 8.minútach dostávajú do jednogólového vedenia.

8
    Hostia sa teraz usadili na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, no tá zatiaľ neprichádza.

7
    Tak po dlhom čase sa k lopte dostávajú aj červení diabli, ktorí kombinujú na vlastnej polovici ihriska a pomaly sa posúvajú dopredu.

6
    Center zprava do pokutového územia, lenže tam bol opäť Jones, ktorý loptu posiela do bezpečia.

5
    Albion je od úvodných minút jednoznačne aktívnejší, hostia sa k lopte prakticky nedostali. Lenže je to veľmi statické.

4
    Štadiónom The Hawthorns sa ozývajú chorály fanúšikov červených diablov, ktorý skandujú meno Radamela Falcaa sediaceho na lavičke náhadníkov.

3
    Domáci Brunt hľadal spoluhráča na ľavom krídle, pri lopte bol prvý stopér hostí Jones, ktorý loptu poslal na istotu za postrannú čiaru. Vhadzovanie pre Albion.

2
    V úvodnej akcii boli domáci hráči, no obrana hostí si s ňou bez problémov poradila.

1

-1
    O výkop sa postarajú domáci. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v čierno-bielej kombinácii dresov, hostia v červeno-bielej.

-30

West Bromwich Albion: Myhill – Wisdom, Pocognoli, Morrison, Dawson, Lescott, Dorrans, Gardner, Berahino, Sessegnon, Brunt
    Náhradníci: Ideye, Anichebe, Gamboa, Daniels, Mulumbu, McAuley, Blanco, Daniels
    Manažér: Alan Irvine

Manchester United: de Gea – Rafael, Jones, Rojo, Shaw – Blind, Herrera, Di María – Mata – van Persie, Januzaj
    Náhradníci: Falcao, Smalling, Lindegaard, Carrick, Young, Fletcher, Fellaini
    Manažér: Louis van Gaal

Rozhodca: Mike Dean – Brooks, Collin – Atkinson.

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 8.kola Premier League medzi West Bromwichom Albion a Manchestrom United. Z tohto zápasu vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.
    _____________________________________________

Zverenci Alana Irvina zazívajú zatiaľ celkom tradičný vstup do sezóny. Držia sa nad hranicou zostupu a na konte majú 8 bodov za 2 víťazstvá, 2 remízy a 3 prehry. O 5 z 8 gólov West Bromu sa postaral iba 21-ročný útočník Saido Berahino, ktorý pochádza z malého afrického štátu Burundi, no už má Anglické občianstvo a reprezentuje Albion v mládežníckych kategóriach. V poslednom zápase sa čierno-bieli predstavili na Anfielde, kde domácemu Liverpoolu podľahli tesne 1:2. O jediný gól hostí sa postaral práve Berahino, no na víťazstvo to nestačilo. Medzi najlepších hráčov spomedzi hosťujúcich radov patrili stredopoliar Gardner a ľavý obranca Pocognoli.
    V ostatných 6 ligových zápasoch sa West Brom stretol s Burnley (výhra 4:0), s Tottenhamom (výhra 1:0), s Evertonom (prehra 0:2), so Swansea (prehra 0:3), so Southamptonom (0:0) a so Sunderlanom (2:2).

Predpokladaná zostava: Foster – Gamboa, Dawson, Lescott, Pocognoli – Mulumbu, Gardner – Morrison, Sessegnon, Brunt – Berahino
    Absencie: Ideye, Anichebe, Varela, McAuley
    Najlepší strelec: Saido Berahino – 5 gólov

Tím okolo Louisa Van Gaala sa pomaly prediera tabuľkou najvyššej anglickej súťaže. Po 7 kolách sa nachádza na 4.priečke, keď pozbieral 11 bodov za 3 výhry, 2 remízy a 2 prehry. Naposledy sa predstavil na domácej pôde, kde privítal Everton. S ním si poradil tesne 2:1, keď sa domácich sa presadili letné posily Di Maria a Falcao. V nadstavenom čase 1.polčasu zneškodnil Španiel De Gea pokutový kop Bainesa a červení diabli si tak po ťažkom zápase pripísali na svoje konto cenné 3 body. Výkonom upútal najmä Argentínčan Di Maria a brankár De Gea.
    V ďalších ligových zápasoch si Manchester United zmeral sily s West Hamom (výhra 2:1), s Leicesterom (prehra 3:5), s QPR (výhra 4:0), s Burnley (0:0), so Sunderlandom (1:1) a so Swansea (prehra 1:2).

Predpokladaná zostava: Gea – Rafael, Blackett, Rojo, Shaw – María, Blind, Fellaini – Mata, Falcao, Persie
    Absencie: Herrera, Lingard, Jones, Smalling, Rooney, Valencia, Carrick, Young, Evans, McNair

Zaujímavosti
    Z posledných 15 vzájomných stretnutí sa Albion tešil z víťazstva iba 1-krát.
    Manchester United nevyhral na vonkajšej pôde už 5 ligových zápasov.

The Hawthorns
    Dnešné stretnutie sa odohrá na The Hawthorns, ktorého kapacita je 27000 miest.

Stávkové kandelárie
    Na víťazstvo domácich sa kurz pohybuje na hranici 4,75, na remízu okolo 3,65 a na výhru hostí približne 1,70.