Chabarovsk – Novgorod 2:7 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 5:4 (1:0 po s.n.) | Novokuzneck – CSKA Moskva 1:6 (kon.)
Jekaterinburg – Kazaň 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:6 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Omsk 3:2 (kon.)
Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Nižnekamsk – Ufa 0:4 (kon.) | Jaroslavľ – D. Moskva 4:2 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Dynamo Moskva
Štvrtok 02.10.2014, 17:30KHL

A máme po zápase. Lokomotiv poráža na vlastnom ľade moskovské Dinamo a pripisuje si do tabuľky dôležité tri body. Chlieb sa lámal na začiatku druhej tretiny, kedy domáci strelili tri góly v priebehu 4 minút.

To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám príjemný zvyšok večera. (19:58:31)

60:00

59:47
    Puk je v strednom pásme a o výsledku je zrejme rozhodnuté.

59:12
    Beží nám posledná minúta tretej tretiny.

58:12
    Domáci držia puk v rohu útočného pásma čo im vyhovuje.

55:35
    Hostia v obrovskej snahe vyrovnať. Domáci dobre pokrývajú stredné pásmo a nedávajú hosťom šancu plynule preniknúť.

54:47
    Domáci s piatimi hráčmi.

54:37
    Blíži sa koniec domáceho oslabenia, hostia sú v obrovskom tlaku, no Sanford drží domácich nad vodou.

54:03
    Zherdev dobre tečoval pred Sanfordom, gólom sa akcia neskončila.

52:47
    Vladislav Kartayev hákoval jedného z hosťujúcich hráčov a pôjde si odpykať dve minúty.

51:55
    Hostia takmer zásluhou Karsmusa vyrovnali, Sanford bol však na svojom mieste.

50:49
    Hostia sa snažia znížiť na rozdiel jediného gólu, do žiadnej veľkej šance sa zatiaľ ale nedostali.

49:05
    Hostia sú v plnom počte a ihneď v protiútoku, ktorý sa ale končí ofsajdom.

48:15
    Hostia sa dobre bránia, je na nich badať, že najradšej by dokonca útočili.

47:05
    Alexei Tsvetkov sekal svojho súpera a odchádza na trestnú lavicu.

46:45
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Konstantin GOROVIKOV dostáva hostí do zápasu! Po tandeme od Pestushka posiela puk do pravého vinkla Sanfordovej brány. Asistencie: Osipov, Pestushko

45:57
    Plotnikov je na ľade a domáci tak hrajú v plnom počte.

44:45
    Novotný vyhadzuje puk cez všetky čiary a domáci môžu vystriedať.

43:57
    Sergei Plotnikov sa previnil podrazením a odchádza na trestnú lavicu, šanca pre hostí sa dostať do zápasu.

42:49
    Volkov sa dostal k puku v strednom pásme odkiaľ ho zaviezol až do toho útočného, tam však oň prišiel.

41:28
    Domáci sú v plnom počte a na najlepšej ceste k zisku troch bodov.

40:38
    Ihneď po úvodnom buly sa hostia nasťahovali do útočného pásma kombinujú.

40:01

Druhé dejstvo je za nami. Začiatok tretiny bol ako by sa hralo bez brankárov, hlavne bez toho hosťujúceho. Domáci v priebehu 4 minút nasúkali hosťom 3 góly a nenechali nič na náhodu. Dinamu v dnešnom zápase pomôže len zázrak, no tých sa stalo v hokeji už veľa, tak sa nechajme prekvapiť ako to skončí.

Tretia tretina začne približne 19:15.

40:00

39:28
    Domácich bolo na ľade teraz až šesť a tak sa jeden z nich poberie na trestnú lavicu, presilovka pre hostí.

38:49
    Začala nám posledná minúta druhej tretiny, pri puku domáci za vlastnou bránou.

37:34
    Útočnú snahu hostí zastavuje čiarový rozhodca, píska sa ofsajd.

36:58
    Domáci v plnom počte.

35:44
    Averin ušiel po pravej strane a snažil sa natlačiť až pred bránu domácich. Hosťujúci Solovyov dobre zapracoval telom a domáceho útočníka poslal čistým spôsobom na ľad.

35:14
    Momentálne nám tempo trošku upadlo. Hostia sa snažia útočiť, no domáci dobre zavreli stredné pásmo a vedia čo potrebujú zahrať.

34:58
    Sergei Plotnikov zahral nebezpečne vysokou hokejkou a odchádza na trestnú lavicu.

33:37
    Hostia s piatimi hráčmi a už sa rútia dopredu. Veľká škoda pre domácich, ktorí mohli v týchto minútach definitívne zaklincovať svojho súpera.

32:10
    Hostia so štyrmi hráčmi, Lokomotiv je však stále usadený v útočnom pásme.

31:37
    Maxim Solovyov podrazil svojho súpera a domáci tak majú krátku presilovku piatich proti trom.

30:10
    Yury Babenko odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

28:17
    Averin tak dlho krúžil s pukom v útočnom pásme až hostí prešla trpezlivosť a tvrdo ho poslali k ľadu, všetko v rámci pravidiel.

26:55
    Volkov to skúšal švihom spoza obrancu, Sanford bol na svojom mieste a upokojuje hru.

25:42
    Oddychový čas a komerčná pauza v krátkych odstupoch trošku ubrali hráčom nasadenie. Zabrať však musia jednoznačne hostia.

24:15
    V tom istom čase hostia striedajú brankára a berú si oddychový čas.

24:15
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Toto je neskutočné! Domáci sa dostali to protiútoku 2 na 1 a po zakončení Sergeia Konkova strieľajú ďalší gól. Asistencie: Vishnevsky, Galimov

22:45
    Lepší začiatok druhej tretiny sme si nemohli želať! Ihneď po buly sa domáci nasťahovali do útočnej tretiny a po skrumáži pred bránou sa presadil Yegor AVERIN. Asistencie: Yakovlev, Apalkov

22:38
    Domáci si zahrajú presilovku Denis Mosalyov sa previnil bránením.

21:46
    Zherdev sa rútil sám na Sanforda a bol pri tom faulovaní. Následné trestné strieľanie hosťujúci útočník bez problémov premenil.

20:54
    Jeden z lacnejších gólov teraz dostal Yeryomenko. Jonas HOLOS nahadzoval puk od modrej čiary, ktorý končí v sieti. Asistencie: Novotný, Grachyov

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli rýchly a atraktívny hokej. Absolútne nebolo znať tabuľkový rozdiel, naopak domáci boli jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžené vedú 1:0. Hostia začali veľmi vlažne a naštartoval ich až inkasovaný gól.

Druhá tretina začne približne 18:20.

19:25
    Domáci držia puk v útočnom pásme na svojich hokejkách, sú však dobre vytláčaní do rohov, odkiaľ góly zvyčajne nepadajú.

19:04
    Prebieha nám posledná minúta prvej tretiny.

18:09
    Dinamo bolo celý čas usadené v pásme, no nič sa im z toho nepodarilo vyťažiť a domáci sú už v plnom počte.

17:05
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, mali by však už vystreliť.

16:09
    Dinamo je v plnom počte a zároveň si po faule Ilya Gorokhova zahrá presilovku.

15:11
    Domácim presilovka príliš nevychádza, hostia hrajú aktívne a dobre pokrývajú obranné i stredné pásmo.

14:29
    Po väčšej šanci hostí v oslabení sa pred bránkou domácich strhla menšia mela, vylučovať sa tentoraz nebude.

14:08
    Alexander Budkin odchádza na trestnú lavicu za držanie a domáci tak majú príležitosť prvej presilovky.

13:27
    Hra má skvelé tempo, protiútoky sa striedajú na oboch stranách a hokej musí baviť i nestranného fanúšika.

12:45
    Hostia pochopili, že takto to ďalej nepôjde a ihneď po inkasovaní sa snažia odpovedať.

11:13
    Domáci zaslúžene otvárajú skóre. Puku sa na modrej čiare zmocnil Ilya Lyubushkin, ktorý nič nevymýšľal a vystrelil. Jeho strelu nechytateľne tečoval pred Yeryomenkom Emil GALIMOV. Asistencie: Kartayev, Lyubushkin

10:34
    Prvá polovica úvodnej časti je za nami. Tabuľkový rozdiel nie je absolútne badať, naopak domáci sú zatiaľ určite lepším mužstvom.

09:37
    Jeden z obrancov domácich strieľal švihom od modrej. Ani početná clona domácich nerobila Yeryomenkovi problém, ktorý skrýva puk vo svojom náručí.

09:02
    Puk sa ocitol medzi striedačkami tímom a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

08:37
    Yeryomenko sa opäť blysol efektným zákrok, po ktorom sa bude vhadzovať v útočnom pásme domácich.

07:58
    Hrá sa rýchlo, tvrdo a priamočiaro, čo sa domácim fanúšikom očividne pozdáva.

06:50
    Protiútok domácich 3 na 2 dokázal zmariť skvelým zákrokom betónom Yeryomenko.

06:22
    Hostia paradoxne až po tom čo sa hra vyrovnala, dokázali domácich zavrieť v ich obrannom pásme.

05:16
    Lokomotiv v plnom počte.

04:58
    Opäť sa domáci oslobodzujú a vyzerá to tak, že s týmto oslabením nebudú mať žiadne problémy.

04:28
    Presilovka hráčom Dinama príliš nevychádza a puk ja za ich bránkou.

03:16
    Staffan Kronwall sa v tom isto striedaní ešte stihol previniť hákovaním a ponúkol hosťom prvú presilovú hru v tomto stretnutí.

03:00
    Po Kronwallovej bombe chvíľu Yeryomenko nevedel kde má puk, hostia ho dokázali dopratať do bezpečia.

01:23
    Pri puku už boli aj hostia, no nepresnou rozohrávkou darovali puk domácim a tí tak majú puk opäť za vlastnou bránou.

00:25
    Úvodné buly patrilo domácim, ktorí už zakladajú prvú útočnú akciu.

00:01

Hráči aj arbitri dnešného stretnutia sú už na ľadovej plochy a stretnutie sa nám o malú chvíľu začne.

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Vishnevsky, Holos, Kronwall, Vasilyev, Yakovlev, Lyubushkin, Martynov, Gorokhov – Plotnikov, Averin, Apalkov – Novotny, Thornberg, Grachyov – Konkov, Galimov, Kartayev – Platt, Kapustin, Korshkov

Dinamo Moskva: Yeryomenko (Sharychenkov) – Jalasvaara, Solovyov, Vishnevsky, Mironov, Budkin, Koryagin, Osipov – Daugavins, Gorovikov, Pestushko – Tsvetkov, Volkov, Karsums – Babenko, Zherdev, Tereshchenko – Soin, Kokarev, Mosalyov

Rozhodca: Jerabek, Sergeyev – Misyur, Raming.

Príjemné športové popoludnie milí hokejoví priaznivci. Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu KHL medzi Lokomotivom Jaroslavľ a Dinamom Moskva, pričom obidve mužstvá patria do západnej konferencie.

Domácemu Lokomotivu nevychádza začiatok sezóny podľa predstáv a mužstvo stojí po kolísavých výkonoch na 10. mieste tabuľky. Posledný zápas sa podarilo domácim vyhrať a to doma so Sochi 4:1, no v tom predchádzajúcom podľahli Ufe vonku 5:2. Hráči Lokomotivu tak budú určite chcieť nadviazať na posledné víťazstvo a mierny favorit z Moskvy to nebude mať ľahké.

Naopak hostia sa na začiatok sezóny nemôžu stažovať. S ôsmimi výhrami a 25 bodmi im patrí 4-tá priečka tabuľky západnej konferencie. Mužstvo z Moskvy ťahá dokonca až 6 zápasovú víťaznú šnúru, keď naposledy podľahlo 17.9. Magnitogorsku.

Tieto fakty však dopredu nič neznamenajú a rozhodovať sa bude až na ľade. Stretnutie má úvodné buly naplánované na 17:30, no ja sa Vám prihlásim s úvodnými zostavami približne polhodinu pred začiatkom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Lukáš Slatinec

Góly a asistencie: 12. Galimov (Lyubushkin, Kartayev), 21. Holos (Grachyov, Novotný), 23. Averin (Yakovlev, Apalkov), 25. Konkov (Vishnevsky, Galimov) – 22. Zherdev, 47. Gorovikov (Osipov, Pestushko)

Dynamo Moskva: Yeryomenko (Sharychenkov) – Jalasvaara, Solovyov, Vishnevsky, Mironov, Budkin, Koryagin, Osipov – Daugavins, Gorovikov, Pestushko – Tsvetkov, Volkov, Karsums – Babenko, Zherdev, Tereshchenko – Soin, Kokarev, Mosalyov

Rozhodca: Jerabek, Sergeyev – Misyur, Raming