Skalica – B. Bystrica 2:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 6:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:1 (kon.)
Topoľčany – Žilina 4:2 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 5:2 (kon.) | Košice – Spišská N. Ves 8:3 (kon.)

59:47
    Michalčinovo nahodenie kryl Surák. Hra sa presťahovala do útočného pásma Košíc.

59:03
    Vylúčenie Košice. 2 minúty za hru so zdvihnutou hokejkou si odpyká Dalibor Mikula.

58:28
    Košice dali gól!
    Domáci pridávajú šťastím aj ôsmy presný zásah. LIRIDON GASHI obrkúžil bránu, chcel zasunúť puk za Suráka, k čomu mu pomohol aj odraz od korčule brániaceho hráča, a tak sa Košičania tešili. Asistencie: Daniel Hreha, Filip Vrábeľ

58:00
    Posledné dve minúty dnešného zápasu, puk je v strednom pásme.

57:00
    Hetrik mohol pridať aj Zikmund, ktorý postupoval v brejku dvoch proti brankárovi spolu s Halászom. Ten mu prihral, no český útočník neprestrelil Suráka.

56:30
    Kaszonyi mal na dosah ôsmy gól, keď sa snažil pretlačiť puk cez ležiaceho Suráka, no ten pritlačil betón k ľadu.

56:00
    Na druhej strane ostal sám pred Rusňákom Jakub Lesňák, no v poslednej chvíli mu nadvihol hokejku domáci obranca.

55:11
    JURAJ DRÁBIK sa nakoniec trafil aj tretíkrát, keď tečoval Medvecovu strelu. Asistencia: Martin Medvec.

55:00
    Juraj Drábik mal na dosah hetrik v tomto zápase. Dobre sa zorientoval pred bránou, vystrelil, no trafil iba korčuľu brániaceho hráča.

54:37
    Vylúčenie SNV. 2 minúty za krošček si odsedí Peter Mintál.

53:44
    Dá sa povedať, že sa zápas sa už len dohráva. Hra stratila náboj.

53:00
    Kyčák vystrelil od modrej čiary, Rusňák bol na mieste a jeho strelu vyrazil betónom.

51:30
    Nebezpečná kombinácia hostí. Hamráček prihral Drozdovi, ktorý z prvej vypálil, no trafil len konštrukciu brány z vonkajšej strany.

50:54
    Halász sa dobrým pohybom zbavil obrancov, našiel voľného Mikulu, no tomu strela z tesnej blízkosti nevyšla ideálne.

50:00
    Košičania si vypracovali pohodlný náskok. Hostia však chcú s týmto výsledkom ešte niečo urobiť.

48:25
    Obranca Medvec predviedol výborné kľučky, pohral sa s bekmi hosti, prihral LADISLAVOVI ZIKMUNDOVI pred bránu a český kanonier si s touto situáciou poradil. Asistencie: Martin Medvec, Christián Michalčin.

47:53
    Zwick dobre vystrelil spoza Dolgoša, ale Rusňákova lapačka bola na mieste.

47:21
    Hostia v plnom počte.

46:35
    Kaszonyi sa kľučkou zbavil obrancu, mal dosť priestoru, ale jeho strelu vytlačil Surák mimo brány.

46:01
    Michalčin nastrelil puk pred bránu, kde ho ešte tečoval Mikula, no Surák nemusel zasahovať.

45:21
    Vylúčenie SNV. 2 minúty za podrazenie si odsedí Lukáš Ludányi.

44:38
    Ladislav Zikmund predviedol individuálnu akciu, ktorú zakončil strelou do náručia Suráka.

42:41
    Domáci opäť vedú o dva góly. Sochovu prihrávku dostal pred bránu JOZEF SCHNELLY, ktorý prestrelil Suráka. Asistencie: Matúš Socha, Martin Medvec.

42:27
    Michalčin nahodil puk na bránu, kde ho tečoval Schnellyho len do žŕdky.

41:54
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Hostia potrestali benevolentné bránenie Košičanov. Po skrumáži v bránkovisku sa presadil BRANISLAV ZWICK. Asistencie: Lukáš Ludányi, Dalibor Gavalier.

41:04
    Domáci v plnom počte.

40:01

40:00

39:04
    Vylúčenie Košice. Grega dostal 2 minúty za podrazenie a rozhodca ho odmenil aj 10 minútami za nešportové správanie.

37:54
    Domáci v defenzíve robia veľa zbytočných chýb. Tentoraz však Jakub Lesňák slabo vystrelil.

37:00
    Košičania prežili nepríjemné striedanie. Socha a Vrábeľ blokovali tvrdé strely od modrej čiary a na hráčsku lavicu odchádzali s ťažkosťami.

35:50
    Tomáš Gavalier mohol rýchlo znížiť, keď sa ocitol sám medzi kruhmi, no Rusňák ho vychytal.

35:27
    Mikula najskôr neusmernil puk do brány po Michalčinovom nahodení, no potom zabojoval, prihral voľnému JURAJOVI DRÁBIKOVI a ten z prvej prestrelil Suráka. Asistencie: Dalibor Mikula, Dušan Pribula.

34:28
    Zlú rozohrávku Košičanov mohol potrestať domáci kapitán Kaszonyi, ktorý zachytil puk na modrej čiare a ohrozil Suráka.

33:31
    Vylúčenie SNV. Kuriózna situácia na ľade. Halász išiel sám na brankára Suráka, no hostia hrali šiesti, a tak rozhodca zapískal a udelil im dve trestné minúty.

32:36
    JAKUB LESŇÁK sa napokon dočkal gólu. V presilovej hre ho Košičania nechali úplne voľného pred bránou a po prihrávke Drozda nemal problém dopraviť puk do siete. Asistencie: Boris Drozd, Lukáš Hamráček.

31:40
    Jakub Lesňák sa pohral s dvoma obrancami, dostal sa až pred Rusňáka, no nevystrelil presne a trafil domáceho gólmana iba do hrude.

31:14
    Vylúčenie Košice. 2 minúty pre Hrehu za napadnutie.

30:43
    Surák má rovnako ako včera dosť práce, no rieši predovšetkým ľahké strely z väčších vzdialeností.

29:50
    Mikula predkladal puk pred bránu Halászovi, ale ten naňho nedotiahol.

29:33

28:30
    Prvú polovicu presilovky nezahrali domáci najhoršie, ale bez zaujímavého nápadu.

28:00
    Hrehovu strelu Surák vyrazil rovno pred Gashiho, ktorý z prvej netrafil prázdnu bránu.

27:33
    Vylúčenie SNV. 2 minúty za seknutie si odpyká Boris Drozd.

27:00
    Borecký predviedol peknú individuálnu akciu, no pri zakončení bol faulovaný.

26:20
    Vrábeľ našiel pred bránou dobre postaveného Boreckého, no tomu pri strele ušiel puk.

25:00
    Košičania mierili na Suráka v prečíslení troch proti jednému. Halászova prihrávka na Socha však nebola najpresnejšia.

24:03
    Hamráček vystrelil bekhendom, no jeho pokus bol slabý a navyše zblokovaný.

23:02
    Pozorný musí byť aj Surák. Strelami od modrej čiary ho vyskúšali Pribula a Michalčin.

22:30
    Spišiaci sú v týchto fázach aktívnejší. Rusňák však zasahoval iba raz.

20:50
    Neskutočný zákrok domáceho brankára Rusňáka. Hamráček posunul puk na Drozda, pred ktorým bola úplne odkrytá brána, ale gólman Košíc na poslednú chvíľu strčil do jeho strely lapačku.

20:01

20:00

19:52
    Pribulovu strelu od modrej čiary vyrazil Surák len pred seba, kde stál LADISLAV ZIKMUND a nekompromisne skóroval. Asistencia: Dušan Pribula.

18:56

18:30
    Jakub Lesňák sa z krídla natlačil pred Rusňáka, ktorý si s jeho strelou poradil.

18:00
    Rusňák pomohol svojim spoluhráčom pri bránení, keď vypichol puk hokejkou až do stredného pásma.

16:56
    Vylúčenie Košice. 2 minúty si odsedí Gregor Benjamin Grega.

16:45
    Obrovská príležitosť domácich. Rákoczy spadol, a tak sa vytvorili prečíslenie dvoch proti jednému. Vrábeľ dobre prihral Gashimu, no jeho strele chýbalo pár centimetrov. Následne neuspel ani z dorážky Drábik.

15:58

15:30
    Košičania konečne dostali súpera pod tlak v presilovke, no z tesnej blízkosti prestrelil odkrytú bránu Halász.

15:00
    Pribulova tečovaná strela od modrej čiary išla mimo brány hostí.

13:58
    Vylúčenie SNV. 2 minúty za hákovanie dostal Jakub Kyčák.

13:40
    Borecký našiel pred bránou Zikmunda, ktorý z otočky nebezpečne vystrelil. Surák však neinkasovali ani po dorážke Halásza.

13:00
    Dalibor Gavalier sa oprel do puku, od modrej čiary vystrelil na Rusňáka, no ten si s jeho pokusom poradil.

11:45
    Mikula dobre sledoval puk, ktorý ostal neďaleko brankára Suráka, vytvoril si slušnú streleckú pozíciu, no gólman hostí bol na mieste.

11:00
    Zakázané uvoľnenie domácich hokejistov, hra sa presťahuje pred Rusňáka.

10:10
    Hamráček ostal voľný medzi kruhmi, spracoval si odrazený puk a bekhendom vystrelil na Rusňáka.

09:55
    Horváth sa zbavil kľučkou Medveca, no jeho strela bola zblokovaná košickou obranu.

08:50
    Ludányi s Jakubom Lesňákom sa natlačili pred Rusňáka, ktorý ležal na ľade, no dokázal skryť puk pod seba.

08:02
    Z ničoho nič prišiel druhý gól "oceliarov". ERVÍN HALÁSZ dostal prihrávku do jazdy, bol rýchlejší ako obrancovia a v nájazde na Suráka nezaváhal. Asistencia: Christián Michalčin.

07:50
    Zatiaľ je to v košickej Steel Aréne veľmi slabý hokej s minimom streleckých pokusov, ktoré letia na bránu.

06:40
    Zikmund sa dostal do streleckej pozície, skúsil to z medzikružia, ale minul bránu.

06:00
    Socha spoza brány hľadal Boreckého, ktorý sa k puku nedostal.

04:40
    Halász našiel Kaszonyiho, no ten z otočky netrafil bránu.

04:20
    Veľa nepresností na oboch stranách. Zakázané uvoľnenie Košičanov.

04:00
    Brankári sú prakticky bez práce, no paradoxne obaja už inkasovali jeden gól.

03:13
    Surák sa nedokázal dohodnúť s obrancom Daliborom Gavalierom a radšej prikryl puk. Vhadzovanie v útočnom pásme Košíc.

02:00
    Hráči dokázali naplniť kvótu dvoch gólov zo včerajšieho zápasu za 88 sekúnd.

01:28
    Nedorozumenie v košickej obrane. TOMÁŠ GAVALIER postupoval sám na Rusňáka a strelou ponad vyrážačku skóroval. Asistencie: Rudolf Horváth, Jakub Findura.

00:12
    Bleskový úvod v podaní domácich. Vrábeľ posunul puk na krídlo JURAJOVI DRÁBIKOVI, ktorý prestrelil Suráka. Asistencie: Filip Vrábeľ, Christián Michalčin.

00:01

HC Košice: Rusňák – Hreha, Dolgoš, Pribula, Michalčin, Grega, Medvec, Mistrík – Kaszonyi, S. Hrivňák, Socha, Drábik, Vrábeľ, Mikula, Zikmund, Borecký, Schnelly, Gashi, Halász.

HK Spišská Nová Ves: Surák – Osuský, Janovčík, D. Gavalier, Kyčák, Rákoczy, Mintál – Hamráček, Drozd, K. Lesňák – J. Lesňák, Ludányi, Zwick – Horváth, T. Gavalier, Findura – Dzurilla, Bednár.

Rozhodca: R. Lauff – Bogdaň, Jobbágy.

Sumár zo včerajšieho zápasu:

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
    Góly: 13. Zikmund (Borecký, Schnelly), 60. Kaszonyi (Zikmund, Borecký).

Spišská Nová Ves: Surák – Osuský, Janovčík, D. Gavalier, Kyčák, Rákoczy, Mintál – K. Lesňák, Drozd, J. Lesňák – Hamráček, Ludányi, Zwick – Bednár, T. Gavalier, Findura – Dzurilla, Horváth.

Úvod zápasu bol obojstranne slabý. Prvú strelu na brankára vyslal Socha až v 7. minúte, no Surák si s jeho nahodením poradil. Potom predviedli Košičania vydarené striedanie, keď to skúšal bekhendom Halász, Kaszonyi zakončoval spred brány a Grega strieľal od modrej čiary. Skóre mohol zmeniť aj Samuel Hrivňák, ktorý sa dostal k odrazenému puku v presilovke, no z otočky trafil iba betón ležiaceho Suráka.

Ďalšia početná výhoda domácich už skončila gólom. V dvojnásobnej presilovke Zikmund najskôr trafil žŕdku, no puk sa dostal k Boreckému, ktorý našiel voľného Zikmunda a na ten sa na druhý pokus nemýlil. Spišiaci si vypracovali vážnejšiu streleckú príležitosť takisto v prevahe o jedného hráča. Osuského strelu od modrej čiary zblokoval vedľa brány Hrivňák a z kruhu mieril mimo Zwick. Hostia pohrozil aj v úplnom závere tretiny. Jakub Lesňák si poradil s Pribulom, prihral Kamilovi Lesňákovi, ktorý bol úplne sám pred Rusňákom, ale nemieril presne.

Druhá tretina začala poriadne zostra. Po tridsiatich sekundách sa Mikula z krídla natlačil až pred bránu, prihral lepšie postavenému Drábikovi, no Surák bol na mieste. Na druhej strane musel zasahovať Rusňák po delovke Zwicka. Strela hráča Spišskej Novej Vsi zasiahla košického gólmana do masky, ktorú si musel dokonca vymeniť. Spišiaci sa v 24. minúte tešili z vyrovnávajúceho gólu, keď puk skončil za Rusňákom. Do brány sa však dostal po úmyselnom kopnutí, a tak sa stav nemenil.

Hostia boli v týchto fázach duelu lepší, k čomu im pomáhali aj zbytočné vylúčenia Košičanov. Rusňák si však poradil so všetkými strelami, a tak mohli udrieť zverenci Miroslava Marcinka. V 37. minúte roztočili „oceliari“ pred Surákom poriadny kolotoč. Najprv na dvakrát neuspel Kaszonyi, po ňom zakončoval Socha a tesne vedľa mieril aj Halász. Vďaka aktivite si však Košice vybojovali dvojnásobnú presilovku, v ktorej ohrozovali Suráka zo všetkých možných pozícií, ale gólman Spišiakov predvádzal výborné zákroky.

Spišskonovovešťania dostali v 43. minúte možnosť presilovej hry, v ktorej mohli paradoxne inkasovať. Borecký sa v oslabení dostal cez troch brániacich hráčov až pred Suráka, no z tesnej blízkosti poslal puk nad bránu. O tri minúty neskôr si Košičania vytvorili ďalšiu dobrú šancu na skórovanie. Mikula vybojoval puk v rohu ihriska pre Halásza, ktorý mu ho neskôr vrátil, no strela domáceho útočníka spomedzi kruhov skončila na spoľahlivom Surákovi. Hostia mohli potrestať slabú efektivitu Košičanov v prečíslení troch proti dvom. Príklep Kamila Lesňáka však smeroval vedľa brány.

Potom prišli štyri vylúčenia Spišiakov v rade, a tak mali „oceliari“ príležitosť definitívne rozhodnúť. V 56. minúte mal gól na hokejke Hreha, ktorý nevyužil ideálnu nahrávku Kaszonyiho a krátko stroskotal na Surákovi Mikula, ktorý sa ocitol pred bránou úplne sám. Nevyužité šance mohli domácich v konečnom dôsledku mrzieť, pretože hokejisti Spišskej Novej Vsi si zahrali v 59. minúte presilovku a navyše odvolali brankára. K vážnejšiemu ohrozeniu Rusňáka sa však nedostali a Kaszonyi v posledných sekundách potvrdil víťazstvo Košíc presnou strelou do prázdnej brány.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Tomáš Lengyel

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Drábik (Vrábeľ, Michalčin), 9. Halász (Michalčin), 20. Zikmund (Pribula), 36. Drábik (Mikula, Pribula), 43. Schnelly (Socha, Medvec), 49. Zikmund (Medvedc, Mich), 56. Drábik (Medvec), 59. Gashi (Hreha, Vrábeľ) – 2. T. Gavalier (Horváth, Findura), 33. J. Lesňák (Drozd, Hamráček), 42. Zwick (Ludányi, D. Gavalier)

Rozhodca: R. Lauff – Bogdaň, Jobbágy