Omsk – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Ufa – Novokuzneck 3:0 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 2:6 (kon.)
Viťaz – Novgorod 3:2 (kon.) | Dinamo Minsk – A. Mytišči 2:3 (1:2 po s.n.) | Záhreb – HC Slovan 1:0 (kon.)
Avangard Omsk
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
HC Sibir Novosibirsk
Utorok 14.10.2014, 14:00 • Arena Omsk • KHL

V tretej tretine sme ešte videli tri góly, keď zvýšil vedenie Sibiru Hersley v 43. minúte, o desať minút neskôr znížil Sobotka, no napokon dve minúty pred koncom aj za pomoci videorozhodcu arbitri uznali Bobrovov gól.

Ja sa s vami lúčim a prajem príjemný zvyšok dňa. Ďakujem za pozornosť, vážení športoví priatelia. (16:22:39)

60:00

59:44
    Denis Paršin dostáva dve minúty za napadnutie, čo už pravdepodobne znamená definitívny koniec možností pre Omsk.

59:38
    Sergej Kalinin sa teraz dostal do vyloženej šance, keď spred bránkoviska zadovkou zakončoval, no nepodarilo sa mu trafiť odkrytú časť brány, iba zázračnú hokejku gólmana Bespalovova!

59:24
    Domáci natlačení v útočnom pásme so snahou o gól.

59:10
    V týchto chvíľach sa hostia dopúšťajú zakázaného uvoľnenia. Brána Omsku zostáva odkrytá a tréner domácich si vyžiadal oddychový čas.

58:48
    Patrik Hersley sa dostal do zakončenia, už bola brána domácich odkrytá, no bekhendom od modrej čiary ju netrafil.

58:09
    Tým pádom sa šance Avangardu na výhru v tomto zápase alebo pretiahnutie zápasu do prečíslenia poriadne znížili.
    BOBROV - 1:3

57:28
    Novosibirsk dal gól!
    Tak gól bol napokon uznaný! Strieľa ho VIKTOR BOBROV, ktorý dorazil za chrbát Barulina puk po peknej predošlej akcii od Kugryševa!
    Asistencia: Dmitrij Kugryšev.

57:28
    Kugryšev sa natlačil poza bránu až ku opačnej žrdi, prihrávka akosi prešla popod Barulinov betón a následne ju za gólmana dorazil Viktor Bobrov, no bolo to pravdepodobne korčuľou, bude sa volať.

57:03
    Alexej Kopejkin potiahol dobre vyzerajúcu akciu cez stred ihriska, no napokon to znamenalo ofsajd.

56:50
    Erik Gustafsson vypálil od modrej čiary, no jeho zakončenie smerovalo mimo priestoru brány.

56:11
    Hosťujúci hokejisti vyhodili puk cez všetky čiary, čo znamená zakázané uvoľnenie. Hra sa sťahuje pred Bespalovova.

55:24
    Andreasovi Thuressonovi sa puk v obrannom pásme zasekol do výstroje, chvíľu sa ešte hralo, no keď hlavný rozhodca už nevedel, kde je puk, tak teda hru prerušil.

55:01
    Začala sa posledná päťminútovka tretej tretiny!

54:45
    Po nepríjemnej Gubinovej strele z medzikružia sa pred Barulina dostalo naraz viacero hráčov, no gólman Omsku s istotou puk zachytil a prikryl ho pod svoju lapačku.

54:27
    Oba tímy hrajú s piatimi hráčmi.

53:37
    Denis Kuliaš vystrelil z pravého kruhu od mantinelu, no gólman Bespalov nemal problém jeho koncovku vyraziť.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 53. Sobotka (Paršin) – 1. Bobrov (Enlund), 43. Hersley, 58. Bobrov (Kugryšev)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Kuliaš, Pivcakin, Blaťák, Gustafsson, Liamin, Vasiljev, Kulik – Perežogin, Kalinin ("C"), Mozer, Sobotka, Popov, Paršin, Wandell, Neprajev, Pervušin, Berdnikov, Fiščenko, Semjonov, Ivanov
    HC Sibir Novosibirsk: Bespalov (Koskinen) – Hersley, Alexejev, Belov, Gimajev, Ignatovič, Ožiganov, Konev – Monya, Enlund, Koskiranta, Thuresson, Kugryšev, Bobrov, Gubin, Sannikov, Kopejkin ("C"), Okulov, Jefimenko, Vorošilo

Rozhodca: Alexej Vasiljev, Jakov Dejev – Roman Menšich, Nikita Novikov